Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naveen
26. aug 2011

@cherry1981 tak to je neskutocne.. som zvedava, co by robili, keby to niekto spravil ich zene .. 😠 asi by som ho na mieste rozkusala, keby mi to povedal .. neboj ty nic, v RF sa k vam budu spravat lepsie.. aj ked teraz tam toho tiez uz maju dost.. ale stale je to lepsie

@miminkad ja moc nezehlim, ale plienky som chcela.. ale evidentne preziju deti aj bez toho 😀 😀 😀

cherry1981
26. aug 2011

@naveen Ved to a ja som taka ze si usta otvorim, ale ja som sa v tu chvilu nezmohla ani na slovko ☹ Ja som ostala uplne ako mechom prastena, ale tak zivot ide dalej a na jednom IUI zivot nekonci som si povedala uz. Verim, ze v Brne je spravanie ovela lepsie 😉

naveen
26. aug 2011

@cherry1981 to hej.. ale same o sebe je to vsetko psychicky narocne a toto teda fakt nepomha ☹ tak drzim palce do toho brna 😉

miminkad
26. aug 2011

@naveen urcite hej,ved sa tam aj tak len vykakaju alebo vycikaju 😀

callex
26. aug 2011

@cherry1981 je to mrzute a viem ako sa citis..mne sa poodbne stalo v RF..mala som ist na IUI ale kedze sa urobilo vela folikulov tak sme sa dohodli ze bude IVF..a ked som isla na kontrolu foliky boli velke..a poradili mi domaci pokus. 🙂 proste stava sa.
@naveen ja zehlim aj mm trenky. 😀

maticap.
26. aug 2011

@miminkad cavec, no instruktaz by bola na dlhsie a veru neviem ci by sa Ti to vsetko odo mna chcelo citat. Velmi dobre je zhrnute v clankoch od kociek z temy Latkove plienky - alebo tak nejako sa to vola. Hodim sem link a ked si otvoris diskusiu a pozries prispievatelky a ich fotoblogy s clankami, je to tam pekne popisane. 😉
@naveen mno, klasickych mam len par - teraz robim vybavicku z tych "novych" , ktore sa nezehlia - iba strcis do pracky a po oprati vyberies a vyves a dufas, ze to rychlo vyschne. To je jedina nevyhoda (odhliadnuc od ceny), ze schnutie trva dlhsie - lebo su viacvrstvove a tym padom viac nasaju. No a teda sa nezehlia. 🙂

Idem si na chvilu lahnut - som akasi unavena... a to ma este caka zehlenie detskych veci - som to dnes ciastocne poprala, ked je tak pekne... a moze to schnut. 😎

lenka_21
26. aug 2011

@cherry1981 AMH mas sice nizke, ale nie je to az take strasne ... ja mam 0,38 .... ja som tiez dost sklamana z MT a dokonca aj z pristupu Tomasa ☹ ☹ ☹ Ked som tam bola pred cca mesiacom tam sme to moje AMH rozoberali ... povedala som mu moj nazor a dost sme sa na tom chytili ☹ ☹ ☹ Ja som mu povedala, ze poznam baby, kt.mali AMH nizsie ako 0,1 a su tehu aj prirodzene a tak sanca urcite je, len mozno nizsia ako maju ine baby s dobry vysledkom ... no nic o tomto nechcel pocut a tlacil nas do darcovskych. Ked som sa ho potom opytala, ze aku "obrovsku" skusenost s AMH ma ked to takto hodnoti a nakoniec sa priznal, ze ho meraju len par mesiacov, takze statistiky ma nulove. Ked som sa bavila s Koudelkom v RP, tak on mi napisal, ze by to nevzdaval a soft by urcite skusil ... Mna len stve, ze platim kopec prachov do poistovne a mam este 2 IVF pokusy na SK, takze by som ich rada puuzila ... bohuzial ja mozem iba soft stimulku a to robi zatial iba Iscare v BA ... ak by sa dalo, tak si tie pokusy prehodim do CZ. Dobry vtip vsak bol, ze ked som bola v utorok na kontrole v MT tak nam Tomas zacal hovorit, ze by sme mali skusit soft a vsetko to o com som sa s nim minuly mesiac hadala (vraj maju nove poznatky)!!! 😕 😕 😕 MM na neho pozeral a pekne mu to natrel, ze toto vsetko Vam tu naposledy moja manzelka rozpravala a vy ste jej to vsetko vyvratili a dokonca povedali, ze aj prostrednictvom IVF su jej sance na tehu nulove, takze nechape o com teraz toci ..... no a na zaver nas zaklicoval ked povedal, ze ziadost neposlali 😠 😠 😠 Vraj sme sa na tom nedohodli, tak sme mu ukazali spravy, kt.som si vzdy po vysetreni vypytala a na 3 z nich to bolo napisane .... Ja by som si to na tvojom mieste na 100% overila ci ti ju poslali ...

ako pise @naveen to co spravili je chrapunstvo najvacsieho zrna, kedze ta oni stimulovali ... no neviem ja som dost drza ... ved ma tu baby poznaju ... vsak @naveen @callex 😀 😀 😀 a tak ak by mi toto spravili, asi ich do tej prace dotiahnem aj za vlasy ... no nemam slov 😠 😠 😠

@naveen no tabulecky nemam, lebo od poslednej aktualizacii sa nic nezmenilo, ale na jesen sa tu vyroja stimulantky a tak to tu bude frcat jedna radost 😝 😀 😝

@zlatanka30 Ahoj, cakacka je vraj cca 2 roky ... my sme na 10 mieste (teraz ked som bola v MT tak som dotlacila Tomasa, aby mi povedal poradie) ... Vysvetlil nam ako to funguje, ale ak budem chciet darcovske, tak tiez pojdem do RP, lebo tam maju dobry dracovsky program, kratsiu cakaciu dobu, financne je to rovnake ako na SK

@miminkad Jasne, ze som tou vynimkou na to zdravotnictvo myslela teba 🙂 😀 🙂

lenka_21
26. aug 2011

Babyyyy, co bude s tym stretkom ... davam vazne do placu termin 10-11.9 ... to uz bude po dovolenkach ... je na Vas ci si zvolite sobotu, alebo nedelu .... miesto sme navrhovali NR, aby nam @pikha predviedla svoju princeznu ... 🙂 😉 🙂

odpoved od @naveen, @callex a @cecil36 mam, ale co ostatne????? Budem zla - hehe-he-he 😀 😀 😀 Samozrejme sa mozu pridat aj ine kocky 🙂 🙂 🙂

@rienok @leamax @miminkad @jada1 @pikha @maticap @luly3 @mircalla @tinna13 @gabinkaa @bayley @kajka39

cherry1981
26. aug 2011

@naveen
@callex Dakujem Vam Vam baby aj za taku psychicku podporu, ano najhorsie j e to na psychiku a ja sama som z toho znicena, ale zial asi to tak malo byt ☹ Som z nich sklamana na plnej ciare ale to asi o tom ve svoje ako citam aj
@lenka_21 No poviem Ti, ze ja som sa v tu chvilu nezmohla na nic ☹ Ja sama som ho donutila do IUI, on mi ho ani nechcel robit, ze pri mojich vysledkoch z AMH sa to neoplati, a nakoniec som si to vydobila a takto to aj tak dopadlo, mne to pripadalo, ze je to koly peniazom ja si nepomozem 😠
No s tebou tam bol aspon mnazel mala si sa o koho opriet a mal ta kto p odrzat ale ja som ostala ako omracena a pritom som sa nato tak tesila ataku nadej do toho vkladala tak si vies tiez predstavit. Proste nic zo mna nevyslo iba more slz hned ako som vysla 😒 A Ty si uz v Brne bola? Viues co tak ty to s nimi mas tiez v tom Martine pekne pestre. Mna by asi dr.. tiez keby mi toto spravili. No poviem Ti ze asi len my dve mame take stastie na nich v MT 😠 Aspon som neni sama aj to ma trosku upokojilo srandujem 😉 😉 A teraz vlastne co budes robit? Kde ides? Ako to budes riesit?

lenka_21
26. aug 2011

@cherry1981 No moj mm je tam so mnou vzdy, ale on je tichy, kludny, nenapadny 😀 😀 😀 ... to co povedal Tomasovi ma prekvapilo, lebo ja si tieto vojny bojujem vacsinou sama, ale uz aj jeho nastval ten pristup a ta ziadost .... V RP som uz bola, s Koudelkom sme dohodnuty a mam aj protokol, cakam na mrsku ... len som potrebovala urcite vysledky a to mi robili v MT ...
No Tomasa som zrusila na tri doby a tak mam ziadost uz predschvalenu (trvalo to 4 dni) 😕 😕 😕 ... uvidim, dam to asi na striedacku ak sa bude dat (nech mi to neprepadne), teraz cakam na mrsku a hor sa do stimulky 😀 😀 😀 Hej mna doc.Tomas zboznuje 😀 😀 😀, pisem si aj s lienkalenkou, kt.tam tiez chodi a ona ma podobne skusenosti ako my dve takze nieco sa tam deje .... No neboj, raz dva a sme tehulky 🙂 😉 🙂

@callex Suhlasim, ze obcas sa stane vsetko ... aj ja som stimulovala na IUI a 2 dni pred zakrokom chytil mm horucky a tak nic z toho nebolo ☹ ☹ ☹ Ale toto co pise @cherry1981 je podla mna ine ... ked vedeli, ze nebudu cez sviatky robit, tak ju nemali podla mna stimulovat, alebo ju aspon na to upozornit vopred ... ako hovorim ja, komunikacia vladne svetom!!!

callex
26. aug 2011

@lenka_21 @cherry1981 nechcem sa ich zastavat ale mohlo sa stat ze folikuly rychlo narastli a vyslo to tak ze bolo treba konat v nedelu a oni vtedy nerobia.lebo tie foliky boli fakt velke..ja som na IUI chodila ked mali 16mm,max 18mm.

miminkad
26. aug 2011

@maticap. nuz momentalne to nepotrebujem,ale ak budem,tak rozhodne to precitam.ale som za latkove 😉
@lenka_21 palec hore moja 😀

pikha
26. aug 2011

ahojte tehulky sucasne i buduce 🙂 nemam cas vas sledovat, len vidim, ze nas hlavny organizator @lenka_21 chysta stretko 🙂 ja som za, je to sice este daleko, ale ten termin no problem. Vsetky pozdravujem 🙂

mirili
26. aug 2011

ahojte, po dovolenke už v starom kolotoči - práca,....nestíham všetko ani čítať, lekár v CAR mi po OPU odporučil prednison. tak uvidíme ako to dopadne na 6x. chcem sa spýtať či niekto bral prednison v kombinácii femibion a anopyrin.

cherry1981
27. aug 2011

@lenka_21 A v MT vedia ze ides ddo Brna? Joj ja sa uz neviem dockat tiez, strasne Ti drzim palceky. A vlastne kazdej jednej ktora je v nasej situacii. Ja som uz bola do Brna objednana tiez a potom som to zrusila, ze skusim najskor MT a takto som dopadla 😠 😠 😠 Dneska mam este nervy, ale uz som kludnejsia mm tam dneska chcel ist a vydobit to aj na nedelu silou mocou 😀 😀 Ze tam narobi poriadky ale uz ich kaslem.
A v MT ti v pohode urobili aj vysetrenia a vedeli ze ich potrebujes do Brna? Alebo tosi im nehovorila? Ja mam cerstve vysledky zo vsetkeho aspon to. Len mam obavu ze ked si budem pytat kopiu z vysledkou tak sa ma budu vypytovat naco mi to je .. Ale uz som povedala mm ze odteraz bude chodit stale somnou. Tak uz Ti len drzim palce aby to v Reprofite vyslo hned na PRVY KRAT 😉
@callex
Hm ja uz sa k tomu nejdem ani vyjadrovat spravila som si o nich mienku a nie moc dobru ☹ ☹ No foliky som mala take na 10DC,ale uz aj predtym som mala sama ovulku a folik bol na 11 DC 22mm tak mohli pocitat ze sa to vyvinie skor? No nevadi uz som sa z toho vyspala a ide sa dalej. Dakujem Vam baby za podporu hlavne psychicku . 😉

lenka_21
27. aug 2011

Ahojte baby @rienok @leamax @miminkad @jada1 @pikha @maticap @luly3 @mircalla @tinna13 @gabinkaa @bayley @kajka39 @callex a plus ostatne ... ten termin som vybrala preto, lebo buduci tyzdne tam su este volna a tak predpokladam, ze si mozno beriete dovolenky ... 🙂 😉 🙂 Inac ja by som mala prave vtedy stimulovat a tak dufam, ze budete na mna poriadne kaslat tehu bacilky 😝 😀 😝 😀

@miminkad Co tak napisat, ze dofrcis na stretko 😀 😀 😀 ??? Ja viem, ze mas urcity limit, ale neboj cez vikend nikto nepride a RP tehu bacilky sa nam zidu 🙂 😉 🙂
Dakujem za pochvalu, ale ak mam napisat uprimne aj ked som sice asertivny typ tak nemam rada konflikty ale s tou neodoslanou ziadostou ma uz uplne dorazili ... cakam na jej odposlanie cca 3,5 mesiaca 😕 😔 😕 Ked mi niekto do oci povie, ze je nulova sanca, aby som otehotnela ... tak to je tiez dobry sok 😕 😔 😕 a som rada, ze ovladam anglictinu a tak som uz mala precitane, ze moje AMH nie je dobre, ale sanca tam je 🙂 😉 🙂 Je pravda, ze 2x po odchode s MT som musela predychavat a tiez som si potom trosku poplakala, ale nastastie mm bol so mnou 🙂 😉 🙂

@cherry1981 Vedia, ze ak by som mala ist na darcovske vajka tak o tom uvazujem. Inac som im nic nepovedala ... teraz ked som tam bola naposledy som ich poziadala, aby mi vytlacili vsetky vysledky a konzultacie co som u nich absolvovala ... ak by sa ma opytali naco to potrebujem, tak by som povedala, ze si to chcem zalozit. No nic nepovedali a vsetko mi vytlacili ... nam robili v MT folikumetriu, HP, SPG, imunologiu, hematologiu, infekcne choroby plus vsetky zoozy (toto som si vyziadala ja), stery (chlamydie, urea, myko, kvasinky), AMH a plus sme boli na genetike, ale tam nas poslala moja gynekol. kvoli MA. Kedze mi na genetike vysiel problem s trombozamy tak som bola dodatocne na hematologii u nas a este mi moja endokrinologicka urobila uplne podrobny HP ... uff, je toho vela 🙂 😉 🙂
Dakujem za palceky ... budem informovat ako to prebieha 🙂 😉 🙂 a verim, ze aj ty budes uspesna ... Inac co sa tyka RP, tak ako pisala @naveen aj oni toho uz maju vela a tiez som mala pocit, ze to je trosku ako na beziacom pase, ale maju dobre vysledky tak snad aj ja spadnem do pozitivnej statistiky. Inac ja chodim ku Koudelkovi a v poslednej dobe som mu musela viackrat pisat, aby mi konecne odpovedal 😕 😔 😕

lenka_21
27. aug 2011

Baby, Dr. v MT mi povedal, ze pred IVF zvyknu davat babam Estrofem, kt.sa berie o jeden cyklus skor medzi 21-28 DC ... poculi ste niektora o tom????

miminkad
27. aug 2011

@lenka_21 no uvidim,co so stretkom.tazko mi hovorit takto dopredu.
daj si vina,to mas lepsie ako estrofem 😀

lenka_21
27. aug 2011

@miminkad a naco je dobry ten estrofem? Ja netusim 😕 😔

callex
27. aug 2011

@lenka_21 estrofem sa dava hlavne aby sliznica narastla..ale my tu mame overene vinecko od zaciatku stimulky a ziadna dalsia chemia nebude potrebna.a ak by ti aj napriek tomu nerastla sliznica tak ti v RF povedia aby si si ho dala.takze klud..ziadne take ze mesiac dopredu.
co sa terminu tyka mne vyhovuje nedela..nakolko v sobotu fotime a este stale mm asistujem. 🙂 ale mozno s nim ani nepojdem lebo este nevieme co presne fotime.milujem nevesty ktore si davaju na cas. 🙂
@cherry1981 kasli uz na nich stalo neodstane sa..dajte domaci pokus a mozno uz ziadny reprofit nebudes potrebovat. 😉

miminkad
27. aug 2011

@lenka_21 zvysuje sliznicu a zdielam slova @callex 😉

lenka_21
27. aug 2011

@callex @miminkad dakujem za info ... tak potom nechapem naco mi ho odporucali v MT ... mne ho Dr.aj predpisal, ale ja so sliznicou nemam problem ... bola som 22 DC a mala som ju 8 mm co je tusim dostacujuce, nie? 😕 😕

miminkad
27. aug 2011

@lenka_21 no mohla by byt ta sliznica aj vyssia.to si mala pred ovu,ci po?

callex
27. aug 2011

@lenka_21 ideal je mat v den ET 10mm..8mm je dost ale cervene vinko to posunie na tych 10mm 😉 takze do not worry be happy.

callex
27. aug 2011

prave som sa rozhodla ignorovat mm ked sa jeduje ked nieco kupim pre babetko...vravim mu: ty mas cyklisticku vybavu,turisticku vybavu a mne budes frflat..na to este dobehol ze zabudla som ze ma aj fotograficku.tak to uz zaklincoval ukazala som mu figu borovu a je to. 😉 🙂

zlatanka30
27. aug 2011

@lenka_21 ja som bola na ivf v MT Iscare a mala som aj estrofen.brala som ho od 3dc a 14dc bol odber.

tinna13
28. aug 2011

ahojte, pozdravujem všetky
@lenka_21 -u mna su najblizsie vikendy dost problem, vascinou som mimo NR. vikend ktory navrhujes ideme do Prahy ale teoreticky sa v nedelu vraciame, takze keby malo byt stretko v nedelu poobede tak by som to mohla snad stihnut.

cherry1981
28. aug 2011

@lenka_21 Dakujem za informacie, este by som sa ta chcela opytat ako je to s tvojim MC pri tvojich nikych hodnotach AMH. Ovulujes aj sama? Mas cyklus pravidelny, alebo tiho rreguluju liekmi? Lebo ja mavam aj sama ovulaciu aj anovulacne cykly ale MC mam regulovany proverou.
A urcite daj vediet ako si dopadla v Reprofite verim,ze na prvypokus to vyjde 😉 😉 😉

@callex Jasne, uz som z toho vytriezvela a ide sa dalej 😉 😉

lenka_21
28. aug 2011

@cherry1981 Ja mam cyklus uplne v pohode ... ovulka, mrska vsetko bez problemov ... anovulacne cykly nemam ... niekolkokrat mi robili HP a folikumetriu, aj podla hormonov mam idelane hodnoty a folikumetria potvrdila HP, vajko pekne dozrieva, praskne 🙂 😉 🙂 Dakujem, dam vediet ako som dopadla 🙂

@zlatanka30 Ahoj, dakujem... pochopila som,ze je to asi standard pre MT

@callex @miminkad Baby, dik za info ... to bola sliznica po ovu 22 DC ... mne vzdy tvrdili, ze sliznica je OK a funguje v pohode ako ma ... Ja som ani netusila, ze to mam byt 10 mm ... moj standard je 8-9mm a vzdy mi tvrdili, ze to staci .... no nevadi, ved vinko predsa nemoze uskodit 😀 😀 😀

miminkad
28. aug 2011

@lenka_21 len ho pekne pi od zaciatku cyklu do ovu a sliznicu budes mat krasne vysoku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre