Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
1. nov 2011

@miminkad Ak si dobre pamatam tak sa treba vyhybat tusim hribom a plesnivym syrom ...

miminkad
1. nov 2011

@naveen ja som nasla aj vyjadrenie nejakej tej doktorky,tusim mykologicka sa to vola,ze sa mozu v malom mnozstve.tak to nemas bohvieco byt dnes v praci.
@lenka_21 nastastei plesnive syry nemusim
nejak ma stipe spodok,asi od tych intimiek 😕

leamax
1. nov 2011

@lenka_21 no super, vsetko bude ok, taaas sa tesiiiiiiiim 😵
@naveen ako vies? dnes som mala posledny bazen a vanu 😵 inak - jedna baba tu vyzera ako tvoja kopia, este aj hlas mate dost podobny. normalne som mala podozrenie zo zaciatku, ze nas tu tahas za nos, ze si v robote a cvachtas sa tu so mnou 😀 😀 😀
a neprepinaj sa
@miminkad ja som zas pocula, ze sa mozu hriby, ale overene, teda u ktorych si si ista, ze su ok. a tiez nie vo velkom mnozstve

miminkad
1. nov 2011

@leamax to su nami nazbierane

leamax
1. nov 2011

@miminkad no ved prave preto vravim, ze len tie, o ktorych si si na 1000% ista, ze su ok 😀

miminkad
1. nov 2011

@leamax no a cil bud mudra,dat si ci nedat,tot otazka 😉

naveen
1. nov 2011

@leamax krucinal.. ja som vedela, ze si si ma vsimla 😀 😀

leamax
1. nov 2011

@naveen 😀 😀 ved na mna furt z toho vedlajsieho stola kukas a tvaris sa nenapadne 😀 😀 tak mi zajtra aspon zakyvaj na cestu 😀 😀
@miminkad tak trosku si daj, co s tebou 😀 😀

martini
1. nov 2011

@miminkad nemalo by sa veľa húb jesť v tehotenstve, ale jedna hríbovica určite neublíži.

martini
1. nov 2011

@miminkad ...inač k tým intímkam...skús si ich nedávať, ak ti to robí čo i len trochu problém. Ja musím otvorene povedať, že keď som mala trochu špinenie na začiatku tehu a viac hlienu neskôr, tak intímku som si dávala len keď som bola mimo domu, keď som bola doma, tak som radšej vymenila viacero nohavičiek za deň. A pálenie prešlo, bohvie čo do tých vložiek dávajú...

miminkad
1. nov 2011

@martini dakujem za radu.asi to tak skusim.lebo nema to byt z coho ineho.len som si ich davala hlavne preto,aby som videla,ci spinim alebo nie

martini
1. nov 2011

@miminkad ja som cez tehu dokúpila bavlnené biele nohavičky, presne z dôvodu ako ty hovoríš, aby som vždy videla čo sa deje. Zajtra držím prsty, o ktorej ideš k lekárovi? či som to poplietla?

miminkad
1. nov 2011

@martini nie,nepoplietla,o 8.15 mame byt v brne.budem musiet nejake na nete pohladat a objednat.este sa nechystas do porodnice?

martini
1. nov 2011

@miminkad no ja by som aj už šla a porodila, ale ten môj drobec je leňoško, dnes celý deň spí, 3x natiahol nohu - vystrčil pätu a raz sa mu čkalo...no tvári sa, že sa mu ešte nechce narodiť...ale poctivo mu dohováram 😉
Zajtra veľmi držím prsty a čakám správu, že hematom sa výrazne zmenšuje ...

miminkad
1. nov 2011

@martini drobcovi sa u teba moooc paci 🙂

martini
1. nov 2011

@miminkad tak tak páči, teplo a all inclusive 🙂... a že môj Gabriel odkazuje tým tvojim drobuliatkam v bruchu (minimálne jednému), že sa oplatí tam zostať, tak približne 9 mesiacov...tak nech si dajú povedať...

miminkad
1. nov 2011

@martini Gabrielovi povedz,ze som im povedala,tak snad sa posnazia.ze mu posielaju pusu a nech uz vykukne na svet 😉

rebeka33
1. nov 2011

@martini ahoj už som na teba myslela či ste kinderko. No čo , dokedy chce doki čakať? Dúfam,že dáš vedieť. Držím všetky palce.
@luly3 gratulujem, nebojte sa, rýchlo to doženiete. Ja sa musím pozrieť na fotky ,aby som vedela aká pici sa narodila. Bude dobre, posielame veľa dobrej energie 😵
@mia15 krásne hcg, nech to tak pokračuje 9mesiacov.
@lenka_ 21 ja som ti hovorila ,že je to supiš zážitok a ukľudnujúci. A ten na 20tt je ešte lepší,už sa môžeš tešiť. 😵
@mininkad na zajtra držím palce, nech sa nájde dutinka a su k nej pekné cievy bez hematómov. 🙂
pozdravujem všetky
🙂 🙂 🙂 pekný večer.

miminkad
1. nov 2011

@rebeka33 ahoj,dutinku uz sme mali minule.sice malinku,ale bola.bojim sa toho,co robi ten hematom....

rebeka33
1. nov 2011

@miminkad bude dobre ja tomu verím.
A ďakujem za gratulálácie Simonke.

miminkad
1. nov 2011

@rebeka33 dufam,ze riadne oslavila 😉

mia_15
1. nov 2011

@lenka_21 ahoj, moja moc sa z teba a tvojho babatka a vasich idealis vysledkov vytesujem 🙂 🙂 🙂 Dr. Cundrlik je uzasny! ja k nemu chodim uz dlho a jeho pristup je vzdy uzasny, aj napriek tomu, ze ma toho vazne vela 😉 a inak ako sa citis? uz mas aj nejake nevolnosti ci podobne.

@miminkad ahoj, na zajtra silno drzim palce 😉 budem na teba velmi mysliet a vyckavat spravisku ako ste dopadli....ja ti skusim vyvestit,zeeeeee to bude OK 😉 mimi aj ja kazdy den poobede spim jak zabita
😀 normalne odpadnem do bezvedomia minimalne na 2 hodky a vecer o 9 mam polnoc
😀

@leamax Lucky su super,zopar krat som tam bola, nie na lieceni,ale kamoska tam ma deda,tak ma tam par krat zobrala na vikendovu akcosku 🙂 Inak moja mami tiez nevedela otehotniet,jedo potratila a pak som sa po Luckovych macaniciach narodila ja 😉 zajtra napis pocity z navratu do domova 😉 uzi si posledny vecer 😉

@rebeka33 a @naveen baby dakujem za blahozelanie k mojmu sviatku zvanemu vysledok HCG🙂

miminkad
1. nov 2011

@mia_15 dakujem.ja som tiez dost unavena.dnes ma nebolel ani podbrusok a krize.stale som hladna,ale ked sa najem,je mi divne.no aj mne sa chce o 9 spat,ale ked chvilu vydrzim,potom ma to zas na chvilu prejde.ako sa inak citis

leamax
1. nov 2011

@martini no uz sand kazdu chvilu by sa mohol maly narodit. uz ma najvyssi cas, sa uz tesim na dalsie babo tu 😵
@rebeka33 a vy to uz mate za sebou? 😕 prepac, som tu dlho nebola a ani neviem, no zo srdiecka aspon takto dodatocne este gratulujeeeeeeeeeemmmmmmmmm k Simonke, hlavne vela zdravicka vam obom a nech vam malinka len radost robi
@mia_15 ved ja verim, ze mi tato voda pomohla uz teraz a maternica je uz teraz silnejsia ako bola pred prichodom sem. jasne, zajtra sa hned z domu ozvem 😉

inak, dievcata, vsimli ste si - dnesny datum 1.11.11 a aha, na ktorej strane sme - to je dobre znamenie, to znaci coskoro vsetkym deticky, co sme tu 😵

mia_15
1. nov 2011

@miminkad akurat som dotlacila tlacenku s cibulou a octom 😀 mne je divne ked som hladna,ale ked sa najem tak mi je dobre... 😅 brucho aj krize ma bolia tusim kazdy den,ale uz nie tak intenzivne a len tak na chvilocku. Mimi tak velmi si zelam,aby sme to mali vsetko OK. Teraz mi mm povedal,ze 3 baby z nasich kamaratov su tehotne...ja tomu nechapem,preco to vsetkym okolo mna ide tak lahko... dufam,ze aj my sa budeme tesit a uz to bude jasne,ze je vsetko v poriadku.

miminkad
1. nov 2011

@mia_15 ja ked sa nenajem hned,ked pocitim hlad,ale az neskor,tak mi potom ostane tazko.no aj u nasich kamaratov to ide velmi jednoducho,dokonca jeden kamarat bude mat dvojicky...

miminkad
1. nov 2011

@leamax tak to som ani nezaregistrovala 😕

pici
1. nov 2011

baby ... po neuspesnych ket ste absolvovali nejake specialne vysetrenia? ak ano, mozte poradit ake? mam v GF este 4 mraziacikov, ale ak sa to nepodari, som rozhodnuta ist do brna...

lulu10
2. nov 2011

Ahojte babule tehule aj netehule ( ale tych uz moc neni 😵 ) uzite si dnes pekny den ! 😵

@miminkad prajem dve krasne srdiecka a nech je hamtom fuč 😉
@leamax ty si nas s tou konzultaciou este aj prebehla, my ideme vo stvrtok, ak nas doky zas odbije ze nas nepusti do IVF tak si to miminko urobime sami a hotovo. 😅

leamax
2. nov 2011

@lulu10 ale ktory stvrtok? buduci tyzden? lebo my ideme buduci utorok. ja myslim, ze mi Koudelka aj preto suhlasil so skorsim terminom, lebo som mu poslala tie vysledky z Prahy a zrejme bude treba sa dohodnut, kedy a ako zacat brat prednison. kedze ho musim brat tych 6tyzdnov pred ET, nie az od ET.ale ved tych par dni nezavazi. nas dost casovo obmedzuje to, ze muzik chodi prec na dva tyzdne, tak potom sa aj terminy blbo planuju. ale IVF budes mat skor isto ty, kedze my pojdeme az po novom roku na to uspesne 😵 ale uz tehulkovat budeme spolu, rok 2012 je nas 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre