Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
15. jún 2016

@cheeky82 nie...ale citala som dnes o tom...tak sa pytam aka je moznost...

..a kolko ti neprezilo?..a preco sa to stava, nevedia?....je to kvalitou?..ale 3 percenta je malo....potom nechapem ak sa viac ako polovica neda rozmrazit

hateria
15. jún 2016

@dancura ahoj, ja beriem duphaston. Tiez som mala s utrogestanom problemy ked som si ho vkladala, alergicka reakcia, vsetko ma palilo, svrbelo a robili sa mi male pluzgieriky. Najprv som si myslela,ze je to len zapal ale opakovalo sa mi to po kazdej IUI. A zase ked som si ho davala cez usta, tak som mala strasne stavy, pocity na odpadnutie kazdy den.
@cheeky82 inak toto je sranda, ked som sa presne na toto pytala Kozumplika,ci duphaston nie je slaby a ci nemam radsej brat nieco ine, tak povedal,ze urcite nie, ze to je to iste ako ostatne lieky, len v cechach ho velmi nezvyknu predpisovat. A tak isto co sa tyka NK buniek. Ja mam hodnotu 17,71 a Kozumplik povedal,ze je to dobre a konzultovala som to okrem ineho aj s doktorkou Dzurillovou a ta tiez povedala,ze je to dobre.... tak kazdemu hovoria nieco ine? ja som z toho magor. V testoch mam napisane,ze norma na NK bunky je do 24. Dokonca aj vitamin D mam nizky a aj na ten povedali obaja,ze pohoda.

hateria
15. jún 2016

@kristinabianka drzim prstiky 🙂 tak ako? uz mas vysledky? 🙂 inak embrioglue si si vypytala sama alebo ti ponukli?

ssegra
15. jún 2016

@evadek moze byt ze zamrazia aj embryjka,ktore niesu uplne dobrej kvality, alebo nepouziju spravny postup. Mojej kamoske z prveho ivf co mala mala dve embryjka a neprezilo ani jedno a z druheho dalsie jedno,alebo dve.

hateria
15. jún 2016

@gagirl ved sa aj zamestnavam ale aj tak na to stale myslim 😀 strasneeee, ale dnes je uz lepsie, vcera som mala asi zly den...este mame 4 mrazacikov, 3 HB a 1 XB. Dnes som sa objednala znova na imuno,tak ak to teraz nevyslo nedajboze, tak koncom jula mam termin na testy a uvidime co povedia. predtym mi robili testy v BA ale nedali mi k tomu ani ziadny zaver a odporucania, takze len som to konzultovala s mudr.Dzurillovou a Kozumplikom. Ale mam pocit,ze tie testy neboli take podrobne ako robi Dzurillova. a ty si na tom ako?

lily311
15. jún 2016

@hateria Môžem sa spýtať akú hodnotu máš toho vitamínu D? a držím prsty 🙂

marculik
15. jún 2016

@cheeky82 moja pokial nekrvacas ver a dufaj ze vsetko je o.k ja som dnes tiez citila pod bruskom take ako krc no co uz musime vydrzat,neviem ci skor ukaze ja som vzdy na 10den krvacala az na ten posledny krat tam som az 12-13den testovala a sla som na krv asi na 14den a mala som hcg okolo 260

kristinabianka
15. jún 2016

@hateria test bol negativny uz sme z toho zufali si myslim ze vsetko sme 😔 uz vyskusali ci v dvoch klinikach v BA a aj Reprofit.

hateria
15. jún 2016

@lily311 dakujem 🙂 no mam len 13,20... ale od zaciatku stimulacie si davam 2000 D..tak snad do vkladu sa to trosku dvihlo

cheeky82
15. jún 2016

@dancura bola som prekvapená ale nepovedala. My aj tak skoro nesexujeme😢 Ja som mala v kuse mykozu a teraz ked ju konečne nemam tak radšej nie, aby som ju nedostala. Tak mi to poradila Dzurillka lebo aj mykoza môže dráždiť imunitný system

cheeky82
15. jún 2016

@evadek mne prežili vždy vsetky naštastie

hateria
15. jún 2016

@kristinabianka je mi to velmi luto :( :( :( to bol tvoj kolky pokus? treba si poplakat a znovu sa vzchopit a skusat dalej...co nam ine zostava.. :( ja este ani neviem vysledok a striedaju sa u mna hrozne stavy. Este ze mame toto forum a aspon trosku sa povzbudime. Ake vysetrenia ste uz absolvovali?

cheeky82
15. jún 2016

@hateria presne ako hovoríš. Každému povedia nieco iné. Vo výsledkoch NK buniek je ref hodnota do 19 ako norma. Ale vraj malo by to byt do 12. Dzurillka si ak tak mysli a ja tiez, ze som potratila kvôli Annexinu a nie NK bunkám. Ktovie ako to vlastne je

cheeky82
15. jún 2016

@hateria takze nie som sama. Naozaj to je reakcia na utrogestan. I ked ja ho beriem cez ústa. No aspon viem ako sa cíti feťák ked si dá svoju davku😝

cheeky82
15. jún 2016

@marculik nemam odvahu testovať cez vikend lebo budeme u rodičov a oni netušia ze riešime ivf, takze pôjdem asi na krv v utorok. Inak sranda ako Hcg rozdielne stúpa. Tvoju hodnotu som mala tyzden po vklade.

hateria
15. jún 2016

@cheeky82 aj na nete som nasla,ze norma je do 19...no zaujimave. Ale tak videla vysledky aj Dzurillova a nezdalo sa jej to vysoke. A aku hodnotu mas na ten annexin?

hateria
15. jún 2016

@cheeky82 hovor mi nieco, ja som mala strasne stavy 😀 😀 v robote sa zo mna smiali, kazdy den som si dala tabletku o 11 a presne o 12 ma museli odprevadit na wc a posedela som si tam chvilu, kym som to rozdychala...strasne svinstvo. Duphaston mi nerobi takmer nic nastastie. Ale zase ako si napisala, tiez si myslim,ze ma slabsi ucinok.

cheeky82
15. jún 2016

@hateria uz len 9, ale mala som 48. Norma je tuším do 20

cheeky82
15. jún 2016

@hateria mam dve tabletky vecer, tak si to dávam predtým ako idem do postele. Ale ak by som mala brat vyššie dávky, tak isto beriem duphaston.

marculik
15. jún 2016

@cheeky82 no ja som to nenala dobre o tyzden poxdejsie sne sli na kontrolne a mala som 266

evadek
15. jún 2016

@ssegra bola v Brne?...je to smola...

ssegra
15. jún 2016

@evadek nie v iscare v BA

rada2002
15. jún 2016

@chelly myslíš že Ti Medrol pomohol? Ja mám tiež nežiaduce účinky ako ťažké prehľtanie, popraskané kútiky v ústach a bolia ma oči. Na imunológii mi povedali že sú to veľmi silné tabletky. Beriem to už 10 týždeň a ešte 2 mesiace určite, ale teraz mi znížil po kontrolných testoch dávku na 1 1/2 tbl.Medrol 40mg. Len dúfam že mi pomôže, pretože v 30-ke som mala bez problémov syna a je zdravý a potom nie e nie otehotnieť. 1.IVF neúspešné, 2x potrat, 2.IVF neúspešné a teraz toto. Dopujem sa tabletkami. Ako si na tom Ty?

evadek
15. jún 2016

@ssegra odtial som zdrhla...to bolo centrum..:(

ssegra
15. jún 2016

@evadek aj ja som odtial utiekla do RF po dvoch neuspesnych vkladoch..

evadek
15. jún 2016

@ssegra ja som utiekla este pred ivf..kedze vobec neriesili cytokiny...ale vobec....pritom mi ich oni zistili vysoke...ale nepokladali za dolezite ich riesit...

ssegra
15. jún 2016

@evadek mne nezistili nic, problem bol na partnerovej strane...ale som rada ze sme odisli na lepsie 🙂

evadek
15. jún 2016

@ssegra presne..nie je dolezite co tam robili..ale ,ze uz tam nie sme🙂

lily311
15. jún 2016

@hateria OK, ďakujem, ja mám 20,7 a dávam si 5000 IU jednu tabletku, o tri týždne si idem dať premerať.

kristinabianka
15. jún 2016

@hateria vklad asi 8-9 ved to uz ani neratam.
A co sa tyka vysetrenia od genetiky asi vsetko mozne co sa umeleho oplodnenia tyka riesime to uz cca 6rokov😣
Ja ti drzim palce nech vsetko dobre dopadne a vsetkym snazilkam zelam 2ciarky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre