Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

erijan
3. feb 2016

@zoji79 ci ty si nemala klasicku stimulaciu len minimumku?

zoji79
3. feb 2016

@erijan gonal som nemala. Mala som 3x normálnu stimulku s merionalom. Ale vysoké dávky mi vyšli horšie ako minimumka.

erijan
3. feb 2016

@zoji79 rozumiem... ja som mala 2x klasicku srimulku.s Menopurom a onicom, tak teraz idem vyskusat s Gonalom. Mala si malo zrelych vajicok?

zoji79
3. feb 2016

@erijan áno mala som zrelé vajka. Prvý krát som mala merional- closty, vklad-potrat. Druhý krát menopur closty vyššie dávky , opäť po vklade potrat a operacia. 3x bez closty vysoká dávka merionalu - operácia. Ket opäť potrat. 4x minimumka na vklad nič, 5x minimumka s fostimonom - vklad jedno vajko + ket a z toho mame dcérku, len neviem či sa chytilo čerstvé alebo zmrazené vajko 😊 A teraz mám druhý nativ, len embrijko nevydrží nám 😕

katka17044
3. feb 2016

@pufa tak testik biely... tak nevyslo to... idem dalej a za 2 tyzdne budem mat vysledky tej genetiky dvoch embryjok a okolo 25.2 by som mohla ist na ket tak to rychlo ujde a snad to uz bude to prave... Asi toto embryjko nebolo dost silne ked nebolo vhodne ani na to vysetrenie. Dakujem pekne za opytanie

lusipe
3. feb 2016

@katka17044 Juj to mi je ľúto...ale ako píšeš,Ket bude úspešný...tie su v Brne skvele...moooc budem držať palceky...

erijan
3. feb 2016

@zoji79 takze ste mali stale nejake embryjko na vklad len sa neudrzalo, to mi je luto tolko krat... a preco si na tie dve operacie po potratoch? Ja mam tiez uz dve gyn.operacie za sebou kvoli endometrioze, ja som zase zle reagovala na stimulaciu,mala som len 1-2 zrele vajicka (odber bol z 1 vajecnika).

erijan
3. feb 2016

@zoji79 ale super ze mate uz dcerku... kiezby sa aj nam podarilo jedno babo

katka17044
3. feb 2016

@lusipe velmi krasne ti dakujem tak musim verit aby som mala dalsiu silu, hlavne nech to rychlo utecie tie dva tyzdne kym budu vysledky a hlavne nech su v poriadku

kristinabianka
3. feb 2016

@gagirl ahoj dnes som si robila test na 12 den vkladu a bol negativny😢😢😢😢

sasa1983
3. feb 2016

@katka17044 mrzi ma to...ale KETy su naozaj uspesnejsie

katka17044
3. feb 2016

@kristinabianka ty si bola na et ze? je mi to luto... este mas embryjka? ja som si robila na 8 a tiez biely tak ide sa bojovat dalej

katka17044
3. feb 2016

@sasa1983 velmi pekne dakujem tak budem tomu verit

kristinabianka
3. feb 2016

@katka17044 ahoj ano ET tak bojujeme dalej ano mam 3embrijka kedy sa moze ist na KET??

sasa1983
3. feb 2016

@kristinabianka hned dalsi cyklus sa moze ist a tak aj baby chodia,pokial su zdravotne ok napr. Ja som cakala 2cykly...

kristinabianka
3. feb 2016

@sasa1983 a tam je aky postup pri KET treba brat nejake lieky? Uz si nepamatam ako to bolo v BA

katka17044
3. feb 2016

@kristinabianka tak ja by som mala ist na vklad okolo 25.2 zalezi kedy teraz dostanem menzes ale vraj sa moze ist dalsi cyklus kde chodis som zabudla

zoji79
3. feb 2016

@erijan neboj sa podarí sa aj Vám. Len to chce fakt viac času . My sme na malú čakali 5 rokov a vidíš už ma rok a dva mes. Operácie som mala mrte. 2009 pruh a od 2010 každý rok aspoň raz ženská operácia a nejaký zákrok. Po closty som mala laparku na cYsty a potom este operácia v cr, kde mi zobrali vajcovody a z vaječníkov polky. Potom sa nasadilo umelý prechod s lucrinom a na druhý krát sme otehotneli. No a endo treba vedieť žiť. Podľa niektorých s takou endo ako som mala nikdy nebudem teho, a vidíš. Ked ma otvorili v GA tak ma aj rýchlo zašili s tým že to tam už je beznádejné...to ťa niektorí doktori vedia povzbudiť 😓 Ale nevzdali sme to a ani ty to nevzdávaj a bude to dobreee 😊👍

katka17044
3. feb 2016

@kristinabianka v gf som uzivala estrofem a utrogestan a teraz v brne by sa mal brat len utrogestan

kristinabianka
3. feb 2016

@katka17044 ja chodim do Reprofitu chodila som do BA no teraz 1krat som absolvovala IVF v RF

pufa
3. feb 2016

@katka17044 mrzi ma to. asi to bude tak ako pises. tak uz len verit ze dve cakajuce embryjka budu super alebo minimalne jedno. kedy by mal byt vysledok genetiky?

zoji79
3. feb 2016

@katka17044 😢

@kristinabianka 😢
Je mi to ľúto baby ale nevzdávať to! Nám tiež lety boli úspešnejšie😉 Lebo pri stimulke sa mi zbláznila štítna žľaza. Pri ket hormalna hladina mi bola v klude 😉 Držím palce!!!

katka17044
3. feb 2016

@kristinabianka no to sme na tom uplne rovnako a kedy mas dostat menzes ja 7 ale ked budem brat este utros tak neviem kedy dostanem ale teda hned toho 25.2 mozem ist na ket a berie sa len utrogestan

katka17044
3. feb 2016

@pufa dakujem krasne tak este 2 tyzdne cakania

katka17044
3. feb 2016

@zoji79 dakujem krasne

kristinabianka
3. feb 2016

@katka17044 tak ja som uz mala dostat no este v piatok som dohodnuta s gynekologom ze idem na krv, a asi ked vysadim utrogestan sa dostavi MS

chelly
3. feb 2016

@katka17044 pytala si sa v RF kedy budes mat vysledky genetiky? ja som ich mala az po 5 tyzdnoch. radsej si to over, nech potom nechodis zbytocne na vklad ako ja...

erijan
3. feb 2016

@zoji79 to je strasna ta endo ☹ takze sa ti podarilo ivf az po tych operaciach kde si mala zobrate aj z vajecnikov aj odobrate vajcovody? Ja som na tom podobne a jedina sanca je ivf tak o to je to tazsie, ze to je jedina cesta. My sa trapime 2 roky, z toho sme zacali skusat ivf pred rokom. Verim ze v Brne to je jedno v ktorom centre su lepsi ako na SK, ci uz vybavenim alebo odbornostou... stale sa utesujem tym, ze dievcatam ktore mali neuspechy na SK sa dockali uspechu v Brne

katka17044
3. feb 2016

@kristinabianka aj ja idem v piatok na krv som volala aj do centra neboli moc nadšení ze test nemusel byt ok a tak ale ja uz viem ze to nevyslo ani nic necitim len mi je blbe brat utrogestan :( zbytocne ale aj ked pojdem na krv v piatok vysledok budem vediet az v pondelok tak dovtedy ho aj tak budem musiet brat

katka17044
3. feb 2016

@chelly uha tak to by som veru nestihala a to kedy si cakala mne povedali ze 3 tyzdne sa caka tak snad to dodrzia... lebo ma porazi uz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre