Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
16. sep 2014

@falin teraz som volala mojmu gyndosovi, ze buduci utorok 23. na krv, a aj na sono... ja neviem, uz tam na sone nieco bude vidiet, ked vklad bol 5.9.?

jplenka
16. sep 2014

@tixx ano, hned rano som napisala lekarovi, cakam na odpoved...asi ma sprdne, ze som testovala skor...

tixx
16. sep 2014

@jplenka ja som mu tiez pisala dnes, a testovala som skor, cakam,co odpovie, neboj, nesprdne ta, nie si prva ani posledna, co ju svrbeli prsty 🙂

mimika1973
16. sep 2014

@jplenka
@tlucka
@gagirl
Babenky je mi to luto, ☹ ale verim, ze nabuduce sa Vam to vsetkym uz konecne podari!!!
Posielam Vam kopec energie pre vasich mrazacikov! 🙂
Drzte sa!

donatela
16. sep 2014

@zabka1124 fantazia! Krasna uroda🙂🙂 nech sa drobatkam pekne dari! Vo stvrtok poobede budem na teba mysliet... Som neodpovedala skor, boli sme odcestovani...

tlucka
16. sep 2014

Tak kočky, budúci štvrtok idem na hysteroskopiu. 🙂 Ani som nečakala, že sa to tak rýchlo rozbehne. Chcela som si dať pár mesiacov oddych od toho všetkého snaženia o mimi, ale Marcelova ponuka sa neodmieta 😀

speranza1
16. sep 2014

@tlucka tak zelam vsetko dobre...a ak mas este mrazacikov a hysterka bude v poriadku, tak by som na tvojom mieste hned sla na KET....drzim palce 😉

motiv
16. sep 2014

@evadek na podporu uchytenia embryjka, ale zrejme nezabralo

evadek
16. sep 2014

@motiv to mi je luto..:(.a mas aj nejaky imunolog. problem?

motiv
16. sep 2014

@zibi tak pozrela so to a vtedy ked som komunikovala s lekarkou mi napisala, ze jedna infuzka je 1.500 KC, ale spominam si, ze ked som platila, vsimla som si, ze som platila viac (chodim do RF ako samoplatca), absolvovala som 2

motiv
16. sep 2014

@evadek no nakoniec po dvoch rokoch pokusov som si dala urobit reprodukcnu imunologiu a vyslo, ze tvorim protilatky proti embryu! Treza uzivam Medrol na znizenie imunity 6 tyzdnov, potom idem na kontrolny odber a uvidime... rada by som sla v novembri na KET ak mi lekar co mi vyoperoval myom dovoli

zibi
16. sep 2014

@motiv takze 2500e ze vraj 😖

motiv
16. sep 2014

hmm tak asi sli hore s cenami ked vidia ten prilev zufalych Sloveniek.... Ja som bola na infuzkach tento rok na jar este za tu cenu ako som pisala. Mozno som to mala v ramci programu KET alebo co

evadek
16. sep 2014

@motiv aha...ale ked uz vedia na com si..a uzivas lieky..tak to pojde🙂

motiv
16. sep 2014

uz by bolo aj nacase 🙄 😀

tixx
16. sep 2014

@gagirl moja ako sa citis, kedy ides na tu krv?

gagirl
16. sep 2014

@jplenka moja uplne ta chapem..je to velka zataz na psychiku..ja ked som si isla robit test tak som bola pripravena aj na to ze to bude asi negativne lebo som to nejak tak citila a aj tak mi bolo potom uplne nanic..a je aj teraz..cim viac vkladov clovek ma tym viac veri a dufa ze to je urcite uz ten posledny..a opakovane sklamania velmi poznacia psychiku..este nadej stale mas kym nemas ms a vysledok z krvi..tak ti velmi prajem nech ti vyjdw predsa krv pozitivna..mne sa uz spusta ms..:(

gagirl
16. sep 2014

@tixx ahoj..dnes sa mi zacala spustat ms pomaly..takze uz je koniec..neviem ci nie je zbytocne na krv..napisem zajtra doktorovi..popripade spravim este vo stvrtok test ako som mala robit..

gagirl
16. sep 2014

@mimika1973 dakujem..verim ze nabuduce to uz konecne vyjde..

tixx
16. sep 2014

@gagirl ale nieee... no do kelu :( inak uz si bola aj na KET? ci len ET? ze ci neni telo bez vsetkych tych hormonov viac pripravene prijat embryjko... to len tak spekulujem a rozmyslam, ci to pre teba aj babo nie je lepsie bez tej strasnej zataze hormonmi...

gagirl
16. sep 2014

@tixx mala som aj jeden ket uz..ani z toho nic..chcem sa opytat doktora co moze mat taky vplyv na uhniezdenieaj psychika..lebo mam pocit ze ten utrogestan mi nerobi dobre psychicky..neviem ci si to len nahovaram..alebo proste len to napatie a nervozita z cakania..

malickaberuska
16. sep 2014

@gagirl @jplenka
žienky, mrzí ma to, že testíky nič ☹
Lenka, ty ešte zajtra uvidíš, naozaj viem, že aj v iných témach boli také úspešné snažilky že po 12 DPO sa na teste začínala objavovať druhá čiarka. Každá sme iná.
Ak aj sa zajtra potvrdí že nevyšlo, tak ženy, nič sa nedá robiť, asi to trošku oplakať, trošku nech manžel poobjíma, ale potom zase musíte dvihnúť hlavu a ísť to zase skúsiť. Musíme bojovať za ten dar, za to šťastie.

malickaberuska
16. sep 2014

@gagirl čo tak skúsiť spraviť odbery že akú máš hladinu progesterónu? Možno naozaj ten utroš ani nepotrebuješ... ? Ale zase, tí doktori v Brne vedia čo robia...

sona_fit
17. sep 2014

Ahojte dievčatá, neviem nájsť aj ked sa to tu už popísalo co si možem dat po ET od bolesti. Včera som skončila na pohotovosti, hrozne bolesti ma chytil poobede, som si už myslela že to bude slepák, nakoniec to bola ovulacia. Nechápem to, bola tam taká mladá lekárka ktorá sa šparala vo mne cca 1/2 hod. A nic tam nevidela ani tu cystu 4,5 cm ktorú tam mam furt, bála sa aby nebola prasknuta, až potom prišiel primár a za 3 min. to bolo. Opäť zväčšené vajecniky a v nich ďalšie folikuly 3 a 5 na druhej strane. Nejaký praskol a pri tých citlivých vajecnikoch to straaaasne bolelo. Vraj mam aj vodu v bruchu, poslali ma domov, za ak to bude horšie mam sa vrátiť. Vraj su prestimulovane a este to dozrieva .
Nebyť vašich príspevkov že co mam robiť tak tuto noc ani neprezijem...
Ohss sa rozbehol tak, za som ledva dychala, ani zohnúť som sa nemohla , vypila som do rana 4 l vody, nutry drink a konečne som začala po troske cikať. Poviem vam riadne mi cukalo, ale vrátiť sa mi tam nechcelo, ked mi nepovedali ani len že mam veľa piť ...
Pichala novalgin proti bolesti.
Teraz tam chcem ísť radšej na kontrolu, už by mal byt iný lekár. Len neviem či ten novalgin od bolesti je ok. Aj tak sa bojím že jak ma kukala tým sonom tak dlho že to celé pokaslala.

rebeka33
17. sep 2014

@sona_fit daj si dnes bielkovinovu dietu, vela vody, ak by si vedela zahnat dobre by ti urobilo diuretikum napr. furosemid. Po vklade vraj mozes ibalgin. Napis do rf oni ti urcite pomozu.

jplenka
17. sep 2014

@gagirl vies, ja som tentokrat uz nebola pripravena na biely test a to vobec, pretoze som podstupila tazku operaciu, mala som pocit, ze je uz vsetko v poriadku a ten pocit aj mam, tak nechapem, preco sa bambulkam u mna nepaci...neviem, co viac mozem spravit.
@malickaberuska Vysledok krvi budem mat az zajtra...Veru vcerajsi den bol velmi smutny, poplakala som si, ale nevzdam sa, muzik ma vyobjimal a potesil sa, ze som povedala, ze chcem ist hned ako to je mozne do dalsieho cyklu, len neviem, kedy mozem, lebo dr.mi este neodpisal. Ja som bola softivf.

Kočky ste tu úžasné, fakt viete podporiť a to vie len ten, kto tieto sklamania prežil..ďakujem moc 🙂

malickaberuska
17. sep 2014

@jplenka super, tak to má byť 🙂 Ja tiež idem soft. A Mudr. Macháč sa vyjadril že do januára budeme softovať, čiže asi každý mesiac, že bude upravovať lieky v stimulke podľa toho ako budem reagovať. Takže myslím, že je možné, aby si ďalší cyklus opäť pokračovala. Pokiaľ si nemala nejakú výrazne zlú reakciu na lieky.
Chvalabohu za tie softy, tie sú finančne ako tak zvládnuteľné. 🙂

diska
17. sep 2014

@sona_fit ahoj, uz som to tu pisala ja mam za sebou uz jeden brutal ohss a jeden miernejsi,mne vodu nekazali pit ale zamenit hlavne za vyvar z maska ,potrebujes bielkoviny a a mineralku mi kazali pit,mliecne vyrobky,tvaroh.

tixx
17. sep 2014

@sona_fit ja ked som to mala (asi teda nie az takto zle ako ty) - tak mi Stelcl predpisal Algifen Neo. dala som si ho asi len 3x, potom uz sa to dalo zvladnut. ale stale vela vody treba pit + bielkoviny vraj. je to neprijemne,ale drzim palce,aby to bolo dobre znamenie 😉

sona_fit
17. sep 2014

Ďakujem Vam dievčatá moje. Idem pre istotu na kontrolu.
Este jedna otázočku, kedy vam prišiel mail o mrazeni. Machac mi hovoril že mi príde info už v pondelok večer alebo v utorok ráno a stále nic.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre