Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
6. aug 2014

baby kolko vam vseobecna vyplatila za soft??

pbetuskap
6. aug 2014

@majba dakujem 🙂 a ked sa mozem opytat, ako tak pozeram na tvoj profil, tak jednak gratulujem k uspesnemu dotiahnutiu do konca 😉 podarilo sa na prvykrat v brne?

majba
6. aug 2014

@pbetuskap dakujem, pryvkrat to skoncilo MA v 8tt. potom na hematologii mi zistili nejake mutacie v krvi, tak teraz picham fraxiparin. vyslo nam az druhe IVF.

tinka9075
6. aug 2014

@lina129 ahoj ja som pred iui nebrala nič nechali sme to na prírodu lebo pri ivfkách som mávala veľa vajíčok tak som nechcela riskovať že bude viac vajíčok aj keď mi povedal doki pri sone že sú tam dva folíky myslela som si že fain bude aspoň jedno bábo a boli hneď dve 🙂 🙂 ja som prirodzene otehotnela 3x len vždy som o bábetko prišla 😒 😒

ludinka
7. aug 2014

@tixx ano toto bolo moje druhe ivf, prve nevyslo, KET sa potom podaril ale bolo to mimomatrnicove tehotenstvo ☹
preto este teraz nie som celkom presvedcena ci sa uz zadarilo, ale dufam ze ano

ludinka
7. aug 2014

@zibi myslim ze este zatial ziadna kocka nedostala peniaze -takze nevieme ako to bude

falin
7. aug 2014

Dobre ranko, dievcence 🙂

@tlucka - ahojky, pekne si si to naplanovala, nech ti to aj krasne vyjde a najmä s vytuzenym vysledkom. Kočka, vobec mi nedakuj, rado sa stalo 🙂, nech len to pomoze k babätku 🙂 Budem drzat palceky. Prazdniny si uzivam v praci 😀 , mala bola v 3 taboroch, teraz je uz starych rodicov a este nas caka dovolenka spolocna a mame po prazdninach 😎 . Marcelina neviem ci pojdem navstivit, v najblizsej dobe nie a neviem ci sa na to este dame, uvidime co zivot prinesie 😎 , papa

@ina7 - inus, je to obrovska skuska pozitivneho myslenia. Ale presne ako ti kamoska hovorila ver drobcovi, je to reporofitacky bojovnik. Drzim palceky nech je babulko v poriadku a nech sa hematom vstrebe, drz sa.

@tixx - som rada ze si po 1. navseteve spokojna, utekam teraz zubarovi (brrr), potom napisem viac

erinka12345
7. aug 2014

ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či niektorá z vás prenášla embryka zo Slovenského centra do Reprofitu? Mám v Heliose zamrazené 4 expandované blastocysty, IVF som mala apríl/máj 2014 vklad 05/2014 a KET 06/2014. Lenže to načasovanie vkladu v Heliose pri KET ... (kontrola sliznice, priebeh ovulácie ... proste, necítim to tak, že to vedia dobre odsledovať). Chcela by som vyskúšať vklad v inom centre, nie to iba doťuknúť s tým čo mám v Heliose. Aby som nemusela ísť do ďalšej IVF stimulácie nanovo. Ďakujem pekne za rady .

ludinka
7. aug 2014

@erinka12345 no mozno sa tu najde niekto, ja s tym nemam skusenost....a ak sa mozem opytat ako funguje nacasovanie KET v heliose?

lina129
7. aug 2014

@tinka9075 jeej to fakt? bez liekov a hned dvojky 🙂 tak to je super... my sa teraz chystame na IUI, ale tiez asi bez liekov, preto som sa pytala, ci je tam vobec sanca otehotniet... no ale ty si veeelmi pozitivny priklad, ze sa da a to hned aj s dvojickami... 🙂

zibi
7. aug 2014

@ludinka tak ze zasa nepreplacaju ? to co ma byt ved preplacali ...otras

ingrid0105
7. aug 2014

@erinka12345 ahoj ja to teraz riesim, prenos z Gyn Fivu do Helios Brno. Takze okrem trpezlivosti si prichystaj aj peniazky. Platit budes za prevoz tu aj tam, nas to vyjde cca 250 Eur. Mz sme museli do Brna podpisat papiere na prevoz, oni sa skontaktovali s GF a oni mi volali ze potrebuju tiez podpisat papiere, zaplatit a potom musia este oni ako centrum zaziadat neviem aky institut o prevoz lebo ide o chulostivu vec, je to predsa len geneticky material. Ale problem s prevozom ako takym nemali ani jedno centrum. Ja som zas sklamama z GF a chcem skusit Brno. A preco sa ti zda ze to nie je ono v Heliose?

ludinka
7. aug 2014

@zibi nie preplacaju ale zatial este ani jedna kocka to tu nestihla po ivf vybavit, cakacia doba je asi 3 mesiace kym vratia peniaze... 😉

radina
7. aug 2014

Ahojte baby, potrebujem urgentne poradit. Beriete niektora co ste tehu CRINONE? Uz dva tyzdne mi vychadzaju tie zvysky z toho gelu sfarbene do seda/cierna 😖 mate to niektora tiez? diky

zibi
7. aug 2014

@ludinka jaj som sa zlakla ...az 3 mesiace ..? ved VSZ nedavala do 3 tyzdnov? ale tak nevadi ..hlavne nech preplacaju ..ako sa mas moja?

zibi
7. aug 2014

baby ktore ste boli na hysteroskopii a vysiel vam ET?

crazybabenka
7. aug 2014

baby taká "hlúpa otázka" neviete .....či sa dá na prvej konzultácii "poriešiť" aj manželov spermiogram.....teda že by mu hneď spravili?

tlucka
7. aug 2014

@crazybabenka dá sa všetko 😉 Len treba pri objednávaní sa na prvú konzultáciu povedať, že chcete aj spg urobiť. Potom prídete na kliniku, manžel odovzdá "materiál", možno hodinku trvá vyhodnotenie a potom si vás vezme doktor na konzultáciu, kde vám povie už aj výsledky spg. 😉

haimi
7. aug 2014

@radina ja mam crinone, ale taketo nieco som si nevsimla, je biely 🙂

radina
7. aug 2014

@haimi ja to mam odvtedy, co som krvacala 😖

ingrid0105
7. aug 2014

@radina prave som ti to chcela napisat, to mas este zostatky toho krvacania, kym to nie je jasnocervene tak je to ok podla mna, este sa to tam cisti, ale hlavne ze to prestalo. kedy ides na dalsi ultrazvuk? po tom krvacani si bola?

radina
7. aug 2014

@ingrid0105 ahoj, tak ten prvy tyzden som aj tak brala, ze je to z toho, lebo na pohotovosti mi povedali, ze mozem krvacat este take 3 dni a tym, ze sa to vnutri hromadi a vychadza po niekolkych dnoch ,tak to som sa nestrachovala. No ale kedze uz je to druhy tyzden ,tak sa bojim trochu. Ale uz to nie je cierne ako ten 1tyz., teraz je to take sede. 😕 V pondelok mam kontrolu. od tej pohotovosti som nebola . Dnes sa snazim dovolat mu od rana kvoli tomu, ale nikto to neberie ,tak uz stresujem. 😝

ingrid0105
7. aug 2014

@radina klud moja hlavne nestresuj, podla mna kym pojdes na kontrolu uz bude davno po probleme 😀 drzim palce

tinka9075
7. aug 2014

@lina129 šanca tam je otehotnieť po iui aj keď nízka ale dá sa ja som príklad 🙂 🙂 ja som tiež nerátala že budú dvojičky ale teraz som rada pri jednom dieťatku by som sa asi nudila čo mi pri dvojičkách nehrozí 😀 😀

erinka12345
7. aug 2014

@ludinka väčšinou ideš na 14 DC na kontrolu výšky sliznice a ak je to podla nich v pohode, tak na 19 DC ideš na vklad, ... na KET som bola iba jedenkrát, ale pocit z nich nemám veľmi dobrý, nehovorím, že by ma tam niekto vyslovene nahneval, ale prístup mi príde absolútne chladný, proste si číslo v poradovníku ... ja viem, že ani od Brna nemôžem čakať zázraky, ale predsa len, tie referencie aj ohlasy dievčať predsa len hovoria za seba. A keďže máme ešte 4 embrya myslím, že stojí za to vyskúšať to v tom Brne.

korenka17
7. aug 2014

@donatela ...tak len tak dalej!Teším sa s tebou,fakt zatial ideme skvele!Ja sa dočkám až 18.8. fotky...snád je vše o.k.

erinka12345
7. aug 2014

@ingrid0105 ďakujem pekne za odpoveď. No ako som písala Ludinke, tak ten prístup mi príde veľmi neosobný a chladný na to o akú citlivú záležitosť ide a to ja som dosť žoviálna povaha 🙂. A je mi tie 4 embrya luto len tak hala bala povkladať. Proste stimulácia v Heliose podľa mňa super, aj kontorly, ale čo sa týka tých vkladov, príde mi to ako pokus omyl. Takže radšej do toho vraziť ešte trocha peniažkov, aj ked povedzme si je to teda mega drahá záležitosť celé IVF ... To len prevoz stál 250 Eur? A ty ideš do Heliosu Brno však? Ja chcem vyskúšať Reprofit. Koľko to celé trvá? Koľko prenášte embryí? Ďakujem pekne.

deinad
7. aug 2014

@zibi ahoj,ja som mala hysteroskopiu a ET mi nevysiel ani jeden -bolo ich 5. Podaril sa az ket 🙂.

lina129
7. aug 2014

@ingrid0105 ahoj, mozem sa spytat, preco si sklamana z GF? ja tam chodim, tak ma len zaujima tvoj nazor... dakujem 🙂

ludinka
7. aug 2014

@erinka12345 ja som tiez chodila pred tym do heliosu ale len na iui, tiez sa mi tam nepacilo..........nuz ale co sa tyka tych Ketov tak v brne to robia tak isto, na 14 den ides na sono, kde sa kontroluje sliznica a potom 19-20 den na vklad, pred vkladom sa tusim 5-6 dni berie utrogestan
preto ti pisem aby si zbytocne nevyhodila peniaze za prevoz a aj samotny KET v brne drahsi ako v heliose...
ak mas kvalitne mebria tak je jedno v ktorom centre ti ich vlozia
ale chapem ta, clovek chce mat pocit ze urobil vsetko co mohol...... a mas urobene vsetky vysetrenia? myslim hematologiu, imunologiu a podobne??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre