Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
20. feb 2014

@leontinka27
to KET ano soft v brne a to mi vkladali len jedno, na sk v gyn-five strateny cas aj peniaze 😝

leontinka27
20. feb 2014

@nelly3 a kolko krat si uz bola v Brne?

nelly3
20. feb 2014

@leontinka27
no 3x soft, 1x KET, z toho 2x soft uplne zle, raz jedno vajicko len a raz nula, nesadla mi asi stimulacia alebo neviem co 😔

leontinka27
20. feb 2014

@nelly3 to mi je luto......ale uz ti to snad nakombinuju dobre a podari sa

denulkl
20. feb 2014

caute baby, dneska 1.DC a hor sa do boja 🙂, uzivam inofolic a normalne som dostala kramy o tyzden skorej, aspon mozem zacat so stimulkou, tesim sa...kto teraz z vas riesi stimulku?

patrissia
20. feb 2014

@denulkl no moja takže ideme do boja spolu 🙂 ja stimulujem do nedele, začala som v utorok 🙂

denulkl
20. feb 2014

@patrissia no vyslo nam to tak cca na rovnako 🙂 a ides na kontrolu do brna? ja som sa dneska objednala na stvrtok.

denulkl
20. feb 2014

@patrissia a ako zvladas injekcie pichas sama?mas ten merional?

mimi_2
20. feb 2014

Kočky moje nestretli ste sa s takým prípadom, prosím Váš názor...
Stimulovala som clostylom + merional a podľa potreby orgalutran podľa sona, všetko podľa protokolu Dr. Štelcla, dnes 8DC sono, výsledok som poslala doktorovi ale ten má dovolenku tak som písala zastupujúcej lekárke a ona mi odpísala až o 11:00, že mám dopichovať
dnes merional+ orgalutran
zajtra merional + orgalutran
v sobotu orgalutran + o 23:00 pregnyl
v nedeľu nič
v pondelok odber

No ja som nepočítala vôbec že budem ešte merional pichať a ja som si podľa protokolu zabezpečila presne kusy a viac nemám....a k tomu ešte som prešla všetky lekárne v meste a nikde orgalutran ani merional nemajú až na objednávku zajtra, takže dnes vynechám pichanie ☹ Myslíte že tým niečo pokazím...??? Inak recept mi doktor poslal len na jeden orgalutran, tak som prekvapená že toľko dopichovať... 😕

tinkatinulka
20. feb 2014

@mimi_2 v tvojom pripade zhanam tu na nete od bab co už nepotrebuju v mieste tvojho pobytu..udaj z kade si a kočjky sa ti ozvu a ked budes mat z lekarne tak bud vrátis alebo si ho už nekupis..ako nevynechávala by som kenže to može narušiť celý vývoj vajok.

mimi_2
20. feb 2014

@tinkatinulka Veď práve že to môže narušiť....No ja som z Popradu, ale nemám ho kde pozháňať.... ☹ behám od 15:00 po meste a všade na mňa pozerajú že čo to chcem, väčšinou ho ešte ani nemali.... ☹ napíšem doktorke čo teraz ak to nepichnem ☹

jomini
20. feb 2014

@mimi_2 ja by som urcite napisala dokyne, mala aj mna na kontrole a presne takyto postup..treba dosiahnut narst folikov a zaroven zabezpecit aby nepraskli. Mne v rf dali merional do rezerv a osvedcilo

mimi_2
20. feb 2014

@jomini už som jej napísala, ale predpokladám, že až zajtra sa ozvem 😖, no tak uvisíme, už neurobím nič, dnes som nútená to vynechať... ☹

mimi_2
20. feb 2014

@jomini inak ja som mala na pravo 3 foliky 10-13mm a na ľavo 4 foliky 17-21mm, tak snáď dneska nepopraskajú, zajtra ráno hneď pichnem aj merional aj orgalutran

buba08
20. feb 2014

@mimi_2 a rano uz budes mat merional? Ti ho niekde v lekarni objednali?

mimi_2
20. feb 2014

@buba08 áno ráno ho už budem mať, len o dnešok sa mi jedná...som bola aj v KK ani tam ho nemali 😒 len tak bez objednania ....s tým som fakt nepočítala...

buba08
20. feb 2014

@mimi_2 snad to nebude vadit,drzim palce

mimi_2
20. feb 2014

@buba08 tak to práve neviem, už som písala doktorke, tak uvidíme čo povie, ale dík 😉

lienka_1
20. feb 2014

@mimi_2 Odkial si? Mam menopur aj cetrotide(orgalutran) a ak nezozenies tak sa podelim. Aj ja som dnes uz musela pichat cetrotide a OPU v nedelu.

mimi_2
20. feb 2014

@lienka_1 moja si zlatučká ja som z Popradu, si mi už aj IP písala, ja som Ti povedala že neviem či ho vôbec budem pichať a tu to máš dokonca 3 dni!!! s tým som nerátala ....ale zajtra už budem mať ráno v lekárni, objednali mi to dnes večer, na dnes som to potrebovala ale už je to paséééé. Tak dnes som vynechala ☹ bohužiaľ, nikde som to nezohnala. Snáď vajká nepopraskajú a aké veľké si mala foliky? Ale vrelá vďaka za Tvoju ochotu 😉 🙂

mimi_2
20. feb 2014

@lienka_1 Prosím Ťa, a myslíš, že si môžem sama pichnúť Pregnyl, inak stále pred IUI som chodila na pohotovosť ale teraz budem mimo mesta, tak asi budem nútená si to do zadku šupnúť sama 😝

lienka_1
20. feb 2014

@mimi_2 Pregnyl si kludne mozes pichnut sama do bruska. Ja to stale takto robim. Ja som dnes 8.DC a ma som uz 2x17mm folikuly a jeden takze v nedelu OPU. Som z toho normalne v soku. jednak zo slabej reakcie a tiez z tej rychlosti.
A mas pravdu, uz si spamatam, ze sme si pisali cez IP. Ale je toho teraz nejako vela. Silno drzim palce na pondelok. Inka, skus im po ultrazvuku zavolat. Mne dnes volal dr. do pol hodinky spat. A dobre som spravila, lebo uz bolo treba pichnut cetrotide, aj intralipidy.

falin
21. feb 2014

dobre ranko koculky 🙂

@speranza1 -ale , praveze mame zaplatenu lyzovacku. Bude zrejme "fasa" - mam chripku, mm tiez, ocakavam ms a sneh neviem aky bude, ale asi vodovy 😖 😝 🙄
Ale aspon ze mi je dnes o nieco lepsie, verim ze sa to bude uz len zlepsovat. A tebe je dnes ako?

@leontinka27 - tak drzim palce nech je to v Brne prave ten uspesny pokus. Na clostyl si reagovala pekne, mozno ti ho nechaju aj na stimulku, ale to je tazko povedat dopredu

@nelly3 - Nelus, dokedy ti maju dat vediet z poistovne ci to schvalili?

falin
21. feb 2014

@lienka_1 - ahoj lienocka 😉 , ty uz stimulujes, nejako mi to uslo. Silno drzim palcekyyyyyy. A neboj ze bola slaba reakcia, urcite tram bude to prave kvalitne vajko. Drz sa

@mimi_2 - mimi, aj tebe drzim palceky, snad bude vsetko ok aj ked si musela vynechat lieky. A pregnyl mozes sama pichnut do bruska ako ti pisala aj lienka. Na sk som aj ja chodila na pohotovost a v brne mi povedali ze si mozem sama tak ako ostatne injekcie do bruska 😉

mimi_2
21. feb 2014

@lienka_1 Ahoj,
no aj ja držím palce na nedeľu zase 🙂, no ja som aj pri prvom IVF napísala mail a do pol hoďky mi lekár volal, tak som myslela že aj teraz to takto bude. Ale napísala som ráno, vypla net a potom keď sa neozýval som zapla a tam správa že ma dovolenku, tak som rýchlo písala doktorke, s tým že mi ona obratom zavolá, ale ona odpísala až o 11:00 a ja som už 11:30 musela byť u kaderníčky a bola som tam do 14:30, tak som od 15.00 hľadala lieky po lekárňach ale nikde som nešla s čím som teda vôbec nerátala, keby som bola vedela, tak ani ku kaderníčke neidem a hneď bežím do lekárne, možno na obed by ešte to stihli objednať no..nič už
Tak držkaj sa 😉

mimi_2
21. feb 2014

@falin Ďakujem pekne, tak si ma potešila, že nemusím lietať na pohotovosť, inak mne to na pohotovosti pichali stále do zadku, tak som myslela že do brucha sa to nemá, tak potom to ale zvládnem, už som si to nacvičila s merioanlom. A snáď vajka vydržia na ľavo mám už 4 foliky 17-22mm a na pravo 3 foliky 10-13mm tak snáď neprasknú ...letím do lekárne 😉

speranza1
21. feb 2014

@falin no do riti... mi nepovedz, ze aj menzes mame v rovnaky den 😀 😀 😀 😀 (ja mam dostat 23-02)... 😀 😀
- no mne je dnes uz celkom dobre... asi som to podchytila vcas... kloklala som hrdlo, preplachovala nos morskou vodou, pila theraflu, brufen 600, pila cečko a cmulala pastilky 😀 😀 😀 😀 ....... ešte nie som 100%tná.....ale myslim, ze je mi lepšie.
A kam idete na lyzovacku??? lebo v Tatrách je vraj v pohode... 🙂

speranza1
21. feb 2014

@lienka_1 ty stimulujes??????????????????? ako to, ze mi to uniklo???? prevelmi ti drzim paluchy... to je ktore tvoje IVFko v poradi?

zoji79
21. feb 2014

@lienka_1 Ahojk lienocka 🙂 Ani som nevedela ze uz stimulkujes 🙂 Drzim moc a moc palce. Prosim ta otehotni uz konecne, lebo my stare kocule @ria191, @falin, @speranza1 @nelly @annetty 😀... niekde uz musime zacat🙂 🙂 🙂
@ikuska - som rada ze si zdravucka, s jendnycm ockom ta pozorujem a drzim moc palce aby si krasne donosila drobceka 🙂.......verim v tom, ze ked tebe sa podarilo teho bez tub, tak aj u mna je nejaka nadej 🙂

lienka_1
21. feb 2014

@zoji79
@speranza1
@falin Zacala som este minuly piatok. Ma vcera dr. uplne sokol velkostou tych dvoch folikulov. Predtym tie velke boli zvycajne prazdne, tak sa modlim, aby to nebolo aj teraz tak. A viete co, zeny? Dr. nedokazal najst pravy vajecnik. Chudak kukal-kulal, aj ja som na ten monitor cumela a mojho vajecnika nikde. Dufam, ze sa niekde lenoch od tej necinnosti nevstrebal 😕
@zoji79 Budem robit naozaj vsetko, aby som toto tvoje zelanie splnila. Otehotniem velmi-velmi rada. Ale pekne krok za krokom. Folikul boli, teraz mame v plane ziskat nejake vajicka a potom sa uvidi, ake budu nase dalsie plany 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre