Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
31. aug 2010

@esther03 esther to je mi luto, ze si mala taku blbu skusenost, tak skus R., aj ked asi vsade sa robia chyby, lebo je to vacsinou o danom lekarovi 😔 . verim, ze dalsi krat sa uz podari a pekne si ta odsleduju. s tym prednisonom aj ja som citala jednu studiu, kde odporucali prednison v polovicnej davke mesiac pred a potom v stimulacny cyklus uz plnu davku od prveho dna. tiez si myslim, ze to nejaky cas trva....

rebeca_1
31. aug 2010

@esther03 tak potom je to asi individualne.
Inak ja som mala v januari 12 mm perinku, 2 ukazkove blastulky a 1 negativny vysledok.
Estherka cele je to jedna velka loteria! Ale dockas sa, neboj!!!! Raz sa dockame vsetky.

esther03
31. aug 2010

@shandy no skusim R, a dam si pozor do akej sliznice to budu chciet vlozit 😉 A ten anopyrin je na co? ten som ja nemala pri prvom ivf 😠 , ale teraz veselo papkam 🙂

shandy
31. aug 2010

@esther03 myslim, ze si davaju na to pozor, lebo mne vzdy na ultrazvuku kontrolovali sliznicu a aj mi povedali cislo 🙂 . anopyrin sa zvykne davat v roznych pripadoch (viacere neuspesne IVF - skusaju, nevysetrene hemato alebo viacero potratov- preventivne na riedenie krvi, protilatky proti fosfolipidom alebo kardiolipinom). ja ho mam naordinovany z Prahy z imuna, tak preto ho mam brat stale...

esther03
31. aug 2010

@rebeca_1 to mi je luto. ja viem, je to o nahode, len to cakanie....

esther03
31. aug 2010

@shandy tak hadam to nezaskodi ked to beriem, dr. to odobril, ale ziadne vysledky k tomu nemam 😠 . Davam si 50mg denne

brita
31. aug 2010

Ahojte dievcata,

akurat som prisla od doktora, tak vam hned pisem. V brusku mame jednu blsku 😀 Mam aj snimku, ofodtim ju digitalom a vlozime potom aj do fotoalbumu. Je tam taka cirena dutinka a vnej biela bodecka. 😉
Pytala som sa dokiho, ci sa moze este teoreticky ukazat aj to druhe, povedal, ze moze, ale ze asi bude len toto jedno. Na dalsi UTZ pojdem o tyzden a vraj vtedy uz definitiven budeme vediet, ci je iba toto jedno alebo sa ukaze aj druhe.
Nam sa manzelikom to je jedno, beriem aj jedno, aj dve, ved su nase, len nech je vsetko v poriadku. 😉
Krv mi nebral, ze az na buduce mi spravi screening - neviem, co to je, asi nejake odbery. Pokracujem v PN a som fakt rada, lebo doma mam klud a pohodu. Pozdravujem vsetky babenky.

brita
31. aug 2010

Ahojte dievcata,

akurat som prisla od doktora, tak vam hned pisem. V brusku mame jednu blsku 😀 Mam aj snimku, odfotim ju digitalom a vlozim potom aj do fotoalbumu. Je tam taka cierna dutinka a vnej biela bodecka. 😉
Pytala som sa dokiho, ci sa moze este teoreticky ukazat aj to druhe, povedal, ze moze, ale ze asi bude len toto jedno. Na dalsi UTZ pojdem o tyzden a vraj vtedy uz definitiven budeme vediet, ci je iba toto jedno alebo sa ukaze aj druhe.
Nam sa manzelikom to je jedno, beriem aj jedno, aj dve, ved su nase, len nech je vsetko v poriadku. 😉
Krv mi nebral, ze az na buduce mi spravi screening - neviem, co to je, asi nejake odbery. Pokracujem v PN a som fakt rada, lebo doma mam klud a pohodu. Pozdravujem vsetky babenky.

brita
31. aug 2010

Sa mi to to tu nejako zdvojilo 😀 😀 😀

shandy
31. aug 2010

@esther03 urcite nezaskodi, je to v pohode 🙂
@brita brituska huraaaaaaaaaaaa. gratulujem k jednej blske, uzasna spravicka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

brita
31. aug 2010

@shandy Dakujem, Shandik, stale kukam na tu snimocku, nemozem sa vynadivat. 😀 😀 😀 😀

rebeca_1
31. aug 2010

@brita blahozelaaaaaam )))) Skvela spravicka...
@esther03 veru, to cakanie je hrozne....

shandy
31. aug 2010

@brita no ani sa ti nedivim 😀 😀 😀 😀 , by som robila to iste. keby som mala okuliare by som si tu fotku nalepila na ne z vnutornej strany aby som ju mala stale na ociach 😀 .
@rebeca_1 rebi ja som to tak mala minule rovnako, 12 mm sliznica, dve krasne blasty a prd z toho...ono je to asi jedno, proste ked to ma vyjst to vyjde a ked nie, tak sa mozme aj na hlavu postavit....musime proste vydrzat 😵

esther03
31. aug 2010

@brita gratulujem k miminecku 🙂
rebeca a ty ides na softik?

callex
31. aug 2010

@esther03 to je smutne. ja beriem clostyl a sliznicu mam chvalabohu ok.napriklad na 10DC bola 9mm tusim. mne v unice vraveli ze vyberaju vhodne miesta kde embryjka vlozia a este mi aj ukazal kanylu ktoru pouziju podla tvaru maternice. hm vidim ze u teba nato zrejme pozabudli.
a kolko ta skasli?

callex
31. aug 2010

@shandy vdaka za uvedenie do problematiky ceskych zakonov.som opet mudrejsia. 😉

callex
31. aug 2010

@brita skvela sprava.drzim palce nech to klape i nadalej.a pekne ostan domka ked sa da.

shandy
31. aug 2010

@callex v pohode 😀 , mne to koudy vysvetloval, ze preco to tak je a ze ceskym pacoskam to hradi poistovna, no ale my si to musime same cvaknut...

esther03
31. aug 2010

@callex a mala si nieco ine okrem clostilu? Mne tiez ukazali kanylu, ale do 6mm sa embryo nevklada, teda aspon podla ziadneho odbornika s ktorym som to konzultovala. Inak skasli ma na 835 Eur. A teda to co vyslo? Kolko si mala vajok?

brita
31. aug 2010

Trosku som sa aktualizovala 🙂

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne a cakame na vysledok,
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:

rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4 IVF soft bez ET, 5 IVF soft august 2010 OPU 28.8.2010, ET 2.9.2010
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., 3. soft IVF + genetika, OPU 27.8,2010
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., caka jedno mimi, potvrdena akcia srdca
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, ET 9.8 s darcovskymi v Reprofite - ET 2 blastocysty, v brusku zatial viditelna jedna blska - 5tt
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
31. aug 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne neg.
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
cavik ( 36r ), 3xIVF, 5xKET iné CAR ( 1x biochem, 1xMA, 1x mimomater. a synáčik ), v Reprofite 1xIVFSoft - MA, čakám na ďalšie hemato výsledky
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4 IVF soft bez ET, 5 IVF soft august 2010 OPU 28.8.2010, ET 2.9.2010
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., 3. soft IVF + genetika, OPU 27.8,2010, ET 30.8.2010, TT 13.9.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., teraz soft IVF RF, OPU 2.9.2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010, TT 6.9.2010

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, ET 9.8 s darcovskymi v Reprofite, v brusku 2 blastocysty, krv pozitivna, UZV potvrdena jedna blska, 5 tt
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., caka jedno mimi, potvrdena akcia srdca
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
maticap.

shandy
31. aug 2010

brituska nezobrala poslednu aktualnu tabulku, tak som to britus zaktualizovala este raz 🙂

callex
31. aug 2010

@esther03 ja som bola v unice len na konzultacii..v RF takisto a rozhodli sme sa pre RF, i ked takisto som zazila mensie sklamanie.ale je to uz tam. nastastie ma to nestalo 835eur. to je teda sila.to sa neda nejako sa odvolat voci tej sume? ved to bolo ciste osklbanie.mali ti ho radsej gratis zamrazit a o mesiac skusit vlozit na peknu postielku..uz ked su taki kseftari. 😠
ja som mala tento mesiac po clostyle 4 krasne foliky. a vyslo to iba na domaci pokus, ktory zrejme budeme musiet dnes zopakovat nakolko ma riadne boli brucho..cize mam asi ovulku.uvazujem ci nekupim ovulacny test.mate s tym niekto skusenosti?

shandy
31. aug 2010

@callex ja som si kedysi robila, ale test ti povie dopredu kedy bude ovulka, myslim ze tak 24 - 48 hodin predtym ako nastane, cize neviem ci uz nebude neskoro pre teba...no ved skus, uvidis 🙂

callex
31. aug 2010

@shandy asi bude...nevadi..dame povinnu jazdu. 😖

shandy
31. aug 2010

@callex tak dajte jednu povinnu a potom nepovinnu, hmm? 😉

callex
31. aug 2010

@shandy mne staci aj ta povinna.ja okrem toho ze mam problem otehu mam este aj problem s tutumutu.takze ziadna slava.

brita
31. aug 2010

@shandy Dakujem, Shandik za aktualnu tabulecku. 😉
@callex Moja, držím palčeky, no čo už narobíme. My sme skrátka všetky také "umelinky", tak musíme podstupovať aj takéto veci. Skúste s manželíkom, aby si neľutovala, že to bolo úplne nadarmo. Veď kto vie, možno to výjde práve takto. 😉
Pripájam dnešnú moju prvú snímočku z UTZ. 😀

rebeka33
31. aug 2010

Ahojte.
Brita krásna bublinka, gratulujem.
Ja stále nemám všetky výsledky a musím si dať do kopy zúbky, lebo mi našli zvýšené biele krvinky a vraj to môže byť aj od zubov. Tak ešte zubár a endokrinológ a snáď sa pridám.
Ak chcem ísť naspäť ku kouďákovi koľko ste čakali na konzultáciu? Nech viem kedy sa mu ozvať. 24.9. to budú 3 mesiace, tak by som chcela na konzultáciu ešte pred tým a potom do dalšieho cyklu šup do toho.Už mi to príde dlho.
Držím palce stimulantkám, vidím ,že sa tu bude čakať na //. Shandík dúfam,že teraz sa bublinky chytia a nepustia.
tehuľkám nech to vydží. Len postupne dočítavam, ale dúfam že oli a oršulka sa majú dobre. aj keď ma trocha pichne pri srdci.
Na tomto blbom počítači v robote nemám smailíkov ,ale pár pridávam. zasa nakuknem . Pekný deň.

tomka12
31. aug 2010

@rebeka33 ja som cakala na konzultaciu zhruba 4-5 tyzdnov 🙂 Tak verim, ze sa pridas coskoro 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre