Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
10. nov 2010

@adra17 ja som tiez absolovovala 5 pokusov + jeden mi stopli kvoli nedostatocnej reakcii na lieky. 2 krat som potratila, bola som na laparke, dala som si odstranit vajcovody, lebo som mala sacto, nakoniec mame krasneho synceka z darcovskych vajicok, i ked chapem, ze nie kazdy by do toho isiel. naklady (kedze 2 pokusy boli darcovske a tie su drahe, 2 dalsie pokusy v CR a vzdy som potrebovala konske davky liekov) tak cca 15 000 eur (85% z toho som platila sama, tiez nemam velky plat). netreba sa vzdavat....where is the will, there is a way...kde je vola, tam je cesta 🙂 🙂 🙂

mircalla
10. nov 2010

@adra17 aha, este vek....v juni som mala 38....

gabikasz
10. nov 2010

Vyzerá to tak,že sa k vám pridám.Pred 2ma týždňami som mala zas MA bolo to moje 6te tehotenstvo.
Neexistuje vysvetliteľný dôvod,príroda je proste sviňa.Lekar nám odporučil IVF s preimplantačnou genetickou diagnostikou.Nerozhodli sme sa ešte a bojím sa ,že to nepomôže ☹ ☹ ☹

callex
10. nov 2010

☹ babule..6DC a endometrium 3.9mm..a foliky maju tak do 7mm. myslite ze este povyrastu alebo je to pase?som zostala v soku ked mi doky povedal ze tam nevidi ziadne foliky.ved na nizke davky som reagovala tak dobre. 😒 no je mi z toho na nist.

rikuska21
10. nov 2010

calex, 6 den som mala aj ja4 mm, a 8 uz 6mm, porastie este, malo by, a co skusila si ten racept zazvorovy na nevolnost???

Gabika, to je vela aj na kona, 6 krat tehu a ani raz si nedonosila???Skus to v brne, vsetky dufame,

kajka39
10. nov 2010

@gabikasz - nechcem velmi mudrovat, ale podla toho co si napisala, ty nemas problem otehotniet, ale tvoj problem je udrzat a donosit miminko. Vraj 50-70% je problem v chrbtici,postaveni panvy a panvoveho dna, ochabnute svalstvo ma na potratoch tiez svoj podiel, je nutne si dat odborne skontrolovat pohybovy aparat. Pritom nemusis mat ziadne zdravotne problemy ktore by ta trapili.
Az ked je vsetko ok, tak skusit otehotniet. Lekari to velmi podcenuju, cest vynimkam a neprikladaju tomu ziadny vyznam. Ja osobne som presvedcena, ze to ma obrovsky vyznam.... vela stastia

@callex to by nemalo vadit, ze su take male, ved ked budes brat nadalej lieky tak by mali vyrast, a OPU bude trocha neskor. MC mas pravidelny 28dni, alebo dlhsi?

@mircalla t o teda ziram, tolko ste zaplatili??? 😨 😨 😨 Nas to vyslo uz nejakych 5000,-€ a to je len tretina z toho co ty... dufam, ze v tomto ta nebudeme nasledovat. Ale taky maly chrust zato stojiíííííí. Len skoda, ze nasi chronicky alkoholici a narkomani maju svoje liecby grááátis

mircalla
10. nov 2010

@kajka39 darcovske su drahe, mali sme 2 pokusy + dalsie IVF v heliose brne, dlhy cyklus, dalej minimalku v brne a 1,5 pokusu na slovensku. poistovna sa pri nas moc nemusela buchnut po vacku
@gabikasz fuha to je dost...asi sa ani nebudem pytat ci mas vysetrenu genetiku, hemato, imuno...

callex
10. nov 2010

@mircalla @adra17 @mirinda10
@gabikasz
@kajka39 babule vy teda mate toho za sebou.klobuk dolu...mate moj obdiv a respekt. darme my zeny sme predsa silne,..silnejsie ako chlapi.
@rikuska21 skusim zohnat ten zazvor a urobim si zasoby 🙂
@kajka39 posledne dva menzesi mi prisla mrcha skor...teraz o 2 dni skor...predtym o den..zvycajne zvykla jeden den meskat.to bude mozno tou pauzickou od hormonov co som mala.

kajka39
10. nov 2010

@callex - a kolko dnovy mas cyklus? Zda sa mi ze OPU sa da robit az do 19DC, kym foliky nie su dostatocne velke.. + - 1,2 dni meskanie je v pohode

kajka39
10. nov 2010

@mircalla - vy ste mali darovane vajicka? to znamena ze vajka stimulovala darkyna, ale spermie dal tvoj partner? Kolko stoji toto konkretne IVF?

gerdusha
10. nov 2010

ahojte, takze hcg 14. den po ET mam 796 😉

mircalla
10. nov 2010

@kajka mas IP

tomka12
10. nov 2010

@gerdusha gratulujeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som na 13.den mala hcg 860 a cakam dvojicky. Tak pravdepodobne to caka aj teba 🙂 🙂

tomka12
10. nov 2010

@gerdusha sice neviem, kolko ti vkladali, ale predpokladam, ze 2

gerdusha
10. nov 2010

@tomka12 ,

myslis??? no ty blaaaaho 😀 ...dakujem za gratulaciu.

sestricka mi povedala, ze je to tak na hrane vraj...ale ze to zodpoveda tomu obdobiu...ta "hrana" ma v tom tlf zamrzela...ale myslim, ze ma len prisny pohlad na to 🙂

gerdusha
10. nov 2010

@tomka12 ,
jo jo, vkladali 2

tomka12
10. nov 2010

@gerdusha no jasneeeee. Zo sestricky si nic nerob a tes sa 🙂 🙂

shandy
10. nov 2010

ahojte zienky, citam pozitivnu spravicku 😅 😅
@gerdusha gratulujeeeem krasne cisielko, tiez tipujem dvojky 😉 😵 😵
@callex podla mna este povyrastu, pi vela tekutin 🙂
my mame za sebou NT skrining a vysiel ok 🙂 , akurat ze zas o mesiac ma caka druhotrimestrovy skrining a to sa budem klepat zas...ufffff. stale aby sa clovek o tych drobcekov bal....
pekny vecer vsetkym, vsetky vas pozdravujem a drzim palceky 🙂

rikuska21
10. nov 2010

Gerdus, gratulacia, no super aspon nejake pozitivne spravicky,
my sa pridame na dalsi mesiac,

adra17
10. nov 2010

@gerdusha to je krááásne. Zo srdca bahoželám 😵 😵 😵

avaka
10. nov 2010

ahojte 🙂
@gerdusha ,gratulujem 🙂

@adra17 tazko sa to cita,a viem,ze sa lahko radi,ze vydrzat,ale ver tomu,ze vsetkym,co sa to uz podarilo,tak sme stastne,ze sme vydrzali a urcite Ti to potvrdi aj Zuzla,to je taka vytrvalkyna,aj ine kocky... 🙂 moc Ti drzm palce,ja som tiez uz niekedy neverila,psychika robi velmi vela,lebo tiez sme nikdy nemrazili a o vajkach sa nam vyjadrovali pomaly ako o divnych... 😕 ,prisli sme do Reprofitu,kde nam oznamili,ze vkladaju excelentne blastocysty,dalsie dve zamrazili a a vyslo to!mas za sebou toho dost,ale verim,ze si Vas stastie najde a budete stastni,ako ste tie peniaze investovali 😉
nasa investicia uz stvornozkuje,uz sa trosku aj na nozky postavila a je to velka herecka 😵 a tiez je pusinkovana,ze sa bojim,aby som ju nezdeformovala... 😅
pozdravujem vsetky reprofitacky 🙂

mircalla
11. nov 2010

@avaka avusik, a idete este skusat malej surodenca z tych mrazacikov? my hej, i ked som uz stara baba
@gerduscha pekne HCG, tipujem skor jedno (pokial si mala PK), ja som mala 17. den po ET HCG az 7700 a bolo jedno
kuk tabulka.

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

callex
11. nov 2010

@shandy a pit vela tekutin mam aby som ich popolievala a oni budu rast? 🙂

@gerdusha nadhera.moc sa tesim.a zelam bublinke prijemny pobyt.

inak dakujem za nadej ze este porastu.sa im prihovaram aby pekne rastli.a rano ako som sa zobudila tak som citila na lavej strane take pichanie..aj teraz. tak to urcite rastu do krasy 😉 uu len dve tabletky a hotovo clostyl. pisala som vcera machacovi ale neodpisal. ☹

violoncielka
11. nov 2010

@shandy shandy gratulujem k dobrym vysledkom, tu v taliansku uz ten druhy screening nerobia, vlastne aj tento prvy bol iba na moju ziadost. mna cakaju kazdy mesiac UTZ a kontrola a potom uz len morfologia.
@gerdusha gratulujem 🙂
@callex pichanie je dobry znak a aj ja som mala na 6 den take male, ved som isla na odber az na 15 DC , ved neboj hlavne ze su a injekciami ich trosku podporis a na sliznicu ti da estrofem. A inac Machac niekedy odpise hned a niekedy ta dobre ponatahuje. Ja som bola tiez z toho na nervy, ale neboj on vie co robi a kedze ti neodpisal, tak to znamena ze sa nikde nemusis ponahlat. dokonca ja som zacala dopichavat az na 8DC jeden den som mala od liekov pauzu. Nechaj foliky nech si pomalicky v klude rastu

adra17
11. nov 2010

@avaka ďakujem za slová...
A len to svoje slniečko pusinkuj, koľko sa dá 😵, je to už veľká slečna

lilina22
11. nov 2010

@falin strasne ma to mrzi ☹ ani neviem co napisat, snad len, ze sa netreba vzdavat a neprestavat verit, ze sa to podari 🤐
@adra17 velmi drzim palceky a prajem len to najlepsie

@callex este je casu, kym foliky aj sliznica dorastu. ja som mala 7DC sliznicu na spodnej hranici a potom narastla asi 1mm za den, lebo pri ET 3 dnovych embryi mala 11mm. Drzim palceky!!!!

@gerdusha naaadherne HCG, juj, tesim sa 😵

adra17
11. nov 2010

@lilina22 😵 tiež ti držím palce, aby bolo všetko tak, ako má byť

callex
11. nov 2010

@violoncielka
@lilina22 dakujem..pomohli ste mi..hned mi je lepsie na dusi.Machac mi doteraz zvykol odpisovat medzi 21,45-22,00 asi vtedy uraduje z domu. 🙂 a vcera asi zaspal 🙂
@shandy ako hovoris je to vsetko samy strach a obavy. od zaciatku stimulacie az po ...a vlastne potom uz stale.uz sa menia len okruhy coho sa kedy bat.
babulky vam tie tt tak krasne rastu.
@adra17 neboj v januari sa na to vrhnete znova.novy rok novy zaciatok nove nadeje.

adra17
11. nov 2010

@callex 😉 čo nám iné zostáva
inak ja som dnes s M. už komunikovala mailom, písala som mu včera

rebeka33
11. nov 2010

Ahojte babule,
@gerdusha pekné čísielko , supeééééér gratulácia. Konečne si z nich to číslo dostala. 🙂
@callex nepanikár, na 6 deň to nie je smerodajné a určite ti upravia stimulku aby sa to zlepšilo. Ja idem až v pondelok čo je 7-8 deň a zdá sa mi to neskoro . Koudak ma chcel tiež 6-7 ,ale keď som volala tak to vyšlo na sob. a ned. ,že tam nie je, tak až pondelok. Tak dúfam,že nebude neskoro. Ináč ja sa cítim Ok ani neviem ,že niečo beriem a pichám.
@shandy ahoj, gratulujem ku dobrým správam,len tak ďalej. No čo prípravy na svadbu ? Potom čakáme na fotky. 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre