Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tea284
26. sep 2012

@melisska "naskrabkali" minimálne potrebné mnozstvo

hora_lka
26. sep 2012

@tea284 tak to Ta obdivujem, lebo ja by som asi vycuvala z toho, vobec si to neviem predstavit ako to takto bez narkozy prebieha ... inak v BA som bola vybavena za 10 minut, a tu som bola 36 minut, manzel stopoval a to sa minimalne 20 minut snazili mi zobrat krv, horko tazko 3 mililitre zobrali, ale stacilo nastastie, tym ze som nemohla pit, tak boli zily poschovavane, asi aj u Teba tak

melisska
26. sep 2012

@tea284 moja. hlavne, ze to mas za sebou 😉

tea284
26. sep 2012

@hora_lka tiež som skoro ušla keď Stelcl stopol pokusy hľadať vhodnú žilu, myslela som že sranduje ale on to myslel vážne, všetci sa ale neuveriteľne snažili odputat moju pozornosť, teda pozornosť od bolesti 😊. Ta absencia vody narobila problémy.

tinka9075
26. sep 2012

@tea284 tak to ta obdivujem ja by som asi zutekala a neviem či by ma presvedčili bez narkozy ale asi nie 🙂 🙂

zeina62
26. sep 2012

@tinka9075 no pekne este tam aj ochories 🙂)

tinka9075
26. sep 2012

@zeina62 neboj v piatok idem domov lebo mi je nejak nanič a stále mi je zima 😒 dúfam že nebudem chorá lebo teraz to určite nepotrebujem 😠

zeina62
26. sep 2012

@tinka9075 boze naco si tam isla vobec!!

tinka9075
26. sep 2012

@zeina62 ukludnit hlavičku a príst na iné myšlienky 🙂 🙂 neboj ja to zvládnem 😉 😉

zeina62
26. sep 2012

@tinka9075 no len opatrne !

tinka9075
26. sep 2012

@zeina62 jasné 😉 😉

zeina62
26. sep 2012

@tinka9075 jaj tak ti prajem aby ti to vyslo 🙂

tinka9075
26. sep 2012

@zeina62 ved uvidíme ja na to teraz velmi nemyslím asi ani testovat nebudem a pôjdem až na krv 🙂 🙂

zeina62
26. sep 2012

@tinka9075 ja som tak tiez urobila pri poslednnom ze som ani netestovala, je to lepsie na psychiku

tinka9075
26. sep 2012

@zeina62 jasné je to tak lepšie nie sa len na to sústredit 🙂 🙂

sarasota
27. sep 2012

Dobre ranko tak som prisla nakuknut @melisska budu tam kolajnicky .@ana79 je mi to luto ale aspon viete ze sa zahrizkaju a na buduce nebudu mat uz mliecne zubky ktore im vypadnu ale trvale a to sa uz nepustia 🙂 .Ja som pokazde dostala mrsku skor ako som si mala robit test .Ukoncujem moju prepadovku a idem spet do postielky Dobru nocku.

hora_lka
27. sep 2012

@tinka9075 aj ja som sa tak rozhodla, nebudem testovat, pojdem v pondelok rano 8.10. na krv ..

hora_lka
27. sep 2012

@sarasota dobru noc 🙂

falin
27. sep 2012

@ria191 - veru tak, staci iba jedno 😉

@tea284 - pekna urodicka, nech sa pekne oplodnia 😉

@ana79 - to mi je luto ☹ , poznam to. Je dobre ze to ide k lepsiemu. 4-ty pokus uz bude tutovka, drž sa 😉

@melisska -silno drzim palceky, aby konspiracna teoria bab bola pravdiva 🙂 . Zasluzis si to uz.

@hora_lka - ja som z utrosu bola vzdy ospala

falin
27. sep 2012

@sarasota - co tak skoro tu strasis ? 😀 😀

ria191
27. sep 2012

@falin @sarasotke sa machruje keď si užívala nočnú s chalanmi 🙂

horalka79
27. sep 2012

@ana79 tak to mi je luto. Hlavu hore! na buduce to isto vyjde 🙂
@tinka9075 tie tri dni kludoveho rezimu po vklade maju asi nejake opodstatnenie, asi to bola teraz velka zataz pre organizmus a to pocasie tomu asi tiez moc neprospelo. Davaj na seba pozor. Teply cajik.
@hora_lka, @tinka90075 pozeram, ze si pockate tiez na krvny test 🙂 🙂 uz to mame za par..tedaaa ja uz zajtra! uch
@sarasota ja som myslela, ze pokial berieme utrogestan, tak cervena nepride, az ked ho vysadime...takze moze?

ria191
27. sep 2012

@falin no ja sa musím priznať včera večer som to pri vínku pekne orevala ☹ potrebovala som vypustiť ventilku. Viem síce, že to nie je až také tragické, ale sa mi zdá, že je príliš veľa aspektov proti mne a prišlo mi to veľmi ľúto. Aj preto, že pochádzam z 5 detí a všetky moje sestry majú detičky aj po 3 a ja zatiaľ nič ☹ ☹ ☹ . Ale nevzdám to aj vďaka vašej podpore, za ktorú vám veľmi ďakujem 🙂 🙂 🙂

ria191
27. sep 2012

@horalka79 jasné, že môže a mnohým aj príde takže babenky pokiaľ neprišla tak je to veľmo dobré znamenie 🙂 🙂 🙂

horalka79
27. sep 2012

@ria191 aha. Lebo dnes mam 12den po ET a 30den cyklu, ale prsia ma bolia uz tyzden, tak neviem..hm...a ja mavam luteralnu fazu 10-13 dni. No zajtra budem mudrejsia. Uvidim ci budem plakat od radosti, alebo...hm. Drz sa a dakujem. 🙂

nelly3
27. sep 2012

@horalka79
takze zajtra ides na krv? a kedy budu vysledky? uz zajtra ci az v pondelok? testovat si neskusala? ja sa odhodlavam na zajtra rano, to budu nervy, no nie je to este u mna iste ci si ho urobim 😝 , ale citim sa uplne, ze o nicom, cely tyzden mam navaly, je mi zima, potom teplo, potim sa,hruza, ja som nikdy nedostala mrchu pocas brania utrosu a az ked vysadim dostanem a to nie hned, ale cca o 4-5 dni. ale uz som sa zmierila aj s negativnym vysledok, pojdem ihned ako sa bude dat na KET-ko, mozno to je mi sudene. tak lahko sa ja nevzdam he-he 😀

hora_lka
27. sep 2012

@falin to tiez, spala by som stale, z roboty rovno do postele 😀

ria191
27. sep 2012

@horalka79 a @nelly3 žiadne KET-ko nebudete potrebovať ani jedna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

horalka79
27. sep 2012

@nelly3 ja ked som brala nizsiu davku progesteronu pri IUI mi doktorka vravela, ze cervena pride par dni po vysadeni a tak to bolo, asi 3-4dni po..takze to beriem tiez teraz tak, lebo teraz berieme celkom vysoke davky..Mozno je to u kazdeho inak a mozno zalezi aj aku maju bezne dlhu druhu fazu cyklu.
hej zajtra rano idem na krv a okolo stvrtej budem vediet vysledok ! uch..este neviem, ci sa zajtra medzitym testnem alebo nie. to hej, hormony robia svoje, ale mozno to bude tym ze si tehu, ze ti je posledny tyzden tak divne.. 😉 Ja osobne sa citim uplne normal, skor akoby viac negativne naladena,hm. Manzel je stale toho nazoru, ze to vyjde a mam zakazane hovorit o tom co bude ak nie 😀 . Mozno sa bojim aj jeho sklamania ak by nie.. Takze zajtra je den "T" 😉

hora_lka
27. sep 2012

@horalka79 kazdy ma tlaci do testovania, kamaratka sa ma kazdy den pyta, ci sa citim ako tehotna, ci uz som si urobila test ... pritom jej vyslo IVF v aprili, netestovala, vie ako to je ... tym ze je to posledny pokus, uz naozaj posledny, lebo aj ten predtym bol posledny 🙂 tak sa bojim co na teste uvidim ... a preco chce kazdy okolo mna to hned vediet, preco nepockaju na mna kym sa ja rozhodnem ... a rozhodla som sa, pojdem az na krv ... zajtra drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre