Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
20. apr 2011

dobre rano prajem
@mircalla maly musi byt nadherny 😵 😵 😵 dufam, ze aj s druhou muzskou castou je to v poriadku

baby, ja po osobnej skusenosti doporucujem neprenasat.. ak ste boli na ET tak v podstate viete, ake stare je babatko a ja uz by som teda nikdy v zivote nedovolila prenasanie ☹

@callex hej, cedulku si vyrobim a @gabinkaa ano zvladam sa takto zatat, ved ide o moj dusevny klud a ja mam len jedny nervy

od dnes idem pracovat na svojom egu a idovi a vsetkom tom.. cim viac sa rozculujem kvoli tym tehotnym okolo mna, tym viac ich budem pritahovat .. teraz je to fakt des.. asi sa musim pozbierat ☹

@rienok tie valtice vyzeraju beznadejene plne a mne sa nechce davat 1200 a viac za jednu dvojpostelovu izbu 😠

vrabcek24
20. apr 2011

@martini no ja dúfam, že ten pocit 😠 z cvičenia prejde, a pojde to lepšie no uvidím, tá fyzioterapeutka vo falcku mi na to povedala, že to je normálne, lebo tie svaly nie sú na to zvyknuté, ale že to prejde, len treba cvičiť 😀
len dúfam, že ma dovtedy neporazí xixixi

vrabcek24
20. apr 2011

@ninockaskv a Velké Bílovice nemôžu byť za 800 Kč na noc, majú aj WIFI, vínečko a reštiku, uzamknuté parkovisko 😀
a do Lednic je na skok

pikha
20. apr 2011

ahojte babule 🙂 krasny slnieckovy dnik prajem 😵
@callex veeelmi drzim prsty!!!! 🙂 🙂 😎
@ninockaskv Velka pravda, popracuj na tom. Vela veciam to pomoze, uvidis.
@cecil36 drzim palce velmi.. vydrz este. Tieto predcasne merania vedia vyvolat pekne zmatky a pochybnosti, nema cenu toto robit, vazne nie. Presla som si tymto velakrat-Domca je moje dvanaste tehotenstvo-a tieto pociatocne stadia su velmi krehka vec. Vydrz , co ma byt, bude aj tak 😉 Pockaj na ten ofic termin testovania a krvi, potom sa da hovorit o dobrom alebo nizkom HCG. Dovtedy su to vsetko iba tie hnusne zhryzajuce dohady, ktore k nicomu nevedu. Strasne ti zelam, nech to vyjde.. moc moc.
@maticap. pozdravujem, drzte sa aj s dubakom 😎 😵 bohovske meno inak 😀

miminkad
20. apr 2011

@callex to priblizne viemelen mm stresuje.mame podla vsetkeho horsiu patologiu,na kolko,to nevieme

miminkad
20. apr 2011

@vrabcek24
@callex
@gabinkaa babule,dakujem za upokojenie a povzbudive slova 😅

lulu10
20. apr 2011

@miminkad my ideme zajtra do RF, drzim dnes palce, nasa patologia je 96-99% 😅

miminkad
20. apr 2011

@lulu10 potom ti dam vediet,ako to tam je.no my nevieme.povedali nam to len do telefonu,ked sme si vyziadali vysledky.uz sme zrazu nepotrebovali ani planovany styk,ale rovno iui.hlavne,ze by ma mesiac nechali na clostyle len tak,mam taky pocit.som z nich sklamana.a dakujeme 😉

lulu10
20. apr 2011

@miminkad v Heliose vzdy zacinaju od najjednoduchsis metod teda od planovaneho styku, aj nam pri 99% patolgii povedal lekar ze to neni take hrozne a nech skusame, tak sme skusili a dopadlo to zase tak isto-v 7tt koniec 😢

miminkad
20. apr 2011

@lulu10 ☹ ☹ ☹ ☹ vies,tiez sa toho bojim,ze by sme tam len zbytocne zabili cas a dalsie styri mesiace. a navyse,momentalne mi nemozu urobit laparku,lebo ma nemozu uspat 😒

lulu10
20. apr 2011

@miminkad uvidis co dnes v RF, aj ja som mala ist v Heliose na hysteroskopiu, nakoniec som nesla, lekar mi povedal ze necaka ze tam nieco najde ale ze uz nevie co by este robil tak ze skusime hysteroskopiu 😠

lulu10
20. apr 2011

@miminkad preco ta nemozu uspat?

martini
20. apr 2011

@miminkad neviem aky máš zdravotný problém s narkózov, ale pri IVF, teda pri OPU sa ide tiež do narkózy, síce len krátkodobej, ale predsa.

ninockaskv
20. apr 2011

@vrabcek24 ja potrebujem byt vo valticiach lebo tam chceme ist na ochutnavku vina.. aby sme optii nemuseli daleko kracat 😀 😀

@pikha bozinku 12? dufam,z e ja skoncim aspon v prvej 5ke ☹ domca sa ma ako?uziva si all inclusive? uz musi aj kopat a tlacit 😵 😵 😵 😵

maticap.
20. apr 2011

@pikha ahoj pikha - dakujeme 😉 . to vazne 12krat? 😨 😒 Uf, to klobuk dolu pred Tebou....
@vrabcek24 ahoj, ja som zacala cvicit tiez iba podla knihy a veru sa mi prve razy podarilo pri lezani na bruchu a zatahovani zadocka aj zaspat 😀 tak sialene ma to bavilo. 😝 No a kamosku zo zaciatku tie cviky vytacali priam do cervena - ale ona urobila chybu, lebo si pozrela najskor DVD (ktore som jej neuvazene pozicala) a ten monotonny hlas a nekonecne opakovania ju odradili. Nastastie medzitym nasla fyzioterapeutku, ktora ju to naucila cvicit a teraz cvici jedna basen. Takze, je to otrepane, ale chce to len a len vydrzat. Ono to pojde. 😉 Napr. ja som si nikdy nemyslela, ze mam nejako extra stuhnutu hrudnu cast chrbtice a ze by prave na tuto cast malo cvicenie extra vplyv a ked som potom na 2-3 dni vynechala cvicenie, tak to teda bolo - au - au. A uz som aj lezala na zemi a cvicila. 😎
@martini ahoj, vsak ja viem, ze lekari vyrataju iny termin, no beriem to tak, ze jedna vec je ratat od posledneho menzesu a ine je, ked vies, kedy bola ovulacia - cize posun o cca tyzden. no opakujem - je mi to jedno ci skorpik alebo strelec: hlavne nech sme zdravi 🙂 A Ty sa ako citis? Mna po prvykrat predvcerom po obede potrapil zaludok, no iba tak trosicka - ziadne blinkanie ani nic podobne. Dnes ma pre istotu pali zaha... a stale citim bolavu kostrc... inak - tuk - tuk na drevo, vsetko OK. Iba ma strasia zle sny....a ja len dufam, ze sa nic nestane. Lebo moje zle sny ma doteraz vzdy varovali a takmer sa vzdy vyplnili... 😒

martini
20. apr 2011

@maticap. Ja sa tiež opakujem, ale to asi všetci na svete...jasné, že bezpochyby je najdôležitejšie, aby bolo zdravé. Ja sa cítim podobne - je mi tak od žalúdka zle, ale dá sa to vydržať. Inač som OK a verím, že aj naďalej všetko bude...a ty už prestaň snívať zlé veci.... alebo na tie sny ráno rýýýýchlo zabudni 😉
@pikha Z teba by si mnohé baby mali brať príklad, riadna bojovnica...super.

rienok
20. apr 2011

ahojte, ste toho ale popísali... ja dnes lietam po BA jak splašená a neviem či sa ešte večer sem k vám dostanem v každom prípade si vás prečítam 🙂
@callex tak sa pochváľ, čakáme správičky 😵 😵 😵
@vrabcek24 no mňa poraziť nejde, ale mam pocit že keď to cvičím tam tak to viem a keď doma že neviem 😝
@ninockaskv a keby si si zistila taxiky, či tam vobec maju ? aj ked neviem či by to vo finale nevyšlo nar ovnako 😀
ozaj to stretko zajtra platí?

ninockaskv
20. apr 2011

@maticap. to mas podla mna len stres a v podvedomi to spracuvas, ake sny sa ti snivaju? podla mna zle sny nie vzdy znamenaju nieco zle.. napriklad smrt moze byt chapana ako zaciatok niecoho noveho, neznamena, ze niekto zomrie 😉 a blinkanie mozno este pride 😀

@rienok z mojej strany stretko plati, @ofinka pisala, ze este nevie, ked bude moct, tak sa prida .. my sme tam chceli aj dlhsie zostat, polenosit v tycyh valticiach, budeme musiet vymysliet nejaky plan B nieco na slovensku.. musim sa zamysleit 😖

rienok
20. apr 2011

@ninockaskv OK tak ja rezervujem stolík taký kde by sme sa mohli aj 4 napchať... lebo neviem ako sa rozhodne @cecil36 no a @ofinka uvidíme 🙂
hmm ja neviem, my keď ideme mimo rodinu na veľkú noc tak jedine do kúpeľov 😀 čo ale tento rok nehrozí 😝

cecil36
20. apr 2011

Ahojte 🙂 tak dnes carecka zas silnejsia, uvidime co povie zajtrajsia krv 😉
@rienok tak ja som rozhodnuta, ze idem 😵
@pikha dakujem, budem sa snazit nestresovat 😉
@lulu10 drzim moc palce na zajtra 😵 😵 😵

rienok
20. apr 2011

@cecil36 tak zajtra prídeš s dobrou správou o 17,30 v St. Germain ... budem tam na vás dievčence čakať 🙂

cecil36
20. apr 2011

@rienok jooj uz sa na vas tesim 😵

miminkad
20. apr 2011

@lulu10 moja,budes max spokojna.helios je diametralne odlisny.tu to bolo jednoducho perfektne,mily ludia,uzastny pristup,max sa nam venovali,odpovedali na vsetky otazky,boli ustretovy,kedze mam ovu a dve velke vajka,tak mi pichli pregnyl.na laparku nemusim ist,spravia mi hsg,co sa mi pozdava o moc viac a ani nehovorim mm.ten odchadzal nadseny a nie v hlbokej depke ako z mt.buduci mesiac by sme mali ist na prve iui.to ze skusime tak dvakrat a potom sa uvidi.fakt,max spokojnost

miminkad
20. apr 2011

@lulu10
@martini mam alergiu,momentalne nadchu a kasel.takze by sme museli pockat.ale uz sa na tom pracuje.

martini
20. apr 2011

@miminkad sme ti hovorili, že prístup je úžasný. 🙂 A myslím, že skúsiť IUI na úvod je dobrý postup, nemáš až tak veľa rokov a plus máš teraz tú alergiu, tak aspoň sa vyhneš nateraz tej narkóze. Držíme prsty 🙂 ale keďže ti pichli pregnyl, tak by ste to mali teraz využiť... 😉

miminkad
20. apr 2011

@martini dakujem.fakt,po rozcarovani s martina opat svitla nadej.fakt som bola velmi milo prekvapena vsetkym.ved blizke tri dni ideme skusat 🙂 uz aj podbrusok akoby pobolieval.doktorka bola zlata,ze ci nam nebudu vadit dvojicky,ze mame dve krasne velke vajka a za tie vdacime soji. 😉 alergia,to vydrzim,snad sa to trocha zmierni.juj,som taka naradostena,akoby som v loterii vyhrala.tak idem radsej upratovat 😵

martini
20. apr 2011

@miminkad aj môj mm odchádzal so super pocitom. ale to som ti už hovorila. a úžasná je aj taká drobnosť, že ti pichnu pregnyl a povedia, že snad sa to podarí a nebudeš ich potrebovať 🙂 že to nie je len o peniazoch...to tiež zaváži. tak kludne upratuje, ale šetri sa aj na večer 🙂

rebeka33
20. apr 2011

@lulu10 prepáč, nechcela som ťa stresovať. Mne to povedala daki,že to môže mať vplyv. Ale určite je to individuálne. A tebe sa to určite nestane. 😵
@tanitta ďakujem, určite to chcem potiahnuť max. ako sa len bude dať.Budem veľa ležať,ale ležať 24 hodín je nemožné. No a všetky poznáme,že stále máme nejaké méty, aspoň ja to tak vnímam. 😀
@callex ja som vkladala aj v deň et. Držím palce.
@cecil36 dnes je naozaj tá čiarka viditeľnejšia.Držím palce zajtra na krv.
@miminkad som rada,že RF sa páčil. Je to úplne iné ako SK. A hlavne naši mm stamať odchádzajú menej zničený. 😵
@ mircalla. Už stojí a má zúbky to ale letí.Gratulujem. 🙂 Pridáš fotky?

cecil36
20. apr 2011

@rebeka33 dakujem 😉
@miminkad super, ze sa ti v RF pacilo, ja som z nich bola nadsena a mm machaca doslova zral 😀

miminkad
20. apr 2011

@martini no dufam,ze sa to tak stane 😔 idem upratat,pride mm a ide sa na to 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre