Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
19. aug 2014

@tinka9075 niečo podobné prežívam teraz ja s malým (haf haf 😝 😝 😝 ) ideme na svadbu a ja už teraz neviem ako to bez neho tie dni prežijem ňuf ňuf a čo preboha budem robiť pri deťoch??? Scvoknem 😀 😀 😀 ale veľmi rada 😝 😝 😝

1vierocka
19. aug 2014

@lienka_1 Tak je pravda, ze pre chlapov vela veci nie je dolezitych. Moj mi este s usmevom na tvari povie, ale ved to si mi mala povedat ked to pre teba bolo take dolezite. Myslis ze pri tolkych povinnostiach na nic ine nemyslim 🙂 Ma ide urvat, ked tak rozprava. Ved inac by som mu neprizvukovala ze nieco sa blizi, keby to nebolo dolezite. Vy uz mate deticky, ci sa tiez snazite?

lienka_1
19. aug 2014

@1vierocka Ja mam 7 deti, ale krstnych 😀 Spolocne a hlavne nase vlastne nemame.

sona_fit
19. aug 2014

@leontinka27 No ja mam endometriozu a cystu tiez endometrioznu na vajecniku. Je velka 4,5 cm, od 4 cm sa uz operuju a vidis, dr. Machač povedal ze radsej nie, vraj tym si uz uplne znicim vajecnik a mozu vzniknut nove zrasty a tak a vraj uz mam aj vysoky vek (za 1/2 roka 40 r.), vraj by som to len oddialila a uspesnost znizila. Ze sa nejako potrapi aby sa dostal k tym vajickam. Tak dufam ze ma bude robit on! Som nepostrehla ze uz mas len 1 vajcovod :( Sa cudujem ze Ti ich spriechodnovali, mne doli povedal ze to sa ani neda, ked su tam zrasty. Tak teda uz neviem ako je to. Mozno ak mas nizsi vek a nebudu rypat do maternice a vajecnikov tak to nevadi. Ved tlac na lekara nech sa vyjadri! Drzim palce 🙂

tinka9075
19. aug 2014

@ria191 keď som nemala deti tak som všetok čas venovala psíkom a teraz mám aj drobcov aj psíkov 🙂 🙂 z Markom sú kamoši ale keď zbadajú Zojku už sa schovávajú tá im robí zle 😀 😀

1vierocka
19. aug 2014

@lienka_1 snazite sa? ci nechavate tomu volny priebeh.

lienka_1
19. aug 2014

@1vierocka Mame v plane IVF c.7 My sa snazime uz taaaaak dlho.

1vierocka
19. aug 2014

@lienka_1 bozinku to fakt? Ja tu placem po jednom neuspesom pokuse, tak to fakt velmi mrzi, a ako to zvladas? ja neviem ci by som tolko pokusov aj zvladla.

gerdusha
19. aug 2014

MUDr. Bukovsky o vit. D a neplodnosti

http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

lienka_1
19. aug 2014

@1vierocka Zvladla. Aj ja som si po 1. IVF myslela, ze koniec, ze ja toto nevladzem trpiet. No a pozri. A zvladat sa to neda. Da sa to iba prezit. Kazdy po svojom.

gerdusha
19. aug 2014

k tomu vitaminu D este:

moze sa uzivat vitamin D pri jeho dokazanom nedostatku a zaroven uzivat lieky typu Prednison, Medrol, Metypred?

vitamin D by mal predsa imunitu podporovat a tie spominane lieky utlmovat...cize asi nebrat spolu, ci?

leontinka27
19. aug 2014

@evadek no je to tazke sa rozhodnut ked je uz len jeden vajcovodd a horsie je to kolko ludi tolko nazorov.stelco a helios neodporucaju gynfiv odporuca a co clovek to iny nazor.bola by to moja tretia laparka a ako pisala sona-fit co operacia to komplikacie do buducna.jeden doki povie operovat druhy povie neoperovat..a ty si bola na laparke alebo hsg?

diska
19. aug 2014

@gerdusha ahoj asi sa to moze spolu kombinovat,pretoze mne tie imuno veci ordinuje Mudr.Girovska a mam medrol,intralipid a aj Vigantol.

zabka1124
19. aug 2014

@1vierocka mozem sa opytat, tvojmu drahemu je chodit do car na spermiogram blbee???Skus to vyriesit ako my.Moj mm bol so mnou na 1 konzultacii, tam dal spermose, dali sme ich zamrazit a ked som isla na 1IVF, tak len podpisal papiere-bol po tazkej operacii, 2IVF uz len podpisal papiere-nemohol pracovne prist a teraz ideme na IVF(teda ja) a tiez len podpise papiere-nepustia ho z prace na docolenku v nasom termine, tak idem len ja a krpec 😀 😀 😀 😀!!!!A mm pride az za 2tyzdne, to uz budem aj po vklade🙂!Saaak naco ma ma stresovaaat!!!

gerdusha
19. aug 2014

@diska

ahoj 🙂

a kolko toho vigantolu ti predpisala? ja som uzivala 8 kvapiek, ale to som si sama naordinovala, vela som si o tom citala na internete, vraj mudr na slovensku nevedia velmi kolko toho vigantolu davat a skor sa priklanaju k nizkym davkam...

bavila som sa o tom aj s mojou endokrinologickou, ktora mi na ten D deficit prisla a suhlasila

diska
19. aug 2014

@gerdusha moja imuno mi kazala 14 kvapiek tyzdenne,Girovska mi kazala zvysit na 4 kvapky denne.
ty si si naordinovala 8 kvapiek denne?

gerdusha
19. aug 2014

@diska

ano, 8 denne...mala som hodnotu len 17 a ma byt minimalne 30...za polroka sa mi zvysilo na tusim 33...pri tych 8 kvapkach denne..cize nic moc...ale zacala som to strasne teraz flakat, neuzivam ho, bojim sa, aby mi to moju slabu imunitu nezvysilo 😀

diska
19. aug 2014

@gerdusha ja som mala naposledy este nizsi len 14 😝
ale popravde ja ten vigantol neberiem ale uz zacnem 😀

gerdusha
19. aug 2014

@diska

a kazala ti to uzivat s mliekom? do lyzicky mlieka si to nakvapkat

diska
19. aug 2014

@gerdusha nie ja som to normlane vodou a potom mi povedal moj mudry muz,ze to mam mliekom 😀

leontinka27
19. aug 2014

@sona_fit no neodstranili ponechali.bola som na Sliaci.idem teraz skusit byline vaginalne tampony.preicitaj si o tom.daj si do gogle endotemrioza a cinske vaginalne gulicky.aj na zahranicnych strankach.inak kamoska ma endosku 4 stupna.3 operacie za sebou.bola na 1 ivf v gynfive kde jej tu endotetr.cystu pocas odberu odsali.mala biochemicke tehu.druhe ivf isla do Brna ale nedosli ku vkladu.embrya sa prestali vyvijat.teraz boli na dalsej operaci a ma uz len stvrtku jedneho vajecnika.takze neboj da sa to.ked je lekar sikovny najde vajicka.

evadek
19. aug 2014

@leontinka27 ja som bola na laparke...v marci..na stastie mi nic nezobrali..aj ked som si predtym poplakala..ma strasili,ze mi vezmu vajcovody...no bol to len plany poplach..klo klop🙂

leontinka27
19. aug 2014

@evadek tak to je super.aspon ze si ok.ja aj napriek tomu vsetkemu a neuspesnyn ivf-kam verim ze sa to podari.zahajila som liecbu vaginalnimi tamponmy robim obkady pijem cas naparujem nad mliekom a cesnakom kupem v soli masirujem ricinovym olejom papam vitaminy a ked to do pol roka nepomoze bud ho dam von alebo nie a pojdem na ivf.nic uz viac neviem urobit.

evadek
19. aug 2014

@leontinka27 tak tak..mudro si si to vymyslela...drzim ti palce..ja tiez teraz vitaminujem...ako pred priprava na ivf...hadam to vyjde...🙂musi to vyjst..🙂

evadek
19. aug 2014

@gerdusha ja mam 21 hodnotu..je to naozaj tak dolezite ?

evadek
19. aug 2014

@diska kolko to je 14 kvapiek..aka hodnota D?...

evadek
19. aug 2014

@ria191 ja ma svojho psika od pondelka u maminy..kedze zajta idem na dovolenku..dva az tri krat denne volam...ako sa ma..co robi...no nie som normalna..vecer nemozem zaspat...no fakt tych psikov mame ako deti🙂

diska
19. aug 2014

@evadek 14 kvapiek tyzdenne je 1000 IU/den,to sa pytas? 🙂

evadek
19. aug 2014

@diska ano..presne to...🙂 dakujem...)

rebeka33
19. aug 2014

@motiv ja som mala 3 potraty, tak mi ho Stelc dal preventivne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre