Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

panarka
24. júl 2013

@tinkatinulka jeee dakujem ze si oznamila za mna 🙂 kocky ano uz som mamina Boriska a mame uz skoro 3 tyzdne narodili sme sa 5.7.2013. Chcem vam povedat ze nie vzdy je to lahke s tym nasim snazenim ale ked sa vam ten cloviecik narodi tak zabudnete na tie roky snazenia, trapenia, slz, desiatky negativnych tehotenskych testov.....atd. Kocky netreba sa nikdy vzdavat, raz pride ten cas kedy kazda jedna sa stanete maminkou. drzim vam velmi palceky a posielam nasho drobceka ako motivaciu pre vsetky snazilky 🙂

mimika1973
24. júl 2013

@panarka krasny syncek ! 🙂 😵
a diky za motivaciu, taketo babuliatko veru stoji za to vsetko trapenie a dlhe snazilkovanie! 😉

mimika1973
24. júl 2013

@panarka tiez si bola na softe v Brne?

mimika1973
24. júl 2013

@stella25 ahoj, ty najprv pichas injekciou a az potom clostyl??? to aku injekciu mas? 😕

mimika1973
24. júl 2013

@stella25 ozki, a na sono pojdes kam, bystricanka? 😉 lebo ja este veru neviem kam mam ist, do brna je to daleeeekoooo!!!

stella25
24. júl 2013

@mimika1973 ja mam soft, ale na zaciatku pichnem Elonva- ta sa 7 dni vstrebava a potom clostil a podla potreby este budem dopychovat hormony. No nevedela som kam ist, lebo moj doky ma dovolenku prave v case kedy potrebujem a tak vycestujem do Brna na kontrolu. A presne ako si vravela, ze nevies na koho sa obratit, tak tiez neviem ku komu inemu ako k mojmu doktorovi ist na meranie. Ale tak jedna cesta navyse do Brna mi nevadi, uz som tak nastavena ze tam idem. No skoda ze ty ides az po mne, mohli sme ist spolu 🙂 aspon by nam to rychlejsie uslo.

stella25
24. júl 2013

@lienka_1 jaaaj, si ma pobavila ty otrava. A mozem si vybrat na kolku hodinu chcem prist? Lebo to mam dost daleko.

nelly3
24. júl 2013

@panarka
krasny je, fakt tento rok sa rodia chlapci, dufam, ze aj buduci sa budu 🙂 a aky si mala porod?

mimika1973
24. júl 2013

@stella25 a na co sluzi ta elonva??? fuuu nikdy nepocula o tomto! to nie je na stimulaciu ze?
A ktoreho dokiho mas v bb co je momentalne na dovoske ?
No neviem ci aj ja teda do toho brna len nebudem musiet ist, pripadne roznava

dafy
24. júl 2013

@lienka_1 no presne na jednu časť ti odpovie a na druhu nie 😠 😠

lienka_1
24. júl 2013

@stella25 Urcite sa budu snazit ti vyhoviet. Ja som prisla den pred tym, lebo mangelino vtedy bol prec, tak som stiahla kamosku, co poskulovala po RF a spravili sme si vylet. Ona nesoferuje, tak som si netrufala tam a spat na vychod na otocku. Z Bb to budes mat o nieco kratsie.

lienka_1
24. júl 2013

@dafy A ja mam tolko otazok, ze uz tusim, preco sa mi vyhyba 😀 😀

dafy
24. júl 2013

@lienka_1 podla mna na nás nakecala
@ria191 Marcelkovi samé sprostosti 😠 vystatovala tam pred ním totu svoju barackovu broskyňku s ofinkou 😕 😕 😠 a tak ho zmiatla ze na nás teraz serká 😒 😒

stella25
24. júl 2013

@mimika1973 Elonva je tiez hormon, ale pichnes len 1x a dost, a nie kazdy den. Mne by Clostil asi iba nezabral pri mojom ubohom AMH. No chodim k Fruhvaldovi som ti pisala a neviem ku komu inemu ist. Koho ti baby poradili?
Do Brna som posledne prisla za 2,45 hod z BB a Roznava casovo nie je vyhra, sice to je blizsie ale hrozna cesta, podla mna tam tiez musis 2 hodiny ratat. Asi pojdem o den skor a niekde na polceste prespim aby som nemusela rano o 5,00 vstavat. Neznasam skore ranne vstavania, potom mi celou cestou je zle.

stella25
24. júl 2013

@lienka_1 A kde si spala ked si prisla skor? Porad nieco. Tiez nad tym rozmyslam, ze pojdem skor nech som v klude.

lienka_1
24. júl 2013

@dafy Marcelinovi som ja uplne ze ukradnuta, ale @ria191 ukazuje baracku aj Koudimu a tomu sa uz potom nechce venovat brunetkam v strednych rokoch 😀

bergalm
24. júl 2013

@dafy cau konecnee z prace doma no uz frcim na clostile a 31.7.mam kontrol.sono to budem 12den cyklu tak snad 1-2.8.by mohla byt IUI neviem 😕

bergalm
24. júl 2013

@falin jasnacka naskoc 😀

bergalm
24. júl 2013

@mimika1973 tak do toho pod 😀 uz sa naplname 🙂

lienka_1
24. júl 2013

@stella25 Spali sme uz vo Voronezi 1 aj 2 a aj v penzione Integrity. Najlepsie asi bolo vo Voronezi1. Maju tm uplne bozske kolaciky od vlastnej cukrarky. Oplati sa aspon ist tam, dat si u nich kavu a kolacik 🙂 Ale nemozem nic zle povedat ani na V2 a ani na Integrity. Vsade bolo cisto a mily ludia.

tinkatinulka
24. júl 2013

@panarka fesak je krasny..som ta chcela iba podrypnut aby si dala foto nech sa vytesujeme.. 😝

falin
24. júl 2013

@panarka - blahozelaaaaam, nadherny drobcek. Oplati sa bojovat 😵 . Dakujeme za povzbudenie

falin
24. júl 2013

ahojte kočulky
dakujem za podporu, ze na mna tak myslite.
uz sme doma, mali sme 8 vajok a z toho 6 zrelych, tak sa tesiiiiiiiiiiiiim , uvidim ako sa oplodnia, zajtra budem volat

mimika1973
24. júl 2013

@falin ahojky falinka! 🙂
Zatial si na dobrej ceste! 😉 6 krasnych zrelych vajok, to je fasa! a o tom aj ja snivam! 😵
Drzime teraz palec na opelenie, na zajtra! 🙂 😵
Ako sa citis? boli ta aj nieco? bolo vas tam viac kociek na opu? Kto ta odpeloval na OPU? 😀

mimika1973
24. júl 2013

Nieco zaujimaveho na citanie:
🙂

"Čo kvalitu embrya vlastne ovplyvňuje?
V prvom rade to je kvalita vajíčka, ktoré je ako najväčšia bunka ľudského organizmu obrovskou zásobárňou všetkých potrebných zložiek na vývoj embrya. Ak vajíčko nie je dobré, embryo počas krátkeho času začne spomaľovať svoj vývoj, až sa zastaví. A my pomocou tohto monitorovania jednoducho zistíme, s čím máme dočinenia.

Je nutné vopred zisťovať aj kvalitu vajíčka a spermie?
Embryonálny vývoj vzniká ako interakcia vajíčka a spermie. Nie je teda až také nutné zisťovať kvalitu vajíčka a spermie, pretože sa to zobrazí v embryonálnom vývoji. To je však iba vývojová schopnosť, vyvíjať sa môže čokoľvek."

melisska
24. júl 2013

@panarka je nádherný 🙂 😵

melisska
24. júl 2013

@falin krása moja, držím palceky 🙂

bergalm
24. júl 2013

baby,neviete nahodou ked beriem clostil a dr.v Brne mi dala lieky na TSH Euthyrox a som pred IUI mozem to brat sucastne?pisala som Stelclovi ,ale neodpisuje 😒

tancik
24. júl 2013

@stella25 i ja a suhlasim je super

tancik
24. júl 2013

@mimika1973 drzim palcceeekyyy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre