Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vafinka
15. jan 2016

@mili78 ale chod, to hadam prejde, noo tak letneho drobceka budes mat, paradickaaa, nas maly uz bude mat onedlho 2 roky, riadny lotor,kazdy den snivam o tom, ze ma odvezu na psycho, ach jo

gagirl
15. jan 2016

@vernazza anooo..nasa speri je v pozehnanom stave..🙂

mili78
15. jan 2016

@vafinka ...chiii, ze na psycho 🙂) jeej ako to leti. Ved to uz je velky chlapec 🙂
@vafinka

vafinka
15. jan 2016

@mili78 to ozaj , nespala som ako clovek ani si nepamatam, kazdy den nocne sceny, som uz na nervy, cez den len a len maci, a kopu inych starosti s nim, uplne nervaky, fakt, este mi ostali nejake kila po tehu, a furt a furt nemozem schudnut, ale zato s tinkou sme si dali zavazok, zue to dame, a budeme riadne cvicit, az su z nas riadne kocandyy, a uz ti rastie brusino??

katka17044
15. jan 2016

@zuzu1108 super dakujem ti pekne, ja by som bola v tom ze teraz 25 budem mat vklad

mili78
15. jan 2016

@vafinka ...fuuu tak sa nenudis 🙂 ja stale hovorim muzovi nech si este uziva to ticho 🙂)
kdeže bruško, plochá som ako lata...od zaciatku tehu som schudla 7 kil, jem malo, neviem do seba vela dostat a ak aj nieco dostanem ide to von :(

ria191
15. jan 2016

@mili78 ty si o týždeň skôr 😀 😀 😀

mili78
15. jan 2016

@ria191 ....týždeň hore dole, mozno to dáme v jeden deň 😀

dancura
15. jan 2016

zienky, ste tu niektora s podobnymi problemami ako mame my? Manzelovi zistili vytvaranie IgA protilatok voci vlastnym spermiam a ja mam celularnu odpoved voci jeho spermiam (no nastastie len velmi malu- lekarka tvrdila, ze to kvoli tomu, ze manzel ma tie protilatky v sperme). Este cakam na vysledky hematologie a potom mi dr. Vrana vravel, ze pojdeme do ICSI...Ste tu niektora taka, ze sa vam podarilo otehotniet (ci uz spontanne alebo za pomoci doktorov) a aj donosit svoje babatko? Moc by mi to pomohlo- psychicky- vediet, ze to moze dobre dopadnut
Dakujem

cheeky82
15. jan 2016

@vernazza ahoj. Presne viem ako sa ciitis. Na viacerych miestach som citala, ze stres neni az taky rozhodujuci ako niektori hovoria. Je len velmi malo zien, ktore pri ivf su v klude. Preco vam ale davaju 3 dnove embryo? Do brna idem len teraz, teda zacnem stimulovat koncom januara, ale na slovensku mi vzdy davali az 5 dnove embrya, ine ako 5 dnoive nemrazili. Takisto to znacenie kvality embrii co tu pisete vidim prvy krat. Mne vzdy povedali len, ze su velmi kvalitne. Mam z toho uz zmatok

pufa
15. jan 2016

@speranza1 ahoj 🙂 dobre citam? cakate tretie babatko? ty si teda odvazna! bola si na KET? a samozrejme gratulujem! 🙂

tinkatinulka
15. jan 2016

@pufa sperča je už vyšší level.. 😀 😀 😀

pufa
15. jan 2016

@tinkatinulka to teda je 🙂 ja som sa skor ako po dvoch rokoch neodvazila ani pomysliet 🙂) asi som len citlivka 😀

gagirl
15. jan 2016

@pufa nasa speri otehotnela prirodzene.🙂

pufa
15. jan 2016

@gagirl dakujem za info. tu sa v poslednej dobe kopi jeden zazrak za druhym 🙂

gagirl
15. jan 2016

@pufa veru..zazraky sa deju..hlavne ked to uz necakame..🙂

vernazza
15. jan 2016

@gagirl tak to je pecka teda, @speranza1 srdecne ti gratulujem!!! aj ja uz chcem patrit do kategorie zázrakov! 🙂

vernazza
15. jan 2016

@cheeky82 ahoj, ja som bola tentokrat v nativ cykle s vlastnym vajickom, preto sa rozhodli ho dat hned po 3 dnoch, ze v maternici mu bude lepsie.. a co sa tyka tych skratiek, tak aj v tomto uvidis, ako to ma reprofit elegantne vyriesene, dostanes krasne nazorne materialy, kde mas vsetko vysvetlene aj ukazane, co znamena blastocysta, morula atd., neboj nic, RP je najlepsia volba. 🙂

vernazza
15. jan 2016

@gennara dakujem ti pekne. ja som mala pred rokom naznak ciarky uz na 7.den po PK, preto som teraz z toho smutna a bojim sa, ze to nevyslo.. ale streda to ukaze uz definitivne, tak pockam..

rada2002
15. jan 2016

@dancura Mymáme podobný problém. Partner má deformované spermie, pred 1,5 roka som bola prirodzene tehotná a v 12 t. som potratila - prestalo to dýchať. Bola som z toho hotová. Potom som bola v Brne 2x na IVF a nič. V decembri som si pozháňala ďalšie injekcie na nový a dlhý protokol a v decembri som zistila, že som zasa prirodzene tehotná a boli sme šťastný. Bola som v 6t.Teraz v pondelok som bola na kontrole a zasa zistil že to nedýcha a včera mi robil čistenie. Takže už druhý nevydarený pokus. Ja už jedno dieťa mám s iným partnerom ale s terajším chceme dieťatko a nejde to.

gagirl
15. jan 2016

@rada2002 ach..je mi to velmi luto ze to zas tak zle skoncilo..musi to byt velmi tazke pre teba teraz..si silna zena a bojujes ..urcite sa aj tebe coskoro splni tvoj sen ..velmi drzim palce a prajem skore zotavenie na tele aj dusi..vela sil moja..

silvinkabb
15. jan 2016

@vernazza aj ja som to mala. no u mna to bol asi pregnyl.

tinkatinulka
15. jan 2016

@rada2002 ahoj je mi luto co sa stalo ale babatko len tak neprestane dýchať..mame ten istý osud..a bolo mi povedané že hlavnou príčinou može byt zrazenina v placente alebo pupočníku..aj ked riediš krv..

dancura
15. jan 2016

@rada2002 to mi je velmi luto :(Musi to velmi boliet..Obdivujem tvoju silu- a uvidis, ta vas dovedie do stastneho konca. A vedia lekari povedat preco sa to skoncilo takto neuspesne? Robili ti vysetrenia, ci nevytvara tvoje telicko protilatky voci partnerovym spermiam a potom proti embryjku? Nie som lekarka, len to by ma napadlo v prvom pripade..

speranza1
15. jan 2016

@vernazza spravne si to pochopila..😁😍😍😍😍

speranza1
15. jan 2016

@pufa zlatko..ani ja by som sa na to nedala...ale prislo to same prirodzene a samozrejme zhora..😍😍😍💓

dancura
15. jan 2016

@vernazza A robia v Reprofyte ICSI len s jednym vajickom...bez ziadnej stimulky?

ria191
15. jan 2016
ria191
15. jan 2016

@vafinka
@tinkatinulka
@mili78 nestretli sa tu náhodou "zúfalky"?

ria191
15. jan 2016

@dancura robia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre