Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_13
29. feb 2016

@mojpoklad Ahoj, neviem odkial si. Mne tiez odporucili Hysteroskopiu ale bola som v BA. Zaplatila som 60 Eur poplatok ale myslim, ze dovod je, ze som bola sukromnom centre, nie v nemocnici.

mojpoklad
29. feb 2016

@lenka_13 NO, ja momentálne chodím do ISCARE v BA, som po neúspešnom IVF a pred ďalším by som si chcela dať spraviť hyst., ale v Iscare to stojí 300e, lebo mám dôveru a tá to neprepláca. Na ďalšie IVF sa chystáme do Reprofitu, tak ak by cena nebola vyššia dala by som si ju spraviť rovno tam.

cheeky82
29. feb 2016

@mojpoklad na sexualne prenosne choroby. mala som to uroboene tu na slovensku, ale oni to nechceli akceptovat. ze si musia urobit svoje. tahanie penazi, co ti poviem. my mame embrya z darcovskych spermii zamrazene. ja som sa ale rozhodla tri mesiace to skusit prirodzene (co ak motyka vystreli) a ak nie, potom pojdem na transfer

ingrid0105
29. feb 2016

Babenky chystam sa preposlat vysledky z imunologie lekarovi ale potrebujem vediet ktorému kto tam vlastne ostal ci to mám nechat na náhodu. Chodila som k Marcelovi ale riesila som imuno 1 rok a dovtedy sa tam vela veci hlavne lekarov pomenilo.

tlucka
29. feb 2016

Tak kočky, po viacerých vymenených mailoch s lekárom, telefonátoch o skutočne vykonaných úkonoch, nám pani "Asistentka" konečne na 3 pokus vystavila správnu faktúru... Hurá, zvládla to 🙂 🙂 🙂 🙂

Takže info do budúcna: ak sa ET nekoná, platí sa len za minimálnu stimulku 3000Kč (podotýkam, že sme boli v Olomouci) + platí sa za PK, ak bolo 6000Kč + ISCI 1000Kč + podanie intralipidu 800Kč.

nelly3
29. feb 2016

@tlucka
podanie intralipidu v Olomobci stoji 800czk? no super v RF 100€ 😠

tlucka
29. feb 2016

@pufa
@silvinkabb Kočeny, nechcela som, aby ste sa kvôli mne hašterili.. Čo sa týka platieb, dnes sa dalo všetko do poriadku, síce ma to stálo trochu viac úsilia, lebo niekto niektoré veci asi nechápe, ale predsa.. Je rozdiel zaplatiť 25000 Kč a 10000Kč. Ale stále trvám na svojom, že žiaľ bohu, niektorí ľudia pri svojej práci by mohli viac premýšľať, otvoriť ústa len vtedy, kedy majú a bolo by a svete lepšie.

@silvinkabb Presne, ako píšeš, nebola si tam, nechodíš tam, tak nevieš. Nie som prvá a predpokladám, že ani nebudem posledná, ktorá má výhrady napr. voči štýlu komunikácie tých sestier na recepcii, alebo aj iných chybách ostatných pracovníkov kliniky. Hold smola, chyby sa stávajú, to nezmeníme... Ale aj reakcia na upozornené chyby svedčí o niečom.. Ale to je na dlho. Ak majú na pracovisku nejaké problémy, napr.. čo sa týka objednávania, nech si ich riešia s lekárom a nie pred klientom. Ja pracujem taktiež s ľuďmi, a to trošku v inej pozícii, a v živote si nedovolím spochybňovať pred ľuďmi, s ktorými prichádzam do styku pri výkone mojej práce, názor, pokyny, príkazy nadriadených, interné predpisy a taktiež ani postoje, vyjadrenia osôb, s ktorými prichádzam do styku. Netvrdím, že sa stotožňujem zo všetkými pokynmi, úlohami, postojmi nadriadených, ale jednoducho to pred inými nekomentujem. Možno teba len tak niečo nevytočí, ale žiaľ mňa áno... A to nespravodlivosť a ľudská hlúposť...

tlucka
29. feb 2016

@nelly3 Áno, toľko stojí.. Ale tak mne bol teraz zbytočný..

tlucka
29. feb 2016

@pufa Presne tak 🙂

gagirl
29. feb 2016

@ingrid0105 ahoj..vyber si lekara ktoremu by si chcela patrit,a ked nevies alebo je ti jedno tak nech ta objednaju na recepciu k niekomu kto ma najblizsi volny termin..a potom tomu lekarovi preposles vysledky alebo zoberies na prvu konzultaciu..Uz mas vysledky v poriadku?

silvinkabb
29. feb 2016

@tlucka prepac, ale ja sa nehasterim, ja som len napisala svoj nazor. s nikym sa nehadam a ukoncila som to hned tym, ze som tam nebola. nemusis tu vypisovat litanie. ja som to pochopila hned a hotovo.a len tak na okraj, ja som na tej recepcii bola, ja som to myslela tak, ze som tam nebola v tej chvily a teda ja nemam zle skusenosti.

tlucka
29. feb 2016
ingrid0105
29. feb 2016

@gagirl nie nemam moja ale uz ma nebavo byt pokusnzm kralikom. nech mi predpisu medrol a bude to. Bergendiova proste skusa dokola to iste a nic z toho. A dalsi rok je v prdeli 😢

ingrid0105
29. feb 2016

@gagirl koho mi odporucas ty?

astrid55
29. feb 2016

Baby, kt. mate babatko z KET. Nemate nejaky rady co robit, aby bolo uspesne? S odstupom casu nemate pocit, ze vam nieco konkretne pomohlo?
Mam za sebou neuspesny 1ET (biochemicke) a teraz 1 KET (po hysteroskopii) (okrem predoslych neuspesnych pokusov), ostava mi jeden mrazacik.
Mam ist na reprodukcnu imuno? (aj ked este davno mi v tkanivovej banke nepotvrdili protilatky voci spermiam). Ci je to len pokus omyl a treba stale skusat? Spermiogram ok, amh ok, cyklus jak hodinky. Zacinam byt zufala. Dakujem pekne za rady.

diska
29. feb 2016

@ingrid0105 z toho co tam ostalo otevrel 😀

gagirl
29. feb 2016

@ingrid0105 tazko povedat..trocha sa to tam zmenilo podla mna k horsiemu..viacere kocky sa stazovali na par veci ale ja uz tiez nebudem menit centrum..stale si myslim ze su dobry a verim ze tam uz nebudem musiet dlho chodit..Ani neviem koho ti odporucit,ja chodim k Otevrelovi,som spokojna,aj ked tiez som ho nemala napr.pri opu len pri vklade..Ale myslim si ze aj ti ostatni lekari su dobry..su tam uz nejaku tu dobu,takze prsx maju vsetci..Keby si si vybrala Otevrela musela by si asi trocha dlhsie cakat na konzultaciu,ma toho viacej..neviem kedy by si chcela ist do toho..ale drzim ti velmi palce nech sa ti cim skor podari otehu 🙂

cheeky82
29. feb 2016

@astrid55 urcite chod na repro imuno. ja som tiez mala protilatky negativne ale na repro mi zistili ine veci, ktore branili v otehotneni. takze urcite by som na tvojom mieste sla

ingrid0105
29. feb 2016

@gagirl aky ma mail moja?

astrid55
29. feb 2016

@cheeky82 dakujem pekne a ak sa mozem opytat, treba papier od gynekologa alebo ist na vlastnu past? Muzovi kontroluju len spermie? Zene len krv? Staci ist raz? Velmi pekne dakujem za opoved

gagirl
29. feb 2016

@ingrid0105 skus mu napisat ci ta nezoberie trocha skor..🙂

cheeky82
29. feb 2016

@astrid55 ja som potrebovala vymenny listok od gynekologa, mozno staci aj obvodak. mne brali krv (nejkaych 9 ampul tusim), muz odovzdal spermie. potom cakas dost dlho na vysledky. cast bola do 2 tyzdnov a cast az o mesiac. ak tu budes mat dobre, tak viac ist nemusis.

pufa
29. feb 2016

@tlucka tak super, ze ste to vybavili. to je teda sakra rozdiel v cene. mate "usetrene" na dalsi pokus, verim, ze uz uspesny. potom rada zaplatis aj tych 25000 😀

tlucka
29. feb 2016

@pufa Presne tak... Samozrejme, že nemám problém zaplatiť, ale len za to, čo mi bolo skutočne poskytnuté. A je to teda fakt rozdiel.. Ale ide hlavne o princíp... Aj keď už som bola fakt nahnevaná, keď mi došla daj druhá faktúra zlá... V maily som jej napísala, čo sme mali poskytnuté, čo sme nemali, a koľko by sme mali platiť.. A aj tak to bolo zlé a musela som to znovu riešiť. No čo už, veď bol pondelok ráno a asi som moc skoro chcela niečo riešiť.

lienka_1
29. feb 2016

@diska Ja by som asi isla aj ku Kozumplikovi 🙂 A je ozaj pravda, ze Koudak odisiel? 😕

lienka_1
29. feb 2016

Ozaj, zienky, aj vam prisiel e-mail z Rf po porode s dotaznikom?

diska
29. feb 2016

@lienka_1 netusim ci je to pravda a mna raz Kozuplik total zostresoval kde sme volali ohladom embryy mal suzbu alebo osobnu skusenost nemam.Mne ten dotaznik prisiel som ho vyplnila a poslala.

nelly3
29. feb 2016

@lienka_1
ja som mu pisala cca dva tyzdne dozadu a neodpisoval mi, napokon vsak odpisal, hmm ci je to pravda 😕

lola911
29. feb 2016

@ingrid0105 ja mam otevrela a som s nim spokojna ale aj Kozuplik je dobra volba 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre