Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
27. júl 2010

@katy2 cennik si pozri na ich stranke www.reprofit.cz
Mame tu tehulky, maminky aj babatka z KE. Ta dialka musi byt hrozna ale urcite to bude stat zato.
Do Brna je dobre ist na konzultaciu osobne a potom uz len OPU a ET. Takze dokopy tri krat. Na UTZ mozes chodit aj svojmu gynekologovi. Lieky si platis v plnej vyske ale da stimulovat hocijakymi liekmi. Lacnymi aj drahymi.
Akokolvek sa rozhodnes, drzim ti palce!

katy2
27. júl 2010

@rebeca_1 vdaka za info... budeme tuho rozmyslat, uz nemame vela casu... vek tlaci....

zufalka
27. júl 2010

ahojky,som velmi smutná,som tretí den po ET,mám bolesti vaječníkov ako na mrchu a dnes aj výtok s krvou..... ☹ asi dostanem mrchu a je dobojované ☹ ☹

lenka20
27. júl 2010

ahojte, katuska tak aj ty moja? ale myslim, ze dobre rozhodnutie, fakticky ta to vyjde ovela lacnejsie ako ked si mas hradit cele IVF na Slovensku, aj napriek dochadzaniu... aj zuzla je z KE, ved vies, tiez dochadzali, ale s doktormi sa tam da super dohodnut, snazia sa nam vyjst vsemozne v ustrety ked vidia z akej dialky tam chodime.. 😵 😵 😵 😵 urcite vyrobite malej sestricku alebo braceka 😉 😵 😵 😵
pekny den vsetkym, u nas je nanic pocasie, vyzera ze sa hrnie poriadna burka 😕 😕

lenka20
27. júl 2010

zufalka vobec nezufaj, mozno je to len uhniezdovanie, nemusi to byt nic zleho, brusko pobolieva aj tehu, hlavne v tych zaciatkoch... drzim ti palce, hlavne nestracaj nadej, skus zostat v klude 😉 viem, ze je to tazke, ale fakticky vela dievcat po IVF spinilo, krvacalo, este aj pred testovanim a boli tehule,, tak hlavu hore a kym neprisla pani mrchava tak je to stale este otvorene 😵 😵

shandy
27. júl 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, OPU 22.7.
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, kontrola 28.7.

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

rebeca_1
27. júl 2010

@zufalka neopustaj sa, bojuj moja! To je strasne skoro na ms. Urcite je to uhniezdovanie, skus byt pokojna....

lenka20
27. júl 2010

shandik - prosim oprav v tabulke diorkini chlapci sa narodili v juni 😉 😵

rebeca_1
27. júl 2010

@shandy mozem sa ta spytat kolkatku fraxik pichas alebo si pichala?
Moja hematologicka ma dovolenku a obvodna lekarka sa to pytala mna. Mne sa zda, ze to je podla vahy, minuly rok som pichala fraxik 0,6.

modra
27. júl 2010

@zufalka 3 den po ET nemozes dostat predsa mrchu nie? Co ja viem tak az tak za 10 dni to by bolo dost divne..
Takze sa tes mozno budes tehulkaaa 🙂 🙂

bobjan
27. júl 2010

Ahojte🙂

@rebeca_1 mne hematologička nič nevravela o váhe, ja mám 0,4 denne po //.

violoncielka
27. júl 2010

@shandy dakujem🙂

rebeca_1
27. júl 2010

@bobjan tak ja uz neviem potom. No nic, budem pichat tu 0,6 a buduci tyzden pojdem za nou. Kaslem uz nato. Myslis, ze mi 0,6 uskodi? Ja budem ale pichat az od OPU.

zufalka
27. júl 2010

@modra práveže ta krv ma zarazila a bolest aj vkrížoch ale to nepretržite bez prestávky,trochu sa mi ulaví ked si lahnem na bok,preto som z toho rozhodená ☹

shandy
27. júl 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, OPU 22.7.
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, kontrola 28.7.

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
27. júl 2010

leni hotovo 🙂 🙂
@rebeca_1 pichala som 0,3 a aj teraz mam 0,3, asi to ma nejaky zmysel, ale ci len telesna vaha to som si nie ista...
@zufalka to sa aj mne sa priskoro na mrchu, som za uhniezdovanie 😉 🙂

shandy
27. júl 2010

@violoncielka rado sa stalo 🙂 , ked zacnes stimulku napis, prehodim ta do stimulantiek, nech sa to tam trosku rozrastie ked uz tych tehul nepribuda 🙂

ninockaskv
27. júl 2010

mircala, blahozelam, zelam filipkovi aj mamine vela zdravia a stastia 😵 aspon nejaka dobra sprava.. 😵

julietka, to boli urcite anjelske znamenia 😵

baby, vy nemate niekdy pocit, ze to cele sa nam snazi nieco povedat, ze mozno to mame nechat tak a nesnazit sa tolko? ja mam po tomto fakt pocit, ze niekto tam hore sa rozhodol, ze deti nemam mat.. boze, ked vidim ako si niekto otehotnie ani nevie ako.. tak ma ide rozhodit od jedu.. som fakt zvedava, na co toto cele je dobre a co sa tym do kelu mam naucit 😠 😠 😠

nakazali mi cakat aspon 3 mesiace, hadam sa dam potom do poriadku aj dusevne aj fyzicky a dufam, ze aspon v RF sa konecne dockame .. 😅

bobjan
27. júl 2010

@rebeca_1 to neviem, či to môže uškodiť, nie som taká ybehnutá ešte...skús sa spýtať tu na Trombofíliách, alebo sestričke brnkni, ak je tam 😉

rebeca_1
27. júl 2010

@bobjan praveze sestricka na heme mi povedala ze je to od vahy.
No nic, uz mam domka tu 0,6 a buduci tyzden v utorok jej zavolam ked sa vrati z dovolenky a spytam sa jej ze co a ako.
Dakujem Vam za radu. Ste zlate.
Bobjan a ty skusas domka, neplanujes zbehnut do Reprofitu?

orsulka
27. júl 2010

@ninockaskv ahoj moja....ja si viem presne predstaviť ako sa citiš.....ja som si tiež velkarat prave vravela, že ci mi je dane mat tie detusky, alebo nie.......osobne si myslim, že si este stale velmi ubolená z toho vaetkeho cdo sa stalo.....ale ja si myslim, že časom to pride a pozrieš sa na to vsetko inym pohladom a pojdete dalej a nevzdáte to.....ved aspon vidite, že to ide, da sa to...babo sa pekne vie uchytiť.....tak by som to nevzdávala....dopraj si cas, oddych a relax......a to prečo sa nám niektoré veci deju pochopime až neskor, alebo naozaj možno nikdy.. 😔 ono naozaj nie je jednoduche žiť tento život... velmi ti držikm palčeky,, a prosím...nevdzávajte to ......ten čas príde 😵

ninockaskv
27. júl 2010

@orsulka mame este dvoch mrazacikov v GF,a le normalne mam pocit, ze to tam je prekliate.. alebo to cele ja privolavam.. vzdy mam pesimisticke (ja tomu hovorim opatrne uzkostlive) myslienky.. mozno ked na to myslim, tak to vzdy privolam.. nejak si tu hlavu musim prestelovat ..

moj chlap sa tvari uplne v pohode, on je presvedceny o tom, ze raz deti mat budeme.. ale to bude asi aj tym, ze on neabsolvoval jedno tehu, neporodil, nepichal do seba vsetky tie injekcie, nebol na operaci, nema jazvy na bruchu a vsade inde.. 😅

orsulka
27. júl 2010

@ninockaskv aj ja toto chápem...moj sa k tomu staval presne tak isto, npriek tomu že som mu vravela, že pre moje telo je to velka záťaž, vsetky tie hormony......a to som naozaj este nevynosila a neporodila dieťa......ako som si precitala o tebe v tabulke.. 😔 On si tak isto nechcel pripustiť, že by sme nemali nase vlastne a spoločne babo......
a kedže u nas nebol zjavny problem zdravotny prečo to nejde, pravdu napisem, že som sa zamerala aj na svoju hlavu a myslenie....mam super priatelku, ktorá mi s tymto vsetkym pomahala a chodim k nej aj nadalej, na take rozne sedenia a aj meditácie....osobne si myslim, že to že som vo svojej hlave niečo zmenila - pomohlo.....a u mna aj to, že som sa rozhodla zmeniť centrum z heliosu na Reprofit.......ja som tomu repriku tak od zaciatku verila, že to tam vyjde, fakt.....vela mi pomohli tu baby svojim postrehmi a pochavalami na nich....

olympia
27. júl 2010

ahojte,
Mircallka, srdečne gratulujem k narodeniu Filipka, nech ste obaja zdraví a šťastní! 🙂 🙂 🙂

Rebeca_1, ja tiež pichám O,3, podľa mňa to závisí od aktuálnych výsledkov krvného obrazu, nie váhy, ale to je len môj laický názor.

Ninockasvk, je mi ľúto, čím si si zasa musela prejsť, ale pevne verím, že tieto tvoje smutné skúsenosti budú vyvážené veľkou radosťou zo zdravého bábätka. Zotav sa a určite ti bude lepšie aj na duši. To je dôležité, že tvoj muž verí v úspech, aj môj stále neochvejne veril a podržal ma v každej situácii na našej ceste za bábätkom.

ninockaskv
27. júl 2010

☹ no ale ked uz ani neviem, co s tym mam robit..co vsetko som ja tiez uz absolvovala.. akych vselijakych ludi stretla.. ale zjavne to stale nestaci.. ☹ zjavne stale este nieco treba
no jo.. budem musiet ist konecne na dovolenku, k vode, kde je teplo.. vyvetrat hlavu a zacat od zaciatku.. len to cakanie je uplne priserne.. na vsetko aby clovek cakal..a to uz som tak v pohode zvladala tehotky na ulici, teraz ked ich vidim, tak je mi je z toho zase tazko na dusi..

vam inak krasne naskakuju tyzdne.. velmi vam zelam, aby ste sa o chvilu tesili z drobcov 😵 ochvilu tu budu prve pohyby, kopanie.. budu sa tlacit xixixi 😵

orsulka
27. júl 2010

@ninockaskv dakujem moja........mas pravdu s tou vodou, teplom a oddychom....dovolenkou 😉 prečistiť hlavu od starých myslienok a dať do nej nove krásne pozitívne..... 🙂

ninockaskv
27. júl 2010

ja si budem musiet spravit aj prestavku od kona.. mam pocit, ze hned identifikujem vsetky diagnozy aj u mna 😅

pridem obcas kuknut, ako sa dari stimulkam a hlavne mircale.. opatrujte sa 😵

orsulka
27. júl 2010

@ninockaskv daj si kolko potrebujes...a ked budeš chcieť povzbudiť, tak kludne dojdi pozriet......radin povzbudime 😉 😉 😉 drž sa dievča 🙂 🙂

violoncielka
27. júl 2010

@ninockaskv presne toto si aj ja niekedy myslim ☹. Ale potom sa mi zda , ze nam Boh dal tuto tuzbudo srdca..tak snad bude naplnena. No je to tazke. Ostava nam len verit , ze nakoniec vsetko dobre dopadne a zili stastne az pokial nepomreli....

pikha
27. júl 2010

ahojte babulky 🙂 aa co to tu citam, mircalla je maminka 🙂 srdecne gratulujem 😵 😵 😵
ninocka, presne viem ako ti je... cloveku po takychto veciach pripada zivot kua nespravodlivy 😖 😒 a donemoty hladaodpovede - co v zivote robim zle, za co ma to trestaju, co je to za trafenu krutu lekciu.. Presne ako orsulka pisala, su veci ktore pochopime ovela neskor a niekedy mozno vobec ne 😔 bohuzial treba to zobrat ako to je a tesit sa aspon z toho, ze sme zdravi a ze nemusime miesto IVF navstevovat napriklad chemoterapiu.Ak mozem daco k tomu, tak by som jednoznacne riesila zmenu centra a to okamzite 🙂 novy cisty list, novy zaciatok, nove vsetko. A ak by aj bolo tak, ze to babo nevychadza a nevychadza, vzdy su tu malinke nechcene babetka, ktore v principe nie su o nic ine ako tie nase biologicke. Je taka jedna okridlena veta " ti, co sa maju stretnut, sa stretnu" a myslim ze to plati aj tuna. Drzim prsty moc moc, aby si sa z toho bordelu pozbierala a zacala odznova 🙂 a akym sposobom, to ti srdco casom ukaze aj same 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre