Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
17. júl 2014

@marcih máš Dôveru? lebo všeobecka to prepláca

marcih
17. júl 2014

@ria191 nie,mam všeobecnu,len som nevedela,či musim ivf absolvovat najprv tu a ked nevijde až potom preplatia tam.Vetšinou čitam,že tu im to nevišlo aj viac krat a potom išli do Brna a tam to vyšlo-to ma zmiatlo 😅

ludinka
17. júl 2014

@marcih nezalezi na tom ci si uz bola na ivf,preplatia ti 3 pokusy a je jedno kde ich budes absolvovat, rozdiel je v tom ze v svk caroch dostanu peniaze priamo od poistovne,a v brne si to musisi najskor uhradit sama a az potom ziadat o refundaciu v poistvoni....(este pred tym ale musis podat ziadost o schvlanie a ak ti to schvalia, potom az mozes ist na liecbu)
kazdopadne aj ked by si si to hradila sama tak zaplatis rovnako ako v slovenskych caroch s poistovnou 😅 alebo aj menej

ludinka
17. júl 2014

@marcih ja som ivf na svk tiez nemala ziadne a rovno som sla do brna

kako23
17. júl 2014

@ria191 žaby a slimáky sú pre psy nebezpečné...náš mal dokonca zápal pľúc z toho, že asi niekedy spapal slimáka...resp. nakoniec z toho vznikli až nejaké pľúcne červy, či čo...dva mesiace sme s ním chodili k veterinárom, už boli z neho zúfali ale nakoniec sme to zvládli...asi naozaj jediné čo môže pomôcť,je snažiť sa eliminovať, aby ste mali na záhrade žaby...viem, že to nie je jednoduché, ale to je asi jediné, lebo odnaučiť ho to, to by ste s ním museli byť 24h.

kako23
17. júl 2014

@ludinka naši psíkovia zatiaľ len chytajú myši, ale jesť ich zatiaľ nechceli...keby ich chcel jesť, asi dostanem infarkt 😀
Držím palce, aby tento pokus bol ten pravý 🙂

marcih
17. júl 2014

@ludinka dakujem.Zatial to nechavame tak do konca roka,ale uz si vyberam centrum.Predsa len sa snazime skoro 3 roky a nič.

ria191
17. júl 2014

@kako23 to mi ani nehovor ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja ich eliminujem 😀 😀 😀 😀 😀 behám večer po dvore a zbieram žabky, ale mm si ťuká na čelo, že mi šibe 😝 😝 😝 😕 😕 😕 😕 bohužiaľ ten smradko vždy nejakú vyňuchá aj napriek môjmu úsiliu. Fakt neviem čo ja budem robiť ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ludinka
17. júl 2014

@marcih ak ti mozem poradit tak si skus do konca toho roka este vybavit nejake vysetrenia napr. hematologiu, genetiku, imunologiu.....to su vsetko vysetrenia ktore v caroch davaju robit az ked sa nepodari ivf, ale ja si myslim ze je lepsie ich mat vopred porobene....ked sa to nahodou nepodari na prvy pokus tak aspon clovek nema vycitky ze si to mohol dat skor vysetrit

kako23
17. júl 2014

@ria191 ani nevieš ako Ťa chápem 😀 keby si vedela aké veci my robíme pre naši dvoch miláčikov...ľudia v našom okolí si len ťukajú na čelá, či sme normálni... 😀 😀 😀 napr. vážime im presne dávku krmiva, chodia s nami všade aj do kancelárie, majú bezpečnostné popruhy v aute, zbierame orechy absolútne do čista, aby opäť raz náš beťár nedostal zápal hrubého čreva....
naozaj najhoršie je mať šteniatko, ktoré musí všetko ochutnať a vyskúšať a potom je furt chorí...my máme nášho od jeho 6 týždňov, a princeznú našu máme z útulku, takže ona je rozumná, našťastie.
Fakt asi nič neostáva, len zbierať a zbierať a keď ho vidíš, že opäť žerie čo nemá, tak ho poriadne vyhrešiť prípadne capnúť jemne po ritke...

ria191
17. júl 2014

@kako23 veru nie sme "normálni" ja som ho minule zobrala do kostola 😕 😕 😕 fakt, tak strašne skučal, že chce ísť so mnou, že som nemala to srdce ho nechať doma samého a ráno ho na tajnáša púšťam do postele 😀 😀 😀 tam je najradšej 😀 😀 😀 . Inak to chce asi dieťa inak to vidím na bielu košieľku s prackami 😀 😀 😀

kako23
17. júl 2014

@ria191 nasi obaja spavaju dnu, Lili potrebuje priestor tak spava na pohovke a Teo v nasej posteli, resp. niekedy sa smejeme, ze my spime v jeho posteli. 😀 kazdy vecer im umyvame labky...no fakt su to nase psie deticky 😀

zabka1124
17. júl 2014

@donatela ja som ti to hovorilaaaaa, ze bude dobreeee 😀 😀 😀 !!A ze to bude cievkaaa🙂🙂🙂!!UZ je so mna vesticaa🙂Taaakto sa tesimeee🙂

zabka1124
17. júl 2014

@marcih my sme ani neziadali o preplateniee🙂,kedze sme zahranicni-bez poistenia doma🙂!!

radina
17. júl 2014

Ahojte kocky, tie co ste tehu, farbite si vlasy? Ak si nebudem dalsich niekolko mesiacov farbit, tak budem asi chodit s vrecom na hlave 😀 .... ale nie, jasne ze by som to vydrzala, ale chcem byt krajsiaaaa 😀 😀

diska
17. júl 2014

@radina ahoj,Loreal casting je bez amoniaku 😉

janikajanka
17. júl 2014

Ahojte baby, tak my zasa asi neuspesni, este som sice netestovala ale zacina mi ms aj ked uzivam utrogestan☹ bolo to nase 4 ivf a nemame nikdy mrazacikov☹ som moc moc smutna. Drzte sa vsetky.

radina
17. júl 2014

@diska dakujem, mam doma inej znacky bez amoniaku. otazne je ,ci tam miesto amoniaku nie je ina skodliva latka 😖

diska
17. júl 2014

@radina no to je pravda 😕

ludinka
17. júl 2014

@janikajanka tak to mi je luto ☹ prajem ti aby aj tak bol test pozitivny, ved aj to sa stava, drz sa

radina
17. júl 2014

@diska snad sem este niekto napise, kto sa v tom vyzna 🙂 ale mam kamosku chemicku, skusim to cez nu zistit🙂

lusipe
17. júl 2014

@radina ja si farbim vlasy cele tehotenstvo...kadernicka pouziva znacku Chi..a netusim ake ma zlozenie...bez farbenia by som ani do prace nemohla ist..a netreba to prehanat,ved to co je vo vzduchu a tiez ziarenie z roznych mobilov a technologii su vsade okolo nas a nehovorim o potravinach....to by si nemohla nic ani nechty si lakovat 😀

radina
17. júl 2014

@lusipe ja uz som si nefarbila takmer 2 mesiace, vyzeram hrozne. este som aj cela napuchnuta z hormonov, prednisonu, vyzeram hrozne, musim sa nejako skraslit, nech mi muz neutecie 😀 😀

lusipe
17. júl 2014

@radina no ved preto som ti to napisala 😉 pekne sa len skrasli a budes sa citit aj ty lepsie,co je dobre pre babatko...neboj,to mu urcite neuskodi 😉

janikajanka
17. júl 2014

Baby prosim vas nepoznate nejaku snazilku ktorej sa nedarilo otehotnies formou ivf a nakoniec sa podarilo s iui? Dakujem za vase reakcie a prajem pekne popoludnie.

donatela
17. júl 2014

@lusipe 😀 😀 😀

buba08
17. júl 2014

@janikajanka ano, tinka9075 ma dvojicky z iui v RF

janikajanka
17. júl 2014

@buba08 dakujem a skusali predtym ivf?

buba08
17. júl 2014

@janikajanka ano, ale myslim, ze na Slovensku, ved jej napis

janikajanka
17. júl 2014

@buba08 posles mi pls na nu link? Nepoznam ju. Dakujem ti moc.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre