Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
29. jún 2010

no jo, to mas pravdu leni, ze u kazdej je to ine, to je na zmatenie nepriatela 😀 😀 . Aby to nebolo az take jednoduche 😝
anoooo, mexicka tehu vlna, beriem vsetkymi desiatimi, aj tymi na nohach 😀

rikuska21
29. jún 2010

Lenka gratulujem aj ja, este si pamätam ten pocit, ked aj mne to doktor oznamil

Shandy, Mircalla dakujem za podrobne vysvetlenie, ste super kocky, urcite trafime, tak sa tam uz tesim kolko vam trvala cesta? my sme objednani na 1h a neviem kedy mame vyrazit z BA.

mircalla
29. jún 2010

rikuska my sme vyrazali tak jeden a tristvrte hod predtym z BA....aby sme mali rezervu...ale za 1 a pol sa to da stihnut...kludne chodte radsej take slabe 2 hodinky vopred, kedze idete prvy krat
a nezabudnite tyzdnovu dialnicn znamku

lenka20
29. jún 2010

rikuska z BA pocitajte pre istotu 2 hodky, ak by nahodou bola nejaka zapcha pri sitne alebo na dialnici... my sme vzdy tak isli 2 hodky sme pocitali, no niekedy sme prisli aj neskor ked boli zapchy a niekedy aj skor, ale vtedy staci povedat na recepcii ze uz ste tu, ze ste prisli trocha skor a ked bude moct tak doky vas vezme skor...a dakujem 😉

shandy
29. jún 2010

olycek s tym testovanim neviem, necham si poradit 😀 , kedy najskor....
rikuska, nam tak 1 hod 40 aj s kratkou zastavkou na benzinke...

ninockaskv
29. jún 2010

@mircalla 14 po ET.. a som bola zmatena z toho cisla, lebo pri malom sme mali vela, cez 150.. 😅 bozinku, nech stupa... 😅 😅 😅

moni, ja som pri prvom malusovi nemala ziadne tehu priznaky, akurat som nemala mrcha priznaky a nejak som vedela, ze cakame.. teraz by som ruku do ohna dala za to, ze na krvi nic nebude.. 😕

chlap si teraz skoro poreval.. no, este je dlha streka pred nami 😅

moni19
29. jún 2010

@shandy tiež ti gratulujem k mrazáčikom. 🙂 Máš to presne ako ja. Len asi rýchlejšie embryjká. 😉

@lenka20 no veď práve, nejak sa ani nekontrolujem, viem aké embryjko mi dávali. Príznaky nemám. A keby že drobec nezabojuje, tak moja MS dorazí skor, než stihnem vytiahnuť test. Takže som v pohode. Teda skoro. 😉
Ale cestou domov sme mu dohovárali obidvaja. 😅

moni19
29. jún 2010

@ninockaskv ja som bola tehotná 2x a tiež som mala príznaky vždy iné. Pri prvom až týždeň po meškaní a pri druhom v deň MS nastúpili. Potom aby sa v tom človek vyznal, že? 😉

shandy
29. jún 2010

monulik dakujem 🙂
moni treba im dohovarat. my sme si ich aj odfotili a kazdu chvilu na nich pozeram 😅 a tiez dohovaram. drahy totiz kupil novy fotak a vsade s nim chodi a hrajka sa, skusa, cita manual, tak nam ich odfotil fesacikov 😵 😵
moni budeme drzat palce, aby nedorazila mrcha jedna 😔

mircalla
29. jún 2010

ninocka, ale vtedy ste asi mali predlzenu kultivaciu nie? tj 5 dni od punkcie. teraz ste nemali, ol to KET s embryjkami na 3. den mrazenymi....to je minus 2 dni. ono to HCG skokmi rastie azde 2-3 dni, mozno prave zajjtra prudko vyskoci
ja to vidim pozitivne

moni19
29. jún 2010

@shandy vy ste si ich odfotili na monitore? no nás to nenapadlo. 😉

ninockaskv
29. jún 2010

aha.. tak to mi nenapadlo.. hlavne nech rastie.. ked budeme teraz tehu, tak si to uzijem se vsim vsudy, ziadne setrenie..kupim si veci sebe i malemu.. uzijem si to uplne najviac 🙂

shandy
29. jún 2010

😀 hej drahy fotil a este si robil srandu, ze akoze rodim a nataca to 😀 😀 😀
som sa tak smiala, ze sa mi maternica na ultrazvuku natriasala 😀

moni19
29. jún 2010

@ninockaskv držím palce. 😵

@shandy 😀 😀 😀

maticap.
29. jún 2010

@ninockaskv @lenka20 -dievcata, ak mozem, tak sa pripajam ku gratulacii! 😉 Drzim paste, nech vam to dobre dopadne 😵 .
Ja cakam na 17. DC a pojdem na krv kvoli HP. A snad podebatim s tou mojou gyndoskou a posunieme sa niekam dalej. Takze teraz si vas budem iba citat, gratulovat 😀 a cakat 🙄 . Pekny vecer vsetkym!

rebeca_1
29. jún 2010

Ahojte, no tu sa toho popisalo....

@shandy tak sa tesim s tebou, ze transfer dopadol dobre. Toto sa stalo aj Pinterovi vo Ferti. Ked si Pospisilova vsetko dobre skontrolovala a chybu priznala, mozes byt teraz uz len pokojna. Prajem ti aby bublinky teraz uz len dobre zabojovali. A o tych dvoch bublinkach zamrazenych... No parada! Drzim palce!

@lenka20 tweensky! Krasne vysoke hcg, mam z teba radost. Zasluzis si to, ved si cakala a cakala, musela si sa raz dockat.... A citam, ze uz sa pomaly chystas aj grckat. No teda.... Ale co bude teraz s tym Stokke kocikom, hm? Tweenskovy tusim nevyrabaju....

@ninockaskv co to citam? Blahozelam, juj tesim sa aj s tebou. Radost citat taketo spravicky. Teraz sa len pekne setri, opatruj a papaj vitaminky! Urcite to dopadne dobre.... To je ten najkrajsi svadobny darcek. Inak bola si peknucka nevesta...

@rikuska21 zajtra drzim palce, urcite ti v Reprofite pohladia bolavu dusicku, pofukaju bolave srdiecko. Su tam ozaj zlaty ludia, bude sa ti tam pacit.... A o tom, ze sa dockame babatiek ani nehovorim....

Tak my sme mali vcera rano geneticke vysetrenie a pri tomto vysetreni som sa neubranila slzam. S bolavym placom som vychadzala z ambulancie, ale tak mame to za sebou. Teraz budeme cakat na vysledky 6 tyzdnov. Vysledky z hematologie budem mat v piatok....

rebeca_1
29. jún 2010

@pikha ozaj, ako dopadol ET? Bojovnickovia v bjusku, vsetko tak ako ma byt? Drzim palce!

... inak tabulka by sa hodila, je tu vela noviniek...

rikuska21
29. jún 2010

babulky, ste strasne zlate, dakujem vam, vyrazime o 11h, tak to snad na 13h stihame, napisem vam vecer ako sme dopadli

rebeka33
29. jún 2010

Ahojte babule ,ale ste toho popísali.
Super tehu vlna 🙂 🙂 🙂 Gratulujem.Lenka naozaj pekné číslo. Uvidíme po USG.
ninocka je to trochu nízke, ale ako baby hovorili mali by ti to skontrolovať za 2 dni a keď to bude dvojnásobné tak je to poho. Držím palce. 😵
Oršulka som rada ,že si sa ozvala a hlavne ,že ste O.k. Len pekne ležkaj a nohy vysoko. Ja to nabudúce urobím tak od //. Veľmi si vyčítam,že som chodila do roboty. mala som sa na to ....
Takynečka- ty si hrdina porodila si ju bez epidurálu. Chúďa moje. Super,že ste už doma a prajem Vám veľa zdravia a radosti zo spoločných chvíľ.
Ja mám strašnú depku a ešte som začala krvácať a bolí ma brucho ako pri mrche. Ale vraj je to O.K.
Tak som prišla k Vám načerpať pozitívnu energiu. 😵
prajem pekný večer.

mircalla
29. jún 2010

rebeka - uvidis, bude dobre. ja uplne chapem, ako sa citis, ze ta to stve, ze si mohla brat tie lieky. ja som mala daco trochu podobne pri prvom IVF....uzasne koordinatorky mi akosi nepovedali, ze utros treba brat stale, dali mi dve balenia, tie som dobrala, boli prave vianoce (cize 3 volne dni), tak som ani nemohla volat, az 27.12. som volala, ked som zacala spinit....a oni, ze a vy uz nebereiet utrogestan? vtedy som bola zle informovana a o koniku som ani nechyrovala...dost som im to zazlievala

a uz si mala pokec s tou hematologickou?

pikha
30. jún 2010

dobre ranko prajem vsetkym 🙂 babky a s dovolenim sa teda hlasim do vasej tabulky 🙂 ET 29.6. dve embryjka, test a krv ma byt 12.7.

@rebeca_1 diky diky 🙂 ET dopadol dufam dobre.. robila mi ho Dr.Kurecova, je to strasne zlata doktorka a v kombinacii s tou mladou blondavou sestrickou aj cela ta atmo bola velmi prijemna 🙂 mame vlozenych dvoch fesakov, jeden je tej uplne najsamkvality, druhy je o nieco menej, uvidime. A dostala som k tomu Fragmin 2500 pichat denne az do terminu testu a ak vsetko pojde dobre, tak aj nadalej do 11.tyzdna. Drzim prsty, nech vysetrenia dopadnu dobre a nech okolo 15. 7. mozes startovat 🙂 A vy mate vysledky genetiky za 6 tyzdnov, no tak to mas super.. nitrianska genetika mi vyprodukovala vysledky oktobroveho vysetrenia v polovici januara 🤐 ale asi sme mali smolu ze boli vianoce.
@lenka20 gratulujem ku krasnemu HCG ciselku 🙂 🙂 tfuj tfuj len tak dalej 😎 ET som mala vcera a ani si ma tu nemohla nejak postrehnut, lebo som sem nepisavala. chodila som si vas obcas citat 🙂 ale uz som nejak nemala sily zapajat sa do debat 😔 proste taky stav

mircalla
30. jún 2010

pihla hello....no super ze dve embrya v brusku
chcela som ta doplnit do tabulky, ale neviem, ci to bol Soft ci IVF....a kolkaty....a chces sa kludne dopln alebo napis udaje a ja ta doplnim, pripadne ak chces zadaj aj vek

mircalla
30. jún 2010

sorry pikha....preklep....este spim

lenka20
30. jún 2010

caute babule, pikha gratulujem k ET, nech sa blsky zahryznu pekne 😉 😵 take meno som ani nepocula ako hovoris, musi byt nova dokina, ja mam pri EToch vzdy taku strasne milucku sestricku usmievavu, no mozno kazdy doky ma svoju sestru ci ako? neviem... dneska som obcikala posledny reprofitacky test, nech uz je zbierka testov kompletna 😀
rebeka1 tak nech vam ta genetika aj hemato dopadnu na vybornu, 6 tyzdnov je aj dost cakania, nam prisli vysledky skor, myslim, ze do 3 tyzdnov uz aj boli....a s tym kocikom - manzela som uz informovala, ze ak nahodou budu 2 deticky tak budeme musiet kupit 2x Stokke a svokor je taky kutil, on mi nieco vymysli aby sa dali spojit ak niekedy by som isla sama... ale teraz mam akysi pocit zasa ze bude len jedno mimco... pozerala som vcera tabulky a na ten den ako som ja bola vcera je ta hodnota v norme na jedno mimco... tak neviem...no ved uvidime...pojdem asi zajtra na sono rano aby som si v piatok este stihla vybavit hemato...
rebeka33 nic si nevycitaj to nezaviselo od teba, ano, mozno keby to bolo inak s tou hematologickou, tak mozno by to nebolo tak skoncilo a mozno ano, pozri zuzlik brala fraxik od zaciatku a predsa jedno dvojciatko to vzdalo... to su veci niekde mimo nas, verim, ze nabuduce uz to bude to prave orechove 😵 ano, po cisteni zvykne byvat cyklus kadejaky zo zaciatku....chudatko moje, este aj to...
rikuska drz sa 😵

orsulka
30. jún 2010

pekny den prajem 🙂

@rebeka33 dufam, že tá včerajsia depka zmizla, že si sa jednoducho dobre vyspinkala......a vobec si nevycitaj, že si chodila do prace.....ono fakt to niekedy nie je na nas, ale ako keby niekde mimo nas...ja som tak isto chodila do prace, a vlastne až teraz po tychto problemoch co boli som ostala doma na PN.-ke...
@pikha tfuj-tfuj-tfuj...nech sa malinkym dari v brusku.....aj mys me tak mali, jedno krajsie, druhe o málilinko menej....hlavne nech sa držia 🙂)

zulka29
30. jún 2010

@takyna Takynka, este raz velka gratulacia, Bibuska nech je zdravucka a nech robi radost 😵

zulka29
30. jún 2010

@lenka20 Lenik, tak už iba ty z nasej particky starej a sme komplet 🙂 SUPER, krasned HCG mas 🙂

mircalla
30. jún 2010

@rebeca_1 ja som tiez cakala len 3.5 tyzdna, v Synlab su dost sikovni

@rebeka33 - presne tak, mozno by ani fraxik nepomohol, ked sa nevie naisto pricina....tieto veci su fakt mimo nas

@rikuska21 daj vediet ako si dopadla

pikha
30. jún 2010

@mircalla ahojko mircalla 🙂 no veru, uz su tam fesaci 😎 a co sa udajov tyka, tak - vek 35, mam za sebou jedno klasicke IVF vo Ferticente a teraz toto bolo IVF soft. Aaa ty uz to mas za par 🙂 tak nech len odsypa pekne
@lenka20 dakujem 🙂 hej, je tam nova, uz som ju vysetrila 😀 ale je strasne fajn. ona mi aj nastavovala stimulku, lebo Machac bol zrovna niekde prec, a uz vtedy mi prisla hrozne sympaticka. A vyzna sa, jednoznacne. S tymi sestrickami neviem ako to je, toto bolo take mile usmievave troska silnejsie blondave ziena s vyrazne modrymi ocami a cele to bolo take v pohode. A len obcikavaj testy, mas na to plne moralne pravo 😀
@orsulka diky diky diky 🙂 🙂 takze tebe sa chytili obe vidim.. super, gratulujem 😎
baby, pichate niekto Fragmin, tie hotove injekcie? lebo tam je vnutri taka vzduchova bublina, ktoru mi povedali ze mam nechat tam a len ju sklepnut hore, ale na konci sa aj tak dostane na rad 😅 a neviem ci to mam vpichnut alebo ne. dnes som vpichla, zijem, ale moc prijemne to nebolo 😝

shandy
30. jún 2010

ahojte zienky 😵
rebeca_1 no hlavne, ze mas tie vysetrenia uz za sebou, uz len nech coskoro pridu vysledky a mozes zacat stimulkovat.
pikha gratulujem k ET-cku 🙂 , ty si hned jeden den za mnou 🙂 , ja mam test 11.7. 😉 , inak mne ta tvoja doktorka tiez nic nehovori, ani som ju tam este nevidela....ale je tam teraz dost novych, takze je to mozno jedna z nich,...
rebeka33 chudiatko musi to teraz velmi boliet, ale naozaj myslim, ze si nemas co vycitat. pri dalsej stimulke uz budes pichat a dopadne to uplne inak...😔 . ono sa hovori, ze ak sa to ma udrzat, tak sa to udrzi aj keby si po skrini skakala a ak nie, mozes aj lezat a aj tak to nepomoze. asi to tak malo byt...a veru radsej takto skoro, ako by sa ti to malo stat ovela neskor ako niektorym babulkam...verim, ze coskoro budes zasa tehulka a potom uspesna mamina.
mircallka ja som tiez cakala, rovnako ako ty v synlabe, cize fakt celkom rychlo boli vysledky. inak neviem teda, tie co si pichate na riedenie aj vam sa robia take modriny? ja mam cele brucho modrinove... 🙄 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre