Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
13. júl 2011

@gabinkaa 😉 , ešte máme pred sebou 30 týždňov 😉

gabinkaa
13. júl 2011

@jada1 veru máme 😉 už Ti troška narástlo bruško?

sisab
13. júl 2011

@gabinkaa je to mozne, ze to robi utros, ale skor si myslim, ze to robi faza cyklu. Pri predoslych ivf mi teplota klesla aj napriek utrosu, vzdy do 14dni od Pregnylu. A teraz nie. Ale vtedy mi tych 14dni od Pregnylu vychadzalo uz, ze mam dostat ms, teraz mam ms dostat az na 20den od Pregnylu.
no ved vydrzim, cakam na babo uz cca 7rokov, tak dva dni musim prezit 🙂

callex
13. júl 2011

@gabinkaa neboj ono pridu ine neduhy...nevolnost nie je len jedna vec co nas trapi,nieco sa na teba nalepi..je toho vela je z coho vyberat. 😀 brusko vykukne neboj..o par tyzdnov.ja som napriklad na kg nepribrala za tri mesiace nic ale na cm ano.kg co som mala som mala este zo stimulky.teraz som pribrala kilo aj to urcite tak polovicka isla do prs. 😀
@sisab aj mne ked u gynekologa povedala ze vysledky o tyzden skoro ma vystrelo.tak som si nasla labak kde som si to zaplatila a mala to za dve hodiny.a mozme byt radi ze nam tu krv vobec zoberu..ked som vcera videla v spravach dochodcov ktori plakali lebo ich odmietli vysetrit bolo mi to hrozne luto.ti ludia robili cely zivot platili odvody a teraz im zatvoria dvere?a aj inym?myslim si ze vlada by s tym mala uz nieco urobit..ved to je na hanbu.joj som sa nechala uniest. 😎

rebeka33
13. júl 2011

@sisab prišla som sa pozrieť, no horor toľko čakať. Ja som to mala za hodinku. Tak pevné nervy a v piatok to snád bude pozitívne.

mima263
13. júl 2011

Ahojte, dlho som tu nebola. Je tu tak pekne tehuľkovo. Momentálne mám také hlúpe obdobie, čochvíľa je termín keď som mala aj ja rodiť. Kamoška kt. ho mala v rovnaký deň už má detičky. Hnusný pocit, určite to viaceré poznáte. Na radu cecil som navštívila Martin namiesto Prahy, takže všetky vyšetrenia mám vybavené, už len to preliečiť a dať si vybrať polyp.Dúfam, že sa mi podarí stihnúť Et do začiatku zimy.
Asi to nie je bohvieako pozitívny príspevok, ale verím že chápete

jada1
13. júl 2011

@callex @gabinkaa mám ho také nafúknuté, ale mám tam aj dosť slaniny, takže vykúka len tá. 😀 . Včera v poradni mi sestrička vraví, že odvážte sa. Ja som sa už strašne dávno nevážila, tak som normálne mala strach stúpnuť na tú váhu. Mala som 68kg, takže som zatiaľ nepribrala. Sesrička sa ma pýta, že: predtým ste mali koľko? Ja, že tých 68, ale ešte pred stimulkami aj 55 😀 . Tak sa zasmiala, no čo už, chudnúť budem po pôrode 😀, ak sa tam dopracujeme.

@sisab Ja som na krv bola ráno a výsledky boli poobede. To čo ti idú s tým 3 dni robiť?? 😠 Je to vôbec možné? Ale bohužiaľ asi áno, aj @gabinkaa dlho čakala.
@mima263 pekne sa prelieč a šup do toho, aby si to stihla tento rok, lebo je dosť plodný 😵 .

callex
13. júl 2011

@jada1 ja ked som pribrala po stimulkach tak som vravela ze sa pripravujem na tehu,..roztahujem brusko.no ale na to sa pripravit neda.trochu vykuka a ja uz si niekedy neviem najst polohu.dnes som sa uz ani nemohla prisunut podla mojich predstav k pracovnemu stolu.
@mima263 ten polyp pories co najskor.rano ti ho spravia a vecer ides domov.mne ho dokonca raz odcvakli na ambulancii bez narkozy..nebol to med lizat ale vtedy to bolo riesenie.zima je daleko vsetko stihnes.

mima263
13. júl 2011

@callex a nevieš náhodou aka pauza sa odporuca po hysteroskopii? Teraz preliecujem potvorky, nemozem ist na zakrok

jada1
13. júl 2011

@callex ešte ti býva zle? Mne je nejako čím ďalej horšie. Dnes to bola hrôza. Normálne som si musela v robote na hodinu ľahnúť na pohovku ☹ . Ale to je možno aj tými horúčavami. Od rána som zjedla 2 suché buchty, keď si spomeniem na hocijaké jedlo, napína ma. Keď vidím v TV nejakú reláciu kde varia musím prepnúť. Minule sa mm na mne smial, lebo som poprepínala 3 programy a všade varili, bŕŕŕ 😀 .

@mima263 myslím, že by tam mala byť pauzička aspoň 2 cykly.

mima263
13. júl 2011

@jada1 aj som si myslela niečo také, takže bez šance tento rok

callex
13. júl 2011

@mima263 je tam rychla rekonvalescencia takze urcite nie dlho..podla mna ak tam nic nenajdu staci jedna mrska na ocistu.urcite nie pol roka.a kedy mas naplanovanu hysteroskopiu ked pises ze bez sance?
@jada1 mne este byva zle.ale tie horucavy robia svoje.tak to mas nevolnost o akej sniva gabinkaa.ja som vtedy vedela do seba dostat len varene zemiaky.skus hned rano na posteli zjest nejaky sucharik.

mima263
13. júl 2011

@callex praveze nic nie je naplanovane, pretoze sa este s mm liecime - a to fakt netusim ako dlho budeme brat ATB, lebo je to latentna infekcia. A u nas sa neda objednat tak, ze sa rozhodnem a o tyzden ma operuju. od toho slavneho biochemickeho v maji este stale nemam ms, kedze ma ten skvely Dr. v KE tak nastimuloval, ze som na kontrolnom uzv mala minim. 20 folikulov (inak sranda, ktovie ako rástli, to mi mohli rovno pichnút pregnyl a mam druhe kolo IVF)

callex
13. júl 2011

@mima263 tak to musis zobrat pekne po poriadku..vyliecit infekciu a potom sa vrhnut na tie ostatne veci.no veru ten pregnyl ti mohli supnut a mohli ste aspon skusit inseminaciu,.ale tak ak ste zase chori tak je dobre sa dat do poriadku.

mima263
13. júl 2011

@callex ja viem. Každý rok mám jedno IVF, ešte nikdy to nevyšlo tak, že som stihla dve. A to ma štve. Ale najviac asi ten prístup lekárov, ktorí Ťa nepošlú kam majú ani ak sa na to rovno opýtaš. Zatiaľ všetko čo som od mája absolvovala a čo nebolo potrebné dopadlo s pozitívnym nálezom 😠

bayley
13. júl 2011

@gabinkaa tak to sme celkom blízko, ja som mala poslednú MS 6.5. zajtra idem k mudr, tak som trošku napätá, dúfam, že bude všetko OK....

bayley
13. júl 2011

@mima263 viem si predstaviť, čo to je prežívať svoj " predpokladaný termín pôrodu" 😒 Buď silná, daj si všetko do poriadku a hurá do úspešného ET 🙂

bayley
13. júl 2011

@jada1 krásna stránka 🙂 už som si dala do záložky 😉

lulu10
14. júl 2011

@mima263 ahoj ake potvorky liecite s mm? ja som bola na hysteroskopii teraz v maji v Heliose Martin, bola som max.spojokna, nemam ani jedinu vyhradu, a fit som bola hned, ja som hned o dva dni dostala menzes-aj som tak mala dostat, takze ziadne meskanie v cykle tam nebolo a to mi odstranovali prepazku...

lulu10
14. júl 2011

@pikha uzasna, krasna, nadherna je ta tvoja bambulka a urcite bude aj velka bojovnicka po mamke, prajem jej vsetko stastie sveta 😵

callex
14. júl 2011

@mima263 no ak nemas dobreho gynekologa tak na teba vsetci kaslu..a bohuzial aj v centrach.ved na co by ta liecili ked z teba mozu vytiahnut prachy.a co take si vsetko absolvovala?dnes musis za vsetko bojovat a vybavit si vela veci sama. ja som to obcas robila tak ze som sa objednala na vysetrenie a gynekologa poprosila len o vymenny listok ze to a to mi odporucili v car a hotovo.

@luly3 kam si zmizla tehula?

naveen
14. júl 2011

helou zeny a matky 😉 vidim, ze vas teploty zmahaju.. ale berte to sportovo, si predstavte, ze by ste boli v auguste v 9 mesiace 😀 ma sa vraj ochladit, tak sa vam polepsi

inak, ja som spadla pri behani a mam odrete koleno na 4 miestach, chrasty ako svet.. a mozem vam povedast, ze dezinfekcia bola horsia ako porod. .. xixixi vravela mi homeopatka, ze to mi naznacuje, aby som spomalila a neponahlala sa tak.. 😀 tak hovorim, ze da sa este aj pomalsie? na moj vkus je vseeetko strasne pomale 😕

a zacala som vcera s mojziskou.. ziadna sranda cvicit s rozbitym kolenom, ta pani si mohla aj mysliet, ze ma chlap tyra, lebo mam aj modriny

callex
14. júl 2011

@naveen a to si ako bezala?joj na ochladenie sa tesim ako na vianoce.ja osm aj veru vdacna ze rodim v januari.KET uz budem planovat ze kedy..aby som sa vyhla horucavam.

sisab
14. júl 2011

@callex ahoj, ak si dobre pamatam, ty si z NR, chodis ku Krjakovi? Tak sa mi mari. Kde si zohnala ten labak, co ti spravil vysledky za 2hodky? Asi je to uz jedno, len neviem, ako to do zajtra vydrzim. Uz chcem mat to napatie za sebou 😒 Jaaj, by som sa ozrala 😀

miminkad
14. júl 2011

@naveen moja,tak to si aj o mne mysli asi moja rehabilitacna,lebo som sama modrina od psov.aj ja uz od vcera cvicim asi tri cviky z mojzisky,dva su na mobilizaciu,tak sa aj vytesujem.aj aj s chrbticou a svalmi to vyzera trosku lepsie...

naveen
14. júl 2011

@callex co ti ja viem .. 😀 😀 😀 davala som pozor na psa a nie na seba

@miminkad joo aj ja mam od psa, ked si navlaka palice .. a som ti chcela povedat, ze ta moja homeopatka povedala, ze na mojom mieste nechala leto tak, ze su velke vykyvy v teplote a je to narocne pre organizmus a ze by skor skusila ten september.. 😉

callex
14. júl 2011

@sisab ten labak sa vola G-Lab..a je oproti Kauflandu na druhej strane je taka budova a tam su rozny lekari..je to taka schovana budova.neodboci sa dolava na kaufland ale doprava na tom semafore.hej chodim ku Krjakovi.a ten navyse robi odbery pondelok a piatok.takze som ho musela uprosit aby mi zobrali mimo tieto dni krv.
@miminkad len tak dalej..uvidis to spravi svoje.

miminkad
14. júl 2011

@naveen juj,tak sa tesim,tak v septembri pojdeme do toho spolu 🙂
@callex sranda,z nitrianskej gyndy sli vsetci na ambulancie...no ja dufam,ze to pomoze.zatial vidiet dost velke zmeny,co so mnou ona cvici a jasne,ze aj ja.musim trikrat denne,ale to niektory ludia zial nevedia pochopit...co uz

sisab
14. júl 2011

@callex dik. aj ja chodim ku krjakovi, mohlo ma to napadnut skor. co uz. to mi hovorila sestricka, ze odbery obvykle v stredu nerobia, ale mala tam 5zien napisanych, co isli, takze asi mavaju take vynimky, na hcg sme tam boli dve. Akoze velmi budem zvedava, ci to bude uplne negativne. Dufam, ze mi to vobec zajtra povedia, ze to tam uz budu mat 😒

callex
14. júl 2011

@sisab keby som vedela ze si z NR tak ti to poradim..ale netusila som.mne sestricka hovorila ze to hcg robia vo stvrtky v labaku tak zajtra by si vysledky mala mat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre