Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
20. jan 2011

@ninockaskv Nemyslim, ze to treba, mne nikdy

shandy
20. jan 2011

@pikha ahojceek, no ten test je podla mna dost drahy a co nevidiet sa dockas aj ty spravicky, ze co to bude..neviem ale ci to nie je len do 12tt pouzitelne, nie som si ista...my zatial ok, tak dufam, ze vydrzime co najdlhsie takto 🙂

rebeka33
20. jan 2011

Ahojte, ďakujem všetkým.Len sa ešte bojím tešiť. Ale už sa usmievam na ľudí. 🙂
@gerdusha mne tiež kontrolovali až kým nebola 0, niečo. Ale už nepamätám ,či to bolo pred alebo po ms. Ale po mrche ak si normálne krvácala tak by to malo byť O.K.
@luly3 držím na zajtra palce ak si dobre pamätám. Len dobré správy. 🙂
Idem pracovať nech sa nepovie.

rebeka33
20. jan 2011

@janula18 zabudla som mne Štelc zlatý dnes odpísal približne to čo tebe ja beriem aj prednison tak aj ten mi kázal dať dole. Ale povedal ,že už od zajtra. Tebe povedal kedy?ja som podľa kalkulačky 10tt+5? Ja sa bojím,že to bude skoro. Asi len panikárim. 🙂

pikha
20. jan 2011

@shandy pouzitelne to je od myslim 10tt vyssie, ale vlastne mas pravdu, drahe je to dost a v podstate je to pohlavie uplne jedno, hlavne nech je malinke ok 🙂 a myslim, ze u tychto nasich tazko vybojovanych deti dvojnasobne. Uz riesis aj take veci ako vybavicku, kocik? Ja som trocha brazdila po nete, ale nechcem velmi zatial.. mam istu predstavu a to staci. Ale ty uz si urcite inde v tomto smere 🙂 A drzim prsty, nech vydrzite dlho a v zdravicku takto 🙂

ninockaskv
20. jan 2011

baby, ja som utrosa brala tusim do konca 1 trimestra.. 😉
nam zase nefunguju systemy,m am cas cumet do compu na datum, tlacim tam kazdy den ocami vacsie cislo a stale nic, hybe sa to strasne pomaly, este nie sme ani mesiac po operacii, ale mne to pride ako cela vacnost
ale dnes burame, prisli robosi.. stahujem sa k mame.. to zase bude 😕

mircalla
20. jan 2011

@avaka ako sa mate? mala uz bude mat rok, vsak? nie teraz dakedy?
@mirinda10 co v praci?
@kahnwa ako ste pokrocili s adopciou?

mircalla
20. jan 2011

@orsulka uz rodis?🙂

luly3
20. jan 2011

@gabinkaa a kolko máš rokou ak smiem vediet???? 😉 neboj v brne ti pomožu 🙂
@rebeka33 dakujem za palečky vlastne teraz su trojnásobne 😀 😉 a nepracuj
užívaj si tehulkovanie

mircalla
20. jan 2011

baby prave som vypatrala v inej teme...dufam, ze mi to orsulka odpusti

Ahoj.Tak sme už tu.
Adamko 2750 g a 48cm a Šarlotka 2450 g a 49cm.
Narodili sme sa 2 min.pred 9:00.
Všetko je OK.....

@orsulka gratulujem a prajem dlhy a stastny zivot drobcom

gabinkaa
20. jan 2011

@luly3 mám 40 a partner 45, neskoro sme sa zobudili, 😉

ninockaskv
20. jan 2011

@orsulka, riadne miery.. prajem vela stastia a zdravia drobcom aj tebe 😵

shandy
20. jan 2011

@mircalla jeeeeeeeeeeej @orsulka krasne miery, gratulujemeeeeeeeeee. uzasna spravicka 😵 😵 😵 😵 😵

luly3
20. jan 2011

@gabinkaa ale ved to nieje ešte neskoro 😉 moja starenka mala v
40 dvojičky 😀 😀 😀 a poznám vela žien ktoré si to nechavaju na tento vek 😉
neboj z Brna si aj ty dovezieš dvojky a potom budeš lietať ako šarkan okolo nich 🙂

ninockaskv
20. jan 2011

@gabinkaa ja si tiez myslim, ze je to v pohode. len si to nepripustaj.. ved len taka mariah carrey, celine dion, monica belucci alebo gianna nannini (tu uz nikto nepozna xixix) vsetky maju po 40 ta posledna po 50 a myslim, ze nie vsetky to maju prirodzenou cestou 😀

gabinkaa
20. jan 2011

@luly3 no moja ja by som najradšej dvojičky, aby to bolo naraz a hotovo, vôbec by mi to nevadilo aj keď je viacej roboty okolo toho, ale veď na materskú by išiel môj partner, vychádzala by mu lepšia ako mne a boli by sme v podstate obaja doma, tam by nebol problém, len aby sa to uskutočnilo a už aby to bolo, inak ale keď sa dozvedeli v rodine, keď sme podstupovali I. IVF, že máme záujem o dieťatko, tak vraj v mojom veku sa na veľa dávam, že už som stará na také niečo a ja by som chcela dvojičky, to je logika..... 😵 ale nech, myslím, že by som to zvládla, veď nie som nejaká cintľavka 😀

gabinkaa
20. jan 2011

@ninockaskv vieš, ja som sa vnútorne rozhodla, že by som to chcela aj keď je tento vek, ako hovoríš "hviezdy" majú v takomto veku deti a nikto sa nad tým nepozastavuje, ja bývam na dedine pri malom meste a tam sa to predsa inak berie, vraj to dieťatko ani nevychovám v mojom veku, ale hovorím ak sa stáva tragédia a zostanú maličké deti od mladých ľudí, veď to je to isté, veď s takýmto niečím nemôže nikto rátať, moja mama tiež nebola najmladšia, keď som sa ja narodila a všetko bolo v pohode, len chúdiatko je teraz chorá, že jej je všetko jedno, ale choroba je choroba a postihuje rôzne vekové kategorie, vždy si hovorím, že to je také malomeštiacke myslenie, ale musím aj s takým niečím rátať a najhoršie je na tom keď Ťa rodina podrazí, sestra mojej mamy ma najviac odhovárala, vraj načo, ale svojej dcére hovorila, že určite bude po mne dediť, keď so sa toto dozvedela, skoro ma porazilo, katastrofa.... 😒

tamaja
20. jan 2011

@rebeka33 blahozelam 🙂

Inak baby, ja idem na konzultaciu prave ku tej Kurecovej, normalne ste ma vyplasili, dufam, ze na mne sa nauci robit uspesne pokusy hned na prvy krat 😀 No uvidim, nejdem hned panikarit. Len tak mimochodom, da sa lekar vymenit aj po prvej konzultacii? 😒 Asi uz zacinam panikarit

tamaja
20. jan 2011

@gabinkaa 40 je v sucasnej dobe v pohode vek, vzdy ide o to, ako sa zena citi. Inak ta Gianna Nanini, ta ma prekvapila, ona ma tusim aj viac ako 50, nie?

gabinkaa
20. jan 2011

@tamaja ja si tiež myslím, že je to tak, tak ostatných neriešim, nech si každý hovorí čo chce, záleží predsa to čo chcem ja, vraj mala 50, ale neviem to presne, inak ja som tiež na I. konzultácii bola u Dr.Kuřecovej, je mladá a aj milá, ale vraj má málo skúseností, lebo je tam krátko, takže teraz keď pôjdeme na konzultáciu tak, že tam pôjdeme aj na ostatné zákroky si chcem vybrať z doporučenej trojice mužov Koudelka, Štelcl, Macháč, ideš tam na I. konzultáciu?

gerdusha
20. jan 2011

@gabinkaa ,

baby, mne je tej kurecovej normalne teraz luto...na mna vzdy posobila velmi milo. mozno nema zatial tolko skusenosti, ale to ju este nemusi hadzat do kategorie "k nej nechodit"...keby nebola sikovna, tak si ju do reprofitu nepretiahnu z ineho centra, kde predtym posobila...je mi jasne, ze ako samoplatkyne si asi aj taketo veci premyslame...ale budme k nej trochu milsie 😀

yaya3
20. jan 2011

ahojte,
ja som bola chodila ku Kurecovej, je velmi mila a v pohode, v SR som nikdy neostala tehu so svojimi vajkami, a v Brne sa to zatial podarilo 😀 na prvy krat - IVF SOFT. Takze ja si myslim, ze aj ona je dobra a vie co robi. AJ ked je mlada, ved aj ti traja lekari su v podstate mladici 🙂

mima263
20. jan 2011

@yaya3 ja som ich videla dokonca v telke. Sú fakt mladí a fešní
Som zvedavá ku komu sa mi podarí v pondelok objednať.
Píše sem aj niekto, u koho bol hlavný problém spermiogram? teratozoospermia?

zufalka
20. jan 2011

ahojky,mne robila dr.Kurecová ET a musím povedat že bola neskutočne milá,všetko mi vysvetlila ako malému decku,ukazovala celý postup na utz,proste nemožem na nu povedat zlé slovo 🙂

tamaja
20. jan 2011

@mima263 my mame teratozoospermiu- len 0,5% spermii ma dobry tvar...
@gabinkaa ano, idem na prvu konzultaciu, doteraz som chodila do Heliosu v MT. Inak to centrum mozem tiez len odporucit
@gerdusha ja si to tiez vravim, idem ku nej, dam hlavne na svoj usudok, takze v poho. A mlady lekar je niekedy este mozno zodpovednejsi ako starsi. a mimochodom pozerala som jej profil a ma za sebou celkom slusnu prax v inych zariadeniach.

pikha
20. jan 2011

Mne MUDr. Kurecova nastavovala stimulku a robila transfer, presne vedela o com hovori a bola k veci a v pohode, nemozem na nu pol zleho slova povedat. A rozhodne to nie je tak, ze by sa na pacientkach "ucila" 😒

zufalka
20. jan 2011

@gabinkaa ahoj,tak moja aby ti nebolo smutno,tak ja budem mat v marci 42 a vobec sa za to nehanbím a vobec to neriešim.My sa trápime už 7 rok,z toho 6 rokov na slovensku-negatívne,a od apríla som v Brne v RF kde sa nam to podarilo na prvý krát ale v oktobri som potratila dvojky.Teraz čakám na tretiu mrchu po MA a ideme si pre mrazáčikov 😀 Takže aj my starenky sme také staré ako sa cítime!!! Šup do toho!!! Ved my to zvládneme 😀 😀 😀 😀

tamaja
20. jan 2011

@zufalka a cim si stimulovala? kolko si mala vajicok, ked vyslo aj na mrazenie? mala si soft?

zufalka
20. jan 2011

@tamaja zlatik ja som mala darované vajka,mali sme darkynu,pretože ja som na stimuláciu vobec nereagovala,absolvovala som 5 kkrát ivf s vlastnými ale viac ako jedno vajko som po konskych dávkach puregonu a menopuru zo seba nedostala,preto darované vajka 😉

tamaja
20. jan 2011

@zufalka aha, tak drzim paste na KET 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre