Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
27. jún 2011

@pikha
@cecil36
@rebeka33 jáj baby pekné ste povyberali 🙂 . Je to naozaj ťažké z toho množstva vybrať ten ideálny, ale naozaj ako vraví @pikha najlepšie je asi si ho popozerať na živo.
Tak len pekne vyberajte, potom aspoň poradíte ako ste ktorá so svojim spokojná 😀

cecil36
27. jún 2011

@jada1 ja ho mam aj nazivo odskusany 🙂 Kamoska ho ma, tak som chvilu pokocikovala a je to uplna parada, lahucky, prefis sa sklada..... Len ta cena 😀 hadam to mm predycha 😀

pikha
27. jún 2011

@cecil36 dobry vyber 🙂 Jane su kvalitne a oblubene kociky. Diky 🙂 u mna bol tento laska na prvy hmat 😀 uplne mi pasol do ruky a na vysku a vsetko, pozerali sme a skusali asi dvesto typov, ale stale nam z toho vychadzal tento.. u nas je velmi dolezite to, aby bol cim vacsi sportak, pretoze tam potrebuje byt polrocne babo vo fusaku 🙂 Ako sa mas.. ty mas mat teraz nejake testy..ci? 😕 sorry, trosku stracam prehlad kto co

rebeka33
27. jún 2011

@maticap. a aké skúsenosti má kamoška, ja som nenašla diskusie ani recenzie na neho, čo ma dosť moce. @pikha neomakala, je len jeden dovozca na SK ,takže v ke ho nikde nemajú musím ho objednať 🙄 , a ked to bude blbosť ,tak vrátiť. on sa veľmi páči mm. 🙂

cecil36
27. jún 2011

@pikha uz som mala testy, tie prvotrimestralne a som z toho bola taka nejaka divna, nevedela som ci ist na tu amnio alebo nie 😠 NT dopadol super, siju malo babo 1,4, vsetky organiky aj srdiecko tie na jednotku, ale tie testy z krvi vysli nejak horsie. Neviem ci sa v tom vyznas (lebo ja moc nie 😀) beta free som mala 2.180MoM a PAPP-A 0.720MoM, vysledok rizoko T21: 1:251 T18: 1:8400 T13: 26200. Nakoniec sme sa s mm rozhdli, ze amnio asi nie...

pikha
27. jún 2011

@rebeka33 nechcem ti do toho kecat, ale predsa len- nechces si ist nejake popozerat nazivo? Akoze, vyzera pekne 🙂 o tom potom, len toto je strasna macka vo vreci, vazne.. pacit sa moze sto razy, ale co ked ti bude nizky, vysoky, tazky, taky hentaky.. a uz nemas moc casu na experimenty 😉 🙂

pikha
27. jún 2011

@cecil36 to mi mozes pisat rovno po cinsky 😀 😀 nerozumiem ani trt 😝 😀 A k amnio takto: skus si tak predstavit.. co urobis ak ti vyjdu zle vysledky? Nemusis mi odpovedat, len si to predstav.. co urobis? Okrem toho, ze budes mat nervy v kybli.. V nasom veku amnio odporucaju a bla bla bla.. ale je iks pripadov, na ktorych vidno aka je to "spolahliva" metoda, rizika ani nehovorim.. neviem, zalezi ako to chces a citis.. ale ked mas merania a NT dobre, tak naco 🙂 Ja som o tej moznosti neuvazovala ani minutu.
@jada1 diky 🙂 noo ved aj na teba coskoro pride 😉 🙂 a to je fakt, tych kocikov je tolko teraz, ze clovek nevie, kde je sever 😝

naveen
27. jún 2011

@maticap jej chlapciatko? blahozelam

@lenka_21 .. vitaj z dovolenky, ty si teda riadne tabulkovy typ 🙂)) nieee. .je tehotna s dvojickami, to by si mala 3x dozivotie
a co je s tym prednisonom? ja nemam spravenu imuno a mne ho stelc teraz prihodil na KET

@pikha .. mne sa viac paci ta dominika.. a uz to bola dominika cely cas.. 🙂

@lulu10 tak to by bola aka haluz, ze tehu a davame si pozor 🙂)

@cecil36 suhlasim s @pikha predstav si, ze ti vyjdu zle testy z amnio? co potom.. ? a mozno bude nepresne aj vysledky z amnio.. zbytocne stresy

vsetkym prajem pekny tyzden 😉

cecil36
27. jún 2011

@pikha ved to spolahliva asi moc nie je ked kamoske na nej vyslo, ze mala ma razstep chrbtice a narodilo sa jej zdrave dieta. Kym sla na morfo uzv a potom kym porodila zostarla o desat rokov. Som rozhodnuta neist, len musim este absolvovat geneticku, kvoli jednemu ochoreniu, ktore ma mm v rodine. Ale v podstate sa spolieham na morfo uzv v 20tt u Cunderlika. A vy ako bude to Dianka alebo Dominika?

pikha
27. jún 2011

@naveen noo.. kazdemu sa na to tazko zvyka, ked uz sme ju dlho volali Dominika.. 🙂 ale nam s drahym nezavisle od seba uz tak dlhsiu dobu zacinalo chodit po rozume, ze co tak kuknut ine meno..
@cecil36 vies co, drblo by ma, zit s takymto vysledkom testu 🙄 😔 a nosit v sebe dieta s tazivymi myslienkami na jeho zdravie.. Je vseobecne zname, ze ako zmyslas v tehu, to prenasas na babo-ani za svet by som nechcela s tymto vedomim fungovat 😖 Bude to Dianka.. alebo ak sa este nieco udeje, tak mozno Frantiska Zoe Viktoria 😝 😀

pikha
27. jún 2011

@cecil36 a morfo to isti 😉 🙂

luly3
27. jún 2011

ahojte kočky dnes som sa objednala doc: Rusňákovi na ten morfologický ult.
v 21 tt tam idem a hovorila som mu že chcem u vás rodiť a on že ok budeš u mňa rodiť 😀 😀 😀

rebeka33
27. jún 2011

ahojte ,malá vsuvka- ten kočik je pre malé baby. od zeme 52cm. Takže hladanie pokračuje.Bola milá ta pani na telefóne, hned ma sfúkla, ale asoň si to nebudeme posielať.
@pikha skúsim pomaly popozerať niečo po obchodoch,ale nevladzem stáť viac ako 30 min. potom mi tvrdne brucho a je špatne. 😖
@callex ako usg v Brne?

cecil36
27. jún 2011

@pikha jasne, spolieham na morfo 😵
@luly3 a budes u neho niec platit? Budes ho aj zazmluvnovat? Ja by som chcela ist rodit na kramare, tak preto vyzvedam 😀

luly3
27. jún 2011

@cecil36 určite sa zazmluvnovať nebudem švagrina u neho rodila 2 detušky
a nezazmluvnovala sa a neplatila ništ leeeeen šak víš 😀 😀 😀 😀
ja ho poznám mňa on vždy operoval robil mi aj tie laparoskopie, hysteroskopie a
folikulometrie tak bol rád že sa mi po 7 rokoch podarilo otehotnieť a on je ako lekár
fantastický len berie len pár pacientiek

luly3
27. jún 2011

@cecil36 inak ja som počula že keď chceš určitého doktora na kramároch pri pôrode
tak si to môžeš zaplatiť vraj to stojí 5000 sk teda keď boli sk teraz neviem ako to je
a odrodí ťa ktorýkolvek deň a hodinu 🙂

cecil36
27. jún 2011

@luly3 myslis na ruku mu dat tych 5000 (teda na koruny)? Ja som zvazovala zazmluvnovat kvoli tomu, ze pri malej som mala "dr. nahodu" a skoro to dopadlo katastrofalne. Na kramaroch som rozmyslala nad turkotom a cunderlikom, ale chvaly som pocula aj na rusnaka 🙂

luly3
27. jún 2011

@cecil36 nie na ruku sa nedáva platí sa to v pokladne to ked to ide oficálne
ja som tiež počula že sú tam dobrý všetci aj čundrlík a vraj on je najlepší na
morfo ult 😉 rusňák je jejich šéf tak on už málo robí ale robí 😉

luly3
27. jún 2011

@cecil36 ja už od toho 21 tt ked mi urobí morfo budem iba knemu chodiť
do poradne tak načo sa zamluvnovať ked ho aj tak budem mať a bude o mne
vedieť všetko než pôjdem rodiť. oni sú tam super a pôrodnica je tam krásna
aj lôžka

naveen
27. jún 2011

baby, to som si aj ja myslela.. ze v pokladni a oficialnu sumu, ale nieee v tomto svete to funguje inak.. .. treba milemu zlatemu dokimu cashovku na ruku 😠

luly3
27. jún 2011

@naveen ja to tak robím je to najlepšie máš istotu 😉

cecil36
27. jún 2011

@luly3 jeeej konecne jedna co ma neodhovara od kramarov 😀 Vsetky kamosky idu do ruzinova, ale mne sa tam nechce....
@naveen ved toho sa bojim, ze zaplatim aj v pokladni aj kesovku a nakoniec ma odrodi ten co ma sluzbu, budu predsa vanoce 😀

luly3
27. jún 2011

@cecil36 ja som spokojná aj moja švagrina rodila tam 2 detušky
a vždy ju rodil Rusňák 😉 on si to už urobí aby ta odrodil toho by som sa ja
nebála 🙂 ja by som zasa do Ružinova nešla sú tam doktori s GF pôrodnici
a to ja nechcem 😉
ty tuším ideš čundrlíkovy na morfo nie????tak sa sním porozprávaj o tom
a ozaj ty platíš to morfo??????bo napríklad ja ho platiť nebudem ako jeho pacientka

cecil36
27. jún 2011

@luly3 ano idem k cunderlikovi na morfo a vyjde ma to nejakych 50-60 eur, no dost viem, ale ten moj dr. nespravi nic naviac. Viem, ze na kramaroch baby tusim neplatia na uzv, ale ja idem j nemu do sukromnej tak preto ta suma.

luly3
27. jún 2011

@cecil36 tak a nechceš ísť teda priamo k nemu na Kramáre?????
ale zasa proti naším lovam čo sme dali len aby sme ostali tehule je toto už moucha nie 😀

martini
27. jún 2011

@miminkad až teraz som sa dočítala noviny (boli sme na dovolenko - výlete)...mrzí ma, že nič v brušku nenašli...tak nechaj telíčko trochu oddychnúť a bude dobre.
@callex takú máte peknú fotečku...že kozliatko...som sa zasmiala 🙂
@kajka39 kurňa! nemám slov...
@rebeka33 mne minule kamoška hovorila o jednej laktačnej pani v KE a že je úžasná...ak už nemáš nejakú vybratú, môžem zohnať na ňu kontakt.
@bayley aj ja gratulujem k srdiečku...je to nádherný pocit...a držte sa 🙂
@maticap. gratulujem k chlapčekovi 🙂

cecil36
27. jún 2011

@luly3 no ja by som sla k nemu na kramare, ale ja tak neznasam cakat v radoch 😀 😀 😀 Tak radsej zacalujem 😀
@martini pls pozries mi prosim tie moje vysledky screeningu, pisala som ich vyssie. ty sa tak vyznas 😉

mirinda10
27. jún 2011

@cecil36 co chcete ist k Cunderlikovi na Kramare, zabudnite tam na vas bude mat 10min a to sa aj vyzleciete, tam nema cas na nic, pekne si zaplatte a sup nech mate pekny zazitok a ma cas Vam vsetko poukazovat nevidite taky zazrak kazdy den
ja som u naho bola na utz a viem co pisem, to som mala este dvojky a bola som dnu nie viac ako 10min mozno menej

lulu10
27. jún 2011

tehule ja normalne nechapem ako vam tie tt krasne naskakuju, no fantazia !!!! 😵 len kukam, aj ja chcééééém 😀

naveen
27. jún 2011

baby, chcete sa zabavit? no taketo problemy by som chcela mat 😀 😀 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/som-iny-clovek/ak-s-nim-nebudem-spavat-castejsie-tak-ma-podvedie/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre