Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
23. jún 2011

@callex mne ani neslo o to,kolko sa caka,ale kde vlastne mi to spravia vsetko,aby som nemusela po tolkych dr chodit...
@pikha ideme na promocie,tak neviem,ci budem mat cas.ale niekedy mozem skocit do nr za vami 😉

jada1
23. jún 2011

@callex krááááásna fotečka 😵 😵 😵
@miminkad to mi je ľúto, že OPU takto dopadlo ☹ . Zregeneruješ telo a v septembri to bude určite lepšie.
@kajka39 nerozmýšľali ste ešte nad nejakou inou alternatívou, napr. darované oocyty?
@gabinkaa neplaš, určite je všetko v poriadku, neboj. 😉 Špinenie už prestalo?
@pikha tak vy to už máte za pár. 🙂
@luly3 tie nevolnosti sú fakt nie bohviečo, ale už hádam v dohľadnej dobe prejdú.
@naveen áno, treba sa vysporiadať s minulosťou a myslieť na budúcnosť a hlavne pozitívne.

jada1
23. jún 2011

@miminkad no ty si ale šikula 😵

miminkad
23. jún 2011

@jada1 dufam,ze hej.zatial sme sa rozhodli,ze zostanem do dalsieho ivf doma,aj kvoli psychike,lebo v robote by to bolo o nervy a aj kvoli riziku infekcii.tak uvidime,co na to povie moj dr 😔

jada1
23. jún 2011

@miminkad dobré rozhodnutie, pokiaľ sa ti to bude dať takto zariadiť. Telo si trošku oddýchne a verím tomu, že potom vyprodukuješ veľa kvalitných vajok 😉

gabinkaa
23. jún 2011

@jada1 pevne dúfam, že je všetko v poriadku, len sa plaším keď mi nie je zle a ani žiadne chute som nezmenila,
to už prestalo, ani včera a ani dnes som nič nezistila, si myslím, že to bolo kvôli tomu pondelku, len sa mi zdá, že mám tvrdé bruško ako kameň a Ty sa ako cítiš?

miminkad
23. jún 2011

@jada1 dufam,ze hej,uz som objednana na mojzisku a budem sa snazit aj ostatnych doktorov pochodit,tak uvidim

gabinkaa
23. jún 2011

@miminkad to je pekné, Ty si fakt šikulka.......zisťujem aké mám obe ruky ľavé
držím palce, aby všetkvy vyšetrenia dopadli dobre, dobre si oddýchni a potom šup do stimulky
aj na dovolenku sa chystáte?

lulu10
23. jún 2011

@miminkad ahoj super ze si sa do toho takto odhlodlane vrhla, si bojovnica 😵 ja som bola na genetike v NR- Genet sa to vola a tam mi hned urobila aj tie trombo mutacie

rebeka33
23. jún 2011

@callex krásne je odfotený, gratulujem 😵 😵 😵 .škoda,že je to blava,ale zaujmavé odujatie.

rebeka33
23. jún 2011

@pikha ako keby si mňa popísala, ako si sa dostala k laktačnej poradkyni. Aj ja chcéééém Síce veľa čítam, dostala som 2ročníky mama a ja , tak to lúskam, ale mať konkrétneho človeka, by bolo fajn.

rebeka33
23. jún 2011

@kajka39 Je mi to veľmi ľúto, 😢 😢 😢 asi by ste mali do budúcna pouvažovať o darcovských spermiach alebo vajíčkach. Asi bude to chvíľu trvať. veľa síl

naveen
23. jún 2011

@gabinkaa nestresuj, lebo budes mat doma maleho stresmena.. ja som moje prve tehu mala uplne bez priznakov, len som mala neskor nafuknute a tvrde brucho a az niekedy v 3 mesiaci mi zacalo byt zle .. takze klud 😉

naveen
23. jún 2011

@rebeka33 hod si do googlu laktacna poradkyna.. urcite ti vyhodi zoznam a nejaku najdes aj v tvojom okoli 😉

rebeka33
23. jún 2011

@gabinkaa mne nebolo vôbec zle, nezvracala som ani raz 🙂 ,bud rada.

lulu10
23. jún 2011

@miminkad ta torticka je krasna, mas super konicek, vytvorit taketo nieco pekne a este aj chutne no sikovnica si 😵 kedy ides na mojzisku? ja sa jej dnes snazim dovolat ale nedviha mi fon 😕

lulu10
23. jún 2011

baby Machac mi kazal dat si urobit test na skrytu cukrovku, moja mama je silna diabeticka-tak mozno to aj ma nieco do seba... nemate s tym niekto skusenost? da mi vymenny listok aj gynekolog? 😕

rebeka33
23. jún 2011

@naveen no len ja by som bola rada keby mi možno niekoho dobrého doporučili. 😉

naveen
23. jún 2011

@rebeka33 ja mam kontakt v BA 😀

jada1
23. jún 2011

@gabinkaa cítim sa stále rovnako. Aj ja mám bruško také nafúknuté.

miminkad
23. jún 2011

@gabinkaa tak ja len skusam,nie je to podla mojich predstav,nejak sa mi nedari robit marcipan...s dovolenkou neviem,co bude,kedze som pn....a co ty moja,este stale ziadne priznaky?
@lulu10 no neviem,ci som bojovnica,uz ma napadla aj myslienka vsetko vzdat....ty kedy zacnes stimulovat?mala si aj hematologiu robenu?
@lulu10 kludne jej len posli sms,ze by si chcela cvicit mojzisku a kedy mozes prist na prve vysetrenie,ja idem v utorok.ozaj a leamax,ze sa mozme stretnut.tak mozno aj v utorok,by som mohla ist odtial rovno do bosian a tam by sme sa mohli niekde stretnut
k tej skrytej cukrovke,viem ti doporucit jednu dr v to,robi tam moja kolegyna,myslim,ze tam budes spokojna

lulu10
23. jún 2011

@miminkad taka myslienka napadla aj mna u vela krat, dokonca som uz aj zistovala veci okolo adopcie ale zas to preslo a idem dalej, ja chcem zacat stimulovat v septembri, ja sa rada stretnem, len mi dajte vediet kedy mozete 😵 utorok by bol fajn, aspon mi porozpravas ako to prebiehlo, a s tou dr.na cukrovku by si moc moc moc pomohla, potrebujem tam aj vymenny listok?

miminkad
23. jún 2011

@lulu10 to neviem,ci budes potrebovat.az ju budem vidiet na nete,tak sa popytam.tak v septembri pojdeme spolu do toho 😉 asi buduci tyzden sa stretneme,ved to sa este dohodneme

lulu10
23. jún 2011

@miminkad ok v septembri budeme bojovat 😎 ako sa vola ta doktorka? dohodni sa s leamax ako vam to vyhovuje a ja sa prisposobim

miminkad
23. jún 2011

@lulu10 manduchova.jasne,dohodnem sa s nou a dam ti potom vediet.ale ten utorok by bol idealny

gabinkaa
23. jún 2011

@miminkad aj pôjdeš do práce alebo zostaneš PN? ja zatiaľ žiadne príznaky, nič mi nie je, žiadna zmena chute, teda iba v sobotu som dostala veľkú chuť na Colu, čo ja inak nepijem, že som si ju musela kúpiť, ale aj mi je ľúto že žiadne nevoľnosti tehu nemám, bud. týždeň mám ísť lekárovi, uvidím čo povie

miminkad
23. jún 2011

@gabinkaa zatial sme sa rozhodli,ze by bolo lepsie zostat doma.tak viem presne,co myslis,ze necitis priznaky.by ti to dodavalo istotu...ale niektore tehulky jednoducho nemaju ziadne,to je ten lepsi pripad,a ty asi patris k nim,ale zas moze prist nahle a v este vacsej intenzite.podstatne je,ze rastiete 😵

pikha
23. jún 2011

tak poslusne hlasim, uz sme doma z poradne a oficialny termin porodu mame stanoveny taky mierne bondovsky 😀 😎 07.07. Vsetko je oka a podla vyjadrenia dokiho bude mat babo pri porode cca 3,5 kg plus minus 0,1 kg, proste zenska ako remen 😀 A v poslednych dnoch sa zacina miesto Dominiky javit Dianka.. tak este mozno aj tuna nastane mala uprava.
@callex ale nie doma ako sustavne v byte.. vsak by ma slak trafil 😀 doma akoze nie mimo NR, to uz si netrufam. Vramci NR normalne fungujem, normalne soferujem a zucastnujem sa bezneho zivota-i ked je pravda, ze uz nie tak casto, dost tazko sa mi chodi.. ale mile priatelske posedenia hocikedy 😀
@rebeka33 no prisla som k nej presne takto ako napisala naveen, cez net. Daj si veveve mamila.sk, to je zdruzenie laktacnych poradkyn, a tam su uvedene konkretne baby pre kazde mesto. Ja som si jednu vytipla len tak pocitovo, a potom o dva dni som objavila presne jej kontakt este raz na nastenke so zdravou vyzivou - a to uz bolo jasne znamenie 😀 tak som jej zavolala a dohodla si stretko. Je fajn tam ist este kym si tehu 🙂 takze ak chces poradkynu, nevahaj 😉
@miminkad oki, budeme sa tesit 😉

pikha
23. jún 2011

@gabinkaa bud rada ze nemas nevolnosti.. my sme mali v juli 2011 kocky, co sa od wecka neodlepili do 16tt. A nie je ani pravda, ze ked su nevolnosti, tak je vsetko ok.. proste kazde telo reaguje inak. Mne nebolo nikdy nic a babo je uplne v poriadku.

miminkad
23. jún 2011

@pikha ved to je o chvilku,to asi skor stihneme prist pozriet bondicu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre