Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pata89
17. dec 2015

Ahojte, potrebovala by som radu. Vcera mi dala doktorka tablety Candibene, lebo ma palilo v posve. Bojim sa ci tie tablety neublizia dietatku, kedze som mesiac po ivf. Mate s tym nejake skusenosti? Dakujem za rady.

cheeky82
17. dec 2015

@pata89 Ak ti to doktorka doporucila, tak kludne mozes. Samozrejme ze je najlepsie prvy trimester nebrat nic. Ak to nemas neznesitelne tak skus nejaku alternativu. Napr. sedaci kupel z caju rebricek, probioticke cipky, vyrobok od Multiginu na mykozu, vyplach rosalgin sa tiez v tehotenstve moze.

lienka_1
17. dec 2015

@scheflera Tak na jednej strane ma to drzi v riadnom napati, ze neviem co a kedy, ale na druhej strane mam placentu na hrane medzi grade 1a2. Porod sa spusti, ked placenta dozreje, ma grad3, to je idealny cas. Ctg mam stale ukazkove, ziadne kontrakcie. Vcera som malu vobec necitila a bola som z toho na prasky, este k tomu nevyspata, lebo vsetky panty skvrcia ako keby sutazili! No na ctg zaznamenava aj pohyby malej a bolo ich tam dost, len ja som ich necitila. V pondelok aj utorok som dostala magneziove infuzky a asi ju riadne utlmili, lebo dnes rano som ju konecne citila a znovu sa zacina pucit. Lepsie ako vsetky lieky vysetrenia dohromady! 🙂

pata89
17. dec 2015

@cheeky82 Zajtra idem k doktorke a hovorila, ze ked mi nezaberu tablety Candibene tak mi to sama vycisti s ruzovym medikom alebo nejak tak sa to vola. Snad uz bude dobre. Bojim sa aby som nemala zapal, lebo dnes ma tak cudne boli v posve az je to neprijemne. Ale dakujem za radu.

stella25
17. dec 2015

@pata89 ahoj, ja som dostala strasnu mykozu z Utrogestanu a tiez som ich uzivala. Ale mam pocit, ze ta mykoza ustupila ale nezbavila som sa jej uplne. Aj ja idem az zajtra k lekarovi, som zvedava co mi na to povie. Neberies nejake lieky z ktorých to mozes mat?

sona_fit
17. dec 2015

@jalaura Jej moja, gratulujem a teším sa s Tebou! Držím tiež palce, aby to išlo aj ďalej dobre!🙂
Konečne ďalší nový úspech, už tu dávnejšie nič nebolo 😉

sona_fit
17. dec 2015

@tinkatinulka A ty čo moja? Kedy idete do ďalšieho boja, resp. tuším po mrazáčika ? Už si vyhrala nad tými cytokínmi, či stále s nimi bojuješ? 😉

pata89
17. dec 2015

@stella25 ahoj, tiez to mam zrejme z utrogestanu. Tiez si si vkladala Candibene? A ked si si vlozila nemala si potom bolesti a hrozne palenie v posve? Ja viem ze najlepsie je si nic nedavat v prvom trimestri ale zase na druhej strane treba preliecit mykozu. Uz neviem co je lepsie.

tinkatinulka
17. dec 2015

@sona_fit noo hold stale sme nevyhrali..tento rok už len zhodnotíme ako najhorší v živote a od nového roka nové kolo vysetrení..mam pociť že moja imunita si zo mna striela a brutalne bojuje voci babatku..

diska
17. dec 2015

@lienka_1 vydrz moja vydrz,ja si myslim ze chcu hlavne dobre pre malu aby mala vsetko pekne vyvynute,nas prcek to mal v tom 36tt tazke a ty ak nemas ziadne problemi a mala je aj primerane velka,tak to nie ze sa im nechce ale chcu to naj pre tvoj poklad.

stella25
17. dec 2015

@pata89 áno tiež som si vkkadala. Vlastne v 11 tt. Mňa práve doktor strašne sfukol, že či to nevidím, čo zo mňa vyteká. Tak som povedala, že nie, zo mňa už dva mesiace vyteká Utrogestan, páliť ma pálilo trochu, ale ja som všetko tomu Utrosu pripisovala. Ale páli ma stale, takže asi mi zajtra dá opäť niečo.

scheflera
17. dec 2015

@lienka_1 Mňa tiež moc teší,ked sa pučí.Kedysi som sa nemohla dočkať pohybov,lebo placenta na prednej stene moc tlmí,teraz som rada,že ju tam mám,lebo je rukami ,nohami dopredu,stále,to sa dúfam už nezmení,a tak sa pučí,hlavne večer,že v pôrodnici musím povedať nech dajú pozor,aby neušla z pôrod.stola. 😉

sona_fit
17. dec 2015

@tinkatinulka Ach jo, to keby sme vedeli, kde je "pes zakopany"! A tie roky idú a idú... Ale aspoň keď nemajú problém Ťa dokola vyšetrovať, tak je dobre, ja mám už výčitky keď si pýtam nejaké vyšetrenie, ale inak sa nedá s našimi doktormi.
Tak sa vidíme na MK aj v budúcom roku 😉 Možno aj Vianočný oddych urobí svoje 🙂

tinkatinulka
17. dec 2015

@sona_fit no uvidíme veru..nanuka mame posledného a chcem sa pripraviť max na neho a už dnes začínam s experimentom..sak moja pecen je už aj tak na .. tak hor sa do boja 😀 😀 😀
a ty ako?

sona_fit
17. dec 2015

@tinkatinulka My už tiež len posledného. V januári som si dala tiež kontrolné odbery, ale pre malého pojdeme nakoniec až v marci. Dnes totižto dávam výpoveď a od marca som už doma ! 🙂
Už sa teším že vypadnem z tohoto stresu. Som to mala urobiť už dávno! Furt som čakala že pôjdem na materskú a konečne si oddýchnem 🙂 , a už 8 rokov nič a tak som sa rozhodla.
Aký experiment to je? Čo si vyzistila? 😉

tinkatinulka
17. dec 2015

@sona_fit nooo veru ja som chcela ist hned po novom roku ale ja.kontrola mesiac výsledky zas 6t medrolu min..a jeje je marec..
chodim kade take a dostala som sa na krcne..už dlhsie som mala dake problemy a dr mi sam navrhol Cckove infuzie..malo by to pomoct na moj problem a aj imunite ale ja sa bojim len tak nieco tak dnes idem k nemu na pichnutie pod kontrolou..

sona_fit
17. dec 2015

@tinkatinulka Aha, tak nech pomôžu, aspoň sa snáď vďaka nim vyhneš vírusom. Teraz je toho veru dosť.

tinkatinulka
17. dec 2015

@sona_fit ja som nachylná na choroby a a j detské mam to v papieroch podciarknute takže na zázraky neverím..chytam paniku z chorých detí..kedže kiahne bubu..mala som už 2x..

sona_fit
17. dec 2015

@tinkatinulka To váže aj 2x môžeš mať kiahne? No ja som ešte nemala, akurát švagor mal asi pred 3 týždňami, že malá doniesla zo škôlky a ona furt nič, a včera volali, aby sme nechodili, že už ich má aj ona!
Tak dúfam že sa im úspešne vyhnem! Ja som tiež natom podobne, minulé Vianoce sme u nich boli a že šak malí majú len také detské soplíky a fuk, ja po 3 dňoch s nimi angína jak hrom a držalo ma to 2 týždne! Takže veselo! 😉 Som rada, že tam teraz aspoň nemusím 🙂

lienka_1
17. dec 2015

@diska Viem! Dnesne prietoky uplne ukazkove 🙂 🙂 🙂 Zajtra ma snad aj pustia domov. A doki sa dnes jednoznacne priklonil k sekcii. Uz je iba otazka ci pred alebo az po Vianociach. Ze este bude konzultovat s neonatologiou a zajtra definitivny verdikt. Sestricka mi prave natocila ekg, tak mozno aj buduci tyzden 🙂 No nic to, nasa mala bude mat nakoniec meniny a narodeniny v jeden den 🙂 Hlavne, aby sa narodila zdrava a stastlivo!

tinkatinulka
17. dec 2015

@sona_fit noo mala už 2x a neni vylucené že možem mať zas..obcas mi aj moj hovorí že som zázrak prírody 😀

gagirl
17. dec 2015

Dievcata co ste boli na hysteroskopii co si mam vziat so sebou?papuce a nocnu koselu?alebo co treba este aby som nezabudla?zajtra na obed mam prist..neviem ci mi to bude robit moj doktor alebo niekto iny..neviete ako to chodi?

markomoj05
17. dec 2015

Aj Ja idem Na hysteroskopiu 6.1 do Reprofit do brna a Mam Si priniest Len dlhe tricko , za 2 hod Ma pustia z kliniky.

gagirl
17. dec 2015

@markomoj05 ahoj..aj ty pred stimulaciou?

zuzu1108
17. dec 2015

@tinkatinulka Tinka aj ja som si davala cckove infuzky asi mesiac pred vkladom. Ja som si to ccko kupovala v Rakúsku. Tam to stoji do 15€ max ani mozno tolko to nestalo. Podávala mi to kamoska doktorka. Ublizit ti to nemoze a na pečeň by to nemalo mat nejaku záťaž, vec ccko vycikas. Este mi tusim zostalo jedno keby si chcela.

zuzu1108
17. dec 2015

@gagirl Maji, ja som mala košeľu a papuče. Ty mas Otevrela? Nedohodla si sa s nim ze on ti ju bude robit? Ja som s nim bola dohodnutá, prišiel z hora aj ked na operacke bola ina doktorka.

gagirl
17. dec 2015

@zuzu1108 ahoj Zuzi.ano mam Otevrela.Pisala som mu ci mi to bude robit on ,zatial neodpisal.Predtym som sa ho zabudla nato spytat.Tak uvidime..Ale rada by som sa snim stretla..

gagirl
17. dec 2015

Kocky este by som sa chcela poradit..brala som doteraz len acidum folicum tie drobne tabletky..dnes som kupila femibion..mam zacat brat ten radsej ked vy som cca o tyzden mala zacat stimulovat?alebo staci cista kysel.listova?

silvinkabb
17. dec 2015

@gagirl prosim ta tu hystero si si naplanovala sama alebo doporucili? A co sa tyka femibion to su len vitaminy. To mozes

markomoj05
17. dec 2015

@gagirl po vysledkoch sa uvidi Ako dalej doktor vravel ,,Ze mozno Aj prirodzene sa este zadari tak uvidime uz sa nevieme dockat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre