Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
14. aug 2016

@marculik kiez by si mala pravdu...ale ja sa necitim ani trosku tehotno...
A menzes nedostanem kvoli konskym davkam utrosu...a co bude dlaej uvidim buduci tyzden .....
Uz je rozhodnute...

nelly3
14. aug 2016

@evadek
ale ty sa vobec nemusis citis tehotno moja, a kedy mas testovat?

evadek
14. aug 2016

@nelly3 buduci tyzden uz mozem.... tak uvidim kedy si dodam odvahu 🙂
Ja viem....ale kedze som raz tehu bola...a viem ako som sa citila....tak je tam strach...

nelly3
14. aug 2016

@evadek
chapem, ten vzdy bude ten strach, neboj vsetko bude tak ako ma byt 😉

cheeky82
14. aug 2016

@evadek ani ja som sa necítila tehotná a uplne inak ako ked to vyslo na prvý krat, takte tie tvoje pocity vôbec nic neznamenajú

vernazza
14. aug 2016

@evadek no ahoj. ja som tentokrát dostala utros v dávke 2-2-2, takže som necítila tak silno účinky ako pri štyroch. zatiaľ necítim nič výrazné, keď dlhšie chodím tak trochu taky jemný tlak na jednom mieste v podbrušku, ale inak nič. A to isté miesto cítim po každom vklade a nič to pri tých predchádzajúcich neznamenalo, tak si moc nádeje nerobím.. ja ms čakám až takto o týždeň. zatiaľ som kľudná, ale ako sa poznám, nervy začnú pracovať o pár dní..chcela by som aj s testom vydržať ešte týždeň, tak uvidíme či sa podarí..😊 mňa skôr mrle žerú kvôli káve, rozhodla som sa ju úplne vysadiť tentokrát už od začiatku, tak si zvykam na zelený čaj..😊

evadek
14. aug 2016

@vernazza tak ja kavu nepijem....iba raz za par mesiacov dostanem na nu chut..
Ale verim,ze to je pre teba tazke....
Inak neviem ci si pichas fraxik alebo clexane....tak pritom sa moc zeleny caj nesmie...
No veru..ja miestami odpadavam od unavy...som schopna zaspat hocikde 🙂
ja sa miestami citim na menzes..miestami sa necitim nijak....
U mna nervy su uz na 100 percent....ale tak co uz s nimi...je to normalne.....

evadek
14. aug 2016

@cheeky82 ani prsia si nemala zvacsene..ani ta neboleli?...to som ja pri prvom tehu mala...
A kedy ti zacali prve priznaky?
A ako sa inak teraz uz citis?...Je to lepsie?

kubkova
14. aug 2016

Caves kočky,urcite to tu niekde je napisane ale preklikavat sa 4076 stranami sa mi velmi nechce 🙂 a mam par otazociek. Ak som samoplatca,kolko ma to v Reprofite vyjde cenovo vsetko spolu. Je tam v pohode personal,lekari ? Dakujem pekne za odpoved 🙂

cheeky82
14. aug 2016

@evadek posledné tri dni mi bolo fakt zle, tak dnešný den si užívam, dnes mi je super. Prsia ma začali bolieť ak brucho asi tak 4 dni pred očakávanou MS. Pri prvom ma prsia neboleli, len sa zväčšili. Aj teraz, takýmto tempom z dvojok budu patky😀😀 stale spinim s prestávkou ale len moc moc slabo. Uz aby bol piatok a ja som konečne videla prcka ako sa vrti

dagmarik
14. aug 2016

Baby, mala ste niektorá také že, odobratých 10 oocytov, dnes som volala a že 3 z nich boli zrelé, ale oplodnilo sa 5 a jedno sa ešte uvidí. Som netušila, že aj nezrelé sa dokážu oplodniť. Má niektorá z vás podbnú skúsenosť? Ďakujem

buba08
14. aug 2016

@dagmarik to je zvláštne toto, ja ked som mala nezrele vajíčka, tak sa neoplodnili, tiez sme raz čakali na další den a neoplodnilo sa, chodíš do RF?

steffi1
14. aug 2016

@dagmarik oni ak su v nejakom presnom stadiu vedia este dozriet v laboratornych podmienkach, to mi raz embryolog na Slovensku vysvetloval....takze ano vedia

dagmarik
14. aug 2016

@buba08 Áno, chodím do RF, vo štvrtok by som mala mať vklaf

dagmarik
14. aug 2016

@steffi1 ďakujem za ozrejmenie, bola som z toho akási znätená 🙂

gagirl
14. aug 2016

@evadek velmi drzim palce Evi..musi to uz vyjst..drz sa..🙂

gagirl
14. aug 2016

@cheeky82 drzim palce na piatok na sono..to budes kolkaty tyzden?ty si uz videla akciu srdiecka?

gagirl
14. aug 2016

@saldiv ahoj..je mi to velmi luto ze vam to nevyslo znova..Nie je to mozne ze je chyba stale v embryjkach..sice neviem aky mate spermiogram..Nemoze v tom byt imunologia,stitna zlaza,alebo nieco ze sa neuhniezdi?urcite mas uz ty ale vsetko porobene ..Co ti este odporuca dr,ku komu chodis?Ty mas nejaku diagnozu?

vernazza
14. aug 2016

@evadek to vážne je tam nejaká kontraindikácia so zeleným čajom? ja mám clexane 0,2. musím si to pozrieť, ale to si ma teda nepotesila.. ja som kavickar kvôli nízkemu tlaku aj chuti, takže tie 2-3denne som pila. len mi zistili na imunologii zvýšenú pravdepodobnosť HIT, tak sa snažím teraz vyhnúť histaminu čo najviac.. ja byvam často unavená aj mimo vkladu (možno kvôli tej hitke) tak to ako príznak ani nevnímam.. ale u teba to je super príznak. 🙂 kiež by sme si tu o pár týždňov písali ako zaspávame v robote pred monitorom..😉

cheeky82
15. aug 2016

@gagirl ano, akciu srdiecka som videla. no teraz v piatok by som mala byt 8tt+5 (podla kalkulacky na nete)

cheeky82
15. aug 2016

@dagmarik no mne ako odobrali vajicka, tak mi hned povedali, ze ich bolo 8, ale len 5 zrelych a len tie budu oplodnovat. na nic necakali a ani ich neskusali oplodnit. tiez som pocula o tom dozrievani oocytov v labaku, ale centra (jedna doktorka v BA mi to hovorila) to nerobia.
a vobec nadtym nerozmyslaj, radsej sa tes, ze ti ich oplodnili viac🙂

evadek
15. aug 2016

@vernazza nieco tam je....baby to tu raz zverejnovali....zapamatala som si...lebo zeleny caj mam rada....
No ja som unavena len z utrosu..dnes som den po menzese....teda ocakavanom....no tlmi to utros...nemam absolutne ziaden priznak..prsia ma nebolia a su este mensie ako mavam pred menzesom...su take ako po menzese 😀...
uz sa nebudem trapit a dnes poobede alebo zajtra rano si spravim test...nech to uz nejak uzatvorim...

renimac
15. aug 2016

@evadek ahoj, citam o tom zelenom caji.... a zaujima ma to z ineho pohladu. V januari som vysadila zeleny caj a zaciatkom februara som po takmer 2,5 roku otehotnela, bohuzial mimomaternicove tehu. Inak pijem zeleny caj takmer kazdy den. Moze to mat nejaky vplyv aj na pocatie, ci to bola len nahoda? Lebo zas sa nam nedari. Ci ho skusim opat vysadit....

evadek
15. aug 2016

@renimac to neviem..je to len nevhodna kombinacia s liekmi na riedenie krvi a zelenom caji...

renimac
15. aug 2016

@evadek ok, nevadi, skusila som 😉

renimac
15. aug 2016

@evadek nedalo mi to 😀 .... skusim ho tento mesiac vysadit, co to spravi...
https://www.woman.sk/deti/deti-tehotenstvo/moze...

evadek
15. aug 2016

@renimac drzim palce🙂

renimac
15. aug 2016

@evadek dakujem 😉 ja Tebe tiez!

vernazza
15. aug 2016

@evadek už som si to pozerala. je to vitamín K, ktorý zelený čaj obsahuje a ktorý podporuje zrážanie krvi. Clexane ju zas riedi, čiže to je problém. Čítala som, že niektorí lekári pri liečbe warfarinom (co je tiež antitrombotikum) zakazujú jesť zeleninu a všetko čo obsahuje vit.K. Takže super. 🙂 V káve príliš veľa kofeínu, v čaji príliš veľa vit.K a ja sa mám ako prebrať k pracovnému výkonu? 😊 Inak test si urob radšej až ráno nech má väčšiu výpovednú hodnotu... Koľko si teraz po vklade?

evadek
15. aug 2016

@vernazza no vidis....ja som vedela,ze tam take nieco je..lebo dokonca ani cesnak..brokolica....chia semienka..omega 3...pisali to baby v inej skupinke...
dnes 9 den....a prvy den po menzese....
uvidim..zajtra som uz objednana na krv....takze zajtra to budem mat uz na 100 percent ist...a prestanem tu spamovat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre