Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenny71
18. máj 2010

dobré ránko 🙂 . Babulky chcem sa len podakovať za rady a povzbudenie. Práve som prišla domov z nočnej tak len šikovno hodím gonal do bruška aj cloctyl a idem si lahnúť. Inak s tým gonalom som to potom už vyriešila. Išla som na to dobre a potom mi to aj Lenka odobrila tým čo písala, lebo ona mala tiež gonal. Bola som s tým aj včera ráno u mojej dokyny a sestrička pozerala na to pero ako puk, že s tým ešte nepichala ale bola podarená. Na kontrolu ešte neviem kedy lebo včera som volala do R a povedali že mám volať ešte vo štvrtk a by mi to upresnili. Ale bud piatok alebo sobotu.Všetkým nám držím palce. dobrú no 😔 🙂

lahhel
autor
18. máj 2010

Ahojcek babulky 🙂

Ja som si akurat pisala so Stelclom ohladom nativu. Napisal mi, ze nie je proti, len uspesnost je mensia a odobera sa len 1 vajko. Rozmyslam nad tym, lebo na laparku idem zatial az v juli, medzi tym sa snazilkujeme prirodzene, aj ked kvoli tej mojej endoske to nie je ziadna slast, tak ma napadol ten nativ, ze jeden cyklus by sme skusili. Bola by to len taka prestupna stanica...len sa bojim, ze ked to nevyjde, budem to zle znasat, aj ked viem ze sanca je ovela mensia...Ale mozno to stoji za pokus, co mi poradite babulky? V podstate cenovo to bude len za odber a urcite za ICSI..takze to je OK, vlastne o peniaze nejde...Mam mu napisat na 11DC ako to vyzera a naplanuje odber...teraz neviem ci mam alebo nemam ist...

Maciatko, je mi to velmi luto..nechaj tomu cas, nech to preboli a urcite skusajte dalej, raz sa nam to splni, urcite...

Pekny dnik vsetkym, dnes u nas zatial neprsalo, tak dufam, ze to vydrzi aspon trosku 🙂

moni19
18. máj 2010

Ahojte ženy,
maciatko je mi to lúto, hlavne ked si už pre to tolko spravila. Asi budes potrebovat čas, než si premyslíš či zase pokračovat.
A blbé reči typu: "nemyslí na to" aj ja zbožnujem. Ja som neotehotnela ani ked som na to nemyslela. 😒

Zuzlík gratulujem k vypratým vecičkám. 🙂 A z porodu by som aj ja mala strach. Aj ked tam má človek doktora a sestry. Ale neboj všetko dopadne dobre. 😉

Taky ako v nemocke? Ste Ok? Dúfam, že ano.

Dior a Mircalla, Vám to teda nezávidim. Ale máte krásne tt, tak to už nejak dobojujete. Držím palce. 🙂

rebeka33
18. máj 2010

Dobré ránko.
mačiatko je mi to ľúto.Určite si oddýchni a skočte na dovolenku. More vraj robí zázraky. Daj si urobiť ešte vyšetrenia, aby si sa cítila istejšie a dúfam,že sa čoskoro na MK vrátiš plná odhodlania bojovať ďalej.Nemyslieť na to sa nedá, ale treba sa snažiť myslieť pozitívne.
Môže dať lenny 71 niekto do tabulky,ja to nedokážem.
Mircala ďakujem za presný popis toho čo ma čaká- lebo tá čiaročka silnie. Dnes už bola čiaročka, nie duch. Ja viem ,že to ešte môže stokrát stroskotať ,ale je to naj úspech za posledný rok. Viete o tom len vy, ani mm som nehovorila, lebo odišiel skôr do roboty a volať mu nechcem. Možno počkám až do krvi.
Prajem všetkým krásny deň. 😵

moni19
18. máj 2010

Ahoj lahhel v tomto Ti neviem poradit. Ale ked miniem všetky pokusy cez poistovnu, tak asi tiež budem skúšat nativy a softy.
Len neviem ako dlho. Babule Ti určite napíšu viac.

moni19
18. máj 2010

Rebeka tak potichučky gratulujem. Dúfam, že už sa nič na Tvojom teste meniť nebudem. Držím silno palčiská. 😵 😵 😵

moni19
18. máj 2010

Rada dám lenny71 do tabulky, ale pošlite mi údaje. Kludne aj do IP.

rebeka33
18. máj 2010

jéj, kým som ja napísala svoje tak tu toho pribudlo. moni ďakujem. Ja som tiež uvažovala o native, lebo podľa lekárov som zdravá a malo by to byť o.k. Ale mne sa jedno vajko v cykle zdalo málo, lebo nikdy nieje istota,že pri icsi trafia tú správnu spermiu,aby sa vajíčko vyvíjalo. Ale ak to budeš brať ako pokus bez hormónov tak do toho choď. Asi ti veľmi neporadíme,to ty musíš cítiť.

lahhel
autor
18. máj 2010

Rebeka, samozrejme sa pripajam, nech ta čiarka len silnie a na krvicke ta bude cakat uz len krasne vysoke hcg...a dakujem, kazda rada je dobra. Aj ja sa bojim prave toho len jedneho vajka, ale clovek nikdy nevie kedy motyka vystreli a kedy sa zadari...fakt ma laka hlavne to, ze netreba brat lieky..a ako pises, tiez je dolezite trafit tu spravnu spermijku, ale to nemam istotu ani pri softe...

moni19
18. máj 2010

Ja som jeden cyklus u nich zase skúšala len s clostylbegytom a reagovala som len málo. Mala som len 1 folik. Tak som zase ja nechcela OPU, lebo som sa bála že v tom foliku vajko ani nebude. Tak mi dal len pregnyl a že sa máme snažit doma. A potom som si hovorila, že som blbá. Sme mohli aspon to IUI skúsiť. Hlavne, že mi to Štelcl spomínal. Som normálne bola z tej malej rakcie tak hotová, že som ho skoro ani nepočúvala. Chudák Dr. 😒 🙂

mircalla
18. máj 2010

maciatko, je mi to luto
mne sa to podarilo az na 5. krat (teda v podstate az na siesty, kedze mi jeden pokus stopli, lebo som nereagovala na lieky). niekto to ma lahsie a vyjde to hned, niekomu to trva. ked si vezmes nasu temu a len kuknes do tabulky, kazda z nas presla tou tazsou a dlhoy cestou....ono je este horsie, ked je spontanny potrat alebo MA, ci nebodaj to strasne, co sa stalo taky, a dokazala bojovat dalej...

takze ostava len oddychnut si, nabrat sil do noveho boja a raz sa dockas. tusim tu snad ani jedna z nas nebola uspesna po prvom ci druhom IVF ci minimalke....neni to daka utecha, len priklad toho, ze bojovat sa oplati napriek vsetkym nezdarom

ja som po niekolkych pokusoch bola u jednej internistky si daj urobit testy - a ona, ze no viete, mozno by ste sa s tym mali zmierit, nicite si telo (bola celkovo odporkyna IVF) a moze to mat negativny vplyv na vas vztah (a vidis paradoxne sme sa rozisli, ked sa to poadarilo), ved da sa zit aj bez deti bla bla.......ja som jej na to povedala, ze kym je sanca, nikdy to nevzdam....a nedavno som ju stretla a kukula na moje brusko jak puk....mna uz aj nasi odhovarali...len sa trapis, nicis si telo (pritom o tom nic nevedia), uz to nechaj tak, zmier sa s tym, nema to vyznam....a teraz sa vytesuju. a nebyt hemato, mozno som uz mamou mohla byt v marci.

lahhel - no neviem, z mojho pohladu skor ani nie....motyka moze vystrelit, ale skor by som setrila sily (hlavne psychicke) po tej laparke, ked mozes mat lepsie vysledky. ako som pisala, po laparke mozu byt lepsie vysledky. je to na tebe, hlavnou otazkou podla mna je to, ako si pripravena na moznost neuspechu, ta sanca je samozrejme nizsia ako pri klasike. ale ved mas este sancu si to rozmysliet.

rebeka - super, pfuj pfuj....konecne daco pozitivne

taky, ako v nemocke? dufam, ze ste ok

lahhel
autor
18. máj 2010

Mircalla, dakujem...je to tazke, ale hlavne sily psychicke si musim pripravit na stimulku po laparke, momentalne ten nativ vnimam ako taky malilinky bodik sance, mozno je to na tej istej urovni ako snazit sa prirodzene...aj to je kazdy mesiac pre mna take trosku smutne, ked dojde mrcha, ale ked mrcha skonci, tesim sa na dalsie mojkanie, ze co ked nahodou...Keby som sa rozhodla, isla by som na dalsi cyklus, mrchu mam dostat tento vikend a potom by som sla a uz v juni ideme na dovolenku, tak by som to mozno znasala v pohode..No a druha vec je, ze sice tento cyklus som mala krasne 3 folikuly, na dalsi to tak vobec nemusi byt a rozhodne sa to samo 😉

mircalla
18. máj 2010

no mozno prave, ze clovek tomu nedava moc sanci, to vyjde...tak to byva...ak budes psychicky v pohode, tak preco nie

lenka20
18. máj 2010

caute babule
maciatko - ta mrcha ma mrzi, no daj si pauzicku ak ju potrebujes, je mi vsak jasne, ze coskoro zas nieco vymyslis 😉 2 negativne pokusy za sebo znamenaju len tolko, ze ten dalsi bude pozitiv 😉 😵 😵 😵 😵 drzim palce nech to cim skor preboli a pridas sa do tabulky k tehukam 😵 😵 😵 😵
rebeka tisko gratulujem k ciarocke, len tak dalej 😉 😵
lahhelik - ked citis, ze chces nieco podniknut tak to urob, uvidis kolko bude vajok v dalsom cykle, ak sa to bude rysovat na 2-3 foliky zase tak nemas co stratit a ja verim tomu, ze co zariadi priroda sama to ma vacsi potencial ako co si vypestujeme hormonmi 😉 takze AK pride mrcha (lebo stale je sanca ze sa ti uz nieco hniezdi v brusku 😉 ) tak by som sla pekne na sono a potom na ten nativ... treba vyuzit to, ze sa na to psychicky citis, budes vo vacsej pohode 😵 😵 a z jedneho vajka co vsetko moze vzniknut, aj trojicky 😉
ja uz som vcera skoncila s ATK a teraz som cakatelka na mrsku 😉

lenka20
18. máj 2010

cavicek ta fajn, ze uz to mas za sebou 😒 verim, ze sa z toho rychlo dostanes a ked je vola aj u manzelika, tak ta isto nahovori aby ste skusili zas, chybalo len tak malo, s liecbou na hemato sa to nabuduce isto podari 😵 😵 😵
zuzlinka ty sikulka nasa, tak ty uz si pripravena na nemocku, neboj, vsetko zvladnes, aj porod, co si nejake becko, co vsetko si uz zvladla o com sa druhym babam ani nesniva, tak toto bude len taka malina 😉 😵 😵 😵
dioricek ahoj zlatko, no, mas teda za problemy zase, ale tesim sa, ze tak pekne rastiete a ze tusim pekne potiahnes do terminu 😵 😵 😵 😵 😵 len tak dalej, najprv zuzlik, potom ty 😉 potom takynka 😵 😵 😵

shandy
18. máj 2010

ahojte babule, fiiiha vy ste toho popisali 😀
ja ako naschval total stresy v robote. doteraz bol klud a ako som zacala stimulovat, tak vsetci nieco chcu, co je to na mne vidiet? 😀
babulky dakujem za vsetky instrukcie ohladne pichaciek, dnes som to zvladla bez ujmy, tak snad to tak bude pokracovat 🙂 . cavik tak ty tiez pouzivas hrubu silu? 😀 , som rada, ze uz to mas za sebou a ze ta muzik takto podporil a verim, ze aj nakopol do dalsej stimulky, kde uz bude osetreny ten hemato problem. a misko stale grcka? no ti chlapi nic nevydrzia 😀, mate teda doma lazaret co? tak ale vonku je take pocko, ze ja by som ho celkom rada stravila v posteli, aj ked asi nie s grckanim 🙂, teda iba ak by bolo tehotenske 😀
zuzlik, dakujem si zlata 😵 , ja sa trosku tej urodicky bojim, neviem totiz ci mi funguje lavy vajecnik a mam obavy, ze nie, lebo za rok sledovania ovuloval vzdy len pravy, tak neviem ci bude urodicka az taka hojna, ale tak aspon 3 foliky by mohli byt 😅
zuzli, inak tvoj oralny sposob manipulacie so striekackou je super, som si ta pri tom hned predstavila 😀 , musis byt fakt zrucna, lebo toto by som ja asi nevedela 😀 a to ty si taka mladica? no toto 😅
maciatko, je mi luto, ze to takto dopadlo 😔 , urcite si treba psychicky oddychnut a ked budes citit, ze je cas, treba sa do toho znovu pustit a bojovat. mozno zvazit este nejake vysetrenia ak nieco chyba.
lahhelik, ako citis tak urob 😵 , drzim palec 😉
leni a ty uz beries antiku, jeeej tak to nas dohanas, hurrrraaa 😅 a kedy ma prist mrska?
rebeka nech pekne silnie dialnica, verim, ze to dobre dopadne 😵
mircall no ono vacsinou su proti IVF tie, co taketo problemy nikdy riesit nemuseli 😔 🙄 , to sa niekomu hovori, ze? nemyslite na to, vtedy sa to podari, nesustredte sa na to a to chces brat take svinstva? nevedia o com hovoria....
pozdravujem tehulky, nech ich babatka nechaju dychat a netlacia prilis na zaludok 🙂 a samoska nech sa drzia v bruskach 🙂
a teda vsetky vas pozdravujem 😵

lenka20
18. máj 2010

shandy vidno vidno, zanedbavas nas 😉
ja uz som ATK aj dobrala, mrska ma prist podla koudyho 20.5. tak som zvedava ci mu tie jeho vypocty vyjdu, zatial vzdy bolo ako povedal 😉 ale citim brusko tak mrchovsky uz peknych par dni, aj som sa bala ze sa to spusti este kym doberiem ATK, ale vydrzalo to.. teraz uz moze kedy len chce 😉

maciatko31
18. máj 2010

Dakujem za povzbudenie. Budem sa snazit dat sa co najskor dokopy. 🙂

dior
18. máj 2010

maciatko DRZ SA!!!

STIMULANTKY- trosku o mne- ja mam jeden vajecnik, toto bolo 4IVF, ICSI, PGD, 2kety,1potrat , mala som 16 vajicok a len jedno jedine embryko nam zostalo - podelilo sa a som v 32tt a v brusku sa mi vlnia 2 rovnake deticky 😵 - naozaj nezalezi na kvantite,ale kvalite- staci jedno jedine -len nech je to uz to vase vytuzene 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja vam to velmi prajem

lenka uz koniec ant?to uz v tomto cykle bude? tvoja posledna MS 🙂

my tu tahame uz 6t 😎 ,prave ma babo dole hlavou uz 2x stikutku

shandy- mne sa to pichanie kazdym dnom lahsie a lahsie pichalo, ozaj sa mi stavalo,ze som uz pichla a vybrala a zase pichla 😅 -hotova operacia,kym som si vsetko popripravovala 😉 -trpla som, ci si to dobre picham, ci to bude mat ucinok...

shandy
18. máj 2010

leni ved ja vam to vynahradim neboj 😉 , este ma budes posielat pracovat 😀
jej tak to je uz teraz stvrtok, no perfektne 😀 , vies leni ja som tomu koudymu tiez az tak neverila, ze kedy ma prist mrcha po tom Norhete ale mu to vyslo presne 😀 , ked som mu napisala, ze som zacala stimulovat, tak mi odpisal, ze presne podla planu 😀 , no sikovny je veru...
leni ja som mrchu citila cely tyzden uz pred, fuuuuj, neviem ako si niekto moze dat dobrovolne predpisat ten norethisteron na posunutie menzesu, ja som bola uplne neznesitelna, sama so sebou 😀
diorik mas pravdu 😉 , tak ani mi nehovor, trpnem stale, ci sa mi nedostali nejake vzduchove bublinky, ci tom nenapichla cievku, ale tak verim, ze aj na toto si clovek zvykne a casom to uz asi neriesi....to mam aspon pripravu na fraxik, aspon pri tom netreba nic miesat 😀
leni a teraz bude aky postup ked dostanes mrsulu?

lenka20
18. máj 2010

diorik no veru 6tyzdnov v nemocke, si dobra 😉 tak este pekne potiahni, musis vydrzaaaaaat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
veru moja, uz to bude posledna mrska svinuska, uz sa na nu tesim a potom prec s nou 😉 veru ked nepocitam tento tyzden tak uz o 3 tyzdne bude vlastne ET, no ako to rychlo ubehlo, vsak 😉 teraz uz papam len prednison a listovku a od MS zacnem estrofem..
inak tie tvoje deticky su diskriminovane - jedno musi byt stale dole hlavkou otocene, ja myslim, ze si to vybavia potom ked uz budu vonku, bude reklamacia 😉 😀 😀 uz sa ti podarilo spojazdnit ten babymed?

shandy
18. máj 2010

babule a este taka otazka, na ten prvy uzv si mam nieco zobrat so sebou, ci len mna a moje foliky? 😀
mam na mysli, ze ked mi budu pichat oni, ci si mam doniest z domu zo zasob?
dakujeeem

lenka20
18. máj 2010

shandik asi sme pisali naraz - na kontrolu len seba a svoje foliky 😉 😀 oni ti nic pichat nebudu, neviem, kedy zvyknes si pichat ty, ci vecer ci rano, ak by potrebovali zvysit davku tak od dalsieho dna si to upravis ako bude treba, ak ti budu chciet dat na posledne 3 dni aj orgalutran alebo certrotide tak to ti uz daju oni... takze neboj.. len si spocitaj ci mas dost vsetkeho, lebo ak uz tam pojdes len na OPU tak nech ti vystacia lieky, keby nie tak ti predpisu... koudymu tie terminy celkom vychadzaju, on si to tam vypocita v tom kalendari co ma na stole a vsetko sedi 😵 😵 😵 😵 no, ma uz skusenosti 😉
u mna postup bude taky, ze teraz pride MS a zacnem papat estrofem progresivne davky, na 10.den pojdem na sono sliznice a ak to bude ok, tak potom az toho 9.6. pojdeme na rande s vajickami a potom 14.6. by mal byt ET... moj drahy manzelik sa uz tesi, lebo 9.6. je v brne autosalon a ako spravny automaniak sa tam uz vo velkom chysta, tak sa vcera akurat smial, ze aby sa nepomylil nahodou ze kde to treba vlastne odovzdat ten matros 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bakosko
18. máj 2010

mirccala čitala som tvoj pribeh je zo štastnym koncom vela štastia

shandy
18. máj 2010

leni no prave ja ked som sa objednavala, tak som jej povedala, ze picham okolo deviatej a ona, ze si nemam pichat, ze oni mi pichnu podla toho ako dopadne kontrola 🙂 ,
veru to si pekne spocitam vsetko 🙂 , no tak uvidime aky je koudy kuzelnik 😀
leni 😀 😀 😀 , tak to mu koudy dobre naplanoval tomu tvojmu manzelikovi 😀 😀

lenka20
18. máj 2010

no ulahodil mu, ja ho podozrievam, ze sa nejak dohodli poza moj chrbat ked som sa nedivala 😀 😀 😀 ale tak manzelik si zasluzi, fakt by to bola somarina, keby sme to nevyuzili ked uz tam raz budeme... 😉

shandy
18. máj 2010

no samoska 😉 , treba vyuzit prilezitost 🙂
isto sa dohodli chlapi jedni 😀 😀
moj drahy sa na konzultacii pytal, ze ci musi byt na ET a koudy ze nie a ja ze tak to teda ano a koudy zlaty, ze no tak teda potom ano 😀 😀 😀

lenka20
18. máj 2010

to je hned ine ked s lekarom aj mozes posrandovat, vsak, clovek nie je v takom strese... no, z nas tam musia mat srandu, lebo vzdy ked prideme do R. tak sa na niecom rehoceme, uz minule sme sa dohodli, ze raz sa budeme tvarit aj vazne, ved by sa nam patrilo, kedze mame take problemy 😀 😀 😀 ale zas to nevyslo 🤐
a manzelik na ET nech ide s tebou, je to fakt pekny zazitok, pustia ho na salu, ukazu vam na plazme embrijka a potom aj na sone, a kym budes lezat tych 10 minut co sa musi polezat tak tvoj drahy moze zatial poskusat postikat gombiky na tej polohovacej ,, koze ,, na ktorej budes lezat, naramny zazitok, mojmu sa to velmi pacilo ako som klesala a stupala... 😀 😀

mircalla
18. máj 2010

viete co ma sokuje? ze ten moj bol spolu so mnou na x spermiogramoch, x punkciach, x ET, x UZV....to je bolo vzdy totalne deja vu....ani si nepamatam kolko krat sme chodili naprv do heliosu brno, potom do heliosu martin, medzitym jedna konzultacia v gynfiv, 2 operacie, cistenia, potom zase do reprofitu....ani si nepamatam kolko krat sme absolovali tu istu cestu, kupovali dialnicnu znamku, stale dokolecka nikdy nereptal..... a potom ked je baby na ceste....tak toto..

nemam ani komu povedat, ze kukni ako kope, ma stikutku, akurat obcas hovorim malemu, mrzi ma, ze nebudes ma tatina, pokaslali sme to....

shandy
18. máj 2010

leni ty si pripad 😀 😀 😀
tak to mojho ani upozornovat na to nebudem, lebo isto skoncim tak ze budem mat nohy kde ma byt hlava a hlavu kde maju byt nohy... 😀
aj mne sa ten pristup paci a bola by som rada, keby na ET siel so mnou na salu, no uvidime, skusim mu to navrhnut, snad nebude proti 😉 , ja by som sa tesilaaaaaaaaaa keby siel...
mircallik, no je to tak, ze asi jeden nikdy nevie, co vsetko sa moze stat...ale nic si nevycitaj, proste nemozes za to, ako sa zachoval. urcite sa pre vas najde tatino a lepsi ako bol tento, taky co sa bude sam a rad pytat, ci mimi koplo a ci nema stikutku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre