Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
22. jan 2016

@cmudlo alebo mi to brzdí ten utros...sice ja mam len 0-0-2...

pufa
22. jan 2016

@lusipe ja to vidim velmi pozitivne. cize v nedeluj rano sa sem mam prist pozriet? 🙂

cmudlo
22. jan 2016

@lusipe to mas nejaku slabu davku utrosu ci? ja mam 3-3-3. Počula som že by si utrosom mala byť stále krytá ... mne ten utroš nerobí moc dobre...draždi ma to od spodu...neviem čo s tým budem robiť...

lusipe
22. jan 2016

@cmudlo lebo ja som mala prirodzenú ovulaciu a tiez aj žlté teliesko tak vraj netreba,to dal ze pre istotu iba na uhniezdenie.ak by sa to horsilo tak skus ústne.to by sa malo ukludnit.

cheeky82
22. jan 2016

@cmudlo ja som to brala len ústne. Tuším 1-1-1. Tiež ma to zo spodu drazdilo. Lekári s tym nemali nikdy problem

dancura
22. jan 2016

@gagirl Majka, dakujem. Aj ja tomu stale verim a dufam, ze budeme mat velku rodinku. Na SK sme v CARe ani neboli- rovno sme sli do Brna. Popradve neviem, ci je to dobre alebo zle. Pocula som vela dobreho na Reprofit, tak preto sme si ich vybrali. No zase na druhej strane si vsetky vysetrenia musim vybavovat sama...vies take, co ti spravia nasupu naraz v CARe, ked tam prides. Moja gynekologicka je uz zo mna chora a na niektore vysetrenia mi ani nechcela dat vymenny listok. Nastastie moj obvodak je super a da mi vymenny na co si zaziadam 🙂 Caka nas nase prve IVF, doteraz sme sa snazili len prirodzene a ako pisem- chodili sme po vsakovakych vysetreniach.
Tak len velmi dufam, ze sme si spravne s Reprofitom vybrali.
Majka a ty to ako zvladas? Kedy mas svoj 12-ty dnik?

dancura
22. jan 2016

kocky, ako som pisala Majke (@gagagirl)...chodime do Reprofitu a na SK sme v CARe ani neboli. Neviem, ale trosku sa mi zda, ze ma neposielaju na ziadne vysetrenia. Aj imunologiu sme si spravili az po docitani sa o tej problematike na nete (inak nam v Brne vraveli, ze take vysterenie nepotrebujem pokial sme neboli na ivf este)...a nakoniec nam ta vysla zla.
preto sa chcem spytat, ake vysetrenia treba? Chcela by som si byt v istom, ze vieme, kde je problem a ze tych problemov nie je viac.
Zatial sme absolvovali toto:
Ja som chodila 1/2 rooka na folikulometriu, robili mi hormonalny progil, stitnu zlazu (endokrynologia), AMH, zistovali pohlavne choroby, vyoperovali mi polyp (ak nahodou ten tomu branil) a este mne robili hematologiu.
Manzel bol na spermiograme, spolocne sme boli na reprodukcnej imunologii.
Je toho dost, no som si citala, ze sa este zistuje priechodnost vajcovodom, laparoskopia a pod...ake s tym mate skusenosti, treba to robit? odporucili by ste mi, aby som to od dr. Vrana este vyzadovala?
Dakujem pekne za vase nazory

gennara
22. jan 2016

@dancura Ahoj. Neviem, aké výsledky má manžel, ale mne lekár povedal, keďže manžel mal zlý spermiogram, aj zlú morfológiu, že laparoskopia je úplne zbytočná, že aj tak bude potrebné IVF, zbytočný ďalší zásah do tela. Ak však je manžel OK a máte šancu na prirodzené otehotnenie, tak by som do toho šla.

skaredekacatko
22. jan 2016

@dancura pokial ides na ivf tam ti priechodbe vajcovody netreba ale minimalne je dobre tam kuknut dole nech vec

skaredekacatko
22. jan 2016

vedia ako to tam vyzera. Imunologia a hematolia plus endokrinologia su super genetika je este dobra. Podla toho co ti na imunologii vyslo riesila by som to. Je tu okolo toho vela popisaneho.

dancura
22. jan 2016

@skaredekacatko
@gennara dakujem kocky..hej genetiku mame spravenu tiez.Presne,ze manzelovi na imuno zistili vytvaranie protilatok na spermie a ja tiez trosku vytvaram protilatky voci jeho protilatkam...takze tak ci tak musime ist na ivf.Ja len nechcem nic zanedbat...

skaredekacatko
22. jan 2016

@dancura mne napriklad na laparke zistili ze mam jednorohu maternicu a teraz mam v karte cervenym ze vkladat len jedno embrio malo miesta tam mam.

dalida
22. jan 2016

Ste tu kocky? Myslela som ze cakacku po transfere budem zvladat v pohode, no akosi to nejde. Som unavena, z utrosu asi... Psychicky to tiez nie je ziadna slava, som ako namesacna...

sasa1983
22. jan 2016

@dalida a kolky si den po?

lusipe
22. jan 2016

@dalida hej sme tu viaceré🙂a kolky den si?

gagirl
22. jan 2016

@dalida ahoj moja..jej ty si po vklade?to je super..zo srdca ti prajem aby vam to vyslo..velmi velmi silno ti drzim palce..Kedy si mala et ci ket?kolko ste vkladali embryjok?Davas utros ustne alebo vaginalne?..

dalida
22. jan 2016

@sasa1983
@lusipe no kocendy som 6ty den po. Zlom so psychykou u mna nastava v polovici... Bojim sa.

lusipe
22. jan 2016

@gagirl Máji a ty sa mas ako?

lusipe
22. jan 2016

@dalida ja dnes 9den....a to sa asi vsetky bojíme🙂preto ja netestujem,Kaslem na to a uvidim ci pride menzes...

sasa1983
22. jan 2016

@dalida drzim palce. Ani to pocasie nepridava, stale je tma,zima..k tomu utros, to preto

dalida
22. jan 2016

@gagirl mame 1hb. Utros beriem vag., ale dost ma to obtazuje... Tecie to zo mna a bojim sa, aby som si tam cosi nezaviedla (poctivo dbam na hygienu no aj tak...) uz som zvazovala ci by som nepresla na crinone...

gagirl
22. jan 2016

@dalida ja ked som bola tehu som vecer zacala citit taku unavu..ja verim ze to je dobre znamenie u teba..aj budes skor testovat ci vydrzis do krvi?ja ta moc podporit neviem lebo sama som po vklade..ale psychicky nie moc dobre kedze citim ze to nevyslo..testy negativne..

gagirl
22. jan 2016

@dalida inak ja si davam crinone..on je super v tom ze vobec nevyteka ale zasa sa mi to tak zraza vnutri a robia sa mi hrudky z toho..snad to ma aj tak ucinok..a citim sem tam vnutri take stipanie z neho
.

gagirl
22. jan 2016

@lusipe ahoj moja..ja nic moc..zasa som sa vyrevala u mami..Citim ze to nevyslo..ms este nemam ale to brzdi aj crinone..v pondelok mam ist na krv ale ani sa mi nechce..spravim si predtym test a ak bude uplne biely tak asi ani nepojdem..A ty ako sa citis?si hrdinka ze si este netestla..🙂

dalida
22. jan 2016

@gagirl viem, ze si tiez po vklade, moja. Kedy mas oficialne testovat? Neviem ti povedat, ako sa mi podari vydrzat s testovanim... No nechcem prepadnut stresu a hladat duchov... Radsej budem v nadeji cakat do dna testu... U mna aj v tehotenste zaxytavali testz hcg az v case kedy to bolo doporucene.

lusipe
22. jan 2016

@gagirl Jaj moja,posielam silne objatia.ja som tak presne bola po ET..a preto som potom išla je Ket len tak a vtedy to vyšlo...ani ja som niesla na krv ked to bolo čisto biele.len keby tam bol nejaký náznak.pevne verim,ze sa to este vyfarbi.🙂ja nic nové,brusko stale pobolieva a chodim stale na wc kontrolovať ci sa menzes nespustil.je to presne taká bolest.pri malej ma vsak aj prsia Boleli a teraz nic.tak si nerobím plane nádeje....

tinkatinulka
22. jan 2016

kočky moc Vám držím palce, lebo toto je mega tažké obdobie ale treba verieť kým je nádej a asi aj viera
@dalida @gagirl @lusipe

dalida
22. jan 2016

@gagirl myslim na teba, posielam vela pozitivnej energie.

sasa1983
22. jan 2016

@lusipe drzim palce.

gagirl
22. jan 2016

@tinkatinulka dakujem moja..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre