Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bambulka2015
6. nov 2014

@ria191 no zatial nie zufala. Ale neviem ako by som bola na tom, keby toto bol uz ixty pokus a este stale nic. V pondelok bola so mnou na PU baba, to bol jej uz 9 pokus a 4 punkcia 😕 A vcera na transfere, baba jej 4 pokus. Vzdy ostala tehotna, ale vzdy to same odislo. No neviem neviem, asi by ma porazilo.
Ale takto, je to zatial v norme. Uvidime co z toho bude. A pravdupovediac, ja nemam ani cas na to mysliet. Mam office plny roboty, sef dnes vybehol s vianocnou party, sukromne osgtalo tiez na mne organizovat velku vianocnu rodinnu oslavu, od buduceho tyzdna zacinam trenovat na camp, co sme s muzom prihlaseny. Dnes akurat prisli letenky. Takze ja sa mojim vnutro ani nejak intenzivne nemam cas zaoberat.
A tie 4 tulene len potesia. Aj ked, z 12 jajok ostalo vlastne len 6 pouzitelnych. 4 zmrazili, 2 vlozili.Cize 50 % uspesnost.

tinkatinulka
6. nov 2014

@ria191 rius kukam že mas partacku na srandičky..Dafynka ta opustila..😀

tinkatinulka
6. nov 2014

@bambulka2015 kde berieš tu energiu..? to je tvoj prvý pokus? 😝

bambulka2015
6. nov 2014

@ria191 noooo nechci vediet 😀 Nie vazne, on je fakt suprovy. A fesaaaak. Som u neho uz vyse 10 rokov. Vysoky, stihly, uz presedively ale kockooos. A tiez taka tlckuba ako ja 😀 Takze dufam, ze ma povedie az to uspesneho konca. On je totiz aj doc na zenskej klinike tu u nas a robil by mi aj cisara. Takze vsetko j v jeho rukach 😉
Jaaaj a kde je? No musela by si daleko, az do Nemecka 😕

zoji79
6. nov 2014

@bambulka2015 ale nee, neboj sa, nemusi to robit hned zle, len pre istotu opatrne 🙂 Ja ako alergicka nemozem ani ananas, teda vôbec ziadne ovocie....stale som experimentovala a overila hoci comu ze to pomoze. Prebylinkovala som asi cely mozog. A ked som prestala si vymyslat a jedla som a pila som po vklade to co predtým, islo to jednoduhsie. Cesky primar mi povedal, ze aby som netrapila telo s vitamínmi a bylinkami, lebo potom nevie telo na co si ma zvyknut, na vitaminove bomby, na bylinky ci na babo.....asi je na tom nieco.....ale zas kazde telo je ine. Inac este najvacsia chyba je, ze mame mrte doktorov za ktorými behame, ale nik nase telo nepozna az tak ako my sami. Takze ked dokimu nepovieme, ze mame na totot a na toto alergiu, a toto a toto sme uz prekonali, oni zas nemozu vediet, ze to co nam predpisuju, pomozu alebo nam skor ublizia 😉 Len vsetko s mierou 😉

bambulka2015
6. nov 2014

@tinkatinulka no asi prave preto, ze je to moj prvy pokus. A dufam, ze aj posledny 😉
Nie vazne, ja som taka hyperaktivna. Ja musim vzdy nieco robit, behat, vybavovat atd. Sa nezastavim. A ked sa zastavim, a "stojim" uz dva dni, tak zacnem byt nervozna.
Keby si ty vedela co ja vsetko v office popri robote stiham. Sice bordel okolo mna, ale stiham aj robotu, aj mailovat, telefonovat, aj sukromne veci povybavovat aj konovat 😀 Ina FB a podobne stranky mame bloknute ale na konovi na zub este neprisli 😀 Ved kto by tu aj po slovensky konoval, vsakze? 😀

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka tak zrelé boli 4 vajíčka - po oplodnení ostali tri. teraz už len dúfať, že sa budú ďalej vyvíjať. vklad je predbežne na pondelok o jednej. v sobotu ešte budem volať ako vyzerajú.
pýtala som sa koľko trvá kým prídu výsledky genetiky, takže max. 5 týždňov.

bambulka2015
6. nov 2014

@zoji79 tak ja poviem asi takto, s SK doktormi nemam skusenosti. Ako dieta a teenegerka som chora nebyvala a potom som zduchla do DE a to je uz fakt davnoooo. Minimalne 15 rokov som na SK u lekara nebola. V Nemecku mas samozrejme tiez vselijakych ale tu sa vzdy pytaju na anamnezu. Aj rodinnu. A aj ked si u toho ktoreho lekara uz 10 rokov, nie kazdy vie vsetko co sa tebe prihodi. Napr. ja som chodievala ku gyn raz za rok, kedze ja som uplne v poriadku, takze len na tie normalne kontroly. A sestricka sa zakazdym pytala, ci sa od poslednej navstevy nieco zmenilo: alergie atd. Ja som dokonca nahlasila aj to, ze som mala vytknuty clenok 😀

ria191
6. nov 2014

@bambulka2015 tak ty si iná zarytá bežkyňa ale už to fičí aj tu na SK a hodne báb beháva ja tiež chodím tu na koňa šmírujem témičku beh a chudnutie a tam sa teda nasmejem sú tam super baby. To máš perfektné takého by som hneď brala ale ja mám podobného srandistu, len je stráááášne nízky a má neskutočne krátke nohy a ruky tak keď mi robí sono musím vykladať nohy na luster aby sa trafil do "dzírky" 😀 😀 😀 a baby v robote sa mi smejú, že načo leziem na kozu keď mi stačí iba rozkročiť nohy a on sa iba prikrčí taký je krpatý 😀 😀 😀 . Chudák vždy má depku z mojej normálnej výšky 😀.

bergalm
6. nov 2014

@gagirl my mame este 3 mrazacikov,no uvidime teda 🙂

ria191
6. nov 2014

@tinkatinulka ty kokso tinča to je iná naspídovaná veverička 😀 😀 😀

bambulka2015
6. nov 2014

@ria191 no neviem si to predstavit, ale musi to byt sranda ako je prikrceny a pozera do dzirky 😀 😀 😀 😀 Pohlad storocia.
Inak aj ja chodim spehovat do beh a chudnutie. Aj ked chudnut nemusim a uz sa to tam az tak velmi o chudnuti netoci, ale baby su fakt suprove. Asi by som sa mala aj ja pridat. Ja behavam maratony. Len teraz nejak nejde, este ze som moju sutaznu sezonu stihla ukoncit pres stimulkou. Natriasanie mojmu vnutrajsku fakt nerobi dobre. Teraz je ale aj tak to plavanie dolezite. Nieze sa budem v tom spanielsku blamovat. Uz mam teraz z toho depku. Kraul nula bodov, k tomu este v tom, no moje nervy. Budu sa tam na mna pozerat ako na martana. Alebo sa zlutuju a oslobodia ma od treningov a budem ich vlacit len uteraky 😀 😀 😀 😀

bambulka2015
6. nov 2014

@ria191 ze naspidovana vevericka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Este take stihle nozky mat.
Moj muz vzdy vravi, mas nozky ako srnka.....nie take tenke ale take chlpate 😀 😀 😀 😀 😀 😀
(no neviem neviem, ale moje chlpate este nikdy neboli 😕 )

tinkatinulka
6. nov 2014

@silvik1 takže das vložit jedno a dve na PGD?

tinkatinulka
6. nov 2014

@ria191 no dnes je tu tak nejak štiplavo teplo..ale som rada ved to neni len o injekciach..ved aj ty sa smejes stale, okrem toho kým ta daky parazit nestipne..a tu nitru mas kedy?

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka nemám ani potuchy. chcela som vložiť dve - vždy dávame dve. ale neviem či sa oplatí jedno na PGD - akú výpovednú hodnotu by to malo. fakt neviem - v kútiku duše som dúfala, že ich bude trošku viac. možno nakoniec ostanú len dve a tie dám rovno vložiť a bude po probléme s rozhodovaním.

tinkatinulka
6. nov 2014

@silvik1 asi pre jedno by som nesla do PGD..ide o to že ci veb robit vklad a nenechat vsetky kontrolovat..uf, želám lahke rozhodovanie..teraz aby sa delili

gagirl
6. nov 2014

@haimi ano..ten som poctivo jedla..este mam jeden kusok..🙂tak vinko asi uz netreba..ci?ty uz mas po usg..co mas nove?..🙂

diska
6. nov 2014

@gagirl ahoj,mne tiez kazali pohar vinka ,ze si mam davat ale nedavala som si,sa mi to akosi nehodila k medrolu 🙂

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka sama neviem. pozitívne testy som mala vždy iba pri čerstvých - pri mrazených ani ťuk. preto chcem niečo vložiť. no uvidíme čo vôbec ostane.

skaredekacatko
6. nov 2014

Tak nevydrzala som a na 8 den po vklade som testla a teraz cakam ze co. 😀 aspon sa pripravim a nebudem uz v tskom strese mozno aj z toho mi byva zle.

bambulka2015
6. nov 2014

@skaredekacatko ale 8. den je velmi skoro, nie? Ukaze to vobec nieco? Mala si predlzenu kultivaciu?

skaredekacatko
6. nov 2014

@bambulka2015 hej mala som. No som skusila ze ci ukaze a ani len kontrolnu ciarku neukazal nasla som este jeden tak skusim neskor ten

gagirl
6. nov 2014

@skaredekacatko co su to za testy?uz si druha co jej neukazalo ani kontrolnu ciarku..??

bergalm
6. nov 2014

@skaredekacatko ja pri 1 tehu a po ET som tiez testla na 8den PO a boli // 😉 drzim palec

rebeka33
6. nov 2014

@mircalla je mi to velmi luto.
@mircalla

gagirl
6. nov 2014

@skaredekacatko drzim palce..🙂

skaredekacatko
6. nov 2014

@gagirl @bergalm tak skusila som druhy a zatial neukazal nic po 1 min. To by uz mal ci ? Este pockam a uvidim ale zayial nic teda ale ma to ukludnilo aj ked je nehativny uz niesom v strese takom.

skaredekacatko
6. nov 2014

Tak z testu nic ani duch som 8 den od opu co uz.

gagirl
6. nov 2014

@skaredekacatko mohla si mat aj viac zriedeny moc cez den..ale este nemusi ukazat na 8den..takze este nie je o nicom rozhodnute...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre