Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

radina
17. feb 2013

@rot Ja tam planujem ist, uz komunikujem s ich lekarkou, vraj robia ine vys. ako v Prahe, tak ma zaujima, ake testy ti robili. 😉

zuzu1122
17. feb 2013

@buba08 noooo helios martin.... sestricka od mojho gyndosa mi povedala, ze maju pacientku, ktora tam chodila... podarilo sa jej tam otehotniet ale mala nejake problemy a oni sa na nu vykaslali... vraj ju doktor potom musel ratovat...

zuzu1122
17. feb 2013

@buba08 my chodime ku machacovi... je to super clovek... ozaj jeho pristup je vysoko profesionalny a nezenie hned do krajnosti... ale tam su asi vsetci taky, podla toho co som citala...

deinad
17. feb 2013

@buba08 dakujem pekne, ano prispievam aj tam do temy, chodili sme predtym do heliku 🙂

deinad
17. feb 2013

Kocky co ste po vklade, mate nejake rady, co robit a co nie? Ja uz ani sama neviem 🙂 testovat mam az 28.2.

bibi24
17. feb 2013

@deinad myslis nieco specialne, alebo tu klasiku co ti kazu aj v centre? 🙂

rot
17. feb 2013

@radina ja som najprv konzultovala s lekárkou v Prahe, mala som nejaké základné veci spravené na genetike (protilátky proti spermiám, ováriám...). Tá mi presne napísala, čo ešte by mi mali dorobiť a odporúčila práve Medirex. Tak som tam zavolala, objednala sa a spravili mi asi 6 ďalších markerov, ktoré odporúčala (napr. ANA protilátky, zona pellucida...) + doplnili ešte nejaké ďalšie, ako napr. vit. D, ktorý dosť podrobne v rámci problémov s tehotnosťou sledujú (a mala som ho nízky).

radina
17. feb 2013

@rot Tie protilatky robili aj mne v Prahe, beriem prednison. 😒 ....Dcko som si dala robit sama z vlastnej iniciativy, mam ho OK, ale to bolo po lete, takze teraz sa cpem vitaminkami. A ked ti dosli z medirexu vysledky, dali ti aj konzultaciu, ze co robit, navrhnu liecbu atd? diky 😉

deinad
17. feb 2013

@bibi24 no skor myslim nejake babske rady 🙂 hlavne od vas tehuliek, ja viem, ze nie je nic overene ci zarucene, skor pre moj lepsi pocit 🙂, po tolkych neuspechoch som len neista a velmi si zelam, aby to vyslo..

bibi24
17. feb 2013

@deinad moja, nemyslim, ze nieco specialne treba, ja som ani nic specialne nerobila. Klasika to co kazali v brne, ze zakaz sexu, teplych kupelov, ziadna fyzicka namaha, klud, ziadny stres. Ale inak som fungovala normalne, na druhy den po et som isla do prace, vecer som si vzdy dala pohar vinka, brala som tehu vitaminy. Nic mimoriadne. 🙂

rot
18. feb 2013

@radina na výsledky som dosť čakala, ale priebežne ma telefonicky informovali, aj na základe výsledkov odporučili, čo ďalej (napr. užívať D-čko a pod.). Na konci , keď už boli všetky výsledky, mi zavolali a pýtai sa, či mi môžu poslať výsledky mailom aj so správou a odporúčaniami, alebo či prídem. Všetko sme vyriešili potom už cez mail a telefón. Ale mala som to všetko v podstate ok - vyšli mi nejaké hraničné hodnoty zápalových markerov, tam navrhli o nejaký čas to skontrolovať. + pred otehotnením prednison.

rot
18. feb 2013

ahojte,
tak už mi zostal iba 1 ks Merionalu, keby niektorej z vás chýbal, napíšte, pošlem 🙂 .

lukaxxx
18. feb 2013

ahojte, neviete mi poradiť, ak by mi teraz nevyšiel soft (zatiaľ test negatívny), môžem ísť na ďalší hneď s ďalším cyklom, či musí byť jeden cyklus pauza ?

nelly3
18. feb 2013

@lukaxxx
treba napisal gyn. on ti povie, napr. mne na KET nepovolil ist hned na dalsi cyklus po neuspesnom softe.

kaja81
18. feb 2013

@lukaxxx ja som mala po neuspešnom prvom softe pauzu -jeden cyklus a potom to vyšlo🙂tak držím palce🙂to bol len rozbeh... 🙂 :- 😉

deinad
18. feb 2013

@bibi24 dakujem 🙂 no mne o sexe ani nehovorili, ala to beriem samozrejme 😀 to ostatne tiez..tak uz len verit a pozitivne mysliet..ja teraz oddychujem, predtym som chodila cely cas do prace, predtym zase PN..ale toto zrejme smerodatne nie je, asi ziadny "overeny" recept nie je, ze 🙂..skoda 😀

deinad
18. feb 2013

@lukaxxx ahoj, ja som mala soft v decembri a teraz som uz bola aj na ket. Sice mi odporucila ist az v marci, ze nech si telo oddychne, ale ja somnechcela cakat aj kvoli praci, potom by mi to uz nevyhovovalo a nechcela som cakat. Ale pokial nie si nicim viazana, kludne pockaj,nech si oddychnes.

deinad
18. feb 2013

@kaja81 jej tak to je super ze ti to vyslo, tiez som mala len 1 cyklus po softe a teraz som 2 den po ket 🙂

lukaxxx
18. feb 2013

@deinad ja som viazaná vekom, nechcem to moc odkladať.. škoda som dúfala že budem môcť ísť hneď, ale napíšem im keď sa mi testy definitívne potvrdia ... ☹

moja72
18. feb 2013

@lukaxxx ahoj, keďže ja som vzhľadom na svoj vek tiež už nemala veľa času tak som len za minulý rok v RF absolvovala 4x IVF a 1x KET a to nasledovne: marec - IVF, apríl - KET, máj - IVF, november - IVF a december - IVF. To posledné IVF som si u doktora naplánovala sama 🙂 ked som už vedela, že novembrové IVF je neúspešné, zohnala som si lieky a injekcie a napísala doktorovi, že hneď ako mi začne menzes začínam ďalšiu stimuláciu 🙂 keďže to bolo v poradí už naše 7IVF+1KET a skúšali sme všetko čo sa dalo tak mi to povolil a IVF bolo úspešné. Momentálne som v 11tt 🙂 a dúfam, že to dotiahneme až dokonca. Držím ti palce, a hlavne sa nevzdávať určite to vyjde. 😉

lukaxxx
18. feb 2013

@moja72 to je skvelá správa, ja som zatiaľ bola na svojom 3. ivf.. . my sme si zatiaľ stanovili nejaká hranicu, že teraz ešte max. tak 2x a keď nič tak posledný pokus na jeseň .. ale keď vidím že tebe to vyšlo na 8. pokus, tak neviem či túto našu stratégiu neprehodnotím. ..🙂) a môžem sa spýtať koľko máš rokov ? a mala si vlastné vajíčka?

nelly3
18. feb 2013

@moja72
klobuk dole, ze kolko za jeden rok, ale tesim, ze to vyslo 😉

radina
18. feb 2013

@rot aha, tak super, ze su tam aj tie odporucania. 😉

kaja81
18. feb 2013

@deinad tak držíííím palce 🙂

ria191
18. feb 2013

@moja72 wow 😀 😀 😀

kaja81
18. feb 2013

@moja72 gratulujem a držím palce nech pekne babako rastie 🙂 🙂 🙂

bibi24
18. feb 2013

@moja72 ahoj, jeeej krasna sprava 😵 😵 tak zas sa mi potvrdilo, ze plati len sa nevzdavat 😉 drzim vsetky palce co mame, nech to dotiahnete do stastneho konca. Lebo otehotniet je este len zaciatok 😉

deinad
18. feb 2013

@kaja81 dakujem 🙂

deinad
18. feb 2013

@lukaxxx no ja uz tiez nie som najmladsia..po Et som dostala mrchu a na test som uz nesla, uz som vedele ze to nevyslo..ale te teraz som uz na krv objednana pre istotu, drzim ti moc palce v dalsom snazeni🙂

lukaxxx
18. feb 2013

@deinad budem držať palce, ja som 8 deň po ET (vrátane dňa transferu) a nič :/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre