Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
25. jún 2010

@moni19 hej, od MS zacinam ale nedavam tomu velku nadej. Budem mat teraz len tabletkovu stimulaciu a kedze pri klasickom IVF na Slovensku som pichala az 300 jednotiek, tabletkam velku sancu nedavam.
Ale som rada, ze ma aspon zaradila do programu. Velmi sa jej to nepacilo lebo poslednu stimulku som mala len v aprili. Ale mozno ma milo prekvapi aj ten clostilbegyt, uvidime....
V kazdom pripade sa velmi tesim.

cavik
25. jún 2010

ahoj dievky...ani neviem, čo tu je nové, nejako nestíham 😒 ......ale postrehla som pozitívne správičky od Lenky20 a máme tu nejaké nové kočky 🙂 🙂 🙂 .....tak ich teda na tomto svete pekne vítam a prajem im veľa zdravia, lásky a veľa, veľa dobrých ľudí naokolo 🙂 🙂 🙂

janula18
25. jún 2010

ahojte chcem sa opýtať, neviete čo sa stane ked orgalutran inj. nebudú asi 5 dní v chladničke?
Dik

mircalla
25. jún 2010

janula - zavisi co ma v letaku
su lieky co staci ak su do teploty 24-25 stupnov..napriklad utrogestan
taky decapeptyl musi byt v chlanicke, myslim, ze tam je do 10 stupnov

nepoznam tento liek, co je na letaku? ak ma byt v chladnicke, odporucam striktne dodrziavat....

labus
25. jún 2010

@lenka20 -Lenka ahoj takže po poriadku najskor tebe obrovská gratulácia a silno držím palce tak konečne ... je užasne čítat takjeto krásne správičky
Takynečka a Zuzanka strašne moc zo srdca blahoželám a prajem babulkám vela vela zdravíčka a posielam pusinky.
Julietka máš prenádherne detičky- bože akoten čas letí už su krásnevelký nedávno sme tebe blahoželali.
samozrejme všetky kočky pozdravujem a ja zasa niekedy mrknem ...dnes som mala asi nejaký citák ,lebo vážne sem nechodím ..
Lahhelik tak si na rade moja 🙂

labus
25. jún 2010

@mircalla Mirkalka s porodom si teraz na rade Ty .. drž sa a ja určite mrknem a budem na Teba myslieta hlavne nech je to rýchli a bezproblemovy porod 😉 zaslužiš si to 😉

mircalla
25. jún 2010

dakujem krasne labusik....

mircalla
26. jún 2010

Čakateľky na stimulku:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., krv 28.6.
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2009)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, cakame na vysledok
Labus
Cavik
maticap.

mircalla
26. jún 2010

trosku som aktualizovala tabulku, dufam, ze nevadi

tanitta
26. jún 2010

– Čakateľky na stimulku:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., krv 28.6.
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, cakame na vysledok
Labus
Cavik
maticap.

tanitta
26. jún 2010

ahojky..
tiez som ju opravila 😵 ....pekny vikend zelam my ideme do BA na vylet...

shandy
26. jún 2010

ahojte babulky,
monulka, to je skoda, ze len jeden zostal, ale hadam sa preberie, ked uz bude u teba v teplucku, bude bojovat...
@rebeka33 no hovor mi, zajtra si budem nehty obhryzat od nervozity, ze ako sa nasi drobcekovia drzia... 😖
moni ale fakt super, ze ste platili takto, to je fakt perfektne 😉 , ja som zvedava ak nam v pondelok zauctuju ten prvy pokus. Koudy spominal, ze budeme platit len lieky...tak uvidime 🙂
dievcence tak hlasim troch 8-bunkacov a dvoch 6-bunkacov, jeden chudiatok defragmentoval...
babulky, ako prebieha transfer, mam si nieco zobrat na prezlecko? utros mam rano zjest? dakujeeeeeem 🙂
vsetkym krasny slnecny vikend 😵

moni19
26. jún 2010

Ahojte,
@shandy krásne sa delia. Držím palce k transferu. 😵 Na transfér si ja nosím akurát čisté ponožky, nech Dr. neporazí. 😀 Oni Ti tam dajú plachtu, ked sa vyzlečieš, tak si ju pridržíš kolo pásu a prejdeš ku koze. A tam si vyskočíš a tú plachtu ti dá sestrička na teba od brucha dole. 🙂
Príjemný zážitok to bude. Pre mňa to bol krásny zážitok, aj keď viem, že embryjka nič moc. 🙂

mircalla
26. jún 2010

@tanitta - vidim, ze som dala pri adamkovi zly rok...vedela som, ze ma cca roka pol, ale nebola som si ista. dik za opravu. a lenku coskoro presunieme medzi tehule

@shandy super to vypada. neber nic, len vodu na cestu, lebo je dobre mat aspon trohu plny mechur, utros rano pred trasferom spapaj, potom uz mozes vaginalne

transfer ti urobia takym katetrom, neboli to, len trosku neprijemne....polezis 15 min a ides dom

moni19
26. jún 2010

@rebeca_1 ja som tiež na clostil nereagovala, ale Dr. podľa toho vedela, čo mi má nasadiť najbližšie. A trafila sa presne. Vlastne, aj sama som bola zvedavá čo a ako. Tak som sa vždy na stimulku tešila. 🙂

lenka20
26. jún 2010

caute babulky ja len bleskovka, bola som zvedava na moni a shandy, monicek verme ze embrijko zabojuje a zahryzne sa, v maternici je mu najlepsie 😉 shandy super embrijka, budu krasne blastocysty v pondelok 😉
s tym vysavanim - to ja musim kazdy den, my mame psikov, kazdy den ustrikujem sveter z chlpov, takze ranne vysavanie je nevyhnutnost 😝 ale nedviham vysavac, len sa prechadzam s hadicou a taham ho po zemi... mozno mu odidu kolieska ale co uz 😝 inak davam pozor, nic tazkeho nerobim.. dnesny test krasnucky, asi uz nema zmysel dalej testovat... pisla som koudymu a uvidime co povie, co dalej mam robit..pekny vikendik 😉

shandy
26. jún 2010

monulka dakujem 🙂 , no ja s clostilom tiez nic moc a este aj cysta. ale kazdy je iny, na kazdeho ine zabera 🙂
mircallka dikes za info 🙂
leniiiik tak to sa tesiiiiiiiiim, to by bolo super, keby si prebrala diorikovu stafetu a boli z toho rovno dvojicky 😵 😵
tak na taketo vysavanie je dobra roomba, uzasna vec. pustim a sama povysava. fakt odporucam 🙂 . my mame dokonca tu co prave na zvieratka. je akurat dost draha 🙄 , my sme ju ale nekupovali. ale aj napriek cene som si povedala, ze naskrblim a kupim aj mamine, nech si setri nohy 😅

pikha
26. jún 2010

ahojte kocky 🙂 tak ja sa pridavam ku vam, absolvovala som SOFT IVF, teraz vo stvrtok bol odber a v utorok bude transfer. mam za sebou pat skaredych rokov, plnych vsetkeho mozneho, co babu moze na ceste za babatkom postretnut, a preto sa uz nikde a nijak nerozkecavam o cinnostiach a snahach, spojenych s otehotnenim. ale chcela som .. pre vsetky kocky co zvazuju SOFT stimulaciu.. podelit sa o osobnu a silne pozitivnu skusenost. je to ovela prijemnejsia a setrnejsia metoda, organizmus nie je soknuty z tolkeho pichania injekcii a co sa tyka poctu vajicok, ja som ich mala viac nez pri beznom IVF. Chodim ku dr.Machacovi a on sam povedal, ze telo niekedy reaguje lepsie na SOFT, lebo je to prirodzenejsie. Samozrejme su pripady, kedy sa soft nehodi, ale baby ktore nad tym uvazujete, alebo ste to zacali, je to skvela varianta, clovek ani poriadne nevie, ze robi IVFko a skutocne tie vysledky mozu byt lepsie ako pri beznom IVF. takze tak 🙂 a drzim vsetkym palce, nech su z nas krasne tehulky a maminy 🙂

mircalla
26. jún 2010

Čakateľky na stimulku:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., krv 28.6.
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, cakame na vysledok
Labus
Cavik
maticap.

mircalla
26. jún 2010

babulky, musela som updatovat svoj vek, tak este jedna oprava

@pikha dakujeme za podelenie sa so skusenostou, urcite to bude motivujuce pre vsetky stimulatnky🙂))

pikha
26. jún 2010

@mircalla rado sa stalo, dobre spravy hocikedy 🙂 🙂

rebeca_1
26. jún 2010

@ninockaskv ma dnes najkrajsi den v zivote a ja som jej zabudla vcera popriat vela stasticka... Tak Ninka vela-vela stastia a radosti Vam prajem na spolocnej ceste zivotom a samozrejme krasne a zdrave miminko....

moni19
26. jún 2010

@mircalla ty máš dnes narodky? alebo teraz niekedy? Tak všetko naj, naj, naj, hlavne zdravé babatko v náručí a nech sa Ti splní všetko, čo si želáš. 😵 😵 😵

Ninocke zas všetko najlepšie v manželskom živote. 😵 Určite už má ruku hore. 😀

@pikha vďaka za povzbudenie. Vždy sa hodí. 😉

moni19
26. jún 2010

@mircalla som videla tvoju novú fotečku. Krásne tehotenské bruško. 🙂

maticap.
26. jún 2010

@pikha dakujem za taketo pozitivne spravy - tiez sa rozhodujem kam ist na prve IVF a stale silno zvazujem soft a Reprofit.... a vdaka takym spravam ako pises Ty sa stale viac priklanam k Brnu 😉 .

mircalla
26. jún 2010

hej, dneska...take smutne....sama doma...ex si ani nespomenul
dikes moc...som uz tucnak🙂

moni19
26. jún 2010

@mircalla keby som bola bližšie, tak k tebe nabehnem so šampaňom. 😵
A na toho ex, by som sa dnes snažila nemyslieť. Je to blbec, ktorý si to nezaslúži. 😠 (ja viem, že sa to nedá, chce to čas.)

rebeca_1
26. jún 2010

@mircalla pripajam sa, vsetko najlepsie k narodeninkam!
Pekne oslav, urcite mas skvelu rodinku a kamaratky.... A jeden koktejlik ti aj Filipko urcite dnes odpusti )))
@pikha aj ja dakujem za povzbudenie, dobre sa to citalo a drzim palce!

mimmi77
26. jún 2010

@mircalla HAPPY BIRTHDAY 😵 😵 😵 😵 😵
@pikha ďakujem za pozitívne slová 🙂
@maticap. všimla som si, že si čerstvo po laparo.. nechceš skúsiť aspoň pol roka prirodzene? Ja som otehotnela ešte v cykle, keď mi robili laparo.. skončilo to síce spontánnym potratom, ale otehotnela som prirodzene... ďalší krát to už žiaľ nevyšlo - práve som rok po laparke...

maticap.
26. jún 2010

@mimmi77 mne dr. povedala, ze sa mame najblizsie dva cykly intenzivne snazit...tak je pravda, ze sme este len jeden cyklus od laparky a nic. No na laparke zistili, ze som uplne v poriadku (vsekto ako ma byt, vratane priechodnosti), tak nech mi niekto konecne vysvetli, preco teda netehotniem? Snazime sa od konca roku 2007, potom koncom roka 2008 mi zistili hyperfunkciu stitnej zlazy, ktora je od jari 2009 stabilizovana - cize snazime sa znovu od minulej jari, a nic. Tak akosi neverim....viem, ze to nie je spravny pristup, tak ale co mam este spravit, aby to slo prirodzenou cestou? Pokusam sa cvicit podla Mojzisovej (v poslednej dobe to flakam, priznavam sa 🙂 ), skusili sme tri neuspesne IUI, bola som u liecitela, tak preco to teda nejde? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre