Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
23. sep 2010

@shandy super spravicka, gratulujem..... 🙂 🙂 🙂
inak obdivujem ako dakto stiha dvojky konkretne @julietka...ja mam co robit aj s jednym hyperaktivakom

shandy
23. sep 2010

@takyna ano ano taky, vidiet, ze mas skusenosti 😀 😀
@lenka20 lenicek moj dakujem ti velmi velmi pekne. keby som mohla, tak to toho jedneho vajcaka by som ti podarovala, ze si to ty 😵 . skoda, ze sa to neda 😅
@esther03 nevzdavaj to, mne to vyslo na treti 😉
@mircalla no ja sa budem asi tiez obdivovat, @julietka nevadi ked ta obcas pootravujem s nejakymi dvojickovskymi otazkami? 😵
inak nam tu v praci chodi nejaky virus teraz, tak rozmyslam, ze aspon zajtra zostanem doma, aby som to nechytila...

esther03
23. sep 2010

@shandy gratulujeeem 🙂 Vy ste boli u dr. Drakulovej? My k nej ideme v pondelok.

shandy
23. sep 2010

@esther03 ano ano, myslim, ze uz nas tu je celkom dost, co k nej chodime 😵 😵 . V utorok k nej ide zas moja dalsia kamoska 😀 . je velmi mila. mne ju mircallka poradila a doteraz som jej neskutocne vdacna 😉 😵 .

esther03
23. sep 2010

@shandy a u vas bol v com problem, ak mozem vediet? My mame olighoastenoteratospermiu, len 3% morfologicky dobrych, ale aj o tych 3% pochybujem ked to uz 2x nevyslo 😠

rebeka33
23. sep 2010

Modra prepáááááč, jasné ,že to mala byť brita. Už v tom mám chaos,mohla by ste niektorá stiahnuť tabuľku. Ja to s počítačom veľmi neviem. Ešte raz prepáč.
Shandy obrovská gratulácia, super. Držím palce na ďalších 38tt. Dvojky sú môj sen ,aj keď je to určite makačka.
prajem pekný deň.

mircalla
23. sep 2010

@rebeka33....no makacku s dvojkami si ja ani predstavit neviem. maly teraz akoze doobeda spi,co je zazrak...nalozil este jednu davku, chudatko, asi ho to uz tlacilo hehe

mircalla
23. sep 2010

a s tou tabulkou....ja ja sa prihvaram....mne par veci asi uslo, som tu nevisim tak casto ako predym

zuzla80
23. sep 2010

@shandy jeeeej da shandiček dvojočky, super moja 😀 , taaaaaak veeeeľmi sa s tebou tešíme 😀 . Inak ja som mala len 354hcg a tiež sme mali čakali dvojky - to čo spomínala Mirindik, takže niekedy sa to ozaj nedá dopredu povedať. Hlavne v zdravý dobojujte až do konca 😉
@mircalla pozdravujeme hyperaktiváka 🙂 Aj naša predtým kakal aj 3-5x za deň a teraz kakáme už len 1x a niekedy aj obďeň. Vraj u kojených detičiek je bežné, že sa aj pár dni nevykakajú, takže neboj, určite by som nepoužívala rektálku, možno až keby som videla na malej, že tlačí a nejde, ale aj tak by som najskôr skúsila len teplomerom pomôcť - rektálka asi až posledné štádium. Inak ako mliečko, podarilo sa ho rozbehnúť. Mne už mliečko odchádza, už sa mi absolútne tak nenalievajú prsia ako predtým, predtým som aj v noci stávala s mokrými fľakmi na pyžame a teraz absolútne - no nevadí, aspoň sme to 3mesiace skúsili. A čo sa brucha týka, tak mne vytŕča už len trošku, mne to išlo s kojením pekne samo dole, ja už asi 2mesiace obliekam pôvodné oblečko, takže moc neporadím.
Jedine čo ma tak dosť znepokojuje, že po cisáraku mám ešte nad rezom podbruško také necitlivé, že keď sa poškriabem, tak akoby to ani moje brucho nebolo, proste citlivosť na dotyk len minimálna - baby je to v pohode?

@takyna moc nestíham na fb, som rada, že stihnem nakuknúť sem na koňa. Aj s fotečkami musíte mať trošku trpezlivosť, ale isto nejaké pridám.

Inak som našla jednu fintičku na malú, čo sa týka hlavičky - poslednú dobu nám zaspáva s tým, že si plienočkou prikrýva tváričku, tak jej tú plienočku dám na opačnú stranu a aspoň niekedy to zaberie a zaspinká na nej, i keď po čase sa opäť otočí na tú svoju obľúbenú...

tanitta
23. sep 2010

@mircalla kojene detic naozaj nemusia kakat kazdy den......niekde som dokonca citala ze netreba sa znepokojovat aj ked je to 10dni....mne osobne sa to vidi fakt vela ale odborne clanky nepustia 😎 takze klud...2dni je uplna pohoda...
@shandy palec hore 😀 ...tak sa drzte 😉
mne je dnes hrozne blivno...jedlo nemozem ani vidiet 😝

falin
23. sep 2010

shandy - gratulujeeeeem a strasne sa s tebou tesim. Drz sa tehulka 😵

takyna
23. sep 2010

@mircalla kojené deti aj 13 dní nekakajú a je to v pohode, moja kaká raz za 3 dni, niekedy kazdy den raz, práve v tom období ako ste práve vy, nekakala 5 dní, tiež som sa bála lebo tlačila a bola nespokojná, použila som rektálnu rúrku a išlo 6 plienok na raz, ale už by som to nechcela robiť, je to návykové, ak je kludný tak ty vypi kefír, zakysanku, určtite sa ti do 2 dní vykaká 😉

mircalla
23. sep 2010

no maly nekakal 2 dni a to bolo potom neskutocne, co nalozil
tak siel rovno do umyvadla
@zuzla80 ja prikrmujem tak 150 ml az 200 ml, snazim sa vlastne. kupila som tie kapsule mothrlove more milk plus, ale nezda sa mi, ze by pomohli. no zvedava som sama, kolko mi mliecko vydrzi

mirinda10
23. sep 2010

@shandy moc gratulujem tak vysoke HCG neklamalo 😵 😵 😵 😵 takze dalsie dvojky parada

naduska
23. sep 2010

ahojte mala ste niektora problem z vyskou sliznice ?som 7 dc [soft ciklus] dal mi KOudak estrofem .1-1-1 a jednu zvaiest ☹ .Vajka su ok .

cavik
23. sep 2010

my sa náhlime na chalupu...tak len tak v rýchlosti:
shandy......si môj vzor 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .......super, dvojky 🙂 🙂 🙂

brita
23. sep 2010

@shandy Shandik, velka gratulacia. 😉

gerdusha
23. sep 2010

ahojte,

v pondelok ideme na uvodnu konzultaciu. chcem sa vas, skusenych, spytat, ci pri vstupnej konzultacii robia aj spermiogram, ci sa za nu plati a kolko asi trva...viem, ze je to individualne..ale aj tak...

potesim sa kazdej info

rebeca_1
23. sep 2010

@shandy blahozelam k dvojickam )))) Opatruj sa!

rebeka33
23. sep 2010

naduška ja som to mal tak isto a estrimax to zlepšil a podarilo sa . No potom to nedopadlo ,ale nemaj strach je to O.K.
gerduška mi sme už išli s spermiogramom zo Slovenska a robili mám ho pri ete. Ale ono tam platíš všetko,ale na konci, po oplodnení. A potom si to môžeš nárokovať na preplatenie od poisťovne , ale nie každá ti to preplatí. ja si zbieram všetky výsledky teraz vopred na Slovensku, lebo tu je to zadara.
Skúšam nový internet tak idem ešte dočítať. Pozdravujem všetky a pekný večer.

tanitta
23. sep 2010

@gerdusha spg az pri et... 😉 sak co ho budu chudaka trapit hned 😉

olympia
23. sep 2010

@shandy krásna správa, gratulujem! 😵 😵 😵

avaka
23. sep 2010

caute 🙂
@shandy,tak na dvojocky si to dotiahla...?Krasne 🙂 Uprimne gratulujem,uzivajj si tehu 😵 a samozrejme aj @tomka 12 aj ostatne tehulky 😵
@brita 😔 ,je mi luto,ze to takto dopadlo a este si si musela uzit s nasimi odbornikmi..
@lahhel,tiez mi je luto,ze to opat nevyslo 😔 mozno by som skusila iscare,ako vravia kocky,aj ked nan vela ludi nadava,ale ak maju skusenost,alebo nejaku metodu na nezrela vajka..

@zuzla80 ,@takyna,krasne vam kocky rastu 🙂 ,a Bibuska ake vlasky
Taky,aj nam stale hnisa ranka po tbc 😒 a mate teraz naozaj krasne obdobie,ked deticky vsetko skumaju a uz uplne inak vnimaju.. 🙂
Zuzlik,aj my sme mali zlezanu hlavku,to sa upravilo,ale mame ju do spica predlzenu a to zostalo,bo by sme museli polohovat stojku na hlave.. 😅 ,ale zevraj aspon nebude musiet tupirovat.. 😀
@mircalla,kojene deticky naozaj nemusia kakat,pokial ho to netlaci.. 😉 ,pozdravujeme Filipka 😉
etse som co-to chcela @julietka a @mirinda...,ale uz nemozem,lebo stale trva nase obdobie nocneho budenia a teraz sa mala budi po 10-30 minutach,ked som tam neni,musim za nou...hrozne noci mame,mala dospava cez den..
Juli,som rada,ze Samko je v pohode,ja sa toho tiez desim,toho padania myslim
dobru nocku pozdravujem cely klub 🙂

callex
24. sep 2010

@shandy jeeeeeeeej....parada.moc moc moc gratulujem a tesim sa spolu s tebou.nech pekne drobci zostanu tam kde su co najdlhsie ako sa da.
@esther03 myslela som ze v reprofite prvy. su tu kocky ktore maju za sebou 7-8-9 IVF a skusaju dalej.tak hadam to po druhom nezdare nezdas. a navyse do tretice vsetko dobre.

callex
24. sep 2010

@esther03 my mame 5% dobrych a aj napriek tomu nam odporucali IUI.. a dva krat bol aj pozitivny test.takze aj 3% je stale viac ako 0%.
@gerdusha za konzultaciu sme neplatili..a spermiogram povedal pan doktor ze nam urobi pri dalsom IUI. tipujem ze bude stat okolo 800kc. ak by ho tvojmu manzelovi robili tak by ti pri objednavani povedali aby ste mali abstinenciu a prisli hodinu pred konzultaciou na odber.

lahhel
autor
24. sep 2010

Ahojte babulky 🙂

Vsetkym vam moc dakujem za povzbudive slova, moc si to vazim a velmi to pomaha 😉 uz je to v podstate OK, poplakali sme si a ideme dalej..
No ja mam velky odpor voci ISCARE, tam sme pochodili najhorsie, aj mame najhorsie spomienky...nenajdem silu ani chut tam ist, ten odpor je vo mne..
Uvidim, asi skusim jeden nativ, a potom klasicke IVF...do vianoc urcite aspon jedenkrat skusime...a uvidi sa...

Shandik, strasne moc gratulujem k dvom mimiskom, drzkajte sa 🙂

a pekny dnik vsetkym 😉

mircalla
24. sep 2010

maminky kukla som fotecky, krasne
a uzasne oblecko mate vsetky
@avaka mala ela mi dost pripomina filipka v dievcenskom vydani....rovnake typy....taki modrooki blondacikovia a maly ma tiez uplne svetlu plet
aj ja som pridala par foto

@lahhel...mozno IVf v heliku martin ci RF? skoda, ze ti nemozem darovat moje 2 pokusy praplacane poistovnou, napriek tomu, ze som mala 5 pokusov, u nas len jeden, 2 mam stale nevyuzite...ale vlastne uz pomaly ani nebudem moct kvoli veku....

mircalla
24. sep 2010

lahhel este ma napadlo, ze je novy iscare v martine....a ten dost chvalia narozdile od bratislavskeho, vraj tam z heliosu presla cast personalu....postupy maju iste, ale urcite lepsi pristup....

esther03
24. sep 2010

@lahhel ahojky, moja cervena dnes dorazila ☹
Baby pls co sa dava na zapal mocovych ciest? Som nejaky slaby asi chytila.
@callex ja viem, treba verit, ze nabuduce.... len okrem toho, ze je to napor na psychiku tak aj na penazenku 😠 Ja na normalne ivf nemozem ist, neodporuca mi to iny lekar, tak vsetko cvakame z vlastneho.

esther03
24. sep 2010

@lahhel nevzdavaj sa, budeme tehule spolu 😵 😵 😵 V pondelok poslem tu soju 😉 A nerozmyslala si nad repromedou v brne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre