Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
13. sep 2012

@ria191
dakujem, som uz nervozna z telefonatu.

tinka9075
13. sep 2012

@hora_lka neboj zvládli by sme to no len neviem keby sa nám všetkým zadarili dvojičky 😀 😀 ja si tiež myslím že sa dočkáme 🙂 🙂

ria191
13. sep 2012

@nelly3 tak to ti teda verím ☹ . Aj pre mňa boli tie telefonáty hrôzostrašné, ale zvládneme to no nie? Ako sa cítiš? Počítam, že makáš v robotke 🙂 . Fíha ET by ti teda vychádzal na nedeľu?

nelly3
13. sep 2012

@ria191
ano pracujem, ET bud sobota alebo pondelok, je pisane na 3 alebo 5 den, brala by som radsej nedelu, mohla by osm ist na aute s manzelom, v pondelok uz len busom a sama, nevadi vsetko zvladneme 😉

ria191
13. sep 2012

@nelly3 vlastne áno máš pravdu veď streda sa nepočíta 🙂 . Jasné, že to zvládneš ja sa tiež chystám chodiť sama, aby som mala väčší kľud ( mm väčšinou stresuje alebo ponáhľa ) tak takto budem v pohode 🙂. Možno sa od teba naučím chodiť autobusom 🙂.

tinka9075
13. sep 2012

@nelly3 držím palce aby si sa z telefonátu dozvedela len tie najlepšie správy 🙂 🙂 ja vždy ked som volávala sa mi aj kolená triasli 😀 😀

horalka79
13. sep 2012

Baby, u vas tiez pouzili metodu na oplodnenie ICSI ? (podla Reprof. webstranky sa pouziva pri slabsich spermiach, alebo malo vajicach)

hora_lka
13. sep 2012

@tinka9075 uz je to v nedohladne ... aj Tebe ubuduju dni pred KETom, som vcera pocitala kedy som bola ja, na 16sty den 🙂 na OPU 13ty, aj tu mi to teraz tak vychadza ..

hora_lka
13. sep 2012

@horalka79 u nas nie, ale teraz to lutujem, pretoze sme mohli mat viac moznosti, nechali sme to na prirodu a 4 vajicka sme stratili tym, ze sa oplodnili viacerymi spermiami ... mozno si nemusis dat vsetky napichnut, mozno len polovicu radsej .. navrhli Ti to?

nelly3
13. sep 2012

@horalka79
v Brne pri softe pouzivaju len tuto metodu ICSI, ja som na konzultacii hovorila, ze to nepotrebujeme lebo na SK sa nam vsetky prirodzene bez ICSI oplodnili, ale ze eee, takze tak 😉

hora_lka
13. sep 2012

@nelly3 ked je menej vajicok, tak je to asi lepsie, netreba riskovat, ze sa nieco udeje, napriklad ako nam, ze sa spermie zblaznili a oplodnovali oplodnene 🙂 ja som rozhodnuta ze urcite to pouzijeme, uvidim podla poctu vajicok .. volala si ako sa maju embryjka?

nelly3
13. sep 2012

@hora_lka
no este nie, nechcem tam hned o 13 hod. volat lebo vsetci tam budu, zavolam tak nieco pred 14 hod. 😉 no mne koudelka na prvej konzultacii povedal, ze len metodou ICSI pri softe 😉

hora_lka
13. sep 2012

@nelly3 ja stale neviem ci som soft alebo klasika stimulacia, musim sa zajtra na to spytat, hej to si pamatam aj tuna, kazdemu povedali volat o 14tej a nebolo mozno sa dovolat ... nevadi, dobre spravy mozu byt aj o polhodinu neskor 🙂

hora_lka
13. sep 2012

@nelly3 je to aj rozdiel vo financiach, tak musim zistit ..

nelly3
13. sep 2012

@hora_lka
uvidis podla sumy. a kedy mas vklad?

nelly3
13. sep 2012

@hora_lka
aha ty si bola na utz len vcera, mam to nejake domylene ked ste tu dve horalky 😀

horalka79
13. sep 2012

@nelly3 ok, lebo vo vyuctovani mi to doktor spomenul a ja som to nejak prehliadla predtym, proste sme to nejak do hlbky v Brne nepreberali, hm. No a este pred odberom som s manzelom pozerala videjka ako to pri IVF chodi od A po Z a tam bolo ze sa niekedy pouzivaj aj tato medota, kvazi oni vyberu tu vitaznu spermiu...a to sa mojmu manzelovi moc nepacilo, bral to ako riadenie z ich strany, mam pocit ze bol proste proti tomu.....A teraz neviem, hm. Manzelovi som este nespominala, ze vlastne aj u nas sa to potom pouzilo.
Nedalo mi to a pisala som doktorovi ako to je, ci sme mali zle vysledky..a on napisal ze "ICSI se používá zpravidla, je-li horší spermiogram nebo je nižší počet oplozovaných vajíček" a ze manzelov spermiogram tiez nebol najlepsi, ze "progresivní pohyb spermií 22% (norma je 32%) a morfologie 4 % (tedy na hranici normy, která je 4%)." hm, "A za dostatečný počet vajíček, aby metoda ICSI nebyla nutná, považujeme cca 15 a více zralých vajíček. U Vás jich bylo 11 (z celkového počtu 17 získaných)." Hm..a ospravedlni sa mi, ze sme to predtym hlbsie neprebrali..
Hm, tak to asi aj manzelovi preposlem, nech o tom vie..hlavne ma zaraziloto,ze nemal spermiogram v norme 😒 ..ratam,z e info o tom bude v sprave, co dostaneme sobotu..uch. Ktovie ci to moze by stresom, ktoreho ma v praci vela..

hora_lka
13. sep 2012

@nelly3 ja idem len zajtra na druhy ultrzvuk a podla toho uvidime kedy OPU, asi v pondelok alebo utorok, tak potom vklad sobota, nedela buduci vikend .. ako sa dnes citis po OPU, je vsetko OK?

hora_lka
13. sep 2012

@nelly3 ano sme dve horalky, horalka79 uz sa tesi na vklad, a hora_lka sa "tesi" na punkciu, ale zase nie je to nieco co by som neprekonala ...

hora_lka
13. sep 2012

@horalka79 ja si prave myslim, ze je dobre, ze vyberaju tie najlepsie spermie, treba to poistit z kazdej strany

nelly3
13. sep 2012

@horalka79
takze otazka pre teba - kedy mas vklad? 😉

horalka79
13. sep 2012

@nelly3 🙂 vklad - v sobotu na obed. .Ja osobne prijmeme akykolvek sposob, ktory nam zvysi sancu..manzel to asi berie skor osobnejsie, ze jeho spermie ci co..nech ma sancu najlepsi chvostik..ale ked sa vyjadril doki, ze vysledky neboli idealne, tak to myslim pochopi, ze to bolo to najlepsie. Za chvilu tam budem volat..uch, hadam mi povedia dobre spravy..
A ty ako po OPU, je dobre??

ria191
13. sep 2012

ja keď som bola teraz na konzultácii tak Štelcl chcel po mne aby som si pichala aj 225 jednotiek menopuru a pritom spomenul, že to už nie je softík, ale že sa mi to bude počítať ako softík, lebo ja budem rada ak budem mať 3 oocyty aj pri konských dávkach ☹ , ale som zvedavá ako to budú rátať vám, tak dajte potom info prosííím 🙂

nelly3
13. sep 2012

@horalka79 po opu ale dobre, citim este brucho aj vcera som citila, no a teraz ta hlavna sprava - z 5 oocytov mame 5 zrelych a aj 5 oplodnenych 😀 sa tesim, vklad asi v pondelok, este v sobotu si zavolam. zlaticka moje len nech sa pekne delia 😵

nelly3
13. sep 2012

@horalka79
budem ti v patach 😀

horalka79
13. sep 2012

@nelly3 to je vyborna sprava!! vsetky oplodnene, paraaada! 😎 to budeme mat vklad tesne po sebe 🙂 ..idem volat..

ria191
13. sep 2012

@nelly3 wow super správička teším sa s tebou 🙂

horalka79
13. sep 2012

@nelly3 @hora_lka @tinka9075 ...tak mam spravy..sa mi to ciselko pomaly zmensuje..hm 😒
dnes, v den 3 by mali byt 6-8 bunkove a ja mam teraz: 3 x 8b, 1 x 7b, 1 x 6b. cize piatim sa dari dobre a to jedno co som vcera vravela, tak sa prestalo vyvijat + jedno sa priliz pomaly vyvija (ma len 3bunky) + jedno je 5 bunkove, co je tiez malo. Uch, takze tie tri to pravdepodobne nedobačuju dalej a uz len dufat, ze tych 5 to da do ciela. Bolo by super, keby mi mohli 2 vlozit a tri zmrazit..hm. Tusim stvrty den sa nevola..tak uz len dufat a verit ze to vyjde.

hora_lka
13. sep 2012

@ria191 my sme sa kolko penazi chceme do toho dat, picham tiez 150 fostimon + 75 puregon, myslim, ze bez toho by som nemala tolko folikul, vajicok este neviem, tiez si myslim, ze uz nie som soft, ale zajtra sa spytam, ako nas bude pocitat ... aj ked teda nechapem, aky je rozdiel v ich robote medzi klasikou a softom, to ze sa pichaju ine davky je mi jasne, ale ich robota je rovnaka, preco je pri klasike raz tak vyssia cena ... ale o peniazoch ani nechcem hovorit, uz sme sa na to dali, tak to aj uhradime, ak to vyjde, tak nelutujem ani cent ... a kolko teda budes nakoniec pichat? mne po vcerajsom ultrazvuku, trosku zmiernil davku, zajtra zase ultrzvuk, tak uvidime co dalej

hora_lka
13. sep 2012

@horalka79 podla mna super spravy, tes sa, ze 5 pekne napreduje .. to su tie s tymi najlepsimi spermiami 🙂 a uz ked prezili dodnes, uz preziju vsetko ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre