Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

radina
12. dec 2012

Kocky, mali ste niektora teplotu pocas brania prednisonu? 😖 Brali ste ho potom normalne dalej?

annetty
12. dec 2012

@freeze24 Gratulujem!!! 🙂 🙂 🙂 Velmi sa tesime z takej krasnej spravy🙂 Prajem krasne, zdrave a prijemne tehulkovanie 😉

annetty
12. dec 2012

@radina Ozaj nie je zac. Dufam mi to zaberie. Tak velmi by som chcela 🙂 Ako kazda ina na MK 😀

freeze24
12. dec 2012

@annetty dakujeeeem 🙂 🙂 🙂

annetty
12. dec 2012

@darka2001 Joj tak velmi velmi drzim palce! Musi to vyjst! V piatok myslime na teba! Dufam, das nam vediet ako 😲 😲 😲

ria191
13. dec 2012

@falin falinka strašne ti držím palce na dnes a mrňúskovi tiež 😀 😀 😀 Veľa šťastia

ria191
13. dec 2012

@speranza1 speri vyvíjajú sa veľmi pekne. Určite budete mať aj nanučikov. Veľmi ti to prajem. Je to potom oveľa ľahšie 😀 😀 😀

speranza1
13. dec 2012

@ria191 este nikdy sme nemali zamrazene embryjka.... nam sa to stale cele zvrtne prave v dnesny den, t.j. 4 den po oplodneni...takze uvidime ako zabojuju fesaci dnes 😉

ria191
13. dec 2012

@speranza1 to isté sme mali my na Slovensku do tretieho dňa super a keď som si volala pred ET tak ledva ledva sme sa k ET dostali. Takže si vieš predstaviť tie nervy, ktoré som mala teraz, keď som si každý deň volala ako sa vyvíjajú. A v deň ET som s malou dušičkou volala či vôbec mám prísť na ET. A keď som prišla tak doktor nechcel veriť, že s našim spermiogramom (mm má oligoteratooasthenozoospermiu) máme také pekné embryá. Takže aj zázraky sa dejú a my sme dokonca 2 mrazili. Verím, že aj vy budete mraziť 😀 😀 😀 . Želám ti to veľmi

speranza1
13. dec 2012

@ria191 tentokrat sme mali vraj lepsi spermiogram aj my... manzelovi som nasadila macu a proviron... myslim, ze ta maca ma nieco do seba....
Takze to mate presne tak ako my do tretieho dna nam oznamkuju embryjka na same jednotky a potom...ach jaj... vy ste naposledy vkladali jedno alebo 2? a kolko ste mali vajicok?

ria191
13. dec 2012

@speranza1 vkladali sme jedno viacej nemôžem kôli myómom a mali sme 7 oocytov, ale oplodňovali 6. 2 to vzdali hneď na začiatku, aj keď sa potom jedno prebralo, ale nikam to nedotiahlo nakoniec sa prestalo vyvíjať. Tie 4 sa vyvíjali ukážkovo ako tebe iba jedno bolo trošku rýchlejšie a preto som doňho vkladala veľkú nádej. V deň ET sme mali 1 HB 1 a ostatné 3 boli XB. A nakoniec máme zamrazené 2 HB 2. Inak aj ja som mm kúpila macu, ale pokiaľ mu to vyslovene nenachystám ako malému tak to ani nebral.

ria191
13. dec 2012

@speranza1 podľa mňa je to aj o šťastí

speranza1
13. dec 2012

@ria191 veru... vsetko je o velkom stasti a o moci zhora.. dokelu..mna tak neskutocne bolia vajecniky od OPU, ze neviem co mam robit...vcera som dokonca musela zostat doma....snazim sa aj dost vela pit... tak uvidim..
Aj teba boleli vajecniky? alebo ?

ria191
13. dec 2012

@speranza1 nie, ale po OPU som bola totálne KO a potom ma sem tam pichlo, ale to je asi tak všetko. Žiadne výrazné bolesti. Dúfam, že ti to prejde. Zajtra máš pravdepodobne ET? Tak veľa šťastia 😀

panarka
13. dec 2012

@falin Ahoj, tak to je super že tebe pomohol, možno preto bol ku mne taký odmeraný že som nebola jeho pacientka, mna novák k nemu poslala. Ja som tiež nevedela že má novák 3D ale všimla som si že má nové kreslo aj ten celý stojan s prístrojom, a keď som tam bola predtým tak mi hovorí že aby som si priniesla usb kľúč že mi tam nahrá fotky aj videá bábätka. A ako som bola naposledy tak hovorí že vyskúšame aj 3D či bude niečo už vidieť, a bolo ho celkom pekne vidieť ako si leží a hýbe sa 🙂 Ako si dopadla dnes na utz, dúfam že všetko v poriadku a mala si krásny zážitok 🙂

panarka
13. dec 2012

@horalka79 ahoj, pozerám že ty už si v 16tt tak bábätko už je krásne veľké. Ja sa tiež neviem dočkať ďalšieho utz, ja idem najbližšie až 02.01. na ten prvotrimestrálny screening, tak sa aj bojím aby bolo všetko v poriadku ale čítala som že výsledky bývajú dosť klamlivé. Akú máš skúsenosť ty?

panarka
13. dec 2012

@zeina62 Ja som veľmi túžila po dvojčatách, a machač sa ma v brne pýtal pre prvým utz. že tak na koľko to cítite? ja že chcela by som 2, ale bolo jedno ale radosť nie je o nič menšia 🙂 Pozerám že máš krásnu veľkosť miminiek, nám doktor povedal že sme veľký na 9tt+1 a ja som bola na utz 8tt+6. Tak sme boli o troška väčší, ale ja čo mám knižku tak je tam na ten týždeň kedy som bola ja iné rozpätie ako som čítala napr. na internete. Dôležité je aby boli zdravučké, a veľké pri narodení. Držím ti veľmi palčeky. To je super že ti narástlo už bruško, ja sa tiež na to veľmi teším, taká budem chodiť hrdá s bruškom aj keby mám vyzerať ako slon 🙂

bibi24
13. dec 2012

@speranza1 tak velmi ti drzim palce, moja 🙂 ale nejaky mam tusak, ze dobre to bude a mrazacik bude este bracek alebo sestricka 😉
Ja som inak svojmu manzelovi tiez nasadila Macu a pycnogel a potom neskor L-arginin. A trosku tiez zabralo, bral to asi pol roka pred. Hlavne mi aj on hovoril, ze sa lepsie citi.
A vajecniky boleli aj mna, dokonca ja som mala aj mierny ohss - ale mierny je dobre, aspon je pekna sliznica a vacsia sanca 😵

bibi24
13. dec 2012

@falin Dufam v tie najkrajsie spravy dnes 😵

zeina62
13. dec 2012

@panarka mi ked sme boli v 8 tyzdni tak deti boli a tyzden popredu, a teraz ked sme boli v 10 tyzdni tak boli9+1 ale teraz mi robila prvy krat ultrazvuk zhora, tak neviem preco taky skok, ale povedali mi ze tie rozpocty na ultrazvuku mozu skakat hore dole tak uvidime🙂 hlavne ze su v poriadku 🙂

bibi24
13. dec 2012

@zeina62
@panarka ano, aj u nas to tak bolo, najprv zodpovedali dnu oplodnenia, potom sa rozbehli a dlho boli niekolko dni popredu (aj 4 - 5) a teraz posledne zase zodpovedali tyzdnu ako maju 🙂

zeina62
13. dec 2012

@bibi24 a ked som ja bola v prvy den 10TT a na ultra zvuku boli ako keby 9+1, to je zle?

cicussa21
13. dec 2012

@annetty wow to je super.. normalne, ze nechapem, ale som rada.. ja uvidim, co dalej.. mame ist v januari do FC na opatovny spermos a ze by sa poslala ziadost do poistovne.. tak premyslam, ze raz to tu skusim a ak to neklaúne, tak urcite pojdem "za vami" do RF.. lebo ten cas je super, ze to nenatahaju a riesia hned.. tiez mam vszp a tiez neviem, ci to preplatia spatne alebo nie.. ale keby aspon cast, bolo by to super.. urcite ta "budem" sledovat, ako pokracujete.. a drzim pasticky, aby to vyslo.. co clovek neurobi pre to, aby sa dockal vytuzeneho drobca, vsak? my by sme mali teraz prerabat byt, tak preto mi vyhovuje, ze budeme na slovensku atrva to tak dlho... ale nechcem vidiet, ked prerobime byt a este stale sa nebude nic diat 😀 to budu potom "fofry"..

falin
13. dec 2012

@zuzu1122 - zuzu neboj, aj ty sa dopracujes k vytuzenemu babetku, cesta je sice trnista a bolestna, ale oplati sa bojovat 😉
@annetty - vdaka 😵
@darka2001 - drzim palce na krvicku

@speranza1 - mna tiez bolievali, ale dalo sa to nejak vydrzat, nebolo to az take strasne u mna.
@panarka - praveze som nebola jeho pacientka, bola som ako sekundarna, az ked som zostala tehu ma zaradil medzi svoje pacientky

falin
13. dec 2012

@ria191
@bibi24
@panarka - dakujem , zachvilu odchadzam, potom dam vediet 😉

bibi24
13. dec 2012

@zeina62 ved prvy den 10 tt = 9 tt + 1, cize si zacala 10 tyzden 😉

zeina62
13. dec 2012

@bibi24 aha to mas pravdu, boze ja som uz s toho magor🙂)

speranza1
13. dec 2012

@bibi24 ahojcek... jeej ake pekne povzbudzujuce slova... velmi pekne dakujem... 😵 😵 😵 ... no a tie vajecniky bolia dost.... vcera som v noci mala hrozne krce, ale potom to ustupilo a dnes som si musela dat brufen...ci som chcela alebo nie... troska mi polavilo, ale bojim sa, aby sa u mna nerozvinul vacsi OHSS.. ale tak verim tomu, ze mi uz bude lepsie a lepsie...
@falin ahojky.. tak ako uz si bola dnes na KO?

annetty
13. dec 2012

@cicussa21 neboj aj u teba bude vsetko ok, len vsetko ma svoj cas a poradie 😉 Verim tomu, ze nebudes musiet ist do RF. Musi sa to podarit! Drzim palce. A nezabudni nam dat vediet, ako si dopadla v nasom centre 🙂
A vszp preplati vsetko co je vykonane u nas, to mi povedali, ale ci aj Brno preplatia, neviem. Dam vediet. Lebo zatial neviem o ziadnej, ktorej by vszp preplatila ivf.

falin
13. dec 2012

babulky ja uz som doma z utz, dr. potvrdil tehotenstvo, gestacne struktury su pekne, ale srdiecko nebolo. Strasne sa bojim, caka nas dalsi tyzden cakania na zazrak, dr. bol optimista, ze to este nemusi nic zle znamenat, ze gestacne struktury su pekne, neposkodene. Takze buduci stvrtok nas caka dalsi utz.
Teraz som 8+3tt podla PM, som bola taka stresovana ze som sa zabudla spytat kolky tt som podla utz 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre