Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

hora_lka
23. okt 2012

@tinka9075 my tiez, verime a veeeelmi 🙂 idem, dobru

tinka9075
23. okt 2012

@hora_lka musíme len verit dobrú nocku 😔 😔

mirm
23. okt 2012

@hora_lka dakujem za vycerpavajucu odpoved. Ja som tak rozmyslala ze ked neberes gonal (u nas sa tak berie) ale clostil alebo ako sa to vola to znamena ze ti narastie menej folikulov? A kolko ta to vyslo cele? A tie odbery kvoli comu brali? Lebo my sme si davali robit krv a vsetko u obvodnej. dakujeeeem velmi pekne za odpoved 🙂

rena31
23. okt 2012

zdravím Reprofiťáčky🙂. Chcela by som poprosiť žienky, ktoré majú proces ivf soft v Brne za sebou, ako je to s tým sonom. Prvé sono je 7.deň, to sa dúfam môže aj u svojho gyn. Ale čo ďalej, ako to prebieha? Tak , ako písala kika017....to cestovanie ☹. ďakujeeeem

falin
24. okt 2012

@kika017 - urcite budes spokojna, uvidis. Som zvedava na tvoje referencie. Na kontrolne sono mozes chodit k svojmu dr. aj na krv a do Brna zatelefonujes vysledky. Inac maju lepsie zmaknuty cely proces, lebo do Ba som chodila kazdu chvilu na sono, tu ides 1-2x za stimulku.

@tinka9075 @hora_lka - pekne to rozbehnite babulky, ja idem v závese za vami 😉 , sono v sobotu a vklad bud 1.11. alebo 3.11. 😵

Neviete neiktora na ktorej strane je nasa tabulka? Zisla by sa aktualizovat 😎

falin
24. okt 2012

@mirm - hej u nas sa berie gonal alebo puregon. Podla toho ako si reagovala na tieto lieky ti v brne skusia "usit" stimulku. Zacinas clostylom a ked je treba dopichavas menopur, merional, ale kludne aj ine, ktore sa ti podari zohnat. Snazia sa o mensi pocet vajicok ale kvalitne vyzretych.

falin
24. okt 2012

@rena31 - ahojky 😉 , ja som pri stimulke isla k svojmu dr. nejaky 8-9 dc, podla vysledkov mi dr. v Brne nacasoval dalsie sono, cca 11 dc (ale to je individualne, lebo kazda reagujeme inac), a na zaklade tohto 2.sona nacasoval pregnyl a opu. Takze som bola 2 x na sono (u svojho dr.) a potom v brne opu a vklad

panarka
24. okt 2012

@tinkatinulka Snažím sa byť v kľude ale hlavne stále myslím na embryka ako sa im darí tak ďaleko od nás. 🙂 Ty sa ako cítiš, už začínaš mať nejaké príznaky? Budeš sa aj testovať ešte predtým ako pôjdeš na kontrolný UZ? Chcela som sa ťa spýtať či si si dala aj utrogestan aj v deň ET.

panarka
24. okt 2012

@rena31 Ahoj ja mám práve zajtra ET v Brne 🙂 U mňa to prebiehalo tak že som bola na prvom UZ na 8 deň cyklu a potom ešte aj na 11 deň. Záleží od toho aké máš veľké folikuly, ja som išla druhý krát ešte preto lebo som mala ešte 3 injekcie. Tak bolo treba aby videl ako som zareagovala. OPU som podstúpila na 14 deň a teraz na ET idem 17 deň. Mala som 4 vajíčka a krásne sa vyvíjajú 3. Dnes ešte musím volať. Tak budem ti držať veľmi palčeky aby všetko išlo na jedničku.

mirm
24. okt 2012

@falin dakujem za info. Som zvedava zaciatkom roka skusime Brno, dufam ze uspesne 🙂
Drzim vsetkym palce nech sa podari, zahniezdi, udrzi a zdrave porodi dietatko....

sarasota
24. okt 2012

@falin posledna tabulecka je na str.1434

hora_lka
24. okt 2012

@mirm ked to cele spocitam co som do toho dala tak to vychadza na 1800 EUR, ale pocitala som do toho aj lieky, a ja som si niektore kupovala v plnej vyske, a faktura za mrazenie. samotny vykon, teda soft+odbery+ISCI ma vyslo na 1100 EUR. tie odbery Ti urobia, pretoze musia v den OPU, je to podla ich nejakeho zakona, to ze mas urobene odbery tu nebudu akceptovat..clostilbegyt beries na zaciatku stimulacie, prvych 5 dni a sucasne s tym pichas injekcie, tak ako pisala @falin je jedno co budes mat, bud gonal, puregon, fostimon, mna sa lekar pytal, co mam, mozes aj kombinovat rozne, ja som mala puregon a fostimon sucasne, po prvom ultrazvuku mi znizil puregon a posledne tri dni som este dopichavala orgalutran, to uz je vtedy, ked mas viac folikov a niektore uz su zrele, preto sa picha orgalutran aby vydrzali a stihli este dorast dalsie..treba sa na vsetko pytat na tej prvej konzultacii ale maju aj dobru stranku, najdes tam vela odpovedi, alebo potom tu 🙂

hora_lka
24. okt 2012

@falin supeer, nedame im vydychnut v RF 🙂 1.11. je pekny datum ... ja dnes idem na ultrazvuk, a uvidim ci sliznica narastla, ak nie, posuvam vklad o mesiac .. isla som teraz uplne bez liekov, tak uvidim poobede co mi povie ..

tinkatinulka
24. okt 2012

@panarka Ano vecer po ET som si dala.Citim tak zmiesane, nemozem spavat a boli zaludok.Ja ho mam precitlivelý tak možno je to príznak.Asi budem testovat ale bojim bojim lebo mne testy dost klamu.

tinkatinulka
24. okt 2012

@panarka Embryjkam je dobre, neboj. Ale u teba im bude lepsie. 😝

tinkatinulka
24. okt 2012

mala AKTUALIZACIA:

horalka79 / 15.9.ET Gr.II, 28.9.- test pozitívny +
bibi24 / 16.9.ET Gr.II, 28.9 - test pozitívny +
nelly3 / 17.9.ET, - dom. test neg. -
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
staga / 4.IVF - test neg. -
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
hora_lka / 24.9.ET, dom.test neg. -

tinka9075 / 25.9.KET, 8.10.-čaká na krvičku
tea284 / 1.10 ET

rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
ria191 / čakateľka /1.IVF 2 XB 2 neúspešné, 2.IVF 1XB1 neúspešné
deinad / čakateľka
falin / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
tinkatinulka / 19.10 ET
adra17 / čakateľka

tinkatinulka
24. okt 2012

Babeny zaktualizujte svoje udaje 🙂

mirm
24. okt 2012

@hora_lka dakujem dakujem dakujem
este ked sa smiem spytat kolko ti odobrali vajicok? Mne vzdy tak cca okolo 10 a dobrych bolo tak cca 7

falin
24. okt 2012

@panarka - drzime dnes palceky
@sarasota - dakujem 😅

@hora_lka - veru nedame 😀 , aj ja si hovorim ze 1.11. je pekny datum 😵 , ale zavisi to od kultivacie aku zvolia.
Som zvedava na tu sliznicu, ako ti narastie. Mne tiez dal na vyber s estrofemom alebo bez. Ja som vsak mavala nizsiu sliznicu, tak som sa rzhodla s liekmi. Uvidim.

rena31
24. okt 2012

@panarka
Ďakujem za odpoveď. Ja mám v protoole napísane 7. deň sono....no to cestovanie a sviatky medzitým och jooj. Idem o chvílen volať Brno, verím, že sa dohodneme na tom, aby som mohla u svojho to sono aspoň teraz. Gratulujem ku krásnym 3 lentilkám xixi, určite rastúúúúúúúúú. Dávaš si vkladať 1 alebo 2?
Veeeeľmi silno ti držím palčuchy 😀 pfuj, pfuj, pfuj

sarasota
24. okt 2012

@falin dakujeme potom podame pozitivne spravicky 🙂

rena31
24. okt 2012

@falin
Ahoj, takže ty si bola iba u svojho Dr.? To je úžasné, že takto vychádzajú nám cezpoľným v ústrety, a hlavne, že nám a našim lekárom v tomto smere veria. Idem volať Brno a vyjednávať 🙂. V protokole mám písané 7.deň sono hmmm. Aj mail skúsim s Dr. Ako si to riešila ty? Telefonátmi ci e-mailmi?
Nemám prehľad aký máš výsledok snaženia? Držím palčeky páá. A ďakujem.

falin
24. okt 2012

aktualizujem:

horalka79 / 15.9.ET Gr.II, 28.9.- test pozitívny +
bibi24 / 16.9.ET Gr.II, 28.9 - test pozitívny +
nelly3 / 17.9.ET, - dom. test neg. -
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
staga / 4.IVF - test neg. -
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
hora_lka / 24.9.ET, dom.test neg. -
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +

tinkatinulka / 19.10 ET
zeina / ET
panarka / 24.10 ET
tinka9075 / ET koniec okt.
hora_lka / ET koniec okt.
falin / ET 1.11. alebo 3.11

rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
ria191 / čakateľka /1.IVF 2 XB 2 neúspešné, 2.IVF 1XB1 neúspešné
deinad / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
adra17 / čakateľka

speranza1
24. okt 2012

@falin aj ja... aj ja.... aj ja.... chcem byt v tabulocke😀DDDDDD
1 ivf bez ET
2 IVF neg.
3 IVF biochem. teh.
4 IVF neg.
čakatelka na hysteroskopiu 😉 a nasledne 5 IVF

falin
24. okt 2012

@rena31 - dakujem. ano ja som chodila k svojmu dr. Inac v Brne vychadzaju vo vsetkom v ustrety, su strasne zlati 🙂 Ja komunikujem aj ce mail aj cez telefon, podla dolezitosti. Vysledky od mojho dr. som vzdy volala a prediskutovala co dalej. Ja mam jeden vysledok snazenia doma ,ma 7 rokov 😵 a uz 6 rokov sa snazime o surodenca. Buduci tyzden ma caka ET 😉

@speranza1 - jasnacka 😉

Babulky, kto chce samozrejme sa do tabulky moze doplnit, zmenit co treba

falin
24. okt 2012

aktualizujem:

horalka79 / 15.9.ET Gr.II, 28.9.- test pozitívny +
bibi24 / 16.9.ET Gr.II, 28.9 - test pozitívny +
nelly3 / 17.9.ET, - dom. test neg. -
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
staga / 4.IVF - test neg. -
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
hora_lka / 24.9.ET, dom.test neg. -
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +

tinkatinulka / 19.10 ET
zeina / ET
panarka / 24.10 ET
tinka9075 / ET koniec okt.
hora_lka / ET koniec okt.
falin / ET 1.11. alebo 3.11

rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
ria191 / čakateľka /1.IVF 2 XB 2 neúspešné, 2.IVF 1XB1 neúspešné
deinad / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
adra17 / čakateľka
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., čakatelka na hysteroskopiu a nasledne 5 IVF

hora_lka
24. okt 2012

@mirm aj pri prvom IVF aj pri druhom mi zobrali rovnako po 14 vajicok. Prve IVFko som mala tu na SK a zo 14 bolo 5 nezrelych, 4 sa oplodnili nespravne, preto, lebo sme nedali ICSI, povedali nam, ze ked uz som bola tehotna /potrat v 6 tt/ tak nemusime davat ICSI, skoda ze som sa dala nahovorit, pretoze sme prisli o 4 vajicka, z tych co ostali sme vlozili 2, co nevyslo, 3 zmrazili, ale ani KET nevyslo. v Brne som mala 10 zrelych vajicok a 6 sa dostalo do dobreho stadia, 2 boli vlozene, opat negativne a teraz je momentalne stav taky, ze mame 4 mrazaciky a mozno na buduci tyzden vlozime 2, zalezi na dnesnom ultrazvuku. dobre bolo to, ze v Brne Ta kazdy den informuju ako sa Tvoje embryjka vyvyjaju, mas z toho lepsi pocit. ja som mala po OPU problemy, s doktorkou som volala vecer, este ona mi potom 2 x volala ako mi je. to sa mi na SK teda nestalo

hora_lka
24. okt 2012

@falin aj ja som zvedava, vecer podam spravu, co sa podarilo

hora_lka
24. okt 2012

aktualizujem seba
horalka79 / 15.9.ET Gr.II, 28.9.- test pozitívny +
bibi24 / 16.9.ET Gr.II, 28.9 - test pozitívny +
nelly3 / 17.9.ET, - dom. test neg. -
melliska / 17.9.ET, - dom. test neg. -
staga / 4.IVF - test neg. -
kaja81 / 19.9.ET, - test pozitivny +
sarasota / 21.9.ET, - test pozitívny +
hora_lka / 1.IVF+KET GF negativne, 24.9.2012 2.IVF Brno negativne, predpokl. KET 29.10.2012
tea284 / 1.10 ET, - test pozitívny +

tinkatinulka / 19.10 ET
zeina / ET
panarka / 24.10 ET
tinka9075 / ET koniec okt.
hora_lka / ET koniec okt.
falin / ET 1.11. alebo 3.11

rot / čakateľka /1.IVF bez oplodnenia, 2.IVF biochemické, 3.IVF pozit. v 9tt ukonč.-anembryomola
ria191 / čakateľka /1.IVF 2 XB 2 neúspešné, 2.IVF 1XB1 neúspešné
deinad / čakateľka
jomini / čakateľka
freeze24 / cakatelka, 1.IVF neuspesne
nelly3 / cakatelka, 1.IVF. gyn-five negat., 2.IVF.Brno negat.
holly74 / čakateľka 5 x IVF negatívne (5xET, 2xKET)
adra17 / čakateľka
speranza1 / 1 ivf bez ET, 2 IVF neg., 3 IVF biochem. teh., 4 IVF neg., čakatelka na hysteroskopiu a nasledne 5 IVF

rena31
24. okt 2012

@falin
tento ET bude víťazný!!!!!
Naše snaženíčko-trápeníčko trvá už 12 rokov, tak sa viem vžiť do tvojej kože, aj keď výsledok doma nemáme žiaden ☹. Ale podarí sa, určite. Verím tomu!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre