Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
5. aug 2014

@nelly3 dakujem za info, po PK na 6 den - HB/2

tlucka
5. aug 2014

@gagirl Ďakujem za odpoveď. No zrovna vtedy bude na dovolenke, keď som ho chcela prísť navštíviť 😒 😉
A nevieš, ako dlho bude mať dovolenku?

zabka1124
5. aug 2014

@tlucka pocuj napis mnu, ze kam ideee - mne hovoril, ze casto choodi do Stiavnice na Pocuvadlo🙂,!!!!Ze by si ho isla mrknuut🙂🙂!!!!

haimi
5. aug 2014

dostala som srdiecko, ale neviem od koho, tak dakujem velmi pekne 🙂

luga
5. aug 2014

@ludinka 😵 drzte sa, tehulka!

ludinka
5. aug 2014

@luga ahoj, rada ta tu vidim 🙂
dakujem ale ja sa este ze tehulku nepovazujem, az o tyzden mozno.... 😵

ludinka
5. aug 2014

@zabka1124 v juli bol v terchovej, presne ked odisiel tak na druhy den tam bola ta povoden-mal stastie
@tlucka ty si stiavnicanka?

zabka1124
5. aug 2014

@ludinka nie, nie som zo Stiavnice, ale z nedaleka🙂!!!Ked sme boli na 1 konzultacii, tak mi povedal, jeeej vy ste z .B a ja ze hej. A on , nooo my chodime do Stiavnice na dovcuu🙂!!!Svet je malyy🙂! 😀

luga
5. aug 2014

@ludinka 🙂 sledujem, ako na tom si ( spion som) ....dobre to vyzera 🤐 😵 tesim sa na fotku zo sona 😉

ludinka
5. aug 2014

@luga tak dufajme ze do tretice vsetko dobre 😝
dakujem ze na mna myslis 😉

tlucka
5. aug 2014

@ludinka @zabka1124 Nie som Štiavničanka, ale Trnaváčka 🙂 Ale do Štiavnice s mužom chodíme 🙂 Zbožňujem Štiavnicu a jej okolie 🙂 A hlavne skvelé pivko v pivovare Erb 😀 😀
Písala som mu dnes, ale vôbec nespomínal, že má dovolenku a že sa niekam chystá. Tak snáď na nejaký deň kontroly alebo OPU ho stretnem 😉

ludinka
5. aug 2014

@tlucka ano to pivko je tak super 😀

tlucka
5. aug 2014

@ludinka 😀 😀 Aj teraz sa tam chystáme, už sa teším naň 😀 😀 😀 Hneď mi je lepšie, keď si na to spomeniem 😀

falin
5. aug 2014

@tlucka ahoj Trnavacka 😎 , chystas sa na stimulku? Budem drzat palce 😵

tlucka
5. aug 2014

@falin Ahojky 😀 No chystám sa.. Ak sa nič nezmení a menzes príde tak, ako má 😉
Chcem využiť dovolenku, trochu aktívne oddychovať, budeme myslieť na iné veci a snáď sa konečne zadarí. Vychádza mi to zatiaľ tak, že počas dovolenky stihnem aj OPU a možno aj ET (ak sa k nemu dopracujem), tak snáď to nezakríknem a konečne sa zadarí. Veľmi ti chcem ešte raz poďakovať 🙂
A vy si ako užívate prádzniny? Pojdete ešte niekedy navštíviť Marcelina? 😉

gagirl
5. aug 2014

@tlucka myslim ze do 24.8 pisal..

tlucka
5. aug 2014

@gagirl ďakujem za info, tak to by som ho tam mala zastihnúť 😉

ina7
5. aug 2014

Ahojte kocky, ja som dnes zacala krvacat a skoncila som v nemocnici s hematomom. Ked mi doktor povedal.ze babo vporiadku a ukazal mi bijuce srdiecko tak som sa rozplakala. Ale teda ten hematom je pre tehotenstvo nebezpecny. Akurat vcera som tu pisala ako sa snazim pozitine mysliet a veru dnes nadranom a doobeda bolo moje pozitine myslenie vystavene velkej skuske. Bojovala som aby som si ani nepripustala myslienku ze by bol koniec. Ako mi dnes kamoska povdala, musis tomu drobcekovi verit. Tak verim, je to maly bojovnik reprofitacik. 🙂

haimi
5. aug 2014

@ina7 posielam kopu pozitivnej energie, drz sa

tixx
5. aug 2014

@falin @donatela @tinka9075 @diska @zlatanka30
ahojte baby, pisali sme si tu cca 2 tyzdne dozadu, tak vcera sme absolvovali 1. navstevu v RF, moje dojmy su uplne super 🙂 v GF mi povedali,ze mam PCOS a musim ist na laparku, v RF nic take podla vysledkov nevidel, rovno mi spravil sono, a povedal,ze laparka je v nasom pripade zbytocna, kedze problem je v spermiograme a inak ako IVF to nepojde. Teraz len cakam na ms a potom zacinam stimulovat s Clostilom (kedze som ho brala aj predtym a v pohode som ho znasala). Velmi sa mi paci, ze Dr. Stelcl ma nenutil do nicoho,co nechceme, a aj to, ze nemusime cakat az do decembra,ako nam povedali v Gyn-Five. Mam na vas ale zopar otazociek. Viem,ze @donatela -ty si sem dala linky na VSZP. On nas od toho trochu odhovaral,ze to bude lepsie, ked to budeme riesit ako samoplatcovia (a aj rychlejsie). Ty pises, ze schvalenie ziadosti vo VSZP za 15 dni, on spominal 3 mesiace ...ale to asi hovoril o tom,kedy nam vratia peniazky, nie? Mohla by som zacat brat Clostil aj ked poistovna neposlala este info, ze mozeme zacat? Ze to zacnem riesit "na vlastnu past" a potom mi to poistovna schvali, povedzme o 2 tyzdne? Inak ten rozdiel nie je velky, my ideme teda riesit IVF Soft, cize len stimulku Clostilom.

Okrem toho mame dalsiu dilemu, a kedze vy baby ste to uz riesili, chcem sa opytat, ako ste rozmyslali pri rozhodnuti,ci si vlozit 1 alebo 2 embryjka. Ja mam 31, lekar hovoril, ze on nam doporucuje jedno, ze pri dvoch mozu byt komplikacie, ale ked nas tak trosku laka dat si dve, aby sa aspon jedno ujalo...

baby, poradte, nech mame to rozhodovanie lahsie. Viem ze Tinka uz ma krasne dvojicky prave od Dr. Stelcla,ale cez IUI tusim,ze?

Pripadne ak su tu ine baby, ktore maju skusenosti s RF alebo idu teraz niekedy na prve IVF, dajte vediet 🙂

hariet
5. aug 2014

@ina7 drzim palceky a posielam vela vela pozitivnej energie 🙂
@haimi super, aj my mame 1xHB/2
zeny ja som tiez od Stiavnice, to sme sa tu stretli taky stred Slovenska? 😝

donatela
5. aug 2014

@ina7 veeeeľmi na teba myslím a držím palčeky!!!🙂🙂🙂 určite bude všetko v poriadku, nech ťa tvoje pozitívne myslenie neopúšťa. super, že si ťa nechali v nemocke, aspoň si pod dohľadom...

donatela
5. aug 2014

@tixx ahoj, neviem prečo ťa štelcl odhovára... som tiež jeho pacientka a priebežne som ho o výsledkoch schválenia v poisťovni informovala. takže presne vie, koľko to trvá. dokonca som s ním aj dohodnutá, že mu dám vedieť, koľko mi refundovali, aby vedel informovať pacientky, lebo sa na to pýtajú...
na schválenie majú lehotu 15 pracovných dní a na refundáciu 3 mesiace.
nie, nemôžeš začať skôr stimulovať a potom si to dať schváliť... najprv musíš mať schválenú žiadosť a potom môžeš stimulovať, tak je postavený zákon. keď som telefonovala do Všzp, tak ma na to špeciálne upozorňovali.
ale samozrejme, môžeš ísť do toho ako samoplatca bez refundácie, rozhodnutie je iba na tebe 😉

a otázka vkladu. my sme skúsili vkladať 2E, aj 1E. otehotnela som oba razy, ale pri vklade 2E, jedno nebolo v poriadku a bohužiaľ sme prišli aj o to, ktoré bolo ok. takže naše rozhodnutie po tejto skúsenosti bolo jednoznačné... ale niektoré viacplodové gravidity sú bezproblémové, veď je kopec dvojičiek hlavne v poslednej dobe, ale vždy sú tie riziká vyššie....

držím palce, hlavne nech sa vám podarí doniesť si z RF krásne a zdravé bábätko 🙂

sasa1983
5. aug 2014

@ina7 Mojko, ja som mala hematóm asi v 7tt, predtým masívne krvácanie, tiež pohotovosť...odvtedy PN a prešlo to, vsrebal sa asi 10tt...držím palce...bude dobre.

tixx
5. aug 2014

@donatela no vyzera to,ze skusime asi ako samoplatcovia toto prve, bude to rychlejsie, akurat mam pred ms,takze to super vychazda, uz tento cyklus mozeme stimulovat. ale dakujem za info 🙂 podla toho,co nam hovoril, by nas to za pomoci poistovne vyslo asi o 200 -300 € menej ako keby sme boli samoplatcovia. Ako inak prebieha ten odber? si v narkoze,a po akom case potom ides s manzelom domov? ja mam stimulku len s clostilom,ty si to ako mala?
velmi ma mrzi,co sa stalo, ze ste prisli o obe embryjka :( ak to nie je nieco,na co by si nechcela odpovedat- ako ste prisli na to,ze to druhe babo nebolo v poriadku? snazim sa dozvediet sa co najviac,aby sme sa spravne rozhodli...
a este sa chcem opytat, ako to je, ked ti vlastne oplodnia viac vajek, tak tie embryjka sa mrazia, a ak by to na prvy krat nevyslo, tak ti tam vlozia mrazacika? to sa berie ako dalsi cyklus IVF s dalsou uhradou?
ty sa inak ako citis? mas nevolnosti, alebo ako to zvladas? 🙂

donatela
5. aug 2014

@tixx
Všzp: neviem ti ešte povedať presný rozdiel medzi tým, keby sme išli ako samoplatcovia a keď sme refundovali, ešte nám plynie lehota na refundáciu. ale rátam, že to bude viac ako ráta štelcl 😀
odber: áno narkóza a šup na izbu hneď po svojich (iba ma 2 sestričky podopierali pod pazuchami) a na izbe sme potom boli asi hoďku. už ani neviem.
mrazenie: áno, keď ich je viac, zvyšné, čo sa nevkladajú a sú kvalitné sa mrazia (v RF nemrazia všetko hlava nehlava ako na SK). neráta sa to ako ďalší ivf cyklus, je to KET (kryoembryotransfer), všetko platíš sama podľa cenníka.
vklad 1/2E: myslím si, že v tomto ti nepomôže žiadna skúsenosť, či názor niekoho iného... pomôže ti rozhodnúť sa lekár pri vklade, či bude E viac a ako budú kvalitné, v akom štádiu, ako sa delili a poradia. ale samozrejme, konečné rozhodnutie je na vás 😉
ďakujem za opýtanie, cítim sa fajn, len mám nevoľnosti celodenné. ale to nevadí, vydržím, len nech je drobatko v poriadku. zajtra mám utz, tak uvidíme 😉

tixx
5. aug 2014

@donatela supeeer, dakujem za perfektne info, kedze som v tomto novacik, tak sa pytam mozno pre niekoho hlupe otazky 😝 ale tak ako inak sa dozviem, co a ako, ked vy tu ste take super skusene 🙂 no verim,ze nam lekari dobre poradia, su odbornici, a my mame len IVF soft, cize len ten Clostil, vobec netusim,kolko vajok budem mat a ake budu,ci a kolko sa podari oplodnit... ved vsetko uvidime.
jeeej tak drzim palce zajtra na ultrazvuk, urcite mi potom napis,ako ste dopadli. drzim palce,nech nevolnosti prejdu, od 2. trimestra by to uz mohlo byt lepsie, ci nie je? dufam,ze ta budem nasledovat 😉

tinka9075
5. aug 2014

@tixx ahoj som rada že si spokojná zo Štelclom no nás tiež do ničoho nenútil a ja som mu povedala že pôjdeme najprv na iui keď som zostala tehu aj prirodzene tak sme skúsili a vyšlo hneď na prvý krát a dvojičky 🙂 🙂 ja som mala tehu problémové od 17tt som bola sledovaná a chodila na poradne do nemocnice ale nejak som to zvládla a dvojičky sa narodili v 37tt tak som bola spokojná 😉 😉 musíš sa sama rozhodnúť či si dáš vložiť jedno alebo dve ja som si raz dala vložit tri ale s tým že keď sa ujmú všetky tri tak to musia zregulovať a jedno odobrať lebo zo zdravotných problémov by som nedonosila trojičky 😉 😉

rebeka33
5. aug 2014

@ina7 fuha si sa vystrasila, hlavne klud a lezat a za tyzden sa to snad vstrebe. Drzim palce.
@donatela tak dnes sme presne taky velky ako mame byt ,mame vsetko okrem nosovej kosticky. NT bolo v norme 1,2 tak ma chce dr. vidiet o tyzden a nukali mi ten prenascan tak si zistujem info. Len sa nechcelo ukazat. Preto si nebola ista tou kostickou a pohlavie tiez neviem. Valalo sa z boka na bok a jasne sme ho rusili🙂🙂. Prajem zajtra peknyzazitok.z

donatela
5. aug 2014

@rebeka33 supeeeer!!! No krasne spravy🙂 a aka vrtulka🙂🙂 To si bola na tom NT screeningu? Dufam, ze ta budem s dobrymi spravami zajtra nasledovat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre