Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
25. júl 2014

@korenka17 no super, ja sa uz neviem dockat morfo.len mi to stale posuvaju.

@sasa1983
@jahoda333 dakujem no uz to pomaly vysadzujem, ale asi az do 13 tt ,lebo az vtedy placenta prebera funkciu vajecnikov. Zato medrolu sa zbavim rada.🙂

korenka17
25. júl 2014

@sasa1983 to ani neviem,čo je...ja som zatiaľ len v 9tt,toto budem asi riešiť až po 12tt...dnes mi kamoška povedala,že aj 4D sono stačí a to má môj Dr....uvidíme,čo bude...

korenka17
25. júl 2014

@rebeka33 čo je morfo?

korenka17
25. júl 2014

@rebeka33 nevysadzuj naraz utroš,presne ako píšeš,postupne,lebo,že vetdy sú krvácania,ja budem do 12tt mať stále 4-0-4 a potom mi to postupne bude znižovať DR.,nie ja sama od seba len tak...

rebeka33
25. júl 2014

@korenka17 morfologicky ultrazvuk sa robi od 11-13tt prave na posudenie predispozicie na downov syndrom. A celkovo posudit ci ma vsetko o.k. robia specializovane pracoviska spolu s krvou podobne ako triple. No dala som 3-0-3 a necham tak aspon 4-5dni . Mojq doki s tym nema skusenosti a z rf napisali vysadit po 10tt tak preto sondujem.

hariet
25. júl 2014

baby, stale mi neprisiel ziadny email z rf ci nakoniec embryko zamrazili alebo nie. Ked nepisu, znamena to, ze nie? Alebo pisu tak ci tak? Citam, ze tieto info nepodavaju telefonicky, tak tam nechcem vyvolavat...

nelly3
25. júl 2014

@hariet
neboj pride ti e-mail, trpezlivost 😉

hariet
25. júl 2014

@nelly3 dakujem, tak budem este cakat 🙂

izzie27
25. júl 2014

@rebeka33 ahoj mne dr.napisal, ze od 11.tt mam znizovat: 4 dny 3-0-3, 4 dny 2-0-2, 4 dny 1-0-1 a potom uplne vysadit. 🙂

jahoda333
25. júl 2014

@izzie27 kazdemu inak kazu vysadzovat asi to zavisi aj od veku ja som mala iba 32 rokov a mala som 2-0-2 a moj gynekolog sa divil ze ake vysoke davky a vy mate teda ovela vyssie 😉

nomxxx
25. júl 2014

Ahojte kočeny, pri upratovaní som objavila zabalené striekačky z Menopur 600IU. Sú ešte originál zabalené vo fólii. Ak niektorá stimulujete Menopurom a potrebujete viac ako je v balení, rada ich pošlem iba za poštovné 🙂

rebeka33
25. júl 2014

@izzie27 tento navod sa mi velmi paci dakujem 😀
@jahoda333 no ja som stara korcula a mam uz 3 potraty tak som posera a bojko strasny. Chcm dufat z,ze 5.8 sa po morfo trocha ukludnim.

mimika1973
25. júl 2014

@nomxxx jeeej, ved ty uz coskoro rodis!!!! 🙂 chlapceka? 😉

nomxxx
25. júl 2014

@mimika1973 ahoj, áno 🙂 začal sa 36tt, tak už to môže prísť každý deň 🙂 ...veľmi sa teším na nášho prvorodeného, aj keď sme mu ešte meno nevybrali 🙂 ...dúfam a verím, že všetky dievčatá v tejto skupine bude čochvíľa trápiť iba výber mena pre bábätko 🙂

bradik
25. júl 2014

@nomxxx Sa ti to uz tiez pekne blizi... Drzim palce a neboj urcite vyberiete drobcovi pekne meno 😉

nadia23
26. júl 2014

Kocky chcem vas poprosit o radu. Mame za sebou 4 neuspesne KET v car v ba. Chceli by sme skusit na jesen brno. Napisali by ste mi co to obnasa? Ziadost plati od nas zo slovenska? Vysetrenia robia priamo tam, alebo si treba porobit cyto, HP, spermiogram, predoperacne tu na slovensku. Som v tomto uplny laik, ocenila by som vase radyyyy. 🙂 dakujeeeem.

amstelko
26. júl 2014

@nadia23 A v akom centre ste boli v Ba?

ingrid0105
26. júl 2014

Ahojte babenky vy ste tu take sveta skusene 🙂 ak chcem podstupit IVF v CR ako je to s liekmi? Oni mi ich predpisu a mozem si ich vybrat aj na Slovensku ? Ci? som samoplatca dakujem

korenka17
26. júl 2014

@ingrid0105 ,ahoj,ano,recept ti dajú,alebo aj pošlú mailom,slúži len na to,aby ti v lekárni predali lieky,mňa vyšli na SK o čosi lacnejšie,ale to si zisti podľa druhu lieku.

ingrid0105
26. júl 2014

@korenka17 jej to je super dakujem, lebo ja som mala menogon to je to iste ako menopur ci merional teraz neviem ale je za polovicu ceny tak preto sa pytam, lebo stimulku byy som mala mat v podstate rovnaku.dakujem

jahoda333
26. júl 2014

@rebeka33 neboj vsetko bude ok a bude z teba krasna maminka 🙂 😉

nadia23
27. júl 2014

@amstelko CAR antolska

rebeka33
27. júl 2014

@ingrid0105 môžeš skúsiť aj tému: mam nemam lieky a par prispevkov dopredu tu niekto núkal lieky. počítajte tému.

balance
28. júl 2014

Ahojte baby, prisla som si po radu. Po dvoch mmt som prisla o vajickovody, a aj ked sme obaja uplne zdravy jedina sanca je len ivf. A kedze som vela pozitivnych ohlasov citala prave o reprofite, rozhodla som sa prave pren a hlavne aj kvoli tomu, ze robia soft. Neviete ako to je momentalne s preplacanim? Ja mam UNION a viem, ze ta mi to nepreplati, tak by som chcela zmenit poistovnu a prehlasit sa do Vszp. Myslite, ze Vszp by mi to preplatila, keby som u nich poistena od januara a napr. prave v ten isty mesiac januar alebo vo februari by som absolvovala ivf?

rebeka33
28. júl 2014

@balance moiim kamaratom preplatil union po odvolani. Odvovodnili preco brno a preplatili. Ale istota to nie je.skus sa tam informovat a povedz im,ze radsej odides do vzp lebo oni platia a mozno ti toschvalia.

rebeka33
28. júl 2014

Nemal niekto dnes testovat? kde ste vsetky 🙂🙂

ludinka
28. júl 2014

@rebeka33 ahoj 🙂
no ja som dnes testovala a su tam // 😀
ale este sa netesim -az o 2 tyzdne po sone (ak sa k nemu dopracujem......)

mimika1973
28. júl 2014

@ludinka super mojka!!! 🙂 😵 😵
Mala si jedno ci dve vlozene? blastocysty? ET ci KET, uz si moc nepamatam!!! 😕
A nech o 2 tyzdne bije srdienko! 😵

ludinka
28. júl 2014

@mimika1973 dakujem 🙂
vkladali sme jednu HB, bolo to moje druhe ivf, na mrazenie nakoniec nic nezostalo ,tak dufam ze uz nebude treba 🤐

hariet
28. júl 2014

@ludinka juj to je krasa, tfuj tfuj nech to krasne pokracuje ! 🙂

Ja testujem az v pondelok, snad vydrzim... Dnes mi prisiel mail, ze to druhe E zamrazili, tesime sa. Dievcata aky je dalsi postup? Za to zamrazenie nam poslu fakturu alebo ako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre