Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivetahe
10. nov 2014

Ahoj haimi ty si cim stimulovala a na kolky pokus ti to vyslo?

lenka54321happy
10. nov 2014

@haimi
Ja 22.9. Ale vklad mi robili az na 25ty den!!!
Toho 16.10. Takze fakt neviem ako sa to pocita
A ja som bola na dlhom protokole vies
Mne zastavili funkciu vajecnikov mne nevkladali embryo v prirodzenom cykle s ovulaciou....
Takze fakt neviem ako to mam pocitat :-/

dorotka66
10. nov 2014

@doloresita ahoj, správne som pochopila, že ti ponúkli možnosť bez akéjkoľvek stimulácie výber vajíčka a následné oplodnenie? to je možné? ja som minula svoj posledný pokus, teraz síce čakám na výsledky a stále verím, ale toto ma zaujalo. Mňa tie hormóny ničia, telo štrajkuje a takáto možnosť vyzerá výborne, teda aspoň pre mňa. 😉

freyahope
10. nov 2014

@dorotka66 ja som mala 4 pokusy bez hormónov, len odobratie prirodzene dozretého vajíčka, tzv. natív. Z toho 2x prázdny folikul a 2x bolo vajíčko a z oboch pokusov sme sa aj k ET prepracovali.

skaredekacatko
10. nov 2014

Baby na hematologiu sa mam objednat k mudr. Draculovej. Ako dlho trva kym vas objedna ? Alebo staci ist na hematologiu u nas v meste?

ingrid0105
10. nov 2014

@lenka54321happy gratulujem moja, no vidis srdiecko bije a ty budes maminka 😅

ivetahe
10. nov 2014

@lenka54321happy

ake vitaminy si uzivala pred stimulkou a ET?

mimika1973
10. nov 2014

@diska ahoj moja, a nebude to nejaky hematom tam? to sa casto stava, ale na utz by ho mali uvidiet si myslim, treba zajst ku gyndakovi radsej nech mrkne lepsie! lebo pohotovosti to niekedy len tak odflakaju.. 😒 Hlavne lezkaj, klud, ziadna namaha ani tuti muti s mm! kludovy rezim a zajst na gyndu radsej priamo. V ktorom si tt ? Tento stres poznam, 3 mesiace skoro hlavu v gatkach, sledovanie ked prislo spinenie a tak dookola. Lezat nozky vyssie polozit a nic nerobit, ziadne upratovanie a tak pod. ...Dufam, ze Ti to rychlo prejde!

lenka54321happy
10. nov 2014

@ivetahe
Len tie PREGNACARE neviem ci sa to aj na SVK tak vola

tinkatinulka
10. nov 2014

@skaredekacatko dala mi termín do tyždna..a vysledky 5 tyzdnov

haimi
10. nov 2014

@ivetahe toto bolo moje 2 ivf. Et nevysiel, ket zatial ano. Pri prvom ivf mi neodobrali ani jedno vajko, cize mi vysiel 2 vklad. Teraz som stimulovala 225j. gonalu 😉

haimi
10. nov 2014

@lenka54321happy kalkulacky pocitaju od poslednej mrchy, cize si 7+0. Na sone si nevidela na monitore? Mne to tam ukazovalo podla velkosti gestacneho vaku. Stvrtok som mala 5+3, podla mrchy som mala byt 5+1.

nelly3
10. nov 2014

@doloresita
ahoj, mne sa to stalo, odobrali jedno, bolo zrele, zial sa neoplodnilo

diska
10. nov 2014

@mimika1973 ahoj,tak doktorka tam nevidela hematom ale zajtra idem do RF tak ma kuknu oni.
Podla ivf kalkulacky som 6tt a 5 dni,KET som mala 13.10.

doloresita
10. nov 2014

@dorotka66 Na Slovensku mi odmietli robiť minimálnu stimuláciu, že môžem byť rada, že s mojím kúskom vaječníka som mala pri krátkom protokole 2 vajíčka. Teraz som mala minimálnu a mala som jedno zrelé vajíčko. 🙂 Síce sa zatiaľ nepodarilo oplodniť, to až zajtra uvidím, ale aj tak. V Čechách mi doktorka povedala, že u mňa bude najlepší natívny cyklus, keďže aj pri maximálnych liekoch max. 2 vajíčka vyprodukujem. Budem brať len Clostilbegyt na ovuláciu a na dve ultrazvukové kontroly pôjdem. A v deň odberu sa uvidí, či jedno alebo žiadne vajíčko. 150 eúr sa platí spolu za odber a narkózu. Ak by nebolo vajíčko, viac neplatíš. Ak by bolo jedno, robia ICSI - 40 eúr. Ak by sa ale neoplodnilo, tak viac neplatíš. Ak by sa robil embryotransfer, to je do 550 eúr. A ak by si chcela minimálnu stimuláciu, lieky Ťa vyjdu okolo 450 eúr. To by si mala 2 až 8 vajíčok. ... Dúfam, že už nebudeš musieť podstúpiť ďalší IVF cyklus a tentokrát Ti to vyjde. Držím hrozne moc palce! 🙂

benny11
10. nov 2014

@ivetahe ahoj, stimulovala som clostilbegytom 1-1-1 5 dní, 225 jednotiek puregonu a fostimonom

skaredekacatko
10. nov 2014

@tinkatinulka a objednava na rano hned ci ako? Chcela by som to absolvovat naraz ked tam budem.

doloresita
10. nov 2014

@nelly3 Ja s tým tiež rátam, že sa skôr nepodarilo oplodniť. Keď nie, tak buď skúsime natív alebo prejdeme znovu na darované vajíčka alebo celé embryá. Raz sa to dúfam každej z nás podarí nejakým spôsobom. 🙂

nelly3
10. nov 2014

@doloresita
ale ty nestracaj nadej 😉

rebeka33
10. nov 2014

@diska asi pukla nejaka cievka,mne sato stalo. Hlavne ak pichas fragmin. Hlavne ,ze srdiecko bolo. Klud a nohy hore. inac mi sme nemali ..... ani pri Simi ani teraz. 😀

diska
10. nov 2014

@rebeka33 ahoj dakujem za reakciu,velmi to pomoze ked viem,ze sa to uz niekomu stalo,ano ja picham fraxiparin 06 a este beriem aj anopyrin.Ja uz tiez nebudem mat .... 🙂

tinkatinulka
10. nov 2014

@skaredekacatko tam to je tak že na 8,00 su vsetci takže ,my sme boli 7,30 už tam a boli sme 5 v poradiuž

crazybabenka
10. nov 2014

srdénka možno sa pýtam ako trúba....ale orgalutran picháte aj s tou "bublinkou"? 😲 😲

bambulka2015
10. nov 2014

@crazybabenka nie, musis pomalicky tlacit hore a nechat trosku vystreknut von. Vzuch si samozrejme nepichas.
Ja som tiez pichala Orgalutran 😉

dorotka66
10. nov 2014

@doloresita
@freyahope baby ďakujem, naozaj som milo prekvapená, že je tu táto možnosť. zatiaľ som sa jej nevenovala, ale vždy treba mať aj zadné dvierka. No ešte stále verím a máme 1 mrazáčika, tak nehádžem flintu do žita. 🙂

ivetahe
10. nov 2014

@benny11

uvidime ako zareagujem na Clostylbegyt, 1 IVF 14 dni Menopur a Dyfereline dala som v Martine kopu penazi a iba 3 vajicka,potom iba dve vlozili jedno ,dalsie malo malo buniek,ostatne obaly boli prazdne,tak som sa rozhodla ako samoplatca pre Brno,tak uvidime,dakujem za odpoved.

bergalm
10. nov 2014

tak kocky toto je dnes z poobedia,nevydrzala som bozeeeee 😀 😀 😀

monita81
10. nov 2014

@lenka54321happy Gratulujem,no vidíš,ja som to vedela,tak som na teba myslela,super ,moc sa teším 😵

monita81
10. nov 2014

@bergalm aj tebe gratulujem,nie je nad krajšie správičky a fotečky 😵 Držkajte sa

natali225
10. nov 2014

@bergalm naaaaadhera moja 😉 držíme pršteky naďalej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre