Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
13. máj 2011

@cecil36 1,7 cm je gestačný vačok nie CRL embryjka, nie? tak o týždeň máte jasné srdiečko. Ja som tiež bola pozrieť srdiečko až v 9 tt (v 6 tt ešte nebolo a šla som na 10 dni k rodičom, tak som šla na ultrazvuk až v 9 tt a som si hovorila, že už určite bude)...tak sa teš na ďalší ultrazvuk, to bude také pekné, keď ho tam uvidiš ako búši o stošesť, teda presnejšie 180 úderov za minutu 🙂

martini
13. máj 2011

@leamax len vidieť ako búši...myslím, že počuť je až neskôr alebo musí byť na to špeci prístroj...možno táram, ale ja som to tak zažila.

leamax
13. máj 2011

@martini jo jo, presne tak som to myslela 😵 ja som to tiez tak zazila, ze v 9tt bolo len vidiet ako busi ale nepocut este. neviem, ci je to aj vobec mozne, mozno ano. ale pohlad je to nadherny 😵 uz by som to chcela znova zazit a nech bucha este dalsich aspon 90 rokov 😵

martini
13. máj 2011

@leamax tak tak, veď o chvilu sa dočkáš 🙂 ako sa cítiš?

leamax
13. máj 2011

@martini prave od rana mam mierne pocit na mrchu. tak vselijak, neviem...ale hladkam brusko poctivo dalej, snazim sa verit 😵

vrabcek24
13. máj 2011

@cecil36 krásne, teším sa a blahoželám 😵

callex
13. máj 2011

@pikha,@cecil36, @tinna13,@luly3 babule nemate nahodou skusenosti s riedkym hnedym vytokom?vsimla som si to pri cikani a na vlozke mam kvapku dve..je to dost hnede..nie je to klasicka krv.a celkom som vyplasena.machac zatial nedviha telefon. ☹

leamax
13. máj 2011

@callex skus zavolat aj niekomu inemu, hociakemu doktorovi v RF a spytaj sa. moze to byt kludne nejaka stara krv, ked je to hnede 😉 a hlavne ziadna panika, jo 😵

martini
13. máj 2011

@callex a nemaš teraz termín MS? ja som presne také mala cez takéto obdobie a gynekolog povedal, že je to ok. teda ak to nebude trvať dlhšie.

tinna13
13. máj 2011

@callex ja som to nemala,ale taketo spinenie byva caste. Zavolaj na infolinku do RF, asi ti povedia zvysit davku.neviem kolko beries utrogestanu, ja som brala 4 rano 4 vecer.casto sa to objavuje v case ocakavanej menstruacie. Hlavne klud.

rebeka33
13. máj 2011

@pikha zatial stále len 1,5cm a vyžobrala som si bez pesaru. ale musím ležať max. a beriem magnezko 2x*3.
trochu ma to deprimuje,ja som dosť aktívny človek a už by som behala po obchodoch a kupovala oblkečenie kočik postielku a tak. zatiaľ prezerám net. Ty už máš veci?

mircalla
13. máj 2011

@callex lekarovi jedine...pre istotu....byva caste, ale treba na sono

mircalla
13. máj 2011

ono aj ked si vygooglis, sa docitas, ze s kazdym spinenim lekarovi, netreba podcenit. ak je tam tvoj gyndos dnes, chod k nemu, ide vikend....

callex
13. máj 2011

@leamax asi to bude nejaka starsia krv..to ma ani nenapadlo.
@tinna13 utros beriem tak isto..4rano 4vecer.
dovolala som sa machacovi a ukludnil ma ze to nic nie je..nemam stresovat,.a brucho ma bude pichat jeste hodne dlouho..a vo stvrtok sa tesi na sono. 🙂 ak by sa to zhorsilo mam samozrejme volat.
vdaka baby..je fajn mat sa kam obratit aj s debilnou otazkou..su to pre mna nove veci..tak som taka neokukana a miestami vyplasena. 😎
idem nakrmit deti..a pozerat telku nech prepnem na one myslienky

tinna13
13. máj 2011

@callex Machac ta ukludnil, tak je dobre. Pichanie a pobolievanie bruska budes mat teraz velmi casto, je to take neprijemne, cloveka to vyplasi, ale patri to k tomu. ja som si od zaciatku davala 1-2 tabletky magne B6. je to proti krcom a podobnym zalezitostiam. Dobru chut k obedu, ja si tiez idem dat. 🙂

leamax
13. máj 2011

@callex a nezmenil ti davku utrosu?
ono zase ma pravdu aj mircalla, nic netreba podcenovat a ide vikend. no ked ti machac povedal takto 😉 a teba aj picha brucho? a odkedy?

sussy
13. máj 2011

@cecil36 Ahoj dakujem.Vysetrenia s partnerom mame vsetky na 1. Len tie vajcovody hnevaju. 😖

sussy
13. máj 2011

@pikha uz5 rokov zijem v Irsku a pristup lekarov je tu o nicom.4 mimomatrnicove som mala liecene tu a z toho ma len raz hospitalizovali a operovali aj to som uz bola v 12tt.A 5 mimomaternicove ,tak s tym som sla na Slovensko ale vajcovod praskol tak az potom ho vybrali von.Moj lekar na Slovensku sa chce pokusit otvorit ten zatvoreny vajcovod z ktoreho mam len polovicu no neviem ci to ma vobec zmysel.Znovu len cakat a cakat ,mam uz 29.A Ak sa znovu pritrafi take sklamanie tak to uz asi neprezijem.Tak rasej to chcem skusit s Ivf nativ.Snad to uz dobre dopadne.A nepoznate niekto Mudr. Vitouskovu lebo k nej som objednana.

rienok
13. máj 2011

@pikha ďakujeme, aj za milé slová ohľadne depky 🙂 Pekne odpočívaj podľa pána doktora 😉
@callex som rada že si sa ukľudnila, všetko je v najlepšom poriadku opatruj deťúrence 😵 😵 😵
@rebeka33 páči nepáči pekne ležkaj s nohami hore... dnes sa všetko dá kúpiť cez net, nikam nemusíš chodiť 😉
@leamax to si drobci robia miesto 😵 😵 😵

leamax
13. máj 2011

@rienok zeby tak skoro? na 9.den po OPU? ved uvidime 😵
@sussy mne raz robila IUI - mila osobka 😉 ale inak neviem. ale myslim, ze sa nemas coho bat 😉 je mi luto, co vsetko mas za sebou 😔 neboj, v RF vam uz pomozu a coskoro uz budes tehulkovat a hlavne - babo bude na tom spravnom mieste 😉
@rebeka33 len odpocivaj, mimko je predsa dolezitejsie. a ako vravi rienok - dnes kupis vsetko cez net 😉 tak vyberaj o dusu 😉 😀

sussy
13. máj 2011

@leamax Snad to dobre dopadne. Strach mam pretoze neviem co vsetko ma este caka, i ked vela citam na nete tak skutocnost je trosku ina.Ale musi to uz dobre dopadnut 🙂

leamax
13. máj 2011

@sussy jasne, ze uz to dobre dopadne, nic ine ani neberieme 😉 samozrejme - tomu strachu sa asi nevyhnes, aj ked ti tu budeme tisic krat hovorit, ze sa nemas coho bat. jednoducho nevies, do coho ides, tak ten strach tam isto niekde bude. ja som mala strasny pri prvom ivf. ale vazne sa neni absolutne coho bat 😉

rienok
13. máj 2011

@leamax no jasne spravím Ti prednášku chceš 😀 ? 6.-7 deň po oplodnení dochádza k usídleniu blastocysty - zárodku v maternici a od tohto času sa môže organizmus ženy a zárodku vzájomné ovplyvňovať. Usídlenie je ukončené 12. deň po oplodnení. Takže áno je to podľa mňa ono 😵 😵 😵

kajka39
13. máj 2011

@leamax - to si si ma s niekym splietla, ja nie som po ET. Dalsi cyklus sa odhodlavam na IVF snad uz posledny krat!!!! 😉

leamax
13. máj 2011

@rienok ty brdo, zeby? rada sa necham poucit. hlavne, ked su to taketo optimisticke spravicky 😵 😵 😵
@kajka39 prepac, zrejme fakt 😀 no nie som tu dlho a je nas tu fakt dost, tak to mam este trosku domotane 😀 😀 a jasne, ze to bude posledny krat, lebo uz to vyjde urcite!

rienok
13. máj 2011

@leamax 😵 😵 😵 aj ja si čítam len pozitívne 😀
@kajka39 neboj bude dobre, prikazujem Ti poslať depku kade ľahšie 😀 mne si pomohla tým že si si ju odo mňa požičala ale najvyšší čas ju zahodiť 😵

leamax
13. máj 2011

@rienok tak potom aj mne posielaj len tie pozitivne 😉

kajka39
13. máj 2011

baby, to preto sme take domotane lebo vam chyba v profile foto... normalne musim rozmyslat kto je kto... napr. taka luly.. tych je viac tusim 3-4 co viem, a ani jedna nema fotecku, ved nemusi byt detail kto nechce, zato pochvalim sussy, hned vieme, ze je tu nova tvaricka 🙂 🙂
@rienok - nooo ved, uz je to fajn no tak ci tak sa mi do toho nechce ist, neviem preco... 🙂 este mam cas, v tomto cykle to uz nestihnem koli liekom aj tomu odberu AHM, ten musi byt odobraty pred stimulkou .

leamax
13. máj 2011

@kajka39 myslis? tak ja skusim nieco pohladat pre spokojnost vsetkych 😀
a uvidis, ze prave preto, ze sa to do toho nejako nechce, tak to vyjde. uvidis 😉

leamax
13. máj 2011

@kajka39 no tak uz som dala nejake to foto, snad to bude ok 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre