Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
12. feb 2011

@falin ,

ty si chcela vkladat len jedno?...to je krasne, ze ti nieco zostalo aj na mrazenie...mne z 5 vkladali dve a na mrazenie nezostalo nic...

tak aj tebe tfuj tfuj tfuj...nech to vyjde

rebeka33
12. feb 2011

ahoj @gabikasz gratulujem k 3 embryám.super. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ináč mi sme mali tiež 3 a nás Štelc nahovoril na 2 a 😉 jedno zamraziť. Asi sa aj pozerajú na nás individuálne. Ja som totiž vždy po PK otehotnela ,len som to potratila, tak mi niečo chcel uchovať.
@falin gratulujem k EX. Blast. I , To vkladali aj mne a vyšlo to. Tak posielam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

jada1
12. feb 2011

@tina1
@gabikasz
@falin tak nech vám to vyjde 😉

tamaja
13. feb 2011

Ahojte,
vsetkym holkam po ET drzim paste 🙂 🙂 🙂
Ja som bola v piatok u Dr. Kurecovej, bola perfektna, v marci mame ten soft, tak som zvedava 🙂

tina1
13. feb 2011

@gabikasz ahoj, ako sa cítiš tehuľa? Ináč blahoželám, daj vedieť, ako sa cítiš. 😎

martuska00
13. feb 2011

@gabikasz napisala som ti IP čakam odpiš mi prosim

olympia
13. feb 2011

ahojte všetky, občas síce nakuknem, ale nestíham sem písať. Teraz som si našla chvíľku, tak chcem aspoň popriať marcovým stimulantkám veľa šťastia, aby sa v decembri dočkali bábätka tak ako som sa dočkala ja. 😵
gabikasz, teším sa, že si mala taký dobrý výsledok a nech sa chlapci pekne držia! 😵
falin, držím palce, aj ja som mala jednu expandovanú blastocystu. 😉

gabikasz
13. feb 2011

@tina1 zatial žiadny rozdiel 🙂 prespala som skoro celé poobedie,mám chytené priedušky tak čajíkujem.Ty čo si doma,alebo chodíš do práce?

tina1
13. feb 2011

@gabikasz ja chodím do práce, doma by som sa asi zbláznila. Nerobila by som nič iné, len myslela nato, či to vyšlo alebo nie. Ja nepociťujem tiež ešte nič, len dole štipkanie, ťahanie.

falin
13. feb 2011

@gerdusha - chceli sme dat vlozit 2, ale dr. ma ukecal, ze je embryjko velmi pekne a ma vysoke sance na uhniezdenie. A ze dvojicky by nerad riskoval kvoli mojmu cisaraku.

@rebeka33 @olympia - dakujem za povzbudenie

martini
13. feb 2011

Ahojte. Tak ja som bola v sobotu na OPU. Oocytov sa podarilo nájsť 6. 5 bolo zrelých. Oplodnili sa 4. Tak im teraz držím prsty, nech sa pekne delia. Povedali mi dnes, že ET asi vo štvrtok. To robia PK aj pri 4 embryjách, nie je to málo? Ja som mala minule dvojnásobné čísla, tak to bolo iné.

martini
13. feb 2011

@falin @tina1 @gabikasz tak vám držím prsty, nech to dopadne na // 🙂

gabikasz
13. feb 2011

@martini kedy si odchádzala?my sme dorazili 12:30 a hned nas aj brali

tamaja
14. feb 2011

Dobre ranko,
baby, brali ste niektora pri softe Clostil 3x1? zda sa mi to dost vela, ja som aj po 2x1 pri IUI mala 4-5 folikov 😕

falin
14. feb 2011

@martini - asi sa rozhoduju podla kvality embrii. Dakujem a taktiez drzim palceky nech sa im dari

@tamaja - ja som mala 3*1 clostil, mala som 11 zrelych vajok, pri prvom softe som mala tiez taku istu stimulku a vajok o polovicu menej. Asi je to kazdy raz ine

maticap.
14. feb 2011

Ahojte babulky, zase vam sem leziem, hoci chodim do FC. Iba sa chcem pochvalit, ze nas poslali na geneticke vysetrenie a zobrali mi aj krv na protilatky proti spermiam. Dr. skonstatoval, ze sa asi aj tak nic nove nedozvieme, ale ze za pokus nic nedame. Popri tom sme podali ziadost na 2.IVF, takze cakame na schvalenie a na to geneticke vysetrenie: termin som dostala protekcny: 28.2., no vraj vysledky trvaju dva mesiace... takze zase nas "caka cakanie"....
Drzim palce stimulantkam! A tehulky: nech vam tyzdne pekne pribudaju!! 😀 😵

martini
14. feb 2011

@gabikasz Asi sme sa minuli. My sme odišli niečo po 11tej. Som si pekne poležkala, aj pospala po zákroku, lebo minule som to trochu podcenila a bolo mi fakt zle celý deň, zvracala som ako po ťažkej narkóze. Teraz sa o mňa aj pekne postarali, dali mi aj nejakú infúziu potom, aby mi nebolo zle. Fakt sú zlatí v tom RF. Tak pekne hladkaj tých troch drobcov v brušku. Inač mne Štencl na otázku, že koľko by som mala vkladať, odpovedal, že dve. Ale že keby som mala rokov viac, tak aj tri a keby rokov menej, tak stačí jedno. A šanca je vyššia, keď sa nemrazili, ale pekne čerstvé sa uložili do maternice 🙂 Tak sa drž, nohy hore, hlavu v kľude a dušičku skús udržať v psychickej pohode čo najviac.

callex
14. feb 2011

@tamaja to mas nejeka zvlastne uzivanie..clostyl sa zvykne brat 5dni.ja som naposledy mala 5x3 takze vela to nie je..len mi nesedi ze tam mas 3x1.
@falin nadherny vysledok..
@gabikasz,@tina1,@falin drzim vsetky palcuchy nech sa tie vase krasne mnohobunkace pekne uhniezdia a neopustia vas 9mesiacov. teraz budeme netrpezlivo cakat na vase testiky.

callex
14. feb 2011

ako to tak sledujem v marci nas tam nabehne celkom dost vela.
@maticap. no na tu genetiku ta mohli aj skor poslat.niektore baby mali vysledky do mesiaca niektore cakali aj tri.tak drzim palce aby si patrila k tym viac stastnym.

maticap.
14. feb 2011

@callex vsak? Aj ja si myslim, ze sme to mohli mat davnou za sebou. Ale som rada, ze to dr. aspon teraz takto zhodnotil: obaja sme zdravi, ivf nevyslo (iui ani nespominam), tak ze co takto skusit genetiku. Aj ja budem rada, ked budeme mat cim skor vysledky v ruke a zacneme stimulovat. 😉

callex
14. feb 2011

@maticap. no a mozno sa vam za ten cas podari aj samo.

falin
14. feb 2011

@callex - dakujem mojka, tebe sa to tiez krat, marec je tu coby dup.
Ja som pochopila to davkovanie u tamaji ze 3 x denne po jednej tabletke, maximum dni uzivania je tych 5

nemko
14. feb 2011

ahojte babule, stale vas sledujem aj ked nepisem lebo stale som nenabrala odvahu ist na konzultaciu do Brna, tak kocky, imuno mi dopadlo dobre - vsetko je negativne, genetika dopadla tiez dobre.Rozhodli sme sa pre darcu 😉

gabinkaa
14. feb 2011

@nemko tak super, že je všetko v poriadku, prečo si nenabrala odvahu? my ideme 23. 2. k Dr. Štelclovi, mali sme ísť tento týždeň, ale prišla mrcha tak som to preložila, rozhodla si sa do ktorého centra a kam?

bayley
14. feb 2011

Ahoj kočky, my sme mali mať dnes ET, ráno mi volali z RF, že sa embryá prestali vyvíjať (zo 4 zrelých vajíčok sa oplodnili len dve) ☹ ☹ ☹ som dosť smutná, musím povedať, že som nečakala, že skončíme už na tomto bode.... netušíte niekto, koľko ma bude tento špás stáť?

gabikasz
14. feb 2011

@bayley je mi to strašne ľúto ☹ podľa cennika IVF bez ET je 16000Kč

bayley
14. feb 2011

@gabikasz tiež so našla v cenníku 16000Kč, ale tak trochu som sa utešovala, že to je klasické IVF, že možno sa to netýka softu 😖

gabikasz
14. feb 2011

@bayley je to možné,pošlú ti fakturu?Ako sa to platí v takomto prípade?O mesiac môžeš íst znova nastavia ti stimulku ,aby si mala viac vajok a vložia ti 3 ako mne 🙂

bayley
14. feb 2011

@gabikasz predpokladám, že mi pošlú faktúru, tak som celkom zvedavá. Ale pochybujem, že o mesiac idem do toho znovu, vôbec sa na to necítim......

rebeka33
14. feb 2011

@martini aj mne robili PK z 4 vajíčok. Ak by neboli O.K ,možno by ti zavolali ,aby si došla skôr. Ja som zástancom PK . Z tých 6 vlkadov čo som mala som bolo tehuľa len po PK. Vyberie to kvalitné vajíčko a to má väčšiu šancu. Držím palce, aby ste mali krásme 2 blastocysty. 🙂
@bayley to mi strašne ľúto. Tvoja radosť skončila skôr ako mohla začať. ☹ No hlavu hore, jediná možnosť je skúšať to. Raz to klapne. Robili vám genetiku? Možno je tam dôvod prečo sa nevyvíjali. Poraď sa z Koudelkom v maily. Veľa sily do ďalšieho boja.
Ja idem v stredu na triple ,tak už zasa mám strach 🙂 čakám na testíky. Držte sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre