Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 ani som si nevsimla ze su neni vidno pockaj asi som nieco preklikla v nastaveniach

gerdusha
7. jan 2013

@zeina62

Ty si ale vobec nepochopila, o co mi islo. Mne vadilo, ze nahradne matky nazvala ' sockami'
Ja som tu vobec (!!) neriesila, ci darcovstvo, nedarcovstvo... Mna nasrdila tym, ako sa o tych zenach vyjadrila!!!! Nevytrhavaj veci z kontextu. Precitaj si, prosim, moj prvy prispevok k tejto teme.

Nedavaj mi do ust nieco, co som nepovedala alebo k comu som sa nevyjadrila

zeina62
7. jan 2013

@bibi24 nieco som musela omylom postlacat idem to opravit

gerdusha
7. jan 2013

Kazda sudna baba si urobi nazor sama a na nazore nesudnej nezalezi... To ma zivot naucil. Majte sa

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 som pozerala že sa ti tehu týždne stratili 🙂 🙂

zeina62
7. jan 2013

@gerdusha ak mozem k tomu povedat tak ak som dobre citala tak sam lekar jej povedal ze su to zeny so slabsich socialnych pomerov. a ja nevytrhavam nic s kontekstu ja vas len ziadam aby ste sa respektpvali viac a dala som ine priklady ze preco niektory ludia mozu byt aj proti tomu

zeina62
7. jan 2013

@bibi24
@tinka9075 uz som tie tyzdne opravila

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 vidím že už ti týždne svietia 🙂 🙂 a kašli na gerdusha vidíš že s nou sa nedá stále si melie svoje ako papagáj 😀 😀

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 som omylom preklikla nieco v profile, ja len nerada citam ked sa tu hadat za nazor lebo to je blbost sa za to pochytit

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 ako ti inac prebieha tehu? este ti byva zle?mna dnes zase tak palila zaha☹ a ta nadcha ma uplne morduje

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 no zatial v pohode sem tam som kámoška zo záchodovou misou ale nie tak často ako na začiatku 🙂 🙂 a stále chodím čúrat aj 5X v noci tak ten spánok je o ničom ale vydržím 🙂 🙂 9 idem na screening tak uvidím snád bude všetko ok už sa teším na krpčekov ako sa budú predvádzat 🙂 🙂 nádchu mám aj ja už asi týžden a nejak mi to neprechádza 😒 😒 bruško zatial nerastie stále je také isté 🙂 🙂

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 mne iba malo narastlo ale to je asi tym ze sme tolko vracali na zaciatku ja som aj vela pochudla☹ ja idem vo stvrtok na kontrolu s tym cukrom a dufam ze mi nadcha prejde dovtedy

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 bude to tým ja som zo začiatku vracala stále a tiež som schudla 😒 😒 verím že výsledky budeš mat v poriadku 🙂 🙂 ja vôbec nemusím sladké nechutí mi zato môj muž ten sladké miluje 🙂 🙂

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 no aj ja si myslim ze to bude ok, lebo naposledy ten cukor bol dokonca malo. este som sa chcela opytat tebe ako casto robia ultrazvuk ked mas dvojcata?

radina
7. jan 2013

Kockyyy, citam tu vasu diskusiu o nahradnych mamach, a to sa vobec u nas moze? pokial viem, na SR je to zakazane a mamou je ta co porodila, ale asi sa to da nejako obist , ze? ..... iba ma napada, ze potom by ako ze ta "nositelka" musela dat to dieta na adopciu ako mne, ze moj muz je otec. ci ?
I tak je to chore, ze v cudzine sa to moze, a tu nie, a popri tom ked si clovek vezme, aku tu mame korupciu a kriminalitu od socialov po politikov a zena si nemoze dat ani dieta vynosit. Chory stat. 😖

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 ja ked som bola na štítnej tak mi brali krv a doki ma zvozil že mám minimum cukru v tele ako keby som za to mohla 😒 😒 zatial som bola 4x na ultrazvuk 2X u Štelcla raz u môjho a minulý týžden na pohotovosti lebo ma velmi brucho bolelo tak som sa bála či je všetko ok 🙂 🙂 a teraz pôjdem 5x 🙂 🙂

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 a preco ta tak bolelo brucho co to bolo?aj ja som asi tolko krat co ty bola zatial, ale za kazdym sa tak tesim na ultrazvuk , minule si jeden cmulal prst🙂

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 som sa tak zlakla lebo ma bolelo celý den a spravili mi sono že všetko v poriadku a doktor sa vyjadril že to sa maternica roztahuje tak sa nemusím bát a ked čakám dvojičky tak to je normálne ale istota je istota aspon som bola spokojnejšia 🙂 🙂

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 to sa aj mne raz tak stalo podbrusko a krize ma nenormalne bolelo, a tiez to vraj bola maternica

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 ja som taká opatrná po tých potratoch tak sa vždy zlaknem či je všetko v poriadku ale som rada že je 🙂 🙂

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 chvala bohu🙂

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 ved som bola laknutá do prvého trimestra nech je všetko ok tak teraz som už spokojná len to štastne donosit 🙂 🙂 môj muž už kočíky pozerá 😀 😀

zeina62
7. jan 2013

@tinka9075 ja uz som zacala vo velkom nakupovat babetkam veci🙂

tinka9075
7. jan 2013

@zeina62 ja ešte nemám nič kúpené ale pomaly začnem čo sa mi bude páčit tak kúpim 🙂 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@radina na sk sa to nedá aby ti žena donosila dieta u nás je to zakázané 🙂 🙂 v Čr to ide aj v iných štátoch 🙂 🙂

radina
7. jan 2013

@tinka9075 A preto sa divim, ze to navrhli slovenke 🙂 .... citala som dokonca, ze jedna ceska si dala babo vynosit v amerike , vyslo ich to asi milion korun. 😖

zlatanka30
7. jan 2013

veru babulky pomalicky nakupujte pre dvojicky lebo ak bude uz brusko vacsie tak to bude problem . 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@radina to bola posledná možnost ale pre mna nereálna 😒 😒 a vidíš nakoniec sa podarilo aj bez toho 🙂 🙂 moja kamoška býva v nemecku a jej vynosila bábo švagriná 🙂 🙂

tinka9075
7. jan 2013

@zlatanka30 ja ešte žiadne bruško nemám tak v pohode 🙂 🙂 a ty sa ako máš bábetká poslúchajú? 🙂 🙂

stastenka42
7. jan 2013

@zeina62 v tom mas pravdu ze sto ludi,sto chuti. Len je ine vyslovit svoj nazor a ine je niekoho urazat a ponizovat. Myslim ze v tom je problém tejto temy.
@tinka9075 dievca zlate,preco si taka stiplava ked si taky flegmos? A to s tymi darovanymi vajkami u gerdusy si nemusela...ja mam tiez darkynu pretoze som uz v menopauze a som vdacna za ochotnu Darkynu. Takato reakcia je dost uboha,a smutna. Myslela som ze sa tu navzajom podporujeme a nie osocujeme ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre