Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

violoncielka
27. júl 2010

presne tak baby ako pisete, aj mm je ten ktory z nas dvoch je viac v pohode a tiez je presvedceny o tom, ze deti mat budeme.....asi mame vsetky nejake podobne osudy...nemyslite?
A ninocka daj si oddych od konika, aj ja sa snazim obmedzovat...lebo tiez si prenasam na seba vsetky mozne scenare. Ach jo ta hlava da zabrat.....kiezby sa dalo brat to vsetko tan nejak zlahka...
Nastastie tu mame leto, slnko, vela ovocia, vodu,lahucke letne satocky a este vela vela nadhernych veci , ktore nam mozu pomoct trosku sa odreagovat a nacerpat energiu do novych bojoch. Fakt ja sa teraz snazim co najviac si uzivat, vela sportovat a tesit sa z toho co mam. 🙂

kanhwa
27. júl 2010

Ahojte babule - ja mam z vas taku radost aj z vasich deticiek, ze si neviete predstavit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 teda vlastne urcite viete 😎

brita
27. júl 2010

@shandy moja, prehod ma medzi stimulantky, prosim, aj ked ja iba akoze stimulujem, lebo ja idem na darcovske, ale uz beriem estrofem a mam nejake slabe dva tyzdne do ET. Bola som na kontrole sliznice, mam 8 mm, Stelcl je spokojny, tak cakam, ako dopadne darkyna - 4.8. ma odber.

rebeca_1
27. júl 2010

@brita waw, tak prisiel tvoj cas? Drzim moc palceky tebe aj darkyni. Spolu to urcite skvelo zvladnete ))))

cavik
27. júl 2010

Pekný večer žienky

ako obyčajne, ani netuším čo máte nového, al verím, že len samé pozitívne veci 🙂 🙂 ...len som zahliadla Katy....ahooooj.....diaľky sa neboj, my sme tam boli dokopy 3x...raz na konzultáciu, potom až na odber a prenos. Na UTZ som bola u toho môjho známeho gynekológa, ale dr. Štelcl mi dal kontakt aj na svojho bývaleho kolegu, ktorý teraz robí gyn. v Rožňave ( asi nabudúce navštívim jeho, pretože sa tomu venoval a veľkosti folíkov prikladá väčšiu váhu ako niekto, kto s tým nerobí 😉 možno by som mala pri odbere viac zrelých).
Keď som sa do Brna, po mojom ostatnom pokuse, ozvala, povedal mi dr., že ak si mám kde dať predpísať leiky, tak to urobíme po konzultácii mailom. Celé nás to naposledy stálo okolo 20.000 CZK.

Ja som dnes bola na kontrole na hematológii a dr. už nevie, čo so mnou, že tomu nerozumie, prečo to znovu skončilo skoro. Poslala ma ešte na 1 vyšetrenie, nejaké špeci, ale dr., ktorá to robí má v auguste dovolenku, že až v septembri, že nech teraz dám hormónom pokoj ešte aspoň 2 mesiace. To mám je teda aj v pláne 😉

Ideme o týždeň k moru, už sa neviem dočkať.

Pozdravujem všetky žienky, maminky, detičky a pod. 😉

cavik
27. júl 2010

A Mircalle gratulujeeeeeem k synčekovi, nech sú obaja zdraví a šťastní ( deti, čo sa narodia v nedeľu bývajú šťastné a malý Filipko si to teda zaslúži 😵 😵 )

tanitta
27. júl 2010

Ahojte pozdravujem Miracalu a fratulujem k syncekovi 😉
baby vy ste to tu ale riadne rozbehli tak ze teraz som uz uplne mimo liniu 😀 🤐 😵
tak sa drzte a vydrzte nevzadvajte to.. ponadavajte si.. ale vzdy sa treba otrepat a ide sa dalej...ved vsetko ma svoj koniec 😉 ... pozdravujeem

orsulka
28. júl 2010

dobre ranko prajem....hoci usmoklene 😉 😉
@brita tak tfuj-tfuj-tfuj...nech to dobre vsetko dopadne, nech sa dari aj darkyni .-))))))

lenka20
28. júl 2010

dobre uprsane ranko babulky, ninocka daj pauzicku od konika kludne, ja som to nikdy dlho nevydrzala, ale ak to tak citis, ze to na teba neposobi dobre tak jasne, my budeme na teba mysliet a ked po pauze pride novy zaciatok tak sa ohlas, budeme drzat palce 😉 😵 tie myslienky co si pisala ma asi kazda z nas, chce to troska casu kym sa zase dame po neuspechu do poriadku, mne vzdy pomaha ked si poviem ze su predsa ludia na tom ovela horsie, su postihnuti, vazne chori.. a my sme vlastne uplne zdravi ludia, mame krasny zivot... je len otazka casu kym budeme traja 😉
brituska huraaaaaa, uz sa ti to blizi, uvidis aky to bude krasny zazitok najprv ET, potom // a potom babatko 😉 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
28. júl 2010

este k fraxiku, ja som mala 0,3, to je vraj najnizsia davka, ale nemyslim, ze je to podla vahy, skor podla nalezu....ale uskodit to urcite neuskodi ked mate vacsie davky...

shandy
28. júl 2010

ahojte dievcence,
@ninoskaskv tieto myslienky ma obcas asi kazda z nas ako pise lenik, asi je to normalne ze po tom vsetkom cim prejdeme obcas zapochybujeme, ci to ma zmysel, ale ja myslim, ze toto je len docasne. Kazdy neuspech boli a potrebuje cas, aby prebolel. Mozno naozaj ako pise orsulka je treba zmenit aj myslenie a hlavu 🙂 . ja sa na nu chystam tiez zamerat - idem ku kadernicke 😀 😀 okrem ineho...
@brita super, to ubehlo 🙂 , uz aj ta presuniem a drzim palce nech vysedi darkyna kvalitne vajka a z nich nech sa podari to vase babatko.
@cavik ahoj cavicek a coze ti to dala za super extra vysetrenia? cavik a na tej hematologii ti nezistili ziadnu mutaciu? hmm
@lenka20 leni veru neviem cim to je, ale mam pocit, ze pre mna je ta 0,3 ako stvorena 🙂 , tak akurat 🙂
a ako sa ma mircallka s malym filipkom? a diorik?
pozdravujem vsetky 😵

shandy
28. júl 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6. neg., čaká na hemato
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., dalsie soft IVF august, genetika
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-RF, OPU 4.8.
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, OPU 22.7.
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF, kontrola 28.7.

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
28. júl 2010

@rebeca_1 dnes drzim palceky na kontrolu, nech si krasne foliky. lenny ako dopadla vie niekto? 🙂

julietka
28. júl 2010

@katy2 nas to vyslo pred rokom 10tis.ceskych korun a lieky som si zohnala cez konika za dobru cenu.
Zuzlik tiez cestuje, teda cestovala 😉 z KE a vacsinou jednu noc prespali na pol ceste, tusim v Ba, a takyna myslim prespala priamo v Brne, aby hned rano bola cerstva 🙂 dufam ze nevadi ze som vas "bonzla" babenky 😉

lenny71
28. júl 2010

ahojte kočenytak včerasme mali ET. Bola sranda ...bol tam Stelc a zas vyškerený jak lečo 😀 . Ako som ho zbadala hned som sa potešila že ho zas prehovorím aspon na 2ks....Naposledy mi vkladal 3. ALE...povedal že iba jedno lebo nakolko som už 2x po cisárskom tak to nemôže ani viac vložiť a to že mi minule vkladal 3 tak to bola vlastne ich chyba. On sa totiž dozvedel že som po 2 cisarákoch až ked už som bola na stole a kôli zrastom mal trošku problém..tak mi pozrel na brucho a hovorí " vy jste mnela císaře???" a ja reku noooo 2x. Vtedy nepovedal už nič ale teraz sa priznal, že skoro ho švihlo, že mu len mráz prebehol po chrbte lebo embrijká boli už tam 😎 🙂 Teraz ani neviem či mmáme hovoriť o šťastí alebo nešťastí že to vlastne nevyšlo 😒 🙂. Ale tak teraz máme prvotriedne expandované blastocysty tak snád to už bude to pravé aj ked vkladal len jednu, lebo vravel že sú to embryá najvyššej kvality 🙂.
rebeca ...držím palce na utz ...ja som bola vždy v sobotu na utz...RF neni zatvorený v sobotu
violi...ty si sa myslím pýtala čím som stimulovala...mala som gonal a clostil...je to trochu drahšie s gonalom ale ja som si ho zohnala tu na nete tak to sa dá ak ho baby ponúknu len za doplatok.

julietka
28. júl 2010

aj my sme boli viackrat v sobotu, neviem ze by bol RF zatvoreny v sobotu 😕

lenny sa cudujem ze ti vlozili 3ks..mne nechcel Machac, iba pod podmienkou ze pojdem na redukciu ak by sa uchytili vsetky 3 a to som odmietla, tak vlozili len dve a uchytili sa 😉

lenny71
28. júl 2010

a pre tie čo sa rozhodujete...ja by som tu na SK už nešla do žiadneho centra...RF je diametrálny rozdiel či ide o peniaze alebo o prístup personálu . Teraz sme platili cca 24 300 českých korún. Ked som bola tu na SK IVF nás vyšlo 60 000Sk. Ja som ako samoplatca aj koli veku a aj preto že mám spravenú sterilizáciu po tých dvoch cisároch. Ale myslím že hovorím za všetky čo sme v RF...na SK už nejdem.
Inak ďakujem všetkým čo sta na mna včera mysleli
a ešte Mircalll.....veľká gratulácia...nedelniatko 😀 to je super...tak už len veľa zdravíčka vám obom prajem .

shandy
28. júl 2010

@lenny71 ahoj leni, tak super, ze mate prvotriedne embrijka. tento raz to vyjde...vidis, mozno to tak malo byt. neviem si predstavit, keby sa tak naozaj nahodou chytili vsetky...uffff. leni tfuj, tfuj, tfuj 🙂 , uz nech su tam tie dve // teda na zaciatok aspon tie 🙂 , drz sa a informuj 😵

lenny71
28. júl 2010

julietka...on nevedel že som po dvoch cisároch ale pozeral na vek ...ja mám 39 tak sme sa dohodli na 3. lebo to som mala už 3 ET tak sme to skúsili.
ja totiž patrím Pospíšilovej...ale zatial som bola už u všetkých lebo sa samozrejme striedajú v službách, tak si myslím že je aj jedno u koho som oficialne ...ono aj tak prejdem rukou každého znich....no a toto je aj dôvod prečo on nevedel že mám 2x po cisárskom...neprečítal si podrobne správu zo vstupnej konzultácie ktorú robila Pospíšilová takže tak..chybička se vloudila 🙂 . ale nevadí...len chudáčisko sa aj priznal že celý čas kým som im nenapísala tak tŕpol od strachu...lebo vlastne ako mi povedal, že keby sa to ujalo tak by bol ohrozený môj život, nakolo maternica je už oslabená a praskla by. Ale tak už je to všetko OK 🙂 .

zuzla80
28. júl 2010

Ahojte baby, ja len tak narýchlo
Včera sme mali poradňu - za 20dní sme pribrali 700g, celkom vážime 4500g a podrástli sme 3cm, takže už sme dlhý 57cm. Počas tých horúčav sme sa na celej tváričke vysypali, som vám to spomínala - zrejme časť z toho boli potničky, ktoré nám po ochladení zmizli, ale ostali nám ešte také červené akoby zapálené vyrážky, no a pán doktor skonštatoval, že sme dostali detský exzém - buď som ja niečo zjedla, alebo vraj z prášku. Vyfasovali sme hydrokortizonovú mastičku a kvapky Fenistil - ale poviem vám pravdu, že tomu vôbec niesom nadšená - pchať malé mesačné dieťatko takýmito prípravkami Neviete náhodou o nejakom babskom recepte? A prepichovanie ušiek sa nakoniec nekonalo, lebo pani sestrička na to nemala srdce. Takže dáme zrejme nastreliť po 6mes. Tiež chcem radšej skôr - presne kvôli tomu, čo ste písali.
Avuška, Mirindik gratulujem k prvej mrkvičke 😉
juliček pozdravujem celú rodinku 😉

lenny71
28. júl 2010

shandy...ja si to tiež tak myslím...vštko sa deje kôli niečomu...máme to tam niekde hore dané a tak to proste je 🙂 .Aj som sa ho snažila prehovoriť na 2 ks ale že ee 😀 .

lenny71
28. júl 2010

zuzli ja so dávala dcram nastreliť po pár týždňoch. Robila mi to v tom čase moja kamarátka čo mala zlatníctvo.Som prišla k nej a šup ...trvalo to pár minút a malá a ani nezobudila..len sa zamrvila, mrnkla a spala ďalej.potom som jej to každý večer ako som ju okúpala len čistila s liehom.nemusíš sa báť.

julietka
28. júl 2010

@zuzla80 zuzlicek aj nasim sa urobili po tvaricke a okolo bradicky potnicky a niekedy sa im z toho spravi aj nahnisana vyrazka..ja to vobec neriesim, lebo viem ze je to z tepla, castejsie ich pocas dna kupem v studenej vodicke a po kazdom papani im umyvam tvaricku vodou a polepsilo sa to..osobne by som takemu malemu drobcovi nedavala take tazke masticky, samozrejme ak by to nebolo vo velmi zlom stave 😉

julietka
28. júl 2010

@takyna az teraz som si vsimla ze pises o zapalenej ranke po ockovani TBC, neviem ako je zapalena, ale nam dokina vyslovene povedala ze sa to ma zapalit a vraj to je dobre znamenie na reakciu

violoncielka
28. júl 2010

@lenny71 to preco ti povedal, ze ak sa uchytia vsetky tri , ze mas ist na redukciu? Tu v Italy mi vsetky tri razy vkladali 3 embryjka a bez ziadnych podmienok. No to je divne.....
a oni sa ta nepytali ci si uz bola tehotna?
takze mas aj mrazacikov nie? tak to su super spravicky...tak sa drzte !

violoncielka
28. júl 2010

@zuzla80 zuzi a mala sa skrabe? ak nie tak este pockaj s tymiliekmi. Je pravda ze kortizony su svinstvo. Fenistil je celkom fajn, ale mas pravdu ani ja by som malej asi nic nedavala. Ved skus zmenit prasok , mozno si jedla nejake ovocie? lebo svagrina nemoze jest ani broskyne, marhule, paradajky....Existuju aj homeopaticke lieky. Mozno vyskusaj nieco take. Inac nebola mala na slnku? aj z toho byva alergia. ...pekne rastiete

lenny71
28. júl 2010

violi ...preto by musela byť redukcia lebo ja nemôžem mať viac ako jedno dieťa v maternici, nakoľko jej stena je už maximálne oslabená a viac ako jedno by bolo život ohrozujúce pre mňa.ja mám po dvoch cisárskych 🙂

violoncielka
28. júl 2010

@lenny71 ahaa rozumiem

zuzla80
28. júl 2010

@violoncielka práveže sa neskriabe, len sú to také červené vyrážky s bielym vo vnútri a má ich obsypané hlavne na bokoch tváričky a na bradičke. Ja som to ani nešla riešiť k lekárovi, lebo ma všetci presviedčali, že sú to potničky, ale lekár hneď ako maličkú uvidel, tak povedal, že je to detský exzém a taktiež sestrička len na ňu pozrela a hneď povedala, že buď z jedla alebo z prášku.

@julietka veru ani ja niesom zástanca takýchto "silných" mastičiek, skúsim aj ja to častejšie umývanie tváričiek, prípadne ešte niečo vygoogliť. Keby ich bolo len zopár, tak to absolútne neriešim, ale boli sme vysypaný úplne komplet, teraz keď sa ochladilo, tak je to hlavne na tých bokoch.
@lenny71 takže vy ste nastreľovali ušká už skôr? Som čítala, že je to nebezpečné pre malé bábätka kvôli tomu, že môže prasknúť bubienok a inde som zas čítala, že lepšie je to až po očkovaní t.j. po 3mes. Som sa rozhodla, že dáme nastreliť, nebudem maličku trápiť, len chcem čo najskôr - teda buď okolo 3mes alebo 6mes.

tanitta
28. júl 2010

ahojky
@lenny71 thuj thuj drizim vsteko co mam 😎 ..
@zuzla80 skus holtov krem hrozne smrdi ale je to na rozne kozne prejavy mozno pomoze alebo ultilind mikro silber...perfektna vecicka na kozne problemy re deticky vyskusaj.. mne s atiez nepaci ked hned daju malemu hormonalny krem 🙄 raz tak jedna dr ked rozbalila veduceho ze ma zapareninu a j.b 😠 😠 hormonalna mast som zirala jak puk 😨 a este ze na da recept.. no to urcite aj lekarnicka povedala ze to co za dr 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre