Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
7. feb 2013

@strapula27 - to je uplne ok. Migrena je hnusoba. Niekedy mavam taku slabu ale mam dost aj pri slabej.

tinkatinulka
7. feb 2013

@strapula27 niekedy až večer budeme u nasich spat, cesty hrozne a ideme autom.

strapula27
7. feb 2013

@falin ja mavam taku,ze vela krat mi moj muz musi volat zachranku a musia mi pichnut tramal s torecanom,aby to preslo☹uplne ma to vyradi zo zivota,aj zvraciam a trva aj tri dni. Mam na nu aj specialne lieky ale tie nemozem po vklade ani nahodou brat,su velmi silne.

strapula27
7. feb 2013

@tinkatinulka to je jasne,hlavne davajte pozor! mozno sa pocasie trosku zlepsi, u nas tiez strasne snezilo na zapade ale teraz vykuklo slniecko🙂

karinuska22
7. feb 2013

@lysa31 Drzim palce

bergalm
7. feb 2013

Cau Strapula27vcera mi blbol net poistovnu mam vseobecnu tak neviem no my sme tiez absolvovali len jedno ivf a dost som povedala tak drzim palec aby vam to vyslo

tinka9075
7. feb 2013

@lysa31 neboj folíkov budeš mat dost 🙂 🙂 ja som s tým nikdy nemala problém vždy som zarodila ako čerešna 😀 😀

bergalm
7. feb 2013

Karinuska22 dakujem no uvidime nas problem je u manzela ja som zevraj zdrava aspon podla lekarov

bergalm
7. feb 2013

Karinuska22 ja tej dokumentacii nemam vela akurat genetiku protokoly a papiere z transferov to je vsetko co mam tak neviem a co sa tyka financii nemam zdanie co tam zaplatime ten soft je co?asi vyzeram ako blb ale spytam sa Ta

yaya1
7. feb 2013

kocky, nezostal nahodou niektorej clostil, odkupila by som ... z RF som si nezobrala recept a k mojmu dr. nemam moc velku chut ist ... dajte vediet, moc by mi to pomohlo, budem ho potrebovat pred IUI ...@zuzu1122 myslim na teba a drzim palce na sobotne testovanie 🙂

tinka9075
7. feb 2013

@yaya1 ahoj skús pozriet tému mám nemám lieky na ivf tam niekedy kočky ponúkajú 🙂 🙂

yaya1
7. feb 2013

@tinka9075 no ved prave, uz asi tyzden sa tam snazim zohnat ho a ziadna odpoved 😒 v kazdom pripade, dik za radu : )

tinka9075
7. feb 2013

@yaya1 nemáš začo no budeš musiet íst asi len k svojmu dokimu 🙂 🙂

karinuska22
7. feb 2013

@bergalm Protokoly a dokumenty k IVF som mala aj ja zo sebou, tak si to tak v rychlosti kukol. No a potom som mala este vysledky z hematologie, imunologie a z genetiky. Tak tie si tiez pozrel a na zaklade toho navrhol postup. SOFT IVF je IVF s minimalnou stimulaciou, takze s minimom hormonov. Mne stacilo brat len clostylbegyt a podarilo sa. Bola som stastna a kludnejsia, ze si nemusim pichat ziadne injekcie. My sme za SOFT zaplatili v prepocte 920 EUR. Suma sa moze pohybovat od tych 700 eur vyssie. My sme mali vyssiu sumu, lebo mi napichavali vsetkych 5 vajicok a este som mala aj predlzenu kultivaciu. Okrem toho sme este platili za zamrazenie 1 embrya 250 EUR. Take podobne sumy som platila aj tu v SR pri klasickom IVF a pri preplateni poistovnou.

radina
7. feb 2013

@strapula27 Kafco mozes 🙂 jedno je uplne v pohodke. 🙂

strapula27
8. feb 2013

@bergalm dakujem,dufam,ze to vyjde.Dnes uz cestujeme do brna a zajtra o 10:00 je vklad,neviem sa dockat🙂

pufa
8. feb 2013

@yaya1 ahoj. ja mam jednu krabicku doma, mozem ti ju posunut. myslim, ze tam je desat tabliet.

zeina62
8. feb 2013

Vsetkym snazilkam velmi drzim palce

lysa31
8. feb 2013

Caute, chcem sa spýtať ako ste riešili deň transperu, ostali ste v Brne alebo ste sa vracali hneď domov. Rozmýšlala som, že či je dobrý nápad sa potom natriasať v aute či to nemože uškodiť? Nemate niekto skúsenosti s ubytovaním v Brne?

natali225
8. feb 2013

@lysa31 mrkni na ich webovú stránku, som tam videla možnosti ubytovania, uvádzajú tam zopár hotelov a iné, skús mrknúť 😉

karinuska22
8. feb 2013

@lysa31 Ahoj, my sme isli hned po transfere domov. Este som sa na to aj pytala Stelcla, ze co s traslavou cestou na dialnici. Tak povedal, ze je to v pohode, ze keby to zalezalo od traslavej cesty, tak nemaju v SR vysledky. Tak som sa ukludnila a pre istotu som mala vylozene nohy na palubnej doske. Netreba tam kvoli tomu ostavat.

nelly3
8. feb 2013

@lysa31
ja som po vklade isla este do shoppingu co je pri autobusovej stanici a potom domov na buse. (bola som sama lebo manzel nemohol ist so mnou a na aute si sama do brna netrufam) 😉

strapula27
8. feb 2013

@lysa31 doktori prave naopak odporucaju sa pohybovat,lebo maternica vtedy pracuje.Aj ked zena otehotnie normalne,nelezi, normalne funguje dalej,chodi do prace,upratuje,vari a pod. Aspon takto mi to dr hovoril,neviem,este sa na to opytaj.Ja som tam ostala skor po odbere,lebo po narkoze sa neodporuca byt velmi medzi ludmi,telo je trosku oslabene a aj ma bolelo podbrusko,nevladala by som cestovat.

strapula27
8. feb 2013

@lysa31 a byvali sme v holiday inn hoteli,maju zvyhodnenu cenu pre pacientov reprofitu,boli sme spokojni

natali225
8. feb 2013

@strapula27 dobré vedieť a ako dlho ste tam boli ubytovaní? Čo stojí noc ak sa smiem opýtať?

karkana
8. feb 2013

@lysa31 to sa neboj, že ťa natriasa, určite to neovplyvní, aj iné baby cestujú , a otehotneli, 🙂 budem držať palce 🙂 ja som tiež mala také obavy, to asi každá, ja som v zadu v aute ležiavala,ked som išla z transferu,,,

strapula27
8. feb 2013

@natali225 jednu noc, ubytovanie standartne stoji vyse 4000 czk na noc,ale pre pacientov reprofitu 2200 czk, myslim ze celkom prijatelna cena.Aj dnes tam ideme,lebo zajtra mam transfer a nemali sme dobre spoje do brna na ten cas ked tam mame byt.Tak vecer ideme do brna,prespime v hoteli,rano si dame chutne ranajsky a sup pre bobuliatka🙂 a potom ideme domov🙂 inak do hotela od centra je to takych cca 800 metrov,my sme tam sli peso a trvalo tak 20 minut a to som sla pomaly,lebo ma bolelo to podbrusko.Rezervaciu sme si spravili dopredu cez net priamo na stranke reprofitu,je tam priamo link pre pacientov.

speranza1
8. feb 2013

@strapula27
@natali225 ahojte dievcata, prepacte, ze vam vstupujem do konverzacie..ja vam len chcem poradit malicky penzion cca 30 km od Brna (Slavkov u Brna - Penzion Olga) je to cca 10 minut po dialnici do Brna... za noc tam zaplatite 700-800 Kc. Ja len aby ste zbytocne nepreplacali tolke peniaze (ze 2200-4000 Kc). prajem vam vsetko dobreee....

strapula27
8. feb 2013

@speranza1 dakujem za info,ale my tam cestujeme vlakom☹preto mi je lepsie byt priamo v Brne.

speranza1
8. feb 2013

@strapula27 🙂 😉 .. este raz vam prajem, nech sa vam splni vas sen....pekny dnik.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre