Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
11. dec 2012

@zuzu1122 Mali sme už u neho jedno IVF, skončilo potratom.Teraz hladame príčinu a potom pojdeme zase za ním.Je super, my sme spokojní a neda sa to porovnat s dok. zo SR CAR.

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Prva bola v oktobri, ale to len preto, lebo som sla tym smerom z Prahy, tak som si to tak cielene naplanovala. S Dr. sme sa dohodli , ze si mam oddychnut od vsetkeho a ze zasa zacneme v januari...i tak som musela cakat na vysledky z imunologie, a teraz este cakam na vysledky z hematologie a uz budem mat uplne vsetko, aby som mohla s kludom zacat dalsi pokus. 😉

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 aj manzelovi diagnostikovali theratozoospermiu 99% ☹ horsie vsak je ze ma 100 % spermii, ktore maju poskodenu hlavicku... kiez by sa aj nam podarilo aspon o cosi zlepsit...

zuzu1122
11. dec 2012

@tinkatinulka ten potrat ma mrzi... nieje na svete asi nic horsieho... kiezby aj nam pomohli tie vitaminy, ale pomaly uz stracam nadej... tu na SR hned zenu do IVF a hned navrhuju tie najdrahsie metody (PICSI s asistovanym hatchingom + predlzenu kultivaciu....) jeden doktor nam povedal tak a druhy onak...

zuzu1122
11. dec 2012

@radina no to bude sranda ak nam budu musiet robit tiez vysetrenia z krvi a imunologie... nevedno ci to robia vsetkym...

tinkatinulka
11. dec 2012

@zuzu1122 No my sme nemali PK, nechali sme to ne embryologa, a zadarilo sa.Mali sme iba 10 bunkove Acko emryjko a aj tak to išlo takže netreba až tak moc, samozrejme ICSI musi byť pri diagnoze. Do nicoho nas tam nenutili a začali sme velmi nazvala by som to light, a budeme v tomto tempe aj pokračovať aby sme sa vyhli dalšiemu sklamaniu.

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 my sme mali pred rokom a pol 99%, pred necelymi dvomi mesiacmi 98% a teraz 91% takze si myslim ze celkom dobre 😉 a tiez sa zlepsila aj ta patologia hlaviciek.aj my sme s tym mali problem.sice nie 100% ale zlepsilo sa nam to.upravil aj stravu-castejsie napr.ovsene vlocky a casto ten zazvor cerstvy.raz jednemu znamemu ktorym sa dlhe roky nedarilo babatko poradila nejaka stara babka bylinkarka nech to ani zene nehovori a nech kazdy den nasype do misky susene hrozienka a lieskovce a nech to obidvaja jedia.on sa tomu smial ale pravda je ze aspon jednu dceru po mnohych rokoch a mnohych vysetreniach maju 😉

zuzu1122
11. dec 2012

@tinkatinulka ja by som bola najradsej, keby to vsetko islo aj bez tych injekcii a pretazovania organizmu... ( aj lieky beriem iba vtedy ked je uz najhorsie) ale ked to inak nejde, co uz... je tu moznost vybrat si ake lieky budem uzivat? trebars, bud podla zataze na organizmus, alebo podla ceny.... ci to mi uz priamo doktor naordinuje?

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 waw... tak zo zazvoru teraz pijeme caj, aj to len proti prechladnutiu... ten moj by asi cerstvy zazvor nejedol - nema rad stiplave 😅 inak prvykrat citam, ze sa niekomu zlepsila patologia...

tinkatinulka
11. dec 2012

@zuzu1122 Da sa s ním dohodnúť, ja som si už teraz nakúpila lieky na dalsi cyklus na nete a viem že aj toto akceptuje.Ale určite s tebou prekonzultuje aj vedlajsie ucinky pripadne cenu liekov.To sa neboj, to neni ako na SR.

radina
11. dec 2012

@freeze24 My vieme pricinu toho zleho spermiogramu, nam vitaminy vobec nepomohli, to zaberie len u tych, co to nemaju take zle a nemaju ine priciny ... u nas ak daco zaberie, tak to bude len konkretna liecba, na ktorej schvalenie cakame z poistovne.

zuzu1122
11. dec 2012

@tinkatinulka dakujem ti za podporu 😅 clovek ked sa stretne so zlym pristupom uz potom tazko doveruje... a ked sti tam bola na vysetreni, platila si v eurach alebo si menila na ceske?

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Nie, to nerobia vsetkym, a hlavne nikto ma tam neposlal, sla som z vlastnej iniciativy, lebo som sa docitala, ze cca polovici parom, co tam sli, daco nasli.

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 ja by som to tiez len tak nezjedla.mozes to nastruhat na najmensom struhadle a dat do hocijakeho caju s medom.predtym ako sa pojde napit nech si to premiesa nech to tam plava a ani ho nebude citit 😉 😉 😉 ja som si tiez myslela ze sa to neda zlepsit.ale.... 🙂

tinkatinulka
11. dec 2012

@zuzu1122 Platili sme v den ET kartou a iba za recept par drobných v ceských.Inak sme mali všetky vyšetrenia porobene a iba sme doniesli výsledky, ale za konzultacie alebo sono sme neplatili nic.

zuzu1122
11. dec 2012

@radina ja by som bola rada, keby mi uz radsej nic nenasli 😒 cim menej toho o sebe viem, tym je to asi lepsie... si sa ho na to pytala alebo si sa rovno na tieto vysetrenia sama objednala? a nepotrebovala si nejake odporucanie?

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 pred chvilkou som povedala tomu mojmu, ze bude povinne jest zazvor a uz aj letel do kuchyne robit caj 😀 on jedava aj kustovnicu cinsku, nasiel na nete, ze je to nejaky superzdroj vsetkych moznych vitaminov...

zuzu1122
11. dec 2012

@tinkatinulka mozem sa opytat, kolko vas to cele vyslo? a ty si mala len soft stimulaciu?

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 hej hej kustovnica je dobra.ale malo by sa max.hrst denne 😉 a vraj su dobre vysledky po kotvicniku vo forme caju.ale to nemame odskusane takze neviem 😉

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Tak na ktorekolvek vysetrenie som sla, vzdy daco zistili. 😖 Reprodukcnu imunologiu nerobia vsade, len v Prahe a Kosiciach, a tusim zacali aj v BA. V prahe som bola samoplatca, v KE ti to preplati poistovna, ale nerobia vraj vsetky vysetrenia. Tak napr. ti tam zistuju, ci nemas protilatky proti trofoblastu, embryu, zltemu teliesku atd. Si predstav, ze ivf sa podari, a potom kvoli tomuto by som potratila, takze som sa tomu chcela vyhnut a radsej som tam sla dopredu. U nas na hematologii mi zasa spravili trombofilne mutacie.

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 no ved on si robi z tej kustovnice to takeho "kyblika" caj 😀 tak kazdy den, kazdy druhy den... kurnik sopa, nieco uz musi zabrat...

tinkatinulka
11. dec 2012

@zuzu1122 Ja mam PCO preto len softko, a stalo to 970 €.Stimulovala som clostilom a aj injekciami.

zuzu1122
11. dec 2012

@radina ufff... tak to uz mas akosi vela tych vysetreni za sebou... niekde som citala, ze pokial lekar nenajde u pacienta ziadnu chorobu, tak to je zle vysetreny pacient... na tie protilatky a vobec, vsetky tie vysetrenie z krvi, to ti dal urobit tvoj gyndos?

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Nie nie, to mi robili prave v tej Prahe na Reprodukcnej imunologii. mrkni si tento link, je tam popisane co robia : http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51
Nasi lekari ti nic z vlastnej iniciativy nespravia. Nastastie ale , ten moj mi vsetko odsuhlasi, podpise, predpise, vlastne si riadim svojho gyndosa . 😀

zuzu1122
11. dec 2012

@tinkatinulka clostilom som stimulovala ked som isla na IUI, tak to nebolo az take drahe...

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 akurat som hladala aj v starych papieroch.tak pred rokom a pol patologia hlaviciek 99,5% a strednej casti 49% a pred dvomi mesiacmi hlavicky 92% a stredna cast 4%.a ten uplne posledny som takto rozpisany nenasla ale tam bola celkova morfologia zlepsena o dost.a hlavne menej stresu 😉 skus este kuknut aj clanky o prasku maca

zuzu1122
11. dec 2012

@radina no tak na to som uz prisla, ze ti nasi takzvani lekari neurobia navyse ani na kriz slamy... hlavne aby mali vyssie platy... idem pozriet ten link, co sa tam dozviem noveho...

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 waaaw, tak to sa vam riadne zlepsilo... pozeram ja papiere a z posledneho spermogramu z jula abnormalne: 99,5%, patologia hlaviciek 100%, strednej casti 37% a bicik 28%... aj o mace sme uz citali, len neviem, ci je dobre mixovat tolko toho... teraz berie tu kustovnicu, zinok, selen, vitamin E a robi si ten zazvorovy caj...

zuzu1122
11. dec 2012

@radina ani sa mi verit nechce, ze je tolko pricin a tolko veci co moze branit otehotneniu... najviac ma hneva, ze ten, komu na tom absolutne nezalezi, tak ma deti aj 10... niektorym zenam staci prejst okolo chlapskych treniriek a uz su tehotne 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre