Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
31. aug 2014

@gagirl Drzim moc moc palce na zajtra 😊 🍀

tixx
31. aug 2014

@gagirl ta bolest sa da zniest, nie je to nic strasne. Baby si tam dali aj lieky proti bolesti, ja nie, nebolo treba. Na izbe som bola asi hodku a pol po zakroku.zvladnes to v pohode a urcite budes mat aj vela kvalitnych vajek. Budem na teba mysliet a drzat palce 🙂

gagirl
31. aug 2014

@zuzu1108 dakujem moja🙂

gagirl
31. aug 2014

@tixx dakujem pekne..ozvem sa ked pridem🙂museli ste aj nieco platit uz?ci az po ET?

tinkatinulka
1. sep 2014

dobré ránko korčule..tak ako boli predlžený vik? 🙂 u nas prší..a ja makam aj za vás 😀 😀

tixx
1. sep 2014

@gagirl uz si asi na ceste... nie, neplatili sme nic, az po ET 🙂 cakam potom na dobre spravy ;)

mimika1973
1. sep 2014

@tlucka och mojka, a kto to bol za doktora, ze bol taky neprijemny??? mozes aj do IP mi to povedat. Drzim ti moc palceky!!!!

mimika1973
1. sep 2014

@nomxxx gratulujem rodinke, krasne babenko, a ake usmievane a stastne! 😵 😵 😵

mimika1973
1. sep 2014

@gagirl ahoj, drz sa dnes! tfuj tfuj!!! 🙂

tixx
1. sep 2014

@gagirl @evadek @haimi no baby, volala som tam 🙂 takze zo 7 vajok bolo vraj 5 zrelych a 3 sa podarilo oplodnit. takze tie 3 bojuju dalej, a vraj je velka pravdepodobnost,ze tieto 3 to v pohode zvladnu ...duuuufam! v piatok o 14 mame vklad, este si tam v stredu budem volat, ako su na tom tie 3 embryjka 😉

tlucka
1. sep 2014

@tixx Držím palce, aby to dobre dopadlo 🙂

tixx
1. sep 2014

@tlucka dakujem, citala som si aj tvoj prispevok, 4 vajka oplodnene su podla mna super vysledok 🙂 mne teraz ta pani, ktorej som volala kvoli embryjkam povedala to iste,ze zajtra sa nekontroluju,ale mam si zavolat v stredu, a v piatok potom na vklad,cize sa tam minieme o 1 den. chcem sa ta opytat, das si potom vlozit 1 ci 2 embryjka? Stelcl doporucuje 1,ale my stale rozmyslame nad 2... 🙂

sarasota
1. sep 2014

@nomxxx gratulujeme a zelame vela zdravicka 🙂 🙂 🙂

tlucka
1. sep 2014

@tixx Ahoj, tak si spolu s @gagirl za mnou v tesnom závese. Dnes som si volala a tiež mi embryologička povedala, že na druhý deň po oplodnení sa embryá nekontrolujú, takže ani neviem, ako sú na tom. Vraj je to nejaký nový predpis v RF, že sa na druhý deň nekontrolujú. Neviem, čo zase vymýšlajú, takto sme mali aspoň prehľad o tom, ako sa im darí. Ale snáď budú bojovať a budeme mať čo vkladať. Mne však odobrali celkom 14 vajíčok, ale až dnes som sa dozvedela, že teda oplodnili sa len 4, lebo ostatné neboli dozreté. Vždy sa mi po odobratí vajíčok oplodnili všetky, max. jedno nie a teraz takýto šok. No čo už...Možno aj tuším, prečo sa to stalo... Ale v tejto stimulke už s tým veľa nenarobím. Len sa na to spýtam doktora pri vklade, som zvedavá, čo mi odpovie.
Ja už som mala vložené 3x po jednom embryu a 2x po dvoch. Neviem, akej kvality budú v deň vkladu, ale pravdepodobne si dám len jedno. Ale priala by som si aj dvojičky. 😀 😀
Inak lekári zvyčajne preferujú vklad jedného emobrya, tak neviem, čo mi odporučí. Možno sa však rozhodnem nepočúvať rady lekára (niekedy sú aj tak ich rady naprd) a urobím si po svojom. 😀 😀 😀 😀 😀

tlucka
1. sep 2014

@tixx Ahoj, ešte ma napadla jedna otázka, pichala si si Fostimon aj v deň pichania Pregnylu?

tixx
1. sep 2014

@tlucka ano, v piatok som rano pichala Fostimon + Orgalutran a vecer o 21,00 Pregnyl. V sobotu nic a v nedelu OPU. preco si myslis,ze sa to stalo? ja by som si tiez priala dvojicky,ale je to vraj vacsie riziko...takze je na nas sa rozhodnut,ci ho chceme podstupit, este mame cas na rozmyslanie do piatku. vyzera to tak,ze ty pojdes teda vo stvrtok, ja v piatok a @gagirl asi v sobotu 🙂 Urcite budu bojovat, aj vase aj nase, a bude URCITE co vkladat, ja som o tom presvedcena,ale je pravda,ze ja som vecny optimista 😝

tlucka
1. sep 2014

@tixx Pýtam sa preto s tým pichaním Fostimonu, lebo ja som si pichala Menopur a pri kontrole na 8 DC mi doktorka poznačila pichanie Menopuru len teda na 8 a 9 deň. Potom na 10 a 11 DC iba Cetrotide a večer len Pregnyl. Nejako sa mi to nepozdávalo, lebo viem, že pri predchádzajúcich stimulkách som si vždy pichala Menopur aj v deň pichania Pregnylu. Tak som písala svojmu Dr. a dodnes sa mi neozval. 😒 😒 😒 Sila, pritom mi vždy na maily odpovedal obratom... Ale lieky som si teda pichala presne podľa stimulačného protokolu a mám pocit, že tie dva dni nepichania Menopuru prispeli k tomu, že vajíčka nedorástli a nedozreli. Neviem, čo si mám o tom myslieť... Nie som lekárka, ale už pár stimuliek mám za sebou... Takže podľa mňa je toto príčina tekúho malého počtu dozretých vajíčok.
Ja strašne túžim mať tiež dvojičky. Ale budem vďačná aj za jedno 🙂
Aj ja dúfam, že sa nám to všetkým podarí 😀 😀

tixx
1. sep 2014

@tlucka ja ked som sa nevedela dostat rychlo k odpovedi od lekara, volala som na nonstop linku, tie sestricky mi vzdy poradili, ked vedeli co a ako, a ked nevedeli,tak sa isli spytat lekara a zavolali mi spat... mozno si mohla tam skusit brnknut, i ked teraz uz ti to asi nepomoze, ale na tvojom mieste by som sa pri vklade na to urcite opytala. takze vklad ta caka vo stvrtok,ano?

tlucka
1. sep 2014

@tixx Ja viem, že je to aj moja chyba, mala som zavolať. Lenže písala som mu hneď v deň UTZ a tak som dúfala, že mi odpíše, keďže vždy reagoval obratom. Keď sa mi neozval, tak som si povedala, že snáď doktorka vie čo robí.. No čo už narobím.. Ale určite sa na to spýtam. Áno, vklad mám vo štvrtok o druhej. Teda pevne verím, že sa nič nezmení 🙂 🙂

diska
1. sep 2014

@tlucka ahoj chapem tvoje pochybnosti a mozno mas aj pravdu ale mozno ak by si pichala menopur ako si myslis tak by neboli ani tie 4 vajka,moho to byt aj tak ze 10 si mala malickych a tie 4 by uz nevydrzali ak by ich nebrzdili cetrotide a pridavali by aj menopur,ja som tu uz mala tak ako ty,ze posledne 2 dni alebo den som mala uz len cetrotide bez gonalu.Skus si povedat,ze je to tak ako malo byt.
Ale som prekvapena z toho,ze na 2 den nehodnotia embryjka 😕

tixx
1. sep 2014

my v piatok o druhej, presne den po vas 🙂 potom mi daj vediet, ci ste sa na koniec rozhodli pre jedno alebo dve 🙂

buba08
1. sep 2014

@tlucka kto ti prosím ta robil utz? ja som už tiež v deň pichania pregnylu nemala pichat puregon a mala som 7 oocytov, z toho 3 nezrele, utz mi vtedy robila Pospisilova, tiez som z toho mala blby pocit a nakoniec sa mi aj potvrdil

buba08
1. sep 2014

@diska áno to je asi u nich novinka, ja som bola na ivf v júli a tiež mi povedali, že na 2 deň nemám volať, až na tretí

diska
1. sep 2014

@buba08 kazda zmena vedie k horsiemu 😀

polystyren
1. sep 2014

injekcie pichané pred odoberaním vajíčok sú vpodstate antikoncepcia

buba08
1. sep 2014

@tlucka ja som bola v RF v piatok a videla som Stelcla, vyzeral veľmi unavene, možno aj otrávene, no proste to nebol on vecne usmiaty, asi toho majú veľa, no mali by si nabrať toho toľko, koľko zvládnu a nie omnoho, omnoho viac, mám taký pocit, že sa to tam zhoršuje.

tlucka
1. sep 2014

@diska No možné to je, ale teraz s tým už asi nič nespravím. Musím veriť tým embryjkám 🙂
Vraj to je nejaká novinka, že na druhý deň sa nehodnotia, aby ich stále nemuseli vyťahovať a kontrolovať. Neviem, aký mali na to dôvod (lebo ja som bola rada, keď som vedela, ako sa im darí), ale nezostáva nám nič iné, len rešpektovať ich rozhodnutia. 😒

tlucka
1. sep 2014

@buba08 Presne si vystihla moje pocity.. Žeby kvantita prevyšovala kvalitu? Smutné ☹ ☹ ☹

tlucka
1. sep 2014

@tixx Určite ti dám vedieť 😉

tlucka
1. sep 2014

@buba08 Sono mi robila taká mladá lekárka Pastorčáková. Bola fakt príjemná, ale aj starší skúsenejší lekári mi vždy dali opakované sono na 10 alebo 11 DC a táto mi hneď naplánovala OPU o päť dní. Viem, že to je štandardný postup, ale nezbavím sa pocitu, že so stimulačným protokolom to nebolo OK, deň OPU nebol dobre naplánovaný a tak som nakoniec dopadla 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre