Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

korenka17
29. jún 2014

tak baby,dnes som si konečne spravila aj ja RF test,som už 17 dní po ET,čiže som dnes 37 DC,posledná mrcha 24.5. ...kedy by som mala mať termín pôrodu?...posielam testík,na povzbudenie tým,čo idú testovať!

rebeka33
29. jún 2014

@korenka17 hod si to do tehotenskej kalkulacky je to dost presne.

ina7
29. jún 2014

@korenka17 Ja mam prvy Dc 30.5. a termin by mal byt 6.3.

Dnes som zasa testovala a ciarka je hrubsia. 😀 Mam 4 testy a kazdy ma trosicku tmavsiu ciarku.

leontinka27
29. jún 2014

@ina7 blahozelam k dvom ciarockam.super.ja som netestovala lebo vcera sme mali oslavu dnes mame hody tak som si nechcela kazit naladu.nemam ziadne priznaky prsia uplne vyfucane ani ma nebolia.jedine sem tam spodok brucha ako na kramy a to vlaste aj mam mat uz tieto dni.takze asi z toho nic nebude.

leontinka27
29. jún 2014

Babenky a vsetky co mate dve ciarocky alebo pozitivnu krv blahozelam.ostatne bojujeme dalej!

ina7
29. jún 2014

@leontinka27 Ja mam pocit na kramy pravidelne od utorka. To vacsuna bab hovori ze uz uz uz dostanem a nedostsnu. 🙂

speranza1
29. jún 2014

@zabka1124 😔

nelly3
29. jún 2014

baby co idete na vklad cez leto teraz, alebo ste boli cez leto, ako to riesite s utrogestanom? on dost vyteka a ked je teplo, ja rada chodim sa opalovat a kupat, hmm co s tym? 😕

korenka17
29. jún 2014

@nelly3 nuž,smola,ja si dávam až 4-0-4...čo je hruuuza,cez deň vyteká,mám až dve slipovky hore a dole,lebo to hocikde vyteká,takže nielenže kúpanie nehrozí,ale aj oblečko hocijaké...ale čo by sme neurobili pre bábo,nie? 😅

korenka17
29. jún 2014

@leontinka27 mňa už týždeň bolí ako na mrchu,najmä v noci,alebo ráno,takže ešte nezahadzuj šance 😵

nelly3
29. jún 2014

@korenka17
ved ano, ale ked je strasne teplo, nebudem doma sediet, nuz asi sa dam nato az na jesen 😉

korenka17
29. jún 2014

@nelly3 mne je to jedno,som šťastná,že som tehulka konečne po 7 rokoch,toto je nepodstatné...a budem rada,ak bude vše o.k.

speranza1
29. jún 2014

@nelly3 skus si vypytat injekcie agolutin namiesto utrosu. Je super,pretoze ti nic vytekat nebude 😉 🙂 a mozes chodit bez intimky

nelly3
29. jún 2014

@korenka17
to je super, ja bojujem uz 9 rokov, tiez sa mi minuly rok zadarilo, ale bohuzial nedopadlo to dobre. takze bojujem dalej, zvazujem ci leto alebo az jesen preto som chcela vediet co s tym utrosom, ale asi sa to neda nejako vyriesit.

nelly3
29. jún 2014

@speranza1
to ma napadlo, hmm len neviem ci chcem injekcie lebo som uz taka dopichana za tie roky, ved to poznas, to sa picha podkozne? preplaca ich aj poistovna?

zabka1124
29. jún 2014

@speranza1
no co uz! Asi sme to brali ako hotovu vec kedze Matusko bol z 1ivf! Sak babulky moje, vy to skusate uz tak dlho, takze je hlavne rad na vas!!! U nas je to teraz 1nevydarene ivf! Depka pominula, zajtra a krv, aby ma Marcel nezdzubal a potom ideme dalej, zhananie liekov, volna🙂! Asi pôjdeme v septembri alebo v xecembri, uvidime🙂🙂!
A vy idete dalej kedy? ? Ci nepôjdeme spoluuuu🙂

@korenka17 krasny testik, tesime sa🙂🙂🙂

speranza1
29. jún 2014

@nelly3 to neviem ci ich preplaca poistovna. Ja si uz dlhe roky kupujem vsetko ako samoplatca. Myslim ze stoji 5 ks injekcii cca 5€ a picha sa do svalu, najlepsie do zadocku. Mne to vyhovuje viac, kedze mam pocit ze privela utrosu u mna vyvolava mykozu.

speranza1
29. jún 2014

@zabka1124 to este neviem... Uvidime 😉

zabka1124
29. jún 2014

@speranza1
no co uz! Asi sme to brali ako hotovu vec kedze Matusko bol z 1ivf! Sak babulky moje, vy to skusate uz tak dlho, takze je hlavne rad na vas!!! U nas je to teraz 1nevydarene ivf! Depka pominula, zajtra a krv, aby ma Marcel nezdzubal a potom ideme dalej, zhananie liekov, volna🙂! Asi pôjdeme v septembri alebo v xecembri, uvidime🙂🙂!
A vy idete dalej kedy? ? Ci nepôjdeme spoluuuu🙂

@korenka17 krasny testik, tesime sa🙂🙂🙂

speranza1
29. jún 2014

@zabka1124 vy este mate mrazacikov?

zabka1124
29. jún 2014

@speranza1 nie nemame ani sme nikdy nemali:(! Ja som taka slaba kvočka🙂, ja vvyprodukujem max.5 vajec🙂🙂🙂 a ked ich oplodnia, tak na vklad zostanu max.2!!! Predtym sme dali vlozit 2embrya 2kvality a je Matusko.Teraz ja hlupa som dala len 1a figa borova! Nabuduce uz nepocuvam mm;)!

zabka1124
29. jún 2014

@speranza1 a vy?Máte zmrzlinky?

evicka46
29. jún 2014

@ingrid0105 tak v utorok budem mat vysledok poobede o 13 tej tak sa ozvy zazraky sa deju ja som chcela dnes testnut ale počkam už do utorka krvčka je 100%

ina7
30. jún 2014

Baby, cakam u gynekologa na odber krvi a mam taku gucu v zaludku..

kikuska_wedge
30. jún 2014

@ina7 drzim palce, nech je to pozitivne 😉

speranza1
30. jún 2014

@ina7 drzim palce...bude to v poriadku.... 😉

sally2401
30. jún 2014

ahojte, potrebovala by som poradiť mám toho už dosť za sebou, ale v týchto prípadoch vždy bezradná. Mala som 22.6. transfer, cez víkend som začala špiniť a bolelo ma brucho brala som to ako normálne, ale včera večer ma zase bolelo brucho stále ako keby som mala dostať ms čo už som mala mať, a do ráno som dosť výrazne začala zase špiniť, nie je to krv, len také hnedé spojené s utrogestanom. Mám radšej zavodať dr.?
alebo je to normálka.

speranza1
30. jún 2014

@zabka1124 ahojky...no my zmrzliny uz nemame ...pred mesiacom sme boli na KET...ale nevysiel...... ani my nemame vela embryí na zamrazenie....posledne 2 IVFka sme mali stale po jednej zmrzline... takze my dookola musíme absolvovat stale IVF.... sama som zvedava dokedy to financne, psychicky a fyzicky budem zvladat 😲 😲 😲 🙂 🙂 🙂 🙂

speranza1
30. jún 2014

@sally2401 vacsinou, ked takto dievcata pisu, tak sa im embryjko uhniezduje (kedze je to na 6-7-8 den po ET alebo KET)...kym nie je krv, tak je to vraj v absolútnom poriadku... mne lekar v takýchto pripadoch nakazal klud na lozku, poprípade, keby sa spinenie zosilnovalo, tak skus utrogestan peroralne (hoci vaginalne ma lepsi ucinok)

speranza1
30. jún 2014

@sally2401 inak spinenie moze byt aj dobrym, ale aj zlym znamenim.... je to tam hore na najmocnejsom, ako sa rozhodne.... ale skus sa nepretazovat a vela oddychuj....aby sa ti spinenie nezosilnilo...prajem ti zo srdca vela stastia ......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre