Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zeina62
3. jún 2012

@brita ved uvidime, ja co som chodila predtym do caru tak som uplne znechutena, velku nadej davam do reprofitu a teraz ked ti to vyslo bolo to s mrazenych embry alebo cerstve?

brita
3. jún 2012

@zeina62 Teraz to bolo z cerstvych a este nam jedno embryjko zamrazili, lebo boli tri pekne. Tak dve sme vlozili a jedno sme dali zamrazit. 😉 Do ktoreho CAR si predtym chodila?

zeina62
3. jún 2012

@brita do iscare BA, jaj dufam ze to uz vyde v tom reprofite. ja to este celkom dobre znasam ale manzel je na tom horsie, je to velmi tazka situacia ☹

brita
3. jún 2012

@zeina62 Viem presne, o com hovoris. 😒 My sme mali celkovo 9 pokusov, vratane pokusov s vlastnymi vajickami.
Je to dost frustrujuce, ked sa vysledok nedostavuje. My sme si dali aj ziadost o adopciu,aj sme uz v poradovniku, ale medzitym sa stal tento zazrak, tak to potom zrusime, ked sa mali narodia, lebo dve deticky nam stacia. Tak uz len nech to dobre dopadne. A neboj sa, v Reprofite ti pomozu, ja som im verila od zaciatku a doktor Štelcl ma taky pozitivny pristup, ze sme to jednoducho nemohli vzdat.

zeina62
3. jún 2012

@brita ja som sa tam objednala na konzultaciu k dvom a jeden s nich je aj dr stelcl, takze asi skor potom budem k nemu chodit lebo same dobre veci na neho pocujem. drzim ti palce nech ten boj vybojujes do konca 🙂

brita
3. jún 2012

@zeina62 Tak drzim palce 🙂 So Stelclom budes urcite spokojna 😉

zeina62
3. jún 2012

@brita dufam ze mi pomoze🙂

dalida
3. jún 2012

Ahojte, kocky. Dnes sme mali odber o 8.30. V pohodicke sme dorazili domov a v reprofite nechali jedno zrele vajicko a mnoho mnoho spermoskov od mojho manzela, tak verime, ze nase jezuliatko sa bude vyvijat, tak aby si ho maminka s tatinkom mohli do konca tyzdna vyzdvihnut 🙂
Odber mi robila Dr. Vituskova, zlata osobka 🙂

melisska
4. jún 2012

@dalida 🤐 🤐 🤐

melisska
4. jún 2012
nelly3
4. jún 2012

baby zajtra ma caka prva konzultacia. juj aj ja bojim aj sa tesim 🙂

sophie32
4. jún 2012

@nelly3 Neboj, v Reprofite to bude urcite super...ja som tam bola na prvej konzultacii 21.4. a teraz uz mam druhu ciarku na teste 🙂

zlatanka30
4. jún 2012

@nelly3 neboj tes sa a vseto bude ok 🙂

mircalla
4. jún 2012

Ahojte dievcata, prisla som Vas len povzbudit. Kedysi som chodila do tejto temy pravidelne, tak som nakukla a same nove tvare...ale uz pri synovi nestiham

Pre tie, co sa este rozhoduju: RF je urcite dobra volba a samozrejme drzim palce vsetkym....inak dobra sprava, ze z mojich kamosiek, co chodili do RF su uz vsetky tehule ci maminy (a jej ich veru hodne), teda az na jednu, ale tej sa to tiez urcite skoro podari....Takze uspesnost velmi vysoka

melisska
5. jún 2012

@mircalla Dakujeme 🙂

gerdusha
5. jún 2012

ahojte baby,

co znamena, ked mam znizene lymfocyty? Neviete? Prednison sa dava, ked su zvysene alebo znizene?

karkana
5. jún 2012

@gerdusha to mam aj ja, chodím s tým na imunol., malo bielych krviniek ,tým pádom mám zníženú imunitu, nato mi dava dr. Imunor, a potom sa mi zvýšia,no to sa chcem aj ja opýtať, neviem Prednison som aj ja užívala a ten je zas na zníženie potlačenie imun., takže ja by som ani nepotrebovala, to sa musím poradiť s dr.

mackaso
5. jún 2012

@nelly3 Budeme držať palčeky, ale nmáš sa čoho báť, potom sa ozvi, ako bolo, papa

mackaso
5. jún 2012

@mircalla Ahoj, ďakujeme, že si nám sem napísala a povzbudila nás, ja do nich vkladám veľa nádejí, musíme veriť a myslieť pozitívne 🙂 🙂 🙂 a všetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

mackaso
5. jún 2012

@melisska Ahojky, ako? Už vieš, kedy budeš mať odber vajíčok? 🙂 🙂 🙂

cecil36
5. jún 2012

Tak aj ja som nakukla a co nevidim nova maminka 🙂
@zarabono velka gratulka k Matejovi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Drzkajte sa 🙂

rebeka33
5. jún 2012

@zarabono jéj veľká gratulácia mamička, zdravíčko ,veľa mliečka a čakáme na foto. Super 😵 😵 😵

kukulik30
5. jún 2012

ahojte baby, chcem sa opytat, kedy si zvyknete pichat injekcie...rano ci vecer, ja som doteraz stale vecer, ale raz tu niekto pisal, ze lekar poradil rano...tak preto sa pytam, ci je to jedno?
ja teraz zacinam stimulku az 3. den cyklu ...tak dumem, ci nebudem tentokrat pichat rano..pre zmenu

dida38
5. jún 2012

@kukulik30 ahoj, ja som si injekcie (fraxiparin) pichala pri tychto poslednych dvoch tehu a pichala som si ich vecer ... a vraj by sa mali pichat v rovnaky cas... ja som si ich pichala tak v rozmedzi cca 22-23.00, ako kedy a vsetko v poriadku....da sa to vydrzat, aj ked niekedy boli chvile, ked som si myslela, ze uz to nezvladnem, ale nakoniec som vzdy nasla v sebe nejak tu silu a miesto kam to pichnut...a pichala som to do brucha kym sa dalo, potom mi najviac vyhovovali stehna 🙂 ked som bola v nemocnici, tak mi to pichali do ruk....drzim palce

kaja81
5. jún 2012

@nelly3 Ahoj, daj vediet ako si dopadla ja idem 13.6., tiež mam zmiešane pocity ale dufam, že so mnou niečo porobia. hlavne s cystou ktoru mám- hnusobu... 😠

kukulik30
5. jún 2012

@dida38 ja som skor myslela injekcie na stimulaciu
ja mam tiez clexane, ktory picham vecer, priblizne rovnaku hodinu, ale na stimulku lieky som chcela vediet, ci rano ci vecer

kiara15
5. jún 2012

@kukulik30 ja som vzdy pichala rano ale si myslim ze to je jkedno kedy 😉 drzim palce 🙂

nelly3
5. jún 2012

@kukulik30
kedy chces, rano ci vecer, len aby to bolo v tu istu hodinu 😉 ja osobne vzdy rano pred pracou 🙂

kukulik30
5. jún 2012

@nelly3 dik...ano, hodinu dodrziavam vzdy....len ma tak napadlo, ci to nema nejaky iny zmysel , vyznam 🙂

nelly3
5. jún 2012

@kaja81
tak dopadla som dobre, len ta cesta bola trosku dlhsia, mame to cca 2,5 hodny jedna cesta, ked sme tam prisli tak tam nikto nebol, koudelka nas zobral trosku skor ako sme mali naplanovanu konzultaciu, sme prisli pol hodku aj my tam skor pre istotu, ma nieco s nohou, mal barle, ze nejaky sport ci co prehnal, pokecali sme, urobil utz, cystu mam aj ja cca 6 cm, raz je vacsia raz mensia, no zatial ju neriesime a ak soft sa nepodari tak potom sa bude cysta riesit, ja ju mam uz velmi dlho, gynekolog moj ju sleduje, ale moc sa nemeni a to je dobre. pojdem 3 krat este do brna, utz, opu, vklad, dal mi clostilbegyt 1-0-1 davkovanie a menopur, clostilbegyt som si zobrala tam v lekarni stal cca 100 CZK a menopur mi dala sestricka 10 ks a zatial som neplatila, ze az na konci po vklade, rozmyslam, ze ci sa mi oplati menopur zohnat u nas v teme, poradite mi ci by to bolo lacnejsie? lebo v cechach budem platit 5856 CZK za 10 ks, potom sa uvidi ci este mi pridaju orglutran 2 ks alebo nie. takze zhrnutie na zaver: prijemne prostredie, personal, lekar, len dufat, ze sa to podari lebo nie je to najlacnejsie, bavili sme sa o cene a povedal mi koudelka cca 1500€ a to neratam este cestu. takze tak 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre