Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marculik
31. jan 2014

@haimi o.k asi by som mala nieco zacat riesit nejake vysetrenia

mimi_2
31. jan 2014

@sara1 juj tak si zlatá, mne navrhuje lekár clostyl+merional, ale ešte mu mám napísať budúci týžden lebo má dovolenku...
Tak držím palce nech sa to podarí 😉 🙂

sara1
31. jan 2014

@mimi_2 dakujem 😉 , merional som nikdy nemala, ale to je prast ako uhod 😀 , je to asi jedno. Predtym som mala decapeptyl + puregon 125 az 150 j, ale nejaku velku urodu som nemala. 1. Krat som z toho mala asi len 6 vajok a druhy krat asi len 8 vajok, takze puregon asi nebude pre mna to prave, aj ked porovnat to budem vediet, ked budem vediet vysledok z tohto ivf 🙂 .

mimi_2
31. jan 2014

@sara1 Myslím na Teba a daj mi vedieť aká bude zrelá úroda 😉 🙂

jomini
31. jan 2014

@zuzi20 s rf som spokojna, na stimulku soft som zareagovala rovnako ako v gf na dlllhhhyy protokol..do gf sa uz neplanujem vratit..je to sto a jedna, aj ked v gf sa na mna vzdy usmievali. Co sa poistovne tyka, je mozna refundacia no proces predschvalenia je komplikovanejsi po ostatnej novele. Mne sa do tych papierovaciek nechcelo pustit, tak sme isli ako samoplatcovia a cena za vykony a lieky 1200,- €

zuzi20
31. jan 2014

@jomini cize je to tak, ze takisto najprv schvalenie a potom ivf? To nie je vela 1200 E, ale my budeme potrebovat icsi, takze my to budeme mat asi viacej. Ja som mala tiez dlhy protokol, veru neviem,ako by som na soft zareagovala. A podarilo sa ti?

jomini
31. jan 2014

@zuzi20 ja som na soft zareagovala na pocet embryi rovnako ako na dlhy protokol a cena je uz s icsi 🙂 v pondelok mam vklad..no tu prisli na pricinu zrejmeho neuspech..problem kt. v Gf riesili estrofenom a hotovo.

didkadidka
31. jan 2014

ako dlho sa caka na schvalenie od poistovne a kolko to stoji s poistovnou cela Ivf?

zuzi20
31. jan 2014

@jomini my mame problem zly spg, S dlhym protokolom som mala 13 vajicok. Oplodnit sa im podarilo vsak iba 4. Bohuzial ani ET, ani jeden KET uz po PK nevysiel...tak neviem, ci aj ja nemam nejaky problem nejak prijat to embryjko :( A cestovanie si ako zvladala? Ja som od NM. Vela stastia pri vklade 🙂

jomini
31. jan 2014

@zuzi20 ono to je vela raz aj o kvalite vajok, nakolko kvantita ide na urok kvality..na to ma v rf hned upozornili, ze chcu menej ale kvalitnych vajok. V gf sa nam z 10 oplodnilo 5 a z 12 sa oplodnilo 7 a v rf sa neoplodnilo iba jedno - zo 5 vajok sa oplodnili 4 🙂 cestovanie je v pohode, my sme z okolia ba..horsie to maju pary z kosic 🙂 alebo inych statov, mm vravel ze pocas cakania tam stretol talianov, francuzov a nemcov. Pri opu moze byt partner s tebou a pri et tiez. Drzim ti palce, nech je dalsi pokus uspesny hockde bude 🙂 viem ze to je po neuspechu tazke, aspon ja som to zle znasala :(

sara1
1. feb 2014

@jomini mozem sa ta prosim ta opytat, ci je OPU v narkoze, ked tam moze byt aj partner?

zwalsh
1. feb 2014

@wiwiennn n bunky. Proti starnutiu a prirodny vitamin 🙂

miscok
1. feb 2014

@sara1 Pri samotnej OPU byt nemoze,kedze je to zakrok v celkovej anestezii.Ak bude ale druha postel na izbe,kde budes lezat volna,moze tam byt po OPU s tebou 🙂

kako23
1. feb 2014

Dievčatá, keď ste stimulovali na IVF Clostilbegytom, šoférovali ste normálne? Lebo v príbalovom letáku sa to neodporúča...

sara1
1. feb 2014

@kako23 ja som soferovala normalne, nemala som ziadne problemy s videnim. 🙂

zuzi20
1. feb 2014

@jomini takze ty uz mas dva pokusy za sebou? 😒 No ved o to ide, ze malo sa ich akosi oplodnilo v tom gf...To je super, ze sa im v rf podarilo z piatich štyri... 🙂. No aj ja to akosi zle znasam, ked sa nepodaril et, tak som to este tak sportovo brala, ze vsak prvy krat..ale ked nevysiel ani KET, tak ma to polozilo...Musim zase nabrat silu ist dalej.. ☹ Aj ja ti prajem nech to tentokrat vyjde! Davali ti teraz dve? A aj ti zamrazili?

denulkl
1. feb 2014

@jomini tebe zle dorasta sliznica alebo aky maz problem?ked hovoris ze v GF to riesili len s esfrofenom...mne dorasta zle sliznica vzdy len okolo 8 mm som mavala v GF...

nelly3
1. feb 2014

@lienka_1
ahoj, nevies ci uz pracuje nas fesacik?

jomini
1. feb 2014

@denulkl zle mi dorastala, v rf zistili chronicky zapal maternice z kyretu :( preliecili a teraz rastie 🙂

jomini
1. feb 2014

@zuzi20 ja som zle brala neuspech z et, ket som brala vzdy sportovo..kedze tam je nizsia uspesnost. Vklad mam az zaciatkom tyzdna.

haimi
1. feb 2014

Kocky, podarilo sa vam niektorej otehotniet s endometrizou a este aj s nizkym amh (0,61) ? Dufam, ze sa niekto najde, kto ma potesi 🙂 dakujem

denulkl
2. feb 2014

@jomini tak to je super ze uz to mas naporiadku, inak a to ako zistili?a ake lieky ti na to dali?Lebo ja po prvom kyrete som mala zapal musela som ist do nemocnice lezat /davali mi antibiotika/, potom mi robili aj LPS a HSP .

denulkl
2. feb 2014

@haimi ja mam endometriozu, amh som mala v poriadku, dufam, ze este aspon to mi zostalo 🙂 . Tehotna som bola dost krat, dokoca aj spontanne, ale nikdy to dlho nevydrzalo ☹
V reprofite robia zazraky tak snad nas pocaruju a budeme mat vymodlene deticky.

jahoda333
2. feb 2014

@haimi ano mne sa podarilo a amh mam 0,38 a mam len jeden vajecnik endo mam odstranenu mala som cystu na vajecniku 😎

zuzi20
2. feb 2014

@jomini hej, mensia pravdepodobnost, ale predsa...clovek dufa.

jomini
2. feb 2014

@denulkl urobili mi v brne hystero, na zaklade vysledkov sa zistil zapal a nasadili mi na 10 dni antibiotika, dalsi cyklus som isla na kontrolu

rebeka33
2. feb 2014

@jomini prosím ťa čo si brala. Ja som nevedela dopestovať sliznicu 6mesiacov. Teraz som dala urobiť vklad na 7,5 a čakám. A kolko si platila za hystero v Brne, lebo tu v Ke skoro nikto nevie urobiť . ked sa to náhodou nepodarí tak by som chcela ist na histero k nim. Dakujem

zarabono
2. feb 2014

@rebeka33 lulu bola v brne na hysterke a neviem,ci nie aj leamax

amstelko
2. feb 2014

Kočeny moje,chcem sa vás opýtať,niektoré baby berú iba clostil,ale niektoré si ešte dopichujú aj injekcie.Podľa čoho to dávajú?

kako23
2. feb 2014

@amstelko V RF sa snažia vždy dať stimuláciu individuálne, to zn. podľa zistených zdravotných problémov. Nedávajú každému to isté ako v centrách na SR.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre