Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
17. júl 2013

@ria191 ahoj, mas asi pravdu rius! 😉
Vies, jeden den depka, druhy den nadej! 😀
Dako to hadam zmaknem, aj v tomto lete, vzdy som mavala IVBFko bud na jesen, v zime alebo na jar, tak mozno ze tato letna sezona...bude uz konecne urodna?! 😕 🤐

mimika1973
17. júl 2013

falinka, mimika, ....kto dalsi ide do boja momentalne? 😉

lienka_1
17. júl 2013

@karinuska22 Preco sa bojis, ze babo nie je v poriadku? Mala si nejake zle testy? Alebo mas tendenciu k predcasnemu porodu? Ked si sa dostala az tak daleko, urcite to dotiahnes do krasneho konca.....alebo zaciatku? 🙂
My sme si dali limit, ze budeme skusat do mojej 40-ky, ale momentalne sme odstaveny, lebo mm mal velmi zle vysleky, cize nemame s cim. No a ci sa to upravi je na dlhy cas.

lienka_1
17. júl 2013

@mimika1973 no uvidime 🙄

melisska
17. júl 2013

@lienka_1 podari sa moja uvidiš, ja tomu verim

karinuska22
17. júl 2013

@lienka_1 Hlavne kvoli veku sa bojim a ze som odmietla tu amnio, aj ked ta neriesi vsetky postihnutia. Predsa len po tych dlhych rokoch zufalstva mam strach sa tesit.

lienka_1
17. júl 2013

@melisska Si zlata, lebo moja viera je niekde hlboko pod bodom mrazu momentalne 😒 . Tak chvilku ver aj za mna a ked sa pozbieram, znova preberiem stafetu 😉

lienka_1
17. júl 2013

@karinuska22 Bambino bude zdrave a krasne a iba vase 🙂

karinuska22
17. júl 2013

@lienka_1 Dakujeeem 🙂 a velmi Ti prajem, aby sa to aj Vam podarilo.

izzie27
17. júl 2013

@nelly3 mala som len klasicku cystu , nemam endometriozu
@melisska ano boli sme v Brne- sli sme sa poradit a oni hned punkcia. Tak som rada, ze to mam za sebou 😉

zuz123
17. júl 2013

@karinuska22 dakujem, fu ja som uz druhy den bez agolutinu a estrahexalu. prednison mi kazal moj gynekolog vysadit postupne, tak 2 tyzdne budem brat 1/2 tablety denne. Tak snad som nic nepokazila 🙂 . Drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne.

ria191
17. júl 2013

@dafy ach jo ☹ ☹ ☹ viem, že teraz ti je parádne nahovno, ale to prejde a ty budeš bojovať ďalej. Na tú otázku ti samozrejme nikto nikdy nedá odpoveď a ani nám ostatným. Si zdravá babenka a ja verím, že raz sa to musí podariť. Viem chceli by sme zázraky hneď (pretože niektoré bojujeme s nedostatkom €), ale prepáčte ostatné, že to takto napíšem hold niektoré si to musíme "odsrať" a prejsť podstatne ťažšiu a dlhšiu cestu ku bábätku, ale taký je život. Musíme veriť, že ten boj vyhráme aj keď sa budeme musieť niekoľkokrát odraziť od dna. Posielam velikánske objatie pre tvoju ubolenú dušičku, ty to zvládneš verím ti.

bergalm
17. júl 2013

@dafy ahoj moja taktiez mi je luto 😔 ja sa uz aj bojim testnut i ked mam este cas ale vidim,ze sedmicky asi nepriniesli stasticko no uvidim este 5dni a aj ja budem vediet na com som 😒 drzim palec do dalsieho boja i ked viem,ze je to pre Teba dost tazke drz sa

stastenka42
17. júl 2013

@mimika1973 ja sa pridavam🙂

gaga83
17. júl 2013

Ahohte dievcata, chcela by som sa poinformovat ako to prebieha v reprofite. Mam za sebou 3 potraty ( 1 spontanny, 3 zamlknute v 10 tyzdni). Mam porobene a aj muz co sa dali vysezrenia a pricina potratov je zahada.V novembri som absolvovala 1 ivfo s Pigd ale embrya neboli zdrave tak vklad nebol. Vymenila som centrum a od januara sa snazim otehotniet prirodzene ale po vsetkych moznych kombinacii hormonov nic.Teraz mi doktor povedal v centre do ktoreho chodim ze treba skusit ivfo.Chcem sa poradit ci mam ivko skusit na sr alebo ist do Brna?? Neviem ako to potom prebieha ak by som otehotnela v Brne ked mam riziko potratu. Robia sa tam nejake ine vysetrenia pri probleme potratov?Prosim poradte.Dakujem

pufa
17. júl 2013

@karinuska22 preco? Mas nejake pochybnosti ohladne baba?

martinusa22
17. júl 2013

Ahojte baby, jedna taka zaujímavá otazocka, moze sa stať ze ked vlozia jedno vajíčko tak aj z toho mozu vzniknúť dva zárodky ?

karinuska22
17. júl 2013

@pufa Nie, len mam strach, ze ci bude vsetko v poriadku a ze ci zvladnem porod.

strapula27
17. júl 2013

@vivianamk ano,preplacaju to,je potrebne vypisat ziadost o refundaciu,poslat k tomu papiere co ti daju v rf a preplatia to,sice po styroch mesiacoch,ale predsa🙂

strapula27
17. júl 2013

@martinusa22 ano,kludne sa to moze stat,ze budu dve, aspon tak mi to dr hovoril..

lenka2013
17. júl 2013

Dievčatá nezostal niektorej z Vás Menopur a Orgalutran ,čo by ste mi mohli predať?

melisska
17. júl 2013

@izzie27 su akčni, ale super 😉

lienka_1
17. júl 2013

Zienky, potrebujem poradit. Vcera som si myslela, ze sa rozbehol menzes, ale mala som iba trosku krvi na papieri a dalej iba spinim, nekrvacam, vobec sa toto tu nepodoba na menzes. Dnes rano som robila dalsi test a uz bol ukazkovo negativny. Mam cakat, ze sa menzes este iba rozbehne, alebo uz bol, alebo co? Take nieco sa mi stalo 1x. Vzdy som na taky 25.-26. den zacala krvacat, mala normalny menzes a hotovo 😖 Nechcem hned otravovat dokiho, lebo ho nahanam ohladom ATB receptu pre mm uz od piatku. Uz musi byt alergicky, ked vidi moje meno 🙄

lenka2013
17. júl 2013

@lienka_1 Ja myslím ,že sa to ešte rozbehne,máme Utrogestan a to je progesteron ,ked sa yzníži hladina,tak to odkrváca

lienka_1
17. júl 2013

@lenka2013 Mne sa vzdy menzes po transferoch rozbehol progesteron-neprogesteron okolo 25.-26. dna cyklu a spinila som predtym zopar dni. Pockam teda zopar dni a uvidim.

lenka2013
17. júl 2013

Tými hormonami sme tak strašne rozhádzané ,že telo nevie čo robiť ,ja som teraz po neuspešnom IVF špinila 10 dní

lenka2013
17. júl 2013
lienka_1
17. júl 2013

@lenka2013 No ja mam za sebou uz dost transferov a vzdy som klasika dostala menzes a za 5 dni skoncil a islo sa dalej. Iba pri 1. IVF, ked som mala biochem. tehu, tak som krvacala 8 dni a spinila este dalsie 4 dni. Asi som netrpezliva 🙂 a telo tentokrat zareagovalo inak.

lenka2013
17. júl 2013

@lienka_1 Ja som asi niečo podobné ako ty,ja som tiež po opakovaných IVF,2X bioch.tehotnosť a zo všetkého prd,nič a vôbec neviem prečo,len sklamanie ,bolesť a minutých kopec penazí,niekedy mám pocit ,či sa vôbec do mna niečo vložilo ,ked si to telo nevšimlo,a doktor asi ked ma vidí ,tak mu stoja chlpy

lienka_1
17. júl 2013

@lenka2013 Mne keby pri tom 1. IVF moj gynekolog nespravil hcg na 10. den, tak by som ani nevedela, ze som biochem. tehu mala, lebo na 15. den v CARe uz nebolo nic 😖 U nas su hlavny problem asi tie moje sproste protilatky, co tvorim proti trofoblastu. A asi som uz otupena, lebo ma teraz pochytila taka lahostajnost.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre