Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
16. aug 2011

@ivta5 tak ak vam dali cennik tak by mal byt nemenny.kvoli veku chod na sk cez poistovnu..myslim ze len do 39rokov preplacaju.coto hadam usetris.v brne si hradime uuuplne vsetko nakolko je to ina krajina.

callex
16. aug 2011

@martini veru vankus ma zatial vyuzitie pre mm..uz s nim 3x spal. 😀 viacmenej to bol on kdo ho strasne chcel ..lebo tetula v predajni isla na nas rafinovane.dala nam ho za chrbat a oprela nas o stenu..vraj ci citime tu ulavu a relaxaciu svalov.no citili sme.a viac nebolo treba. 😀 kocik uz mame mesiac doma. 😎
co sa povery tyka tak ja som skareda od zaciatku tehu..sama vyrazka ako v puberte a tie hnusoby sa ani vytlacit nedaju hned tak nejako divno schnu.takze podla toho by to mala byt baba.ked mi vsetci kukaju na brucho tak hovoria ze baba..tak som sama zvedava ze co to bude.inak moja starenka tak tipovala vsetkym sesterniciam a vzdy uhadla a to ich mam pozehnane...ale k tomu potrebuje obrucky a tie my nenosime.takze som usetrena hokusov pokusov.

naveen
16. aug 2011

@martini jaaj.. a preco som si ja myslela, ze cakate dievcatko?? 😀 😀

@callex ..jo, akurat ma vytacali tie rodiny, ktore na poslednu chvilu moj chlap ukecal,a by isli s nami.. dve 6 rocne deti.. a dooost nezorganizovane rodiny a to nemusim.. a samozrejme som bola najhorsia, ked som sa ohradila 😀 😀 😉

martini
16. aug 2011

@naveen najprv povedali, že to bude dievčatko a potom narástol pipik...tak možno preto, lebo som sa tu chvalila, že bude princezná pôvodne 😉 Jój mm urobil chybu, že ich ukecal, také nezladené celky nemám ani ja rada...ale hlavne, že ste si v konečnom dôsledku oddýchli a vypli hlavy...a byt už je cakomprask urobený?

naveen
16. aug 2011

@martini no nie je to uplne to prave orechove, ale aspon uz je funkcna kuchyna a kupelna.. musime este spravit komoru,a by som tam nahadzala vsetky zavaraniny a nepotrbne veci a bude to uz vyzerat celkom ok

martini
16. aug 2011

@naveen no to už znie celkom finišujúco...

naveen
16. aug 2011

@martini noo 😀 😀 😀 potom neviem, ci sa budem zamestnavat a rozculovat 😉 hadam by bolo vhodne aj otehotniet a ist na PN ku 😀

lubi
16. aug 2011

@callex idem volať až vo štvrtok. to mám voľno. ale chcela by som koncom septepbra ako to pôjde. ak samozrejme nebudú chcieť aby som došla v nejaký určití deň ak by som šla na nejaké tie testy. uvidím.
a to sa môžem akože aj objednať k niekomu konkrétnemu? u koho sa tam vlastne objednáva? na recepcii?

callex
17. aug 2011

@lubi objednava sa cez recepciu..termin dostanes podla toho akeho lekara si vyberies.nasi favoriti tuto su: Machac,Stelc,Koudelka.ak je ti to jedno..tak sa da aj prisposobit tvojmu terminu aky chces.

luly3
17. aug 2011

ahojte maminy a tehulky a skoro tehulky 😅 😅 😅
ako sa máme?????ja som dnes bola ne tej glukóze 😝 😝 😝 a tá žbrnda vám
je dobrý humus ale ked som si do nej vytlačila citron tak to šlo a výsledky mám v norme
takže cukrovku nemám 😅
čo bolo horšie v noci som umírala od bolesti zubou navštívila sem teda dnes zubárku a dva kaze
mi robila a bez inekcii a bolelo to 😝 😠, tak som si vytrpela porád sa mi hlava trásla ked mi do
toho vrtala ☹

martini
17. aug 2011

@luly3 no ty tomu babatku dávaš zabrať 😉 , najprv ho nadopuješ cukrom a potom ho otravuje zubárka...🙂
no hlavne, že výsledky OGTT sú OK a že už zuby sú opravené a už tam dlllho nepôjdete 🙂

callex
17. aug 2011

@luly3 gratulujem k dobrym vysledkom...veru je to riadna zbrnda..a dufam ze zubky uz budu posluchat.

pikha
17. aug 2011

caute hviezdy 🙂 ako sa mavate? Nas trocha trapia problemy s bruskom, take tie uvodne trojmesacne kolikove, ale s pomocou fenykloveho cajiku, kvapiek a cvicenia nejak zvladame.
@callex aj ja som mala ten kojaci vankus, ale na kojenie mi nezapasoval vobec 😝 😖 aj ho veru predavam. Ale niektorym kockam sa osvedcil, tak dufam, ze budes patrit k tej druhej skupine 🙂 Ako sa citis?
booze baby tehulky, vam tie tt utekaju ako voda 🙂
@luly3 presne viem, o com hovoris 😀 ani moja zubarka nie je ako zena zastancom analgetik pocas tehotenstva a tiez som si u nej odsrala jeden neprijemny den 😀 hlavne, ze mas za tym.
@naveen aka bola dovca?

gabinkaa
17. aug 2011

@luly3 super, že výsledky sú OK, o zubároch mi ani nehovor, ja som si našla sama jeden kaz, takže sa vnútorne pripravujem na návštevu zubára a čo viem určite, bude mi chcieť vytrhnúť zub múdrosti, tak ma chytá panika ☹

luly3
17. aug 2011

fuuuu kočky ani nehovorte teraz som sa zobudila a vyzerá to že už je dobre 😅 😅 😅
@gabinkaa skoč čo najskôr pokial ťa to nebolí aby si netrpela 😉

gabinkaa
17. aug 2011

@luly3 s bolesťami zubov nemám problém, len ma štve ten kaz, som sa pýtala aj dokiho či si môžem dať aj vytrhnúť zub a hovoril, že k zubárovi mám ísť a môžem si aj zub dať vytrhnúť, tak uvidím čo povie zubár

callex
17. aug 2011

@gabinkaa mne chcu zub mudrosti trhat uz 3roky...a ja stale hovorim ee.dokial mi nespravi dieru do lica lebo mi rastie tym smerom tak bude tam kde je. 🙂
@pikha a nepouzivas ten vankus ani za seba..aby si sa vedela dobre opriet ked kojis?ja sa citim podstatne lepsie..uz vyzeram aj ako tehula. 😎 ..len zase tieto horucavy...vrrr..takze som ako krtko zalezena v chladku a tme.uvazujem ze by som ta aj dakedy mohla prepadnut..co ty na to?

idem si navarit krupicku. 😝

rienok
17. aug 2011

@gabinkaa , @callex mna presviedcali celych 10 rokov, dala som si ho vytrhnut asi pred 3 tyzdnami lebo zacal boliet (vosla mi do neho susena slivka au 😝 )

lubi
17. aug 2011

@callex čo som písala mail tak mi odpísal Koudelka hehe. tak si asi jeho vyberiem keď mi už odpísal(vybral si ma) 😀

callex
18. aug 2011

@rienok a nestacilo vybrat slivku? 🙂 ja sa zubara vseobecne nebojim ale trhania ano..i ked asi naposledy mi trhali na zakladnej skole.lenze viem ze tato moja stolicka by musela ist chirurgicy vysekavanim a kdovieako..takze dakujem neprosim.
@lubi osud rozhodol...tak sa objednaj k nemu.

rienok
18. aug 2011

@callex šak som ju aj vybrala, ale to bola taka bolesť, že som si povedala radšej nech ide preč ako by ma mal niekedy veľmi rozbolieť.
no ja som si tiež myslela, že to budu musieť vysekávať ... tiež mi rástla do líca, no a kupodivu sa ten zubny chirurg na to kukol a povedal tak to spravime .... a o 10 minút som už bola vonku bez zubu (povodne som sla na konzultáciu 😀 ) ani to vobec nebolelo dokonca ani po vyprsani anestetika, ani som neopuchla ani nič podobne 🙂

callex
18. aug 2011

@rienok no dieta stasteny si ty bola u toho zubara. 🙂

rienok
18. aug 2011

@callex no bola tam moja segra 2x a veľmi si pochvaľovala prístup a vždy aj bola OK, tak som mojho zubara poprosila aby ma poslal tam 😉 ak chces dam kontakt 🙂

gabinkaa
18. aug 2011

@rienok, @callex tak dobre ste ma tu nastrašili s tým vyskávaním, už aby som sa od teraz bála, lebo zub nemám dobre vyrastený, ešte tam prídem o život 😀

gabinkaa
18. aug 2011

@rienok Tebe zmizla fotečka........

rienok
18. aug 2011

@gabinkaa som si zmazala, ...vies ludia vedia byt zlí .... 😒

gabinkaa
18. aug 2011

@rienok tak to máš veľkú pravdu, že vedia byť zlí, veľmi zlí a zákerní...........mala si asi zlú skúsenosť, ale hlavu hore

rienok
18. aug 2011

@gabinkaa zatiaľ nie, ale rozhodla som sa pre istotu.... čo ja viem kto ma spozná a ublíži...nie mne, ale mojim blízkym alebo miminku ak sa podari. Oželiem fotečku veď vy ma už aj tak poznáte 🙂

gabinkaa
18. aug 2011

@rienok už som sa zľakla, že máš osobnú skúsenosť......... ak si to takto cítila tak je to dobré rozhodnutie a je pravda, že my Ťa už poznáme 😉 a neboj určite sa miminko podarí, veľmi Ti to prajem

martini
19. aug 2011

@rienok no ahojky...pekne ťa znova vidieť, teda čítať 🙂 Ako sa máte? fičíte na letnom dovolenkovom režime? (čo vo vašom prípade znamená opak ako pre väčšinu ľudí....)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre