Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lumcag
10. dec 2010

@kajka39
Ahoj Kajka,
tak jak vidím, tak už tě Babičková poslala na IVF? Docela často kontroluji jak na tom seš 😉
Psala si tu někde do diskuse, že se Babičková chystá do důchodu? Nevíš kdy?

gerdusha
10. dec 2010

ahojte baby,

chcem sa spytat tych, co ste po kyretazi, ci vam lekar kazal sledovat klesanie hcg. mne to stelcl kazal, ale este som si ho nebola dat zobrat. od kyretaze som doma na PN so zapalom priedusiek, stale na antibiotikach.

dnes som citala nieco o mole, ktora moze byt pricinou zamlknuteho potratu a je potrebne sledovat hcg...ak by sa mola potvrdila, je lepsie pockat s tehu aj rok /!/ a ak je spojena s kaslom, moze sa z nej stat plucny karcinom. jedna holka tu na mk to mala, chemoterapia a vsetko s tym suvisiace...tak som teraz zostala JOOO vyplasena...

mate nejake skusenosti s tymto? pisala som aj stelclovi, cakam na odpoved

mircalla
10. dec 2010

@gerdusha hcg sa sleduje po kazdom potrate. ta mola...ty to mas diagnostikovane? neviem sice, co to je, ale v kazdom pripade su ovela pravdepodobnejsie priciny zamklnuteho potratu ako toto

mircalla
10. dec 2010

@ninockaskv juj, ako by som ti to strasne priala...som radsej tichucko, nic nehovorim, budem sa za teba modlit, aby to vyslo....

gerdusha
10. dec 2010

@mircalla ,
nemam to diagnostikovane, kdesi som citala, ze v ranom stadiu tehu sa to da zistit iba z "patologie" a tu mi nerobili..len po zakroku prisiel za mnou mudr, prve co bolo sa pytal na krvnu skupinu, ked som mu povedala, povedal ze super a kazal mi sledovat hcg...dnes som sa nejako dopatrala k tej mole..

mirinda10
10. dec 2010

@mircalla tak to mas super, to si vaz ten moj zahlasil, ze ocakava, ze budem k dispozicii tak ako pred otehotnenim. Tak to bude mat smolu nakolko v praci budem max 8,5hod. Ja sa nevraciam do prace pre peniaze, mam uspory, keby bolo najhorsie, tak predam byt co prenajimam ale prisla by som o dobru pracu a dnes nieco dobre najst tak to by som cakala asi rok a musela by som tam viac makat ako teraz
inak skusali sme hladat niekoho ako financneho riaditela na 2 roky a nula bodov aj cez agenturu, tak museli stiahnut z Rima babu a ta stoji 3x tolko ako ja a nechcela dlhsie ako na rok nakolko ma doma frajera, musia jej vsetko platit aj byvanie este, ze nema deti aj skolu by platili, tak mi sef dal na vyber, bud sa vratim alebo smola

mircalla
10. dec 2010

@gerdusha nema zmysel si nahovarat, ze mas nieco, co pravdepodobne nemas. krvnu skupinu sa ta pytal kvoli rh faktoru, ak je negativ, musia podat rhegu. priciny potratu skor treba hladat v genetike, hematologii ci imunologii. pripadne ci neslo nahodou o nejaku infekciu ako cronicky cytomegalovirus, listerioza ci toxo. tiez to moze byt sactosalpinx alebo myomy, ale tie su na sono vidiet, aspon myomy urcite, sacto nie vzdy. tiez to moze byt porucha stitnej zlazy. ta mola by ma asi napadlo posledna, samozrejme chod s tym na testy, ak sa obavas. zial hladanie priciny je casto ako ihla v kope sena, malokedy daco objavia. aj ked je genetika ok, tak plod nemusel byt geneticky v poriadku, je to najcastejsia pricina, dalsi casta pricina su rozne poruchy zrazanlivosti krvi, cize hemato.
@mirinda10 no sef je pekny tvrdas ti povim

mircalla
10. dec 2010

@gerdusha navyse ten kasel si mala ako pises az neskor

takyna
10. dec 2010

@mirinda10 ja od januara tiez zacinam makat, sice som SZCO, ale par hodin budem musiet malu zverit svokre 😔 , ale inak sa neda...

gerdusha
10. dec 2010

@mircalla ,
ten kasel som mala este pred kyretom.

dakujem za vysvetlenie.

callex
10. dec 2010

jeej vy ste toho popisali..tak ja si vas doma v klude precitam.

luly3
10. dec 2010

ahojte babulky tak dnes som dostala vysledky s hematologie 😉
a mam 3 geny zmutovane ale iba heterozygody čiže mutacia 50% 😒
tak neviem či to je dobre alebo zle nasadili mi fraxaparín
bo vraj moja placenta nedokaže vyživovat babo lebo mam hustu krv 😉
deň pred transferom začat pichat a pokračovat cele tehotenstvo ☹ ☹ ☹

mircalla
10. dec 2010

@gerdusha no najlepsie ist na test, ale nemyslim, ze to bolo to. to kazdy patra a nechape, ze preco...ja som mala tiez rozne napady, preco som potratila, lekari mi to vyvratili

mima263
10. dec 2010

@gerdusha
aj ja som po kyrete a tiež mi doktor kázal sledovať hcg. Malo by sa to sledovať až do nuly podľa neho.
A nemáš ešte výsledky z histológie? Tam by si to mala mať napísané. Teda dúfam, že sa nemýlim

gerdusha
10. dec 2010

@mima263 ,
mne histologiu nerobili, myslim ze kvoli tomu, ze som samoplatca

majda27
10. dec 2010

@ gerdusha Prosím ťa čo je to "mole"?

takyna
10. dec 2010

@luly3 ja som tiez pichala cele tehotenstvo a este aj po, a to mam dobru krv a mame Bibianku 🙂 , takze ked sa na to s odstupom casu pozriem , tak to bolo zanedbatelne a stalo to zato 😵

gerdusha
10. dec 2010

@mircalla ,

tu molu som nebrala ako pricinu potratu. skor som ju brala ako nieco, co by mohlo mat nasledky do buducnosti. v tomto pripade neriesim pricinu potratu.

mircalla
10. dec 2010

@gerdusha v histologii sa aj tak nic nedocitas....aj keby ti ju robili

mima263
10. dec 2010

@gerdusha tak potom si daj robiť to hcg a až do nuly, Dr. čo mi robil kyret vravel, že niekedy môžu aj maličké čiastočky produkovať hcg - a o to tu ide, aby tam neostalo nič, čo by mohlo robiť problémy. Držím palce a do budúcnosti veľa šťastia. Ja verím, že nabudúce je väčšia šanca. Nedávano som čítala, že je väčšia šanca na otehotnenie do pol roka po potrate. Tak dúfam, že sa to bude týkať aj nás. Veľmi zvažujem RF aj keď to mám dosť ďaleko
@mircalla hej to máš pravdu, väčšinou to tak je, ale aj tak mi kázali aby som si pre ňu prišla

mircalla
10. dec 2010

@mima263 ja som pre nu bola a nic tam nebolo....v podstate je to len na to, ze nahodou nejde o mimomaternicove (mne napisala, ze podozrenie na mimomaternicove - ze druhe embryo ostalo vo vajcovode) a ci tam nic neostalo v maternici....inak tam nic nie je

mima263
10. dec 2010

Baby, iste sa to tu písalo, len neviem kde, tak keď máte niekto čas napíšte mi prosím ako to v tom RF prebieha. Keď tam prídem prvýkrát budú mi sledovať celý cyklus + spg? Práve toto odrádza môjho muža, nemá chuť chodiť na vyšetrenia v 3. centre. V IVF už nie som žiadny nováčik, mám kopec kadejakých lekárskych nálezov

takyna
10. dec 2010

@mima263 nic vam nebudu robit, 🙂 ani manzelovi, na zaklade rozhovoru s vami , pripadne lekarske spravy ktore mate, vam navrhnu postup Soft IVFka, a vajicka sa oplodnuju metodou ICSI, cize ani spermiogram nekontroluju, vsetko je to len vec ustneho pohovoru s vami 🙂

takyna
10. dec 2010

@mima263 a este som ti chcela napisat, ze tvoj manzel bude urcite nadseny, pristupom celeho personalu a doktorov, moj do dnes chvali a nelutuje nicoho, a to ja mam narocneho muzika 😉 🙂

mima263
10. dec 2010

@takyna jej ďakujem, dám mu to prečítať 🙂 😉

pikha
10. dec 2010

ahojte babule 🙂 toto je sila, ked ma clovek chvilu cas a net, nejde kon 😝 a ked ide kon, zarucene ho nemam priestor pouzivat 😀
@shandy jeeej tebe to krasne odsypa 🙂 Samozrejme takisto gratulujem k stavu manzelskemu a k tym dvom fesakom v brusku 🙂
@callex lovila som X stran dozadu tvoj vysledok, mrzi ma ako ste dopadli 😒 kazdy pokus je mala loteria vzdy.. aky mas dalsi plan?
@rikuska21 dakujem pekne 🙂 bodaj by si mala pravdu 🙂 A tebe takisto prajem, aby si takto o rok mala uz uplne ine myslienky 🙂 A to s tym osvojenim vobec nie je zly napad.. vies ako.. ti co sa maju stretnut, sa stretnu 🙂 a je uplne jedno akou cestou 🙂
@gerdusha nerob si hlavu z moly. Ja som to mala tiez kedysi (kua, co som ja vlastne nemala 😝 😀 😀) urobili kyret a vsetko bolo oka. Mola sa da vidiet na sono, takze ak by si ju mala, urcite by to zbadali. Je to taky strapcovito hroznovity utvar, je to velmi zriedkava vec a vraj sa castejsie vyskytuje u aziatiek. Vobec sa s tym zbytocne nezatazuj 🙂 niekedy je privela informacii este horsie nez ziadne. Nic sa ti nestane, neboj. Zopar MS, nech sa ti to cele precisti, a ides dalej 🙂
@rebeka33 gratulujem ku krasnemu ciselku 🙂

rebeka33
10. dec 2010

@avaka ty ma prekonávaš, že 00.06, 😀
@mircalla máš super šéfa, že môžeš robiť aj z domu. Ale na druhej strane, keď sa vrátime do roboty,môžeme robiť až do smrti. Tak ja si to budem chcieť užiť doma až ma to bude nudiť. 🙂
@ninockaskv tichulinky držím palce, v pondelok ideš na krv?
@luly3 ten fraxik berie väčšina z nás, ja mám 2 homozygotné formy a tiež chcem veriť,že tentoraz pomôže.
@mima263 Ako ti baby písali, skoro nič nám nerobili.Mne ultrazvuk a zobrali mi krv na profil, ale mala som vysoký prog. tak preto. 2x len sono. MM nič a tiež bol spokojný. No a ja som zobrala aktuálne nálezy a tie dôležíté. čiže spermiogram,hematológiu, imunologu , HP s z 1-3 dňa . Ale len to tak prebehol a 2x som už nič nebrala.
@kajka39 netestovala si

mircalla
11. dec 2010

@rebeka33 ja som tak robila cele tehu, len asi v 6. mesiaci som zacala chodit (obcas) do prace.

mircalla
11. dec 2010

inak mama ma stale prehovaa nech mu davam tie hami kasicky, ze su od ukonceneho 4 mesiaca, ale vsetky tu pisete, ze ste zacali zeleninkou, tak neviem, ci vobec niekto tie hami kasicky dava
som si inak myslela, ze kriza s mojim mliekom je prechodna, ale fakt je, ze ho uz moc nepije:(( trva to 8 dni...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre