Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

monicka7299
2. júl 2010

ZDRAVÍM - ja som momentálne po neúspešnom IVF Iscare BA. Vkladali mi 2 dvojbunkové embyjká bez PK. Viac ich nemáme tak ideme ďalej a skúsime ešte druhý pokus. Počula som o R... v Brne ..... mám otázku aj keď viem, že by som to tu možno našla ale na posledných 10.stranách som sa nedočítala.......
1. ako rýchlo by nás objednali na nejakú konzultáciu (podľa záujemcov) alebo to nejak by nám dali termín aj o týždeň?
2. poisťovňa nám to asi nepreplatí ale neviem koľko by sme platili tam...... tu nás to vyšlo cca 600-EUR nakoľko sme mali iba dve vajká ICSI bez PK....
Ďakujem a idem čítať ešte aj spätne uff ale toho tu je..... 😅

mircalla
2. júl 2010

ninocka - inak drzim velmi palce, daj vediet

orsulka
2. júl 2010

niniocka.....ja mám tiež 3x2.....mne zatial davky nezvysovali......daj vediet po vysledkoch
je elmi dobre že už nespiniš, a ciarka je tam, tak ležať, ležať,ležať......

shandy
2. júl 2010

ahojte dievcence 😵 😵
idem vas docitat 🙂
monicka ahoj, je mi luto, ze vam to nevyslo 😒 . Moni zalezi, k akemu lekarovi chces ist na konzultaciu. Pokial nemas konkretneho, ja myslim, ze tak cca do 2 tyzdnov by si sa mohla na uvodnu konzultaciu dostat. Treba zavolat na recepciu a spytat sa. Co sa tyka bodu 2, poistovna nepreplati. Co ja viem, tusim teraz soft IVF stoji 13 tis. kč, ale nie som si ista, teraz to tusim zvysovali o nieco, to je bez liekov + k tomu si treba pripocitat 1 tis kč. za jedno vajko ixovane, maximum 8 000 kč. + 2 400 kč za povinne odbery.
ninocka, drzim ti velmi palce, nech to spinenie prejde a verim, ze HCG rastie, tak ocakavam vacsie cislo, ako som sa pomylila 🙂

shandy
2. júl 2010

@moni19 a rebeca_1 co ja viem babule, ani sama neviem, ze ci nieco citim inak ako zvycajne. dnes rano mi bolo trosku divne od zaludka a vecer som total grogy, v noci sa mi neda spa., trosku bolia didky, ale to je asi tak vsetko. brusko ma trosku vecer pobolievalo inak nic. a mam vlasticko vlhko furt 😀 😀
orsulka ty len pekne oddychuj a nechaj sa obskakovat 😉

shandy
2. júl 2010

@falin vitaj 😉 , tak ja mam v repraku za sebou dve stimulky:
1. clostilbegyt 1-0-1, menopur 75 IU od 2.DC, 2 x Orgalutran, Pregnyl, OPU 11.DC (0 vajicok)
2. menopur 150IU od 2.DC, 4 x Orgalutran, Pregnyl, OPU 13.DC (7 vajicok)
ono je to asi individualne, napr. mne clostil nesadol...bez neho mi bolo ovela lepsie. a pred prvym softom som brala Norethisterone, ale uz by som si ho asi nedala, ten mi asi tiez nesadol 🙂

shandy
2. júl 2010

inak pekny den vam vsetkym 😵 😵

falin
2. júl 2010

Ahojte babulky,
dakujem za odpovede. Som rada ze som sa rozhodla pre Brno. a som velmi zvedav 😉

Monicka - mna objednali na konzultaciu presne o 2 tyzdne, ale asi by to bolo aj skor len v cechach maju 2 statne sviatky teraz. Ale ak by si chcela napr. Koudelkovi, tak az na konci jula, skor nemal volny termin.
Ja idem k Stelclovi. Lekara si mozes vybrat ktoreho chces a potom pozru ako ma volne terminy.

ninocka - drzim palceky aby HCG bolo pekne
A aj ostatnym prajem vsetko dobre, zatial sa tu iba rozkukavam 😎 .

pekny dnik vsetkym

maticap.
2. júl 2010

@shandy ahoj shandy, ked Ti robili tu druhu stimulku, tak to bolo este ako soft, alebo uz ako klasicka stimulacia pre IVF? A prosim Ta, kolko si platila pri prvom a pri druhom IVF?

shandy
2. júl 2010

@maticap. ahoj, stale ako soft 😉 , no u nas to bolo tak, ze tym, ze sme sa prvykrat nedostali k transferu, tak sme to vsetko platili naraz (za prve len cast sumy) druhy krat. cize spolu oba pokusy aj s liekmi ma vysli tak cca 46 tis. kč.

olympia
2. júl 2010

ahojte,
@ninocka, mne pri špinení zdvihli Utrogestan na 4 x 2. A to, že ťa v GF nespojili s lekárom... 😠 😠 😠 môžu sa hanbiť za takýto prístup. Načo sa vyhovorili, že doktori sú vyťažení? Lebo ty nie si ich pacientka, alebo čo? 😠 (Prepáčte za výlev, ale keď toto počujem, kypí mi krv. Bodaj by im všetky pacientky odišli preč! 😎 )
@moni, máš pravdu, teraz mám pocit, že to už beží rýchlejšie, ale prvý trimester som mala strašidelný strach a vlieklo sa mi to neskutočne. Aj teraz sa ešte bojím, ale aspoň sa cítim lepšie. 🙂
@monicka, vitaj, mna na prvu konzultaciu objednali tiež asi tak do dvoch týždnov, nebol vôbec problém.

olympia
2. júl 2010

@rikuska, k tej cene, čo sa ti nepozdávala, len toľko, že my sme v tej lekárni pod RF kupovali lieky a veru na ďalší raz sme mali odkaz v RF, že sa pomýlili a brali náš ako poistených v ČR, že by bolo fajn to doplatiť. 😅 Čo sme samozrejme urobili, totiž my sme to v tom IVF-kovom "ošiali" vôbec nezaznamenali, že sme platili menej. Tak keď máš mať kvôli tomu blbý spánok, vygoogli si telefón tej lekárni a prípadne tam brnkni.

mircalla
2. júl 2010

mne sa to stalo v inej lekarni na mednlovom - hned sa mi zdala cena nizka, som ich upozornila na to, ze to mi dali asi cenu ako positena v CR...kupovala som utros a clexane....rozdiel bol 2000 czk....aj tak by na to prisli, a kedze som mala recept z RF, tak by ich urcite kontaktovali....bol by to pekny trapas

olympia
2. júl 2010

@mircallka, ale vieš čo, v RF nám to povedali tak taktne, že sme sa nemuseli cítiť trápne a potom dolu v lekárni to brali tiež v pohode, veď mali naše meno aj kontakt na nás, čiže určite by sa to vyriešilo.

mircalla
2. júl 2010

ja som si to vsimla, lebo som uz mala s tymi liekmi skusenosti a vedela som, ze kolko stoja....

ninockaskv
2. júl 2010

ahojte, volala som si po vysledky hcg je 400 tak sa uplne najviac snazim dufat, ze mali do zvladnu aj bez lekarov.. spinenie dnes zatial nic, vcera to bolo az vecer, tak uvidim.. ak by sa nieco dialo, tak ficim k obvodnej 😔

inak aj do GF ked volam na konzultaciu, tak to zvycajne trva 2 tyzdne, si pamtam casy, ked tam baby volali mesiac dopredu a rezervovali si cas.. aby bolo volne 😕

orsulka
2. júl 2010

@ninockaskv super....drž sa babula........to male sa možno len zahniezdovalo este, tak preto trosku spinenia..... bude to dobre 🙂))) ale teraz už nič nenchaj na náhodu.... 😉

shandy
2. júl 2010

olycek, to sa tesim, ze uz si tehulkovanie aj uzivas 😵 😵 😵
teraz prebrala stafetu lenka 🙂
ninocka, to je uuuuzasne cisielko, tak je vsetko na dobrej ceste. pekne oddychuj 😵 😵

ninockaskv
2. júl 2010

baby, dakujem vam vsetkym za vasu pozitivnu energiu.. velmi to pomaha 😅 😅 😅

chlap sa smial, ked som s nim volala a hovorila mu vysledky, ze musim ist rychlo na kona, napisat vam..

bezim relaxovat do zahrady.. pekny zvysok dna vsetkym 😉

olympia
2. júl 2010

@shandy, aj ty už o chvíľku zahlásiš, že si prebrala štafetu. 😉
@ninockasvk, teším sa, že hcg rastie. Inak zahniezďovanie je dlhodobý proces, ja keď som v cca 6. tt krvácala, dr. mi hovoril, že je to asi ešte nidačné krvácanie, lebo laicky povedané - množstvo ciev sa tam napája a prebieha kopec procesov, kým sa to tam pevne usadí a všetko je ok. Takže ak som tomu správne porozumela, nie je to len záležitosť jedného-dvoch dní po ET. Tie sú možno rozhodujúce, ale určite to nimi nekončí.

shandy
2. júl 2010

@olympia, tak v to dufam 😵 😵 😵. oly a ty si odkedy spinila, myslim od ktoreho dna od ET?

mircalla
2. júl 2010

ninocka, tak to paradne stuplo, vypada to fajn

olympia
2. júl 2010

@shandy, od 10. to začalo, najprv len tak málinko a potom to bolo horšie. 😒 Ale ty nebudeš, vôbec nato nemysli.

moni19
2. júl 2010

Ahojte,
@ninockaskv to je pekná správa. Super. 😵

@shandy a Ty nepremýšľaj nad špinením. 😉 Pekne si to užívaj. 😵

@olympia obavy budú stále nejaké. Hlavne z nich nebyť v strese. Som rada, že je Ti už lepšie. 😵 😵 😵

Zdravím všetky, pekný večer.

rebeca_1
2. júl 2010

@rikuska21 joj, to ma mrzi ze takto places... Mas bolavu dusicku, musi to preboliet. Je to vsetko hrozne moc cerstve ale najlepsi liek je nove a lepsie tehotenstvo, ver mi!
Nebud smutna zo Stelcla, musi byt ozaj dobry lekar. Baby su tu s nim velmi spokojne.
Neviem ako dlho by mala trvat konzultacia ale 35 minut ti nestacilo? Ved to ste sa museli pekne porozpravat a dohodnut co a ako dalej....
Mne dala Vitouskova nejaky Siofor, nesmie sa to zapijat ani zajedat s nicim sladkym. Mam uzivat s clostilom 2 tablety denne. Vraj to dorovnava nejake hladiny, aby sa predislo OHSS. Nikdy som to nebrala, neviem o tom nic viac. Budem vzorna pacientka, budem to vzorne uzivat, tak ako nakazala Vitouskova....

tanitta
2. júl 2010

ahojky
@ninockaskv vidis ides pekne tabulkovo;). supeeer 🙂
baby pisem nejake infosky ohladom lenky.. musi mat nohy v klude zacalo to nestatne krvacanie... ☹ mimi je ok.... 😉

rebeca_1
2. júl 2010

@olympia to mne zratali zle tie liecky v lekarni /teda aspon myslim/, nie rikuske21. No uvidime, ked nam to daju v Reprofite doplatit, tak jasne, doplatime. Ved ide o babatka, nie o peniazky ))) 16 tt, teda ako krasne ti nabiehaju tyzdne...
@ninockaskv no parada, tehulka nasa! Blahozelam.. Len sa teraz pekne setri a uzivaj si to plnymi duskami!

rebeca_1
2. júl 2010

Boze, toto nestastne krvacanie... Lenka bojuj co to da! Drzim palce!

rebeka33
2. júl 2010

Ahojte. Chcela som len nakuknúť a už hodinu čítam. vy ste ale aktívne. 😀
Rikuška mne Koudelka povedal,že musím mať čistú hlavu. takže sa na to musíš tešiť. 😵
Kajka ja som za soft platila dokopy v RF 24500.- sú tam poplatky aj za vyšetrenia a nejaké lieky. Len aby si nebola prekvapená.
lenka gratulujem k USG a nabudúce už aj srdiečko. 😵 A pekne ležať. 😉
Takyna malá je prekrásna taký bucloš a to háro. No proste super. 😵
Zuzka gratulujem ešte raz. Ja som veľký zástanca cisarákov a ty mi to potvrdzuješ.Prajem zdravíčko a veľa mliečka.
ninočka 400 je dobré číslo, rastie to. Tak len pekne ležkaj a kašli na všetko ,aby si si to potom nevyčítala.
Ja som zmenila hematologičku,bola veľmi milá a mala som pocit,že si niečím prešla,lebo veĽmi vedela čo hovorím o pocitoch. No a rovno navrhla ,že pred stimulkou už začnem brať a nastaví ma a na kontroly každé 3 dni . Tak tento prístup sa mi viac páči. Budúci týždeň si dám endokrinologičku. Našla som spolužiačku ,dobrú kámošku tak sa snáď povenuje.
Prajem pekný večer. Zasa nakuknem. 🙂 🙂 🙂

mircalla
2. júl 2010

ninocka naozaj je to uz krasne cislo, stuplo to nadherne
lenik...ach jaj, hlavne,ze mimi je ok....oddychuj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre